Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !! καταρχάς πείτε μου κάποια πως μπορώ να απαντήσω στην συζητηση σωστά γιατί απαντάω και φαίνεται ότι απαντάει κάποια άλλη χρηστρια της συζήτησης! !   Εγώ αλλάζω βδομάδα κάθε Τρίτη , αυριο μπαινω στην 10η αλλά βρε κορίτσια ανησυχώ γιατί εν έχω καθόλου όρεξη να φάω... εσείς γενικά πως είστε με αυτό το θέμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χριστίνα27 είπε:

και εγώ μητέρα 25/11!!!Εκεί είναι ο γιατρός σου???έγω έχω πλήρη άγνοια ακόμα!!!11/11 θα πάω πρώτη φορά στον γιατρό....

Είναι κ στο μητέρα κ σε άλλα ιδιωτικά μαιευτηρια με παρακολουθεί στο ιατρείο του όμως.  Στο μητέρα θα κάνω τους μεγάλους υπέρηχους κ θα γέννησω. Με ποιον εμβρυολογο έχεις κλείσει ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Βίκυ!!Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς...Γενικά έχω διαβάσει ότι συμβαίνει αυτό καποιες φορες, μπορεί να χάνουν και κιλά τους πρώτους μήνες είναι στον αργανισμό κάθε γυναίκας....Να σας πω κορίτσια αυτές τις μέρες με έχει πιάσει μία έντονη φοβία με τον τοκετό...??εχθες από το άγχος μου είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα!!χαχαχαχαχαχαχα???και δεν είμαι ούτε 2 μηνών ακόμα.....νιώθει καμία άλλη εγκυούλα έτσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Είναι κ στο μητέρα κ σε άλλα ιδιωτικά μαιευτηρια με παρακολουθεί στο ιατρείο του όμως.  Στο μητέρα θα κάνω τους μεγάλους υπέρηχους κ θα γέννησω. Με ποιον εμβρυολογο έχεις κλείσει ραντεβού; 

οοοο δεν ξέρω...???μου είπε ο γιατρός μου ότι θα μου κλείσει ραντεβού και δεν ήξερα ότι έπρεπε να ρωτήσω με ποιον...λες να τον πάρω τηλ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! !! καταρχάς πείτε μου κάποια πως μπορώ να απαντήσω στην συζητηση σωστά γιατί απαντάω και φαίνεται ότι απαντάει κάποια άλλη χρηστρια της συζήτησης! !   Εγώ αλλάζω βδομάδα κάθε Τρίτη , αυριο μπαινω στην 10η αλλά βρε κορίτσια ανησυχώ γιατί εν έχω καθόλου όρεξη να φάω... εσείς γενικά πως είστε με αυτό το θέμα;

Συμβαίνει αυτό κ εγώ το είχα μόλις μπήκα στην 9 η εβδομάδα φτιάξανε λίγο τα πράγματα ταράτσα οι εμμετοι κ τρώω περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Δεν πειράζει θα ξέρει ο γιατρός σου. Θα το έχει κανονίσει 

Θανασης μου ευχαριστώ πολύ !!☺☺☺είσαι πολύ γλυκια!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικό κ το αγχος για τον τοκετό κ όλα τα υπόλοιπα που μας απασχολούν αυτή τη στιγμή μέσα μας φτιάχνετε ένας άνθρωπος το μωρό που θα γεννησουμε σε 9 περίπου μήνες το μωρό μας. Είναι λογικο να έχουμε όλα αυτά τα αγχη η μητροτητα έχει ήδη ξεκινήσει για εμάς και είναι θαύμα απολαύστε την περίοδο της εγκυμοσύνης κορίτσια είναι καταπληκτική.  είναι νωρίς βέβαια αλλά όσο περνάει ο καιρός και θα νιώθουμε καλύτερα θα είναι διαφορετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χριστίνα27 είπε:

καλησπέρα Βίκυ!!Νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς...Γενικά έχω διαβάσει ότι συμβαίνει αυτό καποιες φορες, μπορεί να χάνουν και κιλά τους πρώτους μήνες είναι στον αργανισμό κάθε γυναίκας....Να σας πω κορίτσια αυτές τις μέρες με έχει πιάσει μία έντονη φοβία με τον τοκετό...??εχθες από το άγχος μου είδα στον ύπνο μου ότι γέννησα!!χαχαχαχαχαχαχα???και δεν είμαι ούτε 2 μηνών ακόμα.....νιώθει καμία άλλη εγκυούλα έτσι??

Χριστίνα μου νομίζω ότι ο τοκετός είναι πλέον το πιο ασφαλές και ελεγχόμενο πράγμα εδώ στην Ελλάδα,  όπου τα ποσοστά θνησιμότητας μητερας και εμβρύου είναι τα πιο χαμηλά στην Ευρώπη., οπότε μην ανησυχείς για την γέννα ακόμα! !!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Χριστίνα μου νομίζω ότι ο τοκετός είναι πλέον το πιο ασφαλές και ελεγχόμενο πράγμα εδώ στην Ελλάδα,  όπου τα ποσοστά θνησιμότητας μητερας και εμβρύου είναι τα πιο χαμηλά στην Ευρώπη., οπότε μην ανησυχείς για την γέννα ακόμα! !!!!?

Καλημέρα Βίκυ μου!!!!έχεις δίκιο δεν πρέπει να ανυσήχω!!!!κορίτσια εχθές έμαθα από την μάμα μου που πέταγε στα σύννεφα ότι είναι και η νύφη μου έγκυος και χάρηκα τόόόόσοοοο πολύ!!!! :-):-):-) για εμένα κανείς δεν το ξέρει ακόμα βέβαια  και απορώ με εμένα που είμαι τόσο ανυπόμονη πως καταφέρνω και δεν το λέω, αλλά θέλω πρώτα να πάω στον γιατρό και μετά τους κάνω έκπληξη!!!εσείς πως το είπατε στους δικούς σας???:y32b4:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Χριστίνα θα χαρεί πολύ η μαμά σου κ με σένα θα ξετρελαθουν. Τι σύμπτωση κ οι δύο μαζί θα έχουν ίδια ηλικία πολύ ωραία. Αντε να περάσουν οι μέρες να πας κ εσυ στο γιατρό. Έχω είμαι στενά χωρισμένη ξεκίνησα ινσουλινη χθες κ σημερα έκανα. Πήγα το πρωί για εξετάσεις για μια μίνι καμπύλη που μου έγραψε ο ενδοκρινολογος χρειάστηκε κ έκανα ινσουλινη όπως κ χτες το απόγευμα έφαγα κάστανα κ ανέβηκε. Είναι πολύ δύσκολο.?με ρίχνει ψυχολογικά που πρέπει να προσέχω τα πάντα ακόμα κ τα φρούτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Χριστίνα μου νομίζω ότι ο τοκετός είναι πλέον το πιο ασφαλές και ελεγχόμενο πράγμα εδώ στην Ελλάδα,  όπου τα ποσοστά θνησιμότητας μητερας και εμβρύου είναι τα πιο χαμηλά στην Ευρώπη., οπότε μην ανησυχείς για την γέννα ακόμα! !!!!?

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια Χριστίνα θα χαρεί πολύ η μαμά σου κ με σένα θα ξετρελαθουν. Τι σύμπτωση κ οι δύο μαζί θα έχουν ίδια ηλικία πολύ ωραία. Αντε να περάσουν οι μέρες να πας κ εσυ στο γιατρό. Έχω είμαι στενά χωρισμένη ξεκίνησα ινσουλινη χθες κ σημερα έκανα. Πήγα το πρωί για εξετάσεις για μια μίνι καμπύλη που μου έγραψε ο ενδοκρινολογος χρειάστηκε κ έκανα ινσουλινη όπως κ χτες το απόγευμα έφαγα κάστανα κ ανέβηκε. Είναι πολύ δύσκολο.?με ρίχνει ψυχολογικά που πρέπει να προσέχω τα πάντα ακόμα κ τα φρούτα 

Θανάσης μου καλημέρα[smilie=hello.gif]...είχες και πριν πρόβλημα με το ζάχαρο σου???έχει η κολλητή μου ζάχαρο και είναι όλη μέρα μέτα από κάθε γεύμα με ενέσεις ινσουλίνης οπότε καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δύσκολο και είναι λογικό να σε ρίχνει ψυχολογικά.Ο γιατρός σου τι σου είπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η θανασης μου είπε:

Καλημέρα κορίτσια Χριστίνα θα χαρεί πολύ η μαμά σου κ με σένα θα ξετρελαθουν. Τι σύμπτωση κ οι δύο μαζί θα έχουν ίδια ηλικία πολύ ωραία. Αντε να περάσουν οι μέρες να πας κ εσυ στο γιατρό. Έχω είμαι στενά χωρισμένη ξεκίνησα ινσουλινη χθες κ σημερα έκανα. Πήγα το πρωί για εξετάσεις για μια μίνι καμπύλη που μου έγραψε ο ενδοκρινολογος χρειάστηκε κ έκανα ινσουλινη όπως κ χτες το απόγευμα έφαγα κάστανα κ ανέβηκε. Είναι πολύ δύσκολο.?με ρίχνει ψυχολογικά που πρέπει να προσέχω τα πάντα ακόμα κ τα φρούτα 

Γειά σου Θανάσης μου, αλήθεια πως να σε λεμε;;;; ? Κοριτσακι μου μην στεναχώριεσε,  ξέρεις πόσες άλλες γυναίκες το περνουν αυτο;; Παλι καλά που πλέον είναι κάτι το οποίο  ελέγχεται και δεν θέτει σε κίνδυνο την εγκυμοσυνη και το μωρό σου. ...  Σιγά σιγά θα το συνηθίσεις. .. Εγώ κάνω ενέσεις για θρομβοφιλια προληπτικά Κάθε Ημέρα! !!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το όνομα μου είναι Μαρία. Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση με κάνετε κ νιώθω καλύτερα. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σάκχαρα ούτε περιττά κιλά είχα ποτέ ούτε κληρονομικοτητα το εμφάνιση κ στην πρώτη εγκυμοσύνη στους 5 μισή μήνες που κάνουμε όλες καμπύλη σάκχαρου. Το ρύθμιζα σε όλη την εγκυμοσύνη με διατροφή αυτή τη φορά όμως εμφανίστηκε στην 9 εβδομάδα κ καθώς είναι πολύ δύσκολο να το ελέγξω με διατροφή γιατί με τους εμμετους δεν μπορώ να τρώω οτιδήποτε ανεβαίνει κ κάνω ινσουλινη οπότε χρειαστεί. Φοβάμαι λίγο γιατί είναι επικίνδυνο να μην ξεφύγει στο πρώτο τρίμηνο είναι αλλιώς από το να εμφανιζόταν στο δεύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Saturday, October 08, 2016 at 1:39 ΜΜ, ο/η θανασης μου είπε:

Από που είστε κορίτσια; 

Θεσσαλονικη αλλα μενω πειραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια! !! Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια από εσάς έκανε αυχενικη διαφανεια,  ή αν όχι ποτε;  και που;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Βικυ88 είπε:

Γειά σας κοριτσάκια! !! Ήθελα να ρωτήσω εάν κάποια από εσάς έκανε αυχενικη διαφανεια,  ή αν όχι ποτε;  και που;;;

Γειά σου Βίκυ. Εγώ θα την κάνω στις 7/11 στο μητέρα. Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Γειά σου Βίκυ. Εγώ θα την κάνω στις 7/11 στο μητέρα. Εσυ?

Καλημέρα Βίκυ μου, Μαράκι μου και σε όλα τα κορίτσια!!!εγώ θα την κάνω 25/11 στο μητέρα!!!! :-):-) εσύ???Μαράκι πως είσαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Καλύτερα μπορώ να πω οι εξετάσεις πολύ καλές. Πήγα φαρμακείο κ πήρα καινούργιο μηχανάκι μέτρησης σάκχαρου κ το δείχνει πολύ πιο χαμηλά από το παλιο. Δεν ξέρω τι να πω αύριο θα τα στείλω να τα δει ο γιατρός. Εσείς πως είστε. Χριστίνα σε ποιο νησί είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαρία μου!!!!πολύ χαίρομαι!!!!εγώ είμαι καλά!!!!πήγα έκανα μια χοριακή χθες και περιμένω τα αποτελέσματα!!! :-):-) Δουλεύω στην Οία Σαντορίνης :-):-*:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...