Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαΐου 2017!!!!!!!!


Recommended Posts

Annina μου καλημερα! Πραγματι δυσκολη νυχτα η χθεσινη! Να σκεφτεσαι οτι πλεον το μωρακι σου εχει μεγαλωσει πολυ, ολα κυλουν ομαλα και σε μερικες εβδομαδες θα το κρατας στην αγκαλια σου! Λογικο ειναι να αγχωνεσαι και να φοβασαι, ολες ομως τα καταφερνουμε στο τελος! 

Εμενα η γιατρος μου ειπε οτι τραχηλο 2,5 εκ περιμενουμε μετα την 32η εβδομαδα, οποτε τωρα θελουμε να μην κοντυνει αλλο. Ειναι στο οριο. Εχω ηδη παρει μερες off και μενω στο σπιτι και ξεκουραζομαι. Δεν κανω απολυτως τιποτα. 

Ξαναμιλαμε μολις εχουμε νεα! Τι ωραια, πεμπτη θα το ξαναδεις!!! Οποτε περιμενουμε νεα πρωτα απο σενα!!! 

Φιλακια και καλημερα σε ολες! Οσες εχετε την πολυτελεια, μεινετε μεσα να χουζουρεψετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα μανουλες! Τι κανετε; Επιτελους ηλιολουστη μερα σημερα! ?

Εγω συνεχιζω τις ξαπλες και τους χαλαρους ρυθμους.. Εσεις πως τα πατε;

Αννινα εφτασε η μεγαλη μερα για το ντοπλερ;☺? Καλη επιτυχια!!! Περιμενουμε νεα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απτο ντοπλερ! Ολα τελεια μου ειπε ο γιατρος, και το μωρακι, οι αρτηριες, το αμνιακο υγρο, ολα πολυ καλα!! Το μικρουλι μου εφτασε 1.500 γραμμ σημερα ειμαστε 30w 1d.Δυστυχως ομως επαιζε με τα χερακια κ πατουσακια και τα ειχε φερει στο προσωπο κι ετσι δεν καταφεραμε πολλες φωτο :))) Επισης επισκεφτηκα και το Γαια που θα γεννησουμε κ μου αρεσε παρα πολυ, οργανωμενο, καινουργιο, ευτυχως εχεις απροσκοπτη προσβαση στο rooming in γεγονος που φοβομουν, αν και τελικα δεν ξερω τι ειναι προτιμοτερο, 24ωρο με το μωρακι μαζι σου ή στην αιθουσα νεογνων κ να στο φερνουν οι μαιες? Ας μας πουν οι μανουλες που εχουν εμπειρια, αν κ μεσα μου θα ηθελα να το εχω συνεχεια κοντα μου, φοβαμαι ομως μικροβια απο επισκεπτες κλπ. 

Καλες εξετασουλες, πολλη ξεκουραση κ φιλακια σε ολες! 

Ποια ακολουθει με εξεταση, να μας πει τσ νεα της! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Ελπίζω όλες να είστε καλά. Αν και έχει αέρα ειναι καλή η μέρα κ εμείς πήγαμε στις κουνιες κ το ευχαριστηθηκαμε. Vivi υπομονή κάνεις όμως αυτο που πρέπει για το μωρακι σου. Ανινα πολύ καλά τα νέα σου συγχαρητήρια να έχουμε όλες ευχάριστα νέα. Εγώ στο πρώτο δεν ήθελα rooming in κ ούτε τώρα για τον λόγο που ανέφερες με τους επισκέπτες είχα πάρα πολύ επισκέπτηριο κ δεν καταλαβαινουν κυρίως αν είναι το πρώτο παιδί πέφτουν όλοι με τα μούτρα με αποτέλεσμα κ εμείς να κουραζομαστε κ να είναι επικίνδυνο για το μωρακι. Από εκεί κ πέρα η κάθε μάνα κάνει αυτό που θέλει κ αισθάνεται σίγουρη. Το είχα πολλές ώρες στο δωμάτιο αλλά όταν ήταν ώρα για να έρθει κόσμος το έδινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννινα μου πολυ ευχαριστα τα νεα σου! Μπραβο! Μεγαλωσε το μωρακι σου!!! Δε νιωθεις κι εσυ πολυ περισσοτερη ασφαλεια τωρα; Τα καλυτερα ερχονται!!!

