Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπερα κορίτσια έχω αρκετό αγχος για αύριο έχω το dopler φοβάμαι μην μου πει τίποτα ο γιατρός λόγω σάκχαρου γιατί τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά κ μετά το ρίχνω στο περπάτημα. Ευτυχώς θα γίνει 9 το πρωι κ θα μάθω νωρίς τι γίνεται. Ο καιρός περνάει μπαίνω στην 30 εβδομάδα την Τετάρτη. 

 Ανινα όλο κ κοντεύει έκανες εσύ dopler ; σε λίγες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου κ θα έχουμε σε λίγο καιρό το πρώτο μωράκι της παρέας. 

Ολα καλά θα είναι, προσπάθησε να ξεκουραστείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπερα κορίτσια έχω αρκετό αγχος για αύριο έχω το dopler φοβάμαι μην μου πει τίποτα ο γιατρός λόγω σάκχαρου γιατί τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά κ μετά το ρίχνω στο περπάτημα. Ευτυχώς θα γίνει 9 το πρωι κ θα μάθω νωρίς τι γίνεται. Ο καιρός περνάει μπαίνω στην 30 εβδομάδα την Τετάρτη. 

 Ανινα όλο κ κοντεύει έκανες εσύ dopler ; σε λίγες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου κ θα έχουμε σε λίγο καιρό το πρώτο μωράκι της παρέας. 

Ολα καλα να πανε με το ντοπλερ αυριο μην αγχωνεσαι!!! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα θα σου πανε θα δεις! Στο ευχομαι γλυκουλινα μου! Θα περιμενουμε νεα σου. Ντοπλερ εκανα κ εγω στην 30η βδομαδα ολα καλα ευτυχως, αλλα...η γνωστη αγνωστη αγχωδης (εγω) εκλεισα να κανω ενα επαναληπτικο 3d την αλλη δευτερα (!) Ε οσο πλησιαζει ο καιρος δεν καθομαι ησυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.  Ετοιμάζομαι για να φύγω θα σας στείλω αργότερα. Φιλάκια ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επέστρεψα όλα καλά κανένα πρόβλημα ευτυχώς ούτε ο διαβήτης έχει επηρεάσει την κυηση καλά αποτελέσματα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Επέστρεψα όλα καλά κανένα πρόβλημα ευτυχώς ούτε ο διαβήτης έχει επηρεάσει την κυηση καλά αποτελέσματα σε ολες

Τελειααα!!! :-):-) Αντε αδικα αγχωθηκες!! Ποσο βαρος εχει τωρα η μπεμπα; εγω σε μια βδομαδα εχω ραντεβού για υπερηχο.. πρωτη φορα κανω να τη δω τοσο πολυ καιρο, πανω στο μηνα το κλεισαμε...

Πολυ κοπωση βρε κοριτσια!!! Πιο κουρασμενη ξυπνησα απ'οτι κοιμηθηκα... φφφ... τις βασικες δουλειες εκανα στο σπιτι αν κ μου φαινονται ολα βρωμικα.. ο καθένας με τον πονο του θα μου πειτε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Επέστρεψα όλα καλά κανένα πρόβλημα ευτυχώς ούτε ο διαβήτης έχει επηρεάσει την κυηση καλά αποτελέσματα σε ολες

Θανασης μου πολυ ομορφα ξεκιναει η βδομαδα με ευχαριστα νεα! Ανακουφιστηκες τωρα φανταζομαι!

στις πριν 49 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Τελειααα!!! :-):-) Αντε αδικα αγχωθηκες!! Ποσο βαρος εχει τωρα η μπεμπα; εγω σε μια βδομαδα εχω ραντεβού για υπερηχο.. πρωτη φορα κανω να τη δω τοσο πολυ καιρο, πανω στο μηνα το κλεισαμε...

Πολυ κοπωση βρε κοριτσια!!! Πιο κουρασμενη ξυπνησα απ'οτι κοιμηθηκα... φφφ... τις βασικες δουλειες εκανα στο σπιτι αν κ μου φαινονται ολα βρωμικα.. ο καθένας με τον πονο του θα μου πειτε χαχαχα

Κι εμεις την επομενη Τεταρτη θα δουμε το μπεμπη μας! Μετα απο 1μιση μηνα! Ανυπομονουμε τοσο πολυ!!! Εμας αργει λιγο το ντοπλερ, αρχες απριλη μου ειπε, παρ'οτι διανυω ηδη την 28η εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια εύχομαι τα καλύτερα κ για εσάς 1300 μου είπε γενικά μικρό μωράκι θα είναι μου είπε όπως το πρώτο. Αλλά δεν με νοιάζει καθόλου γιατί πιστέψτε με το βάρος γέννησης δεν παίζει καθόλου ρόλο στην μετέπειτα ανάπτυξη του. Ο Θανάσης γεννήθηκε 2,400 στις 37 εβδομάδες κ μεγαλώνε πολύ γρήγορα όταν ήταν βρέφος κ τώρα όλοι τον κάνουν μεγαλύτερο. Γιαυτό μην σας αγχώνει το βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Θανασης μου πολυ ομορφα ξεκιναει η βδομαδα με ευχαριστα νεα! Ανακουφιστηκες τωρα φανταζομαι!

Κι εμεις την επομενη Τεταρτη θα δουμε το μπεμπη μας! Μετα απο 1μιση μηνα! Ανυπομονουμε τοσο πολυ!!! Εμας αργει λιγο το ντοπλερ, αρχες απριλη μου ειπε, παρ'οτι διανυω ηδη την 28η εβδομαδα!

1μιση μηνα ε; αρκετα!!! Εγω πρωτη φορα στο μηνα συνήθως πηγαινα καθε 2-3 βδομαδες. Στην 27η μπηκα σημερα!!! :-)

Το ντοπλερ ποτε γινεται; Θα παω τη Δευτερα κ θα δω τι θα μου πει η γιατρός στο Νοσοκομειο.. αν κ η γιατρός εξω μου ειχε πει οτι κάθε φορα καναμε κ ντοπλερ, βλεπαμε τα αγγεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dim_nat11 είπε:

1μιση μηνα ε; αρκετα!!! Εγω πρωτη φορα στο μηνα συνήθως πηγαινα καθε 2-3 βδομαδες. Στην 27η μπηκα σημερα!!! :-)

Το ντοπλερ ποτε γινεται; Θα παω τη Δευτερα κ θα δω τι θα μου πει η γιατρός στο Νοσοκομειο.. αν κ η γιατρός εξω μου ειχε πει οτι κάθε φορα καναμε κ ντοπλερ, βλεπαμε τα αγγεια...

Ναι, αρκετο καιρο! Αρα εχεις κανεις πολλους υπερηχους απ'την αρχη της εγκυμοσυνης! Εγω δεν εκανα τοσο συχνα! Αντε, με το καλο! ☺

Νομιζω γινεται γυρω στην 30η εβδομαδα, εγω ομως θα το κανω λιγο πιο μετα απ'οτι φαινεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια εύχομαι τα καλύτερα κ για εσάς 1300 μου είπε γενικά μικρό μωράκι θα είναι μου είπε όπως το πρώτο. Αλλά δεν με νοιάζει καθόλου γιατί πιστέψτε με το βάρος γέννησης δεν παίζει καθόλου ρόλο στην μετέπειτα ανάπτυξη του. Ο Θανάσης γεννήθηκε 2,400 στις 37 εβδομάδες κ μεγαλώνε πολύ γρήγορα όταν ήταν βρέφος κ τώρα όλοι τον κάνουν μεγαλύτερο. Γιαυτό μην σας αγχώνει το βαρος

Σ ευχαριστουμε θανασης μου! Εμενα παντως απ τα γραμμαρια δε μου φαινεται και τοσο μικρο μωρακι! Αφου τωρα ξεκινανε να παιρνουν πολυ βαρος! Αλλα κι ετσι να ειναι, σημασια εχει να ειναι γερο! Που θα ειναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα κοριτσια! Τι κανετε; Πώς ειστε; Ηθελα να ρωτησω εαν ξερετε σκέφτομαι να προμηθευτω μερικες πανες απο τωρα καθως εχει προσφορα. Ποσες αραγε να πάρω απο καθε νουμερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημεραααα κοριτσια! Τι κανετε; Πώς ειστε; Ηθελα να ρωτησω εαν ξερετε σκέφτομαι να προμηθευτω μερικες πανες απο τωρα καθως εχει προσφορα. Ποσες αραγε να πάρω απο καθε νουμερο;

Καλημέρα. Εγώ έχω πολλά νεύρα τώρα τελευταία βρε κοριτσια. Πάρε αρχικά νούμερο 1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα. Εγώ έχω πολλά νεύρα τώρα τελευταία βρε κοριτσια. Πάρε αρχικά νούμερο 1

Ωχχχ ορμονεεες;;; Εγω παλι νηφάλια αν κ ακομα κ πριν την περιοδο αλλαζε ολο μου το είναι, ειχα νευρα... τωρα απλως κουραζομαι κ εγω πολυ υπνοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Καλημεραααα κοριτσια! Τι κανετε; Πώς ειστε; Ηθελα να ρωτησω εαν ξερετε σκέφτομαι να προμηθευτω μερικες πανες απο τωρα καθως εχει προσφορα. Ποσες αραγε να πάρω απο καθε νουμερο;

Γεια σου dim_nat11! Κι εγω πηρα πανες,νουμερο 1! Νομιζω για κανα μηνα αυτες θα φορεσουν τα μικρα μας! Εξαρταται βεβαια και ποσα κιλα θα γεννηθουν! Και υπολογισε γυρω στις 7 τη μερα! Το 2 θα το φορεσουν στη συνεχεια και για περισσοτερο καιρο λογικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου dim_nat11! Κι εγω πηρα πανες,νουμερο 1! Νομιζω για κανα μηνα αυτες θα φορεσουν τα μικρα μας! Εξαρταται βεβαια και ποσα κιλα θα γεννηθουν! Και υπολογισε γυρω στις 7 τη μερα! Το 2 θα το φορεσουν στη συνεχεια και για περισσοτερο καιρο λογικα!

Ωραιααα! Ναι μου ειπαν στην αρχη κ πιο πολλες γιατι κανουν κακα συνεχεια.. θα δειξει.. εγω πηρα babylino sensitive ενα πακετο Νο2 κ ενα Νο3 για μελλοντικα. Θα παρω κ Νο1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις μανούλες!!! Να σας ρωτήσω κορίτσια, παίρνετε σίδηρο, ασβεστιο κλπ; εγώ παίρνω απ' όλα αλλά ο σίδηρος δε λέει να ανεβει! 29! κι έχω αγχωθεί...επηρεάζει το μωρό; εγώ καλά νιώθω! Παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο το ferreluc  και τρώω πολύ καλά όμως τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ελενα!! Εγω προσωπικα δεν παιρνω,γιατι ο αιματοκριτης μου ειναι γυρω στο 36-37 απο μονος του! Δε νομιζω ομως, οτι επηρεαζει το μωρακι! Εσενα μονο! Δε νιωθεις ζαλαδα, ατονια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ελενα!! είπε:

Καλημέρα στις μανούλες!!! Να σας ρωτήσω κορίτσια, παίρνετε σίδηρο, ασβεστιο κλπ; εγώ παίρνω απ' όλα αλλά ο σίδηρος δε λέει να ανεβει! 29! κι έχω αγχωθεί...επηρεάζει το μωρό; εγώ καλά νιώθω! Παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο το ferreluc  και τρώω πολύ καλά όμως τίποτα...

Γεια σου κοριτσι! Δε νομιζω να επηρεάζει το μωρο για εμας ειναι τα συμπληρωματα. Οταν παιρνεις το σιδηρο για 2 ωρες να μην τρως γαλακτοκομικά, το ξερεις αυτο ε; Ο γιατρος σου τι ειπε; Δυο φορές τη μερα παιρνεις σιδηρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Γεια σου κοριτσι! Δε νομιζω να επηρεάζει το μωρο για εμας ειναι τα συμπληρωματα. Οταν παιρνεις το σιδηρο για 2 ωρες να μην τρως γαλακτοκομικά, το ξερεις αυτο ε; Ο γιατρος σου τι ειπε; Δυο φορές τη μερα παιρνεις σιδηρο;

Ναι, μου το είπε...βέβαια πρέπει να παίρνω το σίδηρο μισή ώρα πριν φάω και το ασβέστιο αμέσως μετά το φαγητό...οπότε και μόνο αυτά τα δύο είναι κοντά..αλλά δεν ξέρω πώς να τα βολέψω πραγματικά...ναι, δυο φορές τη μέρα..ο γιατρός μ είπε μήπως να άλλαζα μάρκα, θα το δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ελενα!! είπε:

Ναι, μου το είπε...βέβαια πρέπει να παίρνω το σίδηρο μισή ώρα πριν φάω και το ασβέστιο αμέσως μετά το φαγητό...οπότε και μόνο αυτά τα δύο είναι κοντά..αλλά δεν ξέρω πώς να τα βολέψω πραγματικά...ναι, δυο φορές τη μέρα..ο γιατρός μ είπε μήπως να άλλαζα μάρκα, θα το δούμε...

Σε χαπι ειναι το σιδηρο που παιρνεις; Εγω παιρνω πρωι κ βραδυ μια ωρα πριν το φαγητο, βεβαια κ μιση καλα ειναι. Gyno-tardyferon λεγεται το δικο μου αλλα ειναι σε ελλειψη τελευταια κ πηρα το tardyferon η διαφορα ειναι οτι το ενα εχει κ φυλλικο οξυ μεσα. Το ασβεστιο το παίρνω απογευμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θανασης μου τι ωραια τα νεα σας!!! Θα συμφωνησω και γω για το βαρος. Οταν εμβρυο μεγαλωνει καλα τοτε δεν ανησυχουμε. Μονο αν ο γιατρος μας δει κατι θα μας το πει. Εμενα και τα δυο μ παιδακια γεννηθηκαν κατω απο 3 κιλα στις 38 και 37 εβδομαδες αντιστοιχα. Ασε που μαι αδυνατη στενη και κοντουλα. Αρα κατι ξερει η φυση. Με δυο εξωθησεις βγηκαν. Κοντα ειμαστε σε ΠΗΤ εγω αλλαζω εβδομαδα καθε Δευτερα

αννινα κοντευει για σενα ο καιρος. Αχ ολα να πανε καλα για ολες.

εγω τν δικη μου βαλιτσα την εχω φτιαξει. Μιας και παιδευομαι με συσπασεις απο την 22η εβδομαδα. Στην 26η νοσηλευτηκα κιολας. Ευτυχως οι πολυωροι και δυνατοι πονοι περιοδου φυγανε. Πλεον εχω πονο στην μεση τραβηγματακια και σουβλιτσες και πετρωματα. Τα πετρωματα συνηθως ειναι κατω απο τον οφαλο. Ευτυχως π τραχηλος ως τωρα με τοση ταλαιπωρια καλα κραταει. Αλλα μαθαινω λιγο πολυ κι αλλες εγκυουλες εχουν παρομοια συμπτωματα. Οποτε ηθελα για παν ενδεχομενα την βαλιτσουλα μου μα την εχω ετοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalispera, sas diavazw kairo alla prwti fora grafw edw.

Dianyw tin 17h vdomada k perimenw koritsaki. Na sas pw egw ti kanw me ta xapia. Egw ksypnaw 7.30 pou feygei o antras m gia ti douleia k pairnw t sidiro k gw gynotardyfron pairnw gt thelei adeio stomaxi k dyo wres meta galaktomika. Opote kata tis 10 pou sikwnomai borw na faw oti thelw kai gyrw sti mia to magnisio gt k ayto thelei dyo wres apo galaktomika. Trwme gyrw stis 3 k meta pairnw t asvestio.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ελπιδα φουστερη είπε:

θανασης μου τι ωραια τα νεα σας!!! Θα συμφωνησω και γω για το βαρος. Οταν εμβρυο μεγαλωνει καλα τοτε δεν ανησυχουμε. Μονο αν ο γιατρος μας δει κατι θα μας το πει. Εμενα και τα δυο μ παιδακια γεννηθηκαν κατω απο 3 κιλα στις 38 και 37 εβδομαδες αντιστοιχα. Ασε που μαι αδυνατη στενη και κοντουλα. Αρα κατι ξερει η φυση. Με δυο εξωθησεις βγηκαν. Κοντα ειμαστε σε ΠΗΤ εγω αλλαζω εβδομαδα καθε Δευτερα

αννινα κοντευει για σενα ο καιρος. Αχ ολα να πανε καλα για ολες.

εγω τν δικη μου βαλιτσα την εχω φτιαξει. Μιας και παιδευομαι με συσπασεις απο την 22η εβδομαδα. Στην 26η νοσηλευτηκα κιολας. Ευτυχως οι πολυωροι και δυνατοι πονοι περιοδου φυγανε. Πλεον εχω πονο στην μεση τραβηγματακια και σουβλιτσες και πετρωματα. Τα πετρωματα συνηθως ειναι κατω απο τον οφαλο. Ευτυχως π τραχηλος ως τωρα με τοση ταλαιπωρια καλα κραταει. Αλλα μαθαινω λιγο πολυ κι αλλες εγκυουλες εχουν παρομοια συμπτωματα. Οποτε ηθελα για παν ενδεχομενα την βαλιτσουλα μου μα την εχω ετοιμη.

Γεια σου Ελπιδα☺ Καιρο ειχαμε να μαθουμε νεα σου! Τι κανουν τα παιδακια σου; Τα καταφερνεις τωρα που εχει προχωρησει η εγκυμοσυνη αρκετα; Σε ποια εβδομαδα εισαι τωρα; Μεγαλη ταλαιπωρια φανταζομαι περασες με τη νοσηλεια...! Κι εγω εχω πονο στη μεση και πετρωματα εδω και καιρο! Και δεν πολυμετακινουμαι,γιατι ο τραχηλος μου εχει κοντυνει απο την β επιπεδου και μετα! Αλλα οσο περνανε οι εβδομαδες νιωθω κι εγω περισσοτερη αισιοδοξια! Παρ ολα αυτα βαλιτσουλα δεν εχω φτιαξει ακομα! Τι εβαλες εσυ μεσα; Να μας δωσεις και τις συμβουλες σου ως εμπειρη μανουλα, μην ξεχασουμε τιποτα βασικο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...