Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Μπράβο vivi πολύ ωραία όλα. Με τον τραχηλο τι σου είπε;τον μέτρησε; Θα σηκώνεσαι περισσότερο; 

Θανασης μου δυστυχως συνεχιζουμε στα ιδια και για τον επομενο μηνα! Δεν εχει αλλαξει κατι, αλλα ειναι ηδη πολυ κοντος, οποτε δεν το ρισκαρει να αρχισω να μετακινουμαι... Οποτε αλλον εναν μηνα υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;εγώ κρυωμενη κ τα βράδια είμαι χειρότερα. Χθες πήρα κάτι λουλούδια κ θα φυτεψω σήμερα και λέω να πάω μια βόλτα στα μαγαζιά να δω εάν έχουν βγάλει ανοιξιατικα νυχτικα. Εσείς έχετε πάρει; Βρήκατε τίποτα καλό; Γιατί την πρώτη φορά θυμάμαι δεν βρήκα τόσο εύκολα αυτό που ήθελα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα! Θανασης περαστικουλια ευχομαι υπομονη να περασει γρηγορα! Νυχτικακια ανοιξιατικα για το μαιευτηριο με κουμπακια και 2 ρομπιτσες πηρα απτα intimissimi κ oysho..δυσκολευτηκα λιγο κι εγω γιατι ειχαν παντου κατι σεξυ νεγκλιζε τιραντακια χιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;εγώ κρυωμενη κ τα βράδια είμαι χειρότερα. Χθες πήρα κάτι λουλούδια κ θα φυτεψω σήμερα και λέω να πάω μια βόλτα στα μαγαζιά να δω εάν έχουν βγάλει ανοιξιατικα νυχτικα. Εσείς έχετε πάρει; Βρήκατε τίποτα καλό; Γιατί την πρώτη φορά θυμάμαι δεν βρήκα τόσο εύκολα αυτό που ήθελα 

Γεια σου Θανασης μου! Περαστικα σου! Εγω πηρα ενα απ τα ηρα με ρομπιτσα και αλλο ενα απο mothercare!  Αλλα εκ των υστερων ειδα κι εγω οτι εχει και στα oushoo  και στα orchestra! Και με καλυτερες τιμες! Μαλλον θα παρω κι εγω αλλο ενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια.  Πήγα intimissimi δεν βρήκα είπε ότι θα φέρει κ αλλά δύο βρακακια πήρα που τα είδα κ μου άρεσαν. Αλλά κ σε άλλα μαγαζιά που πήγα δεν είχαν φέρει ακόμα κοντομανικα μου είπαν αργότερα οπότε θα ξαναπάω. Με έχει πιάσει μια καταναλωτική μανία αυτές τις μέρες. Τώρα μου έχει κολλήσει να πάρω καμία πετσέτα μπάνιου. Γιατί αυτές που έχω δεν θα φτάνουν για δύο παιδιά. Βέβαια θα φέρουν δώρα αλλά δεν ξέρω αν θα μου φέρουν πετσέτες δεν μπορώ να βασίζομαι στα δώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα αρχίζω να το συνηδειτοποιω περισσότερο που πλησιάζει ο καιρός. Κ σκέφτομαι κ συχνότερα τον τοκετό ποτέ θα είναι πως θα είναι κ όλα αυτά. Εσείς κάνετε τέτοιες σκέψεις; Ανινα εσύ θα πρέπει να τα έχει όλα έτοιμα ε; Θα γεννήσεις σε ιδιωτικό;Αθήνα είσαι; Θα γεννήσει καμία στο μητέρα κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα ετοιμα τα εχω ναι, κι εγω φοβαμαι...συνεχεια σκεφτομαι αυτη την πρωτη στιγμη που θα το αντικρυσω...σημερα επιανα την κοιλιτσα κ σκεφτομουν..9 ολοκληροι μηνες παρεουλα, αυτος ησυχος δεν ακουγεται, μονο στη σκεψη μου ειναι, ποσο αγχος και στρες μια για την χοριακη μια για την αυχενικη, μετα β επιπεδου, ντοπλερ...τη δευτερα μπαινω στο μηνα μου...επιτελους θ' ακουσω τη φωνη του και θα δω το προσωπακι που μεχρι σημερα μονο σε υπερηχους γνωριζα...αχ. Στο Γαια θα γεννησω στο Μαρουσι κ σκοπευω να ζητησω rooming in εκτος απροοπτου πχ καισαρικη.

Εχω κανει μια λιστα με τα τελευταια μου ψωνια: Οινοπνευμα καθαρο, φυσιολογικος ορος, γαζες για τον αφαλο, κρεμα sudocream για συγκαματα, επιθεματα στηθους, και (σακκουλακια φυλαξης μητρικου γαλακτος κ αντλια της medela αν τυχον δεν παει κατι καλα με τον θηλασμο θα στειλω τον συζυγο μετα τον τοκετο να παρει...). Επισης πρεπει να παω στα Κεπ να παραγγειλω προσφατη ληξιαρ ικη πραξη γαμου γιατι τη ζητανε να εχει εκδοθει εντος του τελευταιου 6μηνου..

Τη Δευτερα 20 του μηνος θα φτιαξω βαλιτσουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης κοριτσια προσοχη μετα τον τοκετο, συνηθιζουν να χορηγουν οι γιατροι μητροταν φαρμακο για την επαναφορα της μητρας. Για οποιες επιθυμουν να θηλασουν σας ενημερωνω οτι ειναι ανασταλτικο του θηλασμου και high risk στο  elactancia. εκει μπορειτε να ελεγχετε επισημως τη συμβατοτητα φαρμακων με τον θηλασμο. Αν λοιπον επιθυμειτε να θηλασετε ζητηστε να μη σας το δωσουν, ο μητρικος θηλασμος ειναι εξαιρετικος στις συσπασεις και στην επαναφορα της της μητρας ( παλινδρομηση)  με τον καλυτερο φυσικο τροπο.. 

Και προς Θεου δεν δινω ιατρικες οδηγιες, μην παρεξηγηθω δεν ειμαι ιατρος, σας καταθετω απλως αυτα που μας ειπαν στα σεμιναρια τοκετου κ εχω διαβασει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annina είπε:

Ολα ετοιμα τα εχω ναι, κι εγω φοβαμαι...συνεχεια σκεφτομαι αυτη την πρωτη στιγμη που θα το αντικρυσω...σημερα επιανα την κοιλιτσα κ σκεφτομουν..9 ολοκληροι μηνες παρεουλα, αυτος ησυχος δεν ακουγεται, μονο στη σκεψη μου ειναι, ποσο αγχος και στρες μια για την χοριακη μια για την αυχενικη, μετα β επιπεδου, ντοπλερ...τη δευτερα μπαινω στο μηνα μου...επιτελους θ' ακουσω τη φωνη του και θα δω το προσωπακι που μεχρι σημερα μονο σε υπερηχους γνωριζα...αχ. Στο Γαια θα γεννησω στο Μαρουσι κ σκοπευω να ζητησω rooming in εκτος απροοπτου πχ καισαρικη.

Εχω κανει μια λιστα με τα τελευταια μου ψωνια: Οινοπνευμα καθαρο, φυσιολογικος ορος, γαζες για τον αφαλο, κρεμα sudocream για συγκαματα, επιθεματα στηθους, και (σακκουλακια φυλαξης μητρικου γαλακτος κ αντλια της medela αν τυχον δεν παει κατι καλα με τον θηλασμο θα στειλω τον συζυγο μετα τον τοκετο να παρει...). Επισης πρεπει να παω στα Κεπ να παραγγειλω προσφατη ληξιαρ ικη πραξη γαμου γιατι τη ζητανε να εχει εκδοθει εντος του τελευταιου 6μηνου..

Τη Δευτερα 20 του μηνος θα φτιαξω βαλιτσουλα....

Απιστευτο ειναι οντως πως περασε ο καιρος... Και εμεις περασαμε πολλες πολλες αγωνιες κι απ οτι φαινεται αυτες δε σταμτανε ποτε! Μακαρι να πανε ολα πολυ πολυ καλα για ολες μας! Νομιζω οσο περνανε οι μερες, τοσο περισσοτερο ανυπομονουμε να παρουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας! 

Annina μου απο σενα θα περιμενουμε μαλλον και τα πρωτα ευχαριστα νεα της παρεας μας!!! Σ ευχαριστουμε για τις συμβουλες! Αυτο για το φαρμακο, δεν το ηξερα και ευτυχως που το μοιραστηκες μαζι μας! Κι εγω εχω σκοπο να ζητησω  rooming in και να θηλασω αποκλειστικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το ήξερα αυτό με το μιτροταν κ όντως στην πρώτη γέννα μου είχε δώσει ο γιατρός. Κ εγώ αυτά σκέφτομαι ποτέ θα το αντικρυσω πως θα είναι να είναι γερό. Κορίτσια από την στιγμή που μένουμε έγκυες είμαστε μητέρες κ οι έννοιες δεν θα σταματήσουν ποτέ όταν θα γεννησουμε με το καλό θα ανησυχούμε για αλλά πράγματα. Αυτό με τη ληξιαρχικη πράξη ήθελα να το αναφέρω κ εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγώ είμαι στην 30η εβδομάδα και χθες που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι το μωράκι είναι ανάποδα..δλδ τα ποδαράκια του κάτω και το κεφάλι ψηλά...Είναι πρόβλημα για την εξέλιξη του μωρού λέτε ή θα γυρίσει θέση την ώρα που θέλει αυτό;;  Επίσης πότε είναι να κάνουμε doppler;; Με παρακολουθούν 2 γιατροί, ένας στο δημόσιο και ένας ιδιώτης και ο ένας μου είπε να κάνω τώρα ενώ ο άλλος ακόμη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ελενα! κι εμενα που ειμαι 35η βδομαδα ακομη ετσι ειναι το μωρακι ισχιακο δηλ με τα ποδαρακια κατω, ισως γυρισει σε 2 βδομαδουλες θα δειξει...ορισμενα μπεμπε θελουν τον χρονο τους...Σιγουρα δεν εχει να κανει καμια σχεση με την αναπτυξη του εμβρυου παντως.

Ντοπλερ κανουμε οταν μπαινουμε 30η βδομαδα κ επειτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου; εγώ Έλενα ντομπλερ εκανα σήμερα που είμαι 30+6 και ηταν όλα μια χαρά! Καλό είναι μια απο αυτές τις μέρες να το προγραμματισεις για να βρεις κ ραντεβού να σε βολευει. Κορίτσια ήθελα να ρωτησω τι εσωρουχα να πάρω; υπαρχουν συγκεκριμενα για την καισαρική για να μην σε πονανε πανω στην τομή; κ τα μιας χρήσης είναι αρκετά εφαρμοστά ώστε να μην υπαρχουν διαρροες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!Δεν ξέρω αν βολεύουν τα εσώρουχα μιας χρήσης, αλλά θα προτιμούσα βαμβακερά για καλύτερα..φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Εμείς σήμερα πήγαμε βολτιτσα είχε ωραία μέρα. Σήμερα έκλεισα τον 7 κ μπήκα στον 8 ο. Ξεκίνησαν πάλι οι πονοι στην μέση κ την κοιλιά κ έχω αρκετές συσπασεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε; Εμείς σήμερα πήγαμε βολτιτσα είχε ωραία μέρα. Σήμερα έκλεισα τον 7 κ μπήκα στον 8 ο. Ξεκίνησαν πάλι οι πονοι στην μέση κ την κοιλιά κ έχω αρκετές συσπασεις. 

Καλημερα Θανασης μου! Ενας μηνας εμεινε λοιπον, για να μπεις στο μηνα σου! Μια βδομαδα διαφορα εχουμε περιπου! Ποτε εχεις παλι ραντεβου με το γιατρο σου; Λογικο να ξεκινουν παλι οι συσπασεις τωρα που πλησιαζει ο καιρος! Σημερα ξυπνησα και σκεφτομουν, οτι θα ηθελα να πατησω το fast forward και να βρεθω κατευθειαν 2 μηνες μετα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Αύριο έχω γιατρό. Αναμέικτα τα συναισθήματα από τη μια θέλω πολύ να έρθει η ώρα που θα γεννησω. Ο τοκετός είναι η καλύτερη εμπειρία για μια γυναίκα θέλω να ζήσω πάλι αυτή τη στιγμή κ τη στιγμή που θα δω το μωρό μου κ θα είναι καλά και υγιές. Κ από την άλλη σκέφτομαι ότι θα μου λείψει η κοιλιά κ η περίοδος της εγκυμοσύνης ακόμα κ τώρα που είμαστε σε περίοδο αναμονής είναι γλυκιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2017 at 9:05 ΠΜ, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσι μου κι εμεις ενα της greco strom με κοκοφοινικα πηραμε! Antibacterial. Μας το συστησαν ως καλο κ το πηραμε! Για τον πρωτο καιρο θα το βαζουμε απ τη μια πλευρα, που ειναι πιο μαλακο και μεγαλωνοντας θα το γυρισουμε απ την αλλη, που ειναι πιο σκληρο! Ανυπομονουμε κι εμεις να βαλουμε 3 μπροστα απ τις εβδομαδες και να ηρεμησουμε λιγο παραπανω! Εγω ακομα δε μπορω να πω οτι τον νιωθω λιγοτερο, ισως ομως αργοτερα να ειναι ετσι, λογω περιορισμενου χωρου στη μητρα,οσο μεγαλωνει! Σημερα παμε για υπερηχο και θα μαθουμε και γραμμαρια!

Καλημερα και πολλα φιλια σε ολες τις μανουλες! ?

καλησπέρα σας!!! να σας ρωτήσω κάτι σχετικό με το στρώμα.... στα μαγαζιά όταν αγοράζετε κούνια το στρώμα το πέρνετε από εκεί, ή το πήρατε από κατάστημα της greco strom? δεδομένου ότι υπάρχει σε συγκεκριμένες διαστάσεις.. επίσης, πρέπει να αεριστεί συγκεκριμένο διάστημα ο κοκοφοίνικας? εγω για το πρώτο διάστημα πήρα ένα λίκνο της chicco που έχει στρώμα, χρειάζεται μήπως να πάρω κάποιο καλύτερο? γενικά μου φαίνεται ότι θα έχω γεμίσει πράγματα στο τέλος δε θα έχω χώρο με το καλάθι της peg perego και το λίκνο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η artK είπε:

καλησπέρα σας!!! να σας ρωτήσω κάτι σχετικό με το στρώμα.... στα μαγαζιά όταν αγοράζετε κούνια το στρώμα το πέρνετε από εκεί, ή το πήρατε από κατάστημα της greco strom? δεδομένου ότι υπάρχει σε συγκεκριμένες διαστάσεις.. επίσης, πρέπει να αεριστεί συγκεκριμένο διάστημα ο κοκοφοίνικας? εγω για το πρώτο διάστημα πήρα ένα λίκνο της chicco που έχει στρώμα, χρειάζεται μήπως να πάρω κάποιο καλύτερο? γενικά μου φαίνεται ότι θα έχω γεμίσει πράγματα στο τέλος δε θα έχω χώρο με το καλάθι της peg perego και το λίκνο ....

Κοριτσι μου εμεις το στρωμα το παραγγειλαμε μαζι με την κουνια απ το ιδιο καταστημα (λητω). Μας φανηκε πιο ευκολο,ακριβως για το λογο που λες. Ηξεραν ακριβως τι κανει με βαση τις διαστασεις της κουνιας. Δε μας ειπαν οτι χρειαζεται να αεριστει συγκεκριμενο διαστημα ο κοκοφοινικας. Κι εμεις για αρχη θα εχουμε το λικνο της chicco next to me,για να τον εχουμε διπλα μας στο δωματιο και στην κουνια θα τον βαλουμε μετα τους 6 μηνες περιπου! Η κουνια που πηραμε μετατρεπεται μετα σε παιδικο κρεβατακι, βγαινουν τα καγκελα δλδ και κανει μεχρι 6 ετων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η artK είπε:

καλησπέρα σας!!! να σας ρωτήσω κάτι σχετικό με το στρώμα.... στα μαγαζιά όταν αγοράζετε κούνια το στρώμα το πέρνετε από εκεί, ή το πήρατε από κατάστημα της greco strom? δεδομένου ότι υπάρχει σε συγκεκριμένες διαστάσεις.. επίσης, πρέπει να αεριστεί συγκεκριμένο διάστημα ο κοκοφοίνικας? εγω για το πρώτο διάστημα πήρα ένα λίκνο της chicco που έχει στρώμα, χρειάζεται μήπως να πάρω κάποιο καλύτερο? γενικά μου φαίνεται ότι θα έχω γεμίσει πράγματα στο τέλος δε θα έχω χώρο με το καλάθι της peg perego και το λίκνο ....

Καλησπερα!!! Απο το καταστημα που θα παρετε την κουνια θα παρετε κ το στρωμα. Έχουν δειγματα με στρώματα να διαλέξετε. Συνήθως ολα τα καταστηματα grecostrom έχουν. Εχετε βρει κουνια; εφόσον θα εχεις το λικνο τον πρωτο καιρο δε χρειάζεται να αγχωνεσαι :-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Ωραια περασε το σκ.. Εγω μονο πονο στην πλατη εχω δυο μερες τωρα.. Αυριο θα μας φερουν τα πραγματα της μικρης!!! :-) Εσεις εχετε κανει το δωματιο; Εγω το εχω αφησει στα χερακια του αντρα μου θα κανουνε σχεδια στον τοιχο κτλ. Προς το Πασχα θα το κανουμε να εχει κ αδεια κ πιστευω να εχει κ πιο ζεστες μερες!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Πέμπτη, 16 Μαρτίου 2017 at 8:40 ΠΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;εγώ κρυωμενη κ τα βράδια είμαι χειρότερα. Χθες πήρα κάτι λουλούδια κ θα φυτεψω σήμερα και λέω να πάω μια βόλτα στα μαγαζιά να δω εάν έχουν βγάλει ανοιξιατικα νυχτικα. Εσείς έχετε πάρει; Βρήκατε τίποτα καλό; Γιατί την πρώτη φορά θυμάμαι δεν βρήκα τόσο εύκολα αυτό που ήθελα

γεια σου θανασης μου!!! Περαστικά κοριτσάκι μου! Πήγα προχτές oysho αλλα αππ νυχτικακια δεν βρήκα τιποτα! Όμως είχε ωραία πυτζαμακια πάνω κατωμε κουμπάκια! Επίσης μη ξεχάσεις να φορέσεις γάντια άμα ασχοληθείς με το χωμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Ωραια περασε το σκ.. Εγω μονο πονο στην πλατη εχω δυο μερες τωρα.. Αυριο θα μας φερουν τα πραγματα της μικρης!!! :-) Εσεις εχετε κανει το δωματιο; Εγω το εχω αφησει στα χερακια του αντρα μου θα κανουνε σχεδια στον τοιχο κτλ. Προς το Πασχα θα το κανουμε να εχει κ αδεια κ πιστευω να εχει κ πιο ζεστες μερες!! :-)

Καλημέρα! Είχε πράγαμτι υπέροχο καιρό το σκ για βόλτες! Εμεις βαβια δεν ειχαμε τετοιο περιθωριο, αλλα και παλι ο ήλιος σου φτιάχμει τη διάθεση![smilie=sunny.gif]

Εμεις εχουμε βαψει εδω και κανα μηνα το δωματιο, αλλα τα πραγματα ακομα τα περιμενουμε! Μόνο τη συρταριερα εχουμε τοποθετησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...