Εχω επισκεφτει κι εγω το Γαια, προσφατα σχετικα, γιατι γεννησε εκει μια φιλη μου. Εμεινε κι εκεινε πολυ ικανοποιημενη! Εγω θα διαλεξω  rooming in. Νομιζω οτι και στην αιθουσα νεογνων να ειναι, δεν τα γλιτωνεις τα μικροβια! Και απ την αλλη εγω τουλαχιστον θα νιωθω μεγαλυτερη ασφαλεια να το εχω διπλα μου συνεχεια! Και ειδικα αν θηλαζεις, πιστευω επιβαλλεται! Οσο για τους επισκεπτες πιστευω μπορουν και οι γονεις να βαλουν καποια ορια ως ενα βαθμο στο ποσοι θα μπαινουν μεσα. Στο Γαια παντως και το ιδιο το μαιευτηριο δεν αφηνει πολλα ατομα ταυτοχρονα στο δωματιο! 

Θανασης μου σημερα πραγματι οτι πρεπει η βολτουλα στην παιδικη χαρα! Εγω περιοριζομαι διαβαζοντας βιβλια ή μιλωντας στο τηλ! Τωρα ευτυχως περιμενω μια φιλη για καφεδακι/τσαγακι! 

Τα φιλια μου σε ολες σας! Ετσι,να συνεχισουν τα ευχαριστα νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου χαίρομαι που είστε όλες καλά, Αννίνα μπραβο για το Ντόπλερ κ το μωρακι σου! Πήγε 1.500 γραμμάρια ε; τέλεια! Εμείς κάναμε την καμπύλη ζαχαρου και ευτυχώς είναι καλη!

Τώρα δυο μέρες έχουμε ενα φοβερό ήλιο μέχρι το μεσημέρι και κάθομαι στο μπαλκόνι και φωτοσυνθέτω! ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! βρισκομαι στην 28 εβδομάδα και εδω κ μια-δυο μερες νιώθω μια ελαφριά πίεση στην πυελο. Για να σας το περιγράψω ειναι οπως οταν πιάνεσαι απο τη σέλα του ποδηλάτου. Γενικα εχω διαβάσει οτι ειναι σύμπτωμα του 8ου μηνα άρα ειναι πολυ νωρίς για να νιώθω ετσι. Εχει νιώσει καμια αλλη το ιδιο; να ανησυχήσω; ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! βρισκομαι στην 28 εβδομάδα και εδω κ μια-δυο μερες νιώθω μια ελαφριά πίεση στην πυελο. Για να σας το περιγράψω ειναι οπως οταν πιάνεσαι απο τη σέλα του ποδηλάτου. Γενικα εχω διαβάσει οτι ειναι σύμπτωμα του 8ου μηνα άρα ειναι πολυ νωρίς για να νιώθω ετσι. Εχει νιώσει καμια αλλη το ιδιο; να ανησυχήσω; ευχαριστω 

Ναι το νιώθω κ εγώ είμαι στην 26 εβδομάδα κ το νιώθω εδώ κ καιρο. Γενικά αυτή την εβδομάδα έχω αρκετά πονακια κ στη μέση κ στην κοιλια σαν περιόδου. Πότε έκανες τελευταία φορά υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zouzepa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! βρισκομαι στην 28 εβδομάδα και εδω κ μια-δυο μερες νιώθω μια ελαφριά πίεση στην πυελο. Για να σας το περιγράψω ειναι οπως οταν πιάνεσαι απο τη σέλα του ποδηλάτου. Γενικα εχω διαβάσει οτι ειναι σύμπτωμα του 8ου μηνα άρα ειναι πολυ νωρίς για να νιώθω ετσι. Εχει νιώσει καμια αλλη το ιδιο; να ανησυχήσω; ευχαριστω 

Καλημέρα κορίτσια!zouzepa ευτυχώς που το αναφέρεις γιατί κ εγώ είμαι 27 εβδομάδες κ έχω το ίδιο ακριβώς δύο μέρες τώρα..σκεφτόμουν να πάρω τον γιατρό μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Αυτα τα πονακια στην πυελο μηπως σημαινουν οτι το μωρακι σας αρχιζει σιγα σιγα να αλλαζει θεση? Ειλικρινικα δεν ξερω ποτε συμβαινει συνηθως αυτο σε ποια βδομαδα κλπ. ειμαι ασχετη (πρωταρα)! Εμενα παντως στην 30 βδ το μωρο εχει ακομη το κεφαλακι πανω στο υψος του στομαχου μου κ ειναι κουλουριασμενο. Πονο στη μεση δεν εχω για να σας βοηθησω, αλλα μηπως ειναι κ η αυξηση βαρους που παιρνουν στο τελευταιο τριμηνο?  Θα προτεινα να μιλησετε με τον γιατρο να κανετε εναν υπερηχο αν δεν αισθανεστε ασφαλεια.

Επισης Θανασης μου εσυ που εισαι πιο εμπειρη, απο ποτε αρχιζει να γυριζει προς το κατω το μωρακι? Μηπως πρεπει να εντεινω το καθημερινο περπατημα ή ειναι νωρις ακομη? Εχω ακουσει οτι βοηθαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annina είπε:

Καλημερα κοριτσια! Αυτα τα πονακια στην πυελο μηπως σημαινουν οτι το μωρακι σας αρχιζει σιγα σιγα να αλλαζει θεση? Ειλικρινικα δεν ξερω ποτε συμβαινει συνηθως αυτο σε ποια βδομαδα κλπ. ειμαι ασχετη (πρωταρα)! Εμενα παντως στην 30 βδ το μωρο εχει ακομη το κεφαλακι πανω στο υψος του στομαχου μου κ ειναι κουλουριασμενο. Πονο στη μεση δεν εχω για να σας βοηθησω, αλλα μηπως ειναι κ η αυξηση βαρους που παιρνουν στο τελευταιο τριμηνο?  Θα προτεινα να μιλησετε με τον γιατρο να κανετε εναν υπερηχο αν δεν αισθανεστε ασφαλεια.

Επισης Θανασης μου εσυ που εισαι πιο εμπειρη, απο ποτε αρχιζει να γυριζει προς το κατω το μωρακι? Μηπως πρεπει να εντεινω το καθημερινο περπατημα ή ειναι νωρις ακομη? Εχω ακουσει οτι βοηθαει.

Annina μου εμένα που είναι κ δύο ή πρώτη είναι με το κεφάλι κάτω από την 20η εβδομάδα κ πριν δύο εβδομάδες γύρισε κ η άλλη! Καλά εμένα δεν έχουν κ το περιθώριο για πολλές πολλές τούμπες!Με το καλό το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mel1 είπε:

Annina μου εμένα που είναι κ δύο ή πρώτη είναι με το κεφάλι κάτω από την 20η εβδομάδα κ πριν δύο εβδομάδες γύρισε κ η άλλη! Καλά εμένα δεν έχουν κ το περιθώριο για πολλές πολλές τούμπες!Με το καλό το μωράκι σου!!

Mel μου σευχαριστω πολυ γλυκια μου με το καλο τα μπουμπουκακια σου!!! Αχ εμενα γιατι ο μπεμπουλης ειναι ακομη πανω...! Θα αρχισω περπατημα καθημερινο μου φαινεται! Ουφ κ κανει και κρυο φλεβαρη μηνα! Μια τουμπιτσα να κανει κ μενα και να γυρισει κατω το μικρουλι❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annina είπε:

Mel μου σευχαριστω πολυ γλυκια μου με το καλο τα μπουμπουκακια σου!!! Αχ εμενα γιατι ο μπεμπουλης ειναι ακομη πανω...! Θα αρχισω περπατημα καθημερινο μου φαινεται! Ουφ κ κανει και κρυο φλεβαρη μηνα! Μια τουμπιτσα να κανει κ μενα και να γυρισει κατω το μικρουλι❤

Να σαι καλά!?θα γυρίσει και το δικο σου το μικρούλι πιστεύω μην αγχώνεσαι...Εγώ έλεγα πως η δεύτερη δεν θα γυρνούσε και μέσα σε ένα δεκαημερο γύρισε..Οπότε μην ανησυχείς και περπάτα όσο μπορείς..Εγώ δεν περπατάω καθόλου επειδή ήδη είναι αρκετά χαμηλά και οι δυο. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annina είπε:

Καλημερα κοριτσια! Αυτα τα πονακια στην πυελο μηπως σημαινουν οτι το μωρακι σας αρχιζει σιγα σιγα να αλλαζει θεση? Ειλικρινικα δεν ξερω ποτε συμβαινει συνηθως αυτο σε ποια βδομαδα κλπ. ειμαι ασχετη (πρωταρα)! Εμενα παντως στην 30 βδ το μωρο εχει ακομη το κεφαλακι πανω στο υψος του στομαχου μου κ ειναι κουλουριασμενο. Πονο στη μεση δεν εχω για να σας βοηθησω, αλλα μηπως ειναι κ η αυξηση βαρους που παιρνουν στο τελευταιο τριμηνο?  Θα προτεινα να μιλησετε με τον γιατρο να κανετε εναν υπερηχο αν δεν αισθανεστε ασφαλεια.

Επισης Θανασης μου εσυ που εισαι πιο εμπειρη, απο ποτε αρχιζει να γυριζει προς το κατω το μωρακι? Μηπως πρεπει να εντεινω το καθημερινο περπατημα ή ειναι νωρις ακομη? Εχω ακουσει οτι βοηθαει.

Κ το πρώτο κ αυτο τώρα από τον 6 μήνα είχαν γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω εγώ πάντως θα σου έλεγα να ξεκινήσεις περπάτημα.;εγω ήδη έχω ξεκινήσει. Οι ενοχλήσει αυτές που έχω είναι που ανοίγει η λεκάνη κ το ηβικο όστο. ένιωθα ακριβώς τα ίδια πράγματα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη στον 7 μήνα το αισθανόμουν πολύ χαμηλά το έμβρυο κ όλο τον 8 πόνουσα λες κ θα γεννουσα. Δεν φοβήθηκα ποτέ όμως κ 37 εβδομάδων γέννησα σε 30 λεπτά φυσιολογικά κ χωρίς καμία ταλαιπωρία μακάρι να συμβεί το ίδιο κ τώρα. Περπάτημα αρκετο κ έκανα όλες τις δουλειές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι να συμβεί το ίδιο γιατί κορίτσια όλες οι γνωστές μου φτάνουν ως τις 40 εβδομάδες το παιδί είναι ψηλά κ μπαίνουν προγραμματισμενα. Δεν είναι κακό απλά λίγο ταλαιπωρία αν δεν είναι έτοιμη η γυναίκα κ πρέπει να μπει να γεννήσει. Εύχομαι σε όλες μας με έναν πόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Ναι το νιώθω κ εγώ είμαι στην 26 εβδομάδα κ το νιώθω εδώ κ καιρο. Γενικά αυτή την εβδομάδα έχω αρκετά πονακια κ στη μέση κ στην κοιλια σαν περιόδου. Πότε έκανες τελευταία φορά υπερηχο;

Καλησπέρα κορίτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας. Απο το φόβο μου διαβάζω συνεχώς στο Ίντερνετ τι μπορει να παει στραβά κ σκέφτομαι τα χειρότερα σενάρια χωρίς λογο, ενώ ειναι ολα υπέροχα. Τελευταία εχω πάθει εμμονή με τον πρόωρο τοκετό κ μολις ειδα οτι η πίεση που αισθάνομαι ίσως ειναι σύμπτωμα οτι η Μπέμπα μου θα ερθει πρόωρα πανικοβλήθηκα!

@θανασης μου υπέρηχο εκανα τελευταία φορα στις 30/01 και αρχές του άλλου μηνα θα παω για το ντοπλερ. Εγω τετοια πονάκια που περιγραφεισ εχω οταν αλλάζω μηνα, δεν ξερω αν ειναι σχετικό αλλα το εχω παρατηρήσει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Τι κρύο είναι πάλι αυτό δεν μπορώ φέτος με αυτό το χειμώνα αντε να τελειώσει βαρέθηκα. Πως είστε τα μωράκια;  Εγώ 6 Μαρτίου έχω dopler. Εσείς; 

Την Παρασκευή θα κάνω πάρτι μασκε στο σπίτι για μικρούς κ μεγάλους κ προετοιμασιες. Πολύ μ αρέσει να κάνω παρτυ κ να έρχεται κόσμος ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Τι κρύο είναι πάλι αυτό δεν μπορώ φέτος με αυτό το χειμώνα αντε να τελειώσει βαρέθηκα. Πως είστε τα μωράκια;  Εγώ 6 Μαρτίου έχω dopler. Εσείς; 

Την Παρασκευή θα κάνω πάρτι μασκε στο σπίτι για μικρούς κ μεγάλους κ προετοιμασιες. Πολύ μ αρέσει να κάνω παρτυ κ να έρχεται κόσμος ??????

Θανασης μου καλησπέρα!!Όντως πολύ κρυοοοοο.  9 Μαρτίου έχω κ εγώ doppler..για να δουμεεεε☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ πολυ κρυο και μουντιλα! Αλλα εμεις ειμαστε περιορισμενοι απο μετακινησεις,οποτε οι ξαπλες συνεχιζονται! Σε 3 μερες θα παω παλι στη γιατρο να μετρησουμε τον τραχηλο! 

Θανασης μου καλα να περασετε! Τελεια θα 'ναι στο παρτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Πολυ πολυ κρυο και μουντιλα! Αλλα εμεις ειμαστε περιορισμενοι απο μετακινησεις,οποτε οι ξαπλες συνεχιζονται! Σε 3 μερες θα παω παλι στη γιατρο να μετρησουμε τον τραχηλο! 

Θανασης μου καλα να περασετε! Τελεια θα 'ναι στο παρτακι!

Ευχαριστώ κ σε εσένα εύχομαι καλά αποτελέσματα. Ελπίζω η ξεκούραση να έκανε δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι στην 24η βδομάδα. Χθες είχα ραντεβού σε Νοσοκομείο για πρώτη φορά, η γιατρός είδε όλες τις εξετασεις από την αρχή. Μου έδωσε salospir 100 για να μην υπάρξει λεει πρόβλημα με την τροφοδοσία κ τη ροή στον πλακούντα. Αγχώθηκα πολύ πήγα κ στη γιατρό που με παρακολουθούσε εως τώρα κ δεν το κρίνει απαραίτητο. Ρώτησα κ την εμβρυολογο που κάναμε αυχενικη και Β επιπεδου. Εχετε ακουσει αναλογη περιπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η dim_nat11 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Είμαι στην 24η βδομάδα. Χθες είχα ραντεβού σε Νοσοκομείο για πρώτη φορά, η γιατρός είδε όλες τις εξετασεις από την αρχή. Μου έδωσε salospir 100 για να μην υπάρξει λεει πρόβλημα με την τροφοδοσία κ τη ροή στον πλακούντα. Αγχώθηκα πολύ πήγα κ στη γιατρό που με παρακολουθούσε εως τώρα κ δεν το κρίνει απαραίτητο. Ρώτησα κ την εμβρυολογο που κάναμε αυχενικη και Β επιπεδου. Εχετε ακουσει αναλογη περιπτωση;

καλησπέρα εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη salospir έπαιρνα στην πρώτη εγκυμοσύνη από  τον 5ο μήνα που διαγνώστηκα με Σ.Δ κύησης για να μην προκαλέσει κάποιο πρόβλημα στα αγγεία κ τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη παίρνω από την αρχή της κύησης για τους λόγους που σου είπε η γιατρός σου συν ότι έχω πάλι διαβήτη. Πολλοί γιατροί το δίνουν προοληπτικά για να υπάρχει καλή ροή αίματος κ να τρέφεται σωστά το έμβρυο εμένα μου το έδωσε κ γι'αυτό το λόγο. δεν έχεις να φοβάσαι κάτι δεν προκαλεί κακό στο έμβρυο. Εξάλλου κάποια στιγμή θα σου το σταματήσει πριν τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ! Ειμαι στην 24η κ το κοριτσι μου ειναι 700γρ μου ειπε πως ειναι απο τα μεγάλα μωρα αλλα αν τυχον συμβεί θεμα με την τροφοδοσία πλακουντα ξεκινα στον 7ο ετσι μου ειπε...αλλα απο οτι καταλαβα προληπτικα το εδωσε γιατι στην αυχενικη ειχα πιθανοτητα 1:147 κ θα το ηθελε πανω απο 200. Εσυ δεν είχες θεμα με το μωρακι σου; Εννοω γεννησες κανονικα μεσα στις φυσιολογικες εβδομαδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dim_nat11 είπε:

Ευχαριστω πολυ! Ειμαι στην 24η κ το κοριτσι μου ειναι 700γρ μου ειπε πως ειναι απο τα μεγάλα μωρα αλλα αν τυχον συμβεί θεμα με την τροφοδοσία πλακουντα ξεκινα στον 7ο ετσι μου ειπε...αλλα απο οτι καταλαβα προληπτικα το εδωσε γιατι στην αυχενικη ειχα πιθανοτητα 1:147 κ θα το ηθελε πανω απο 200. Εσυ δεν είχες θεμα με το μωρακι σου; Εννοω γεννησες κανονικα μεσα στις φυσιολογικες εβδομαδες;

Δεν. Είχα κανένα θέμα γέννησα 37 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια το φαρμακο αυτο το δινουν μονο σε διαβητη κυησης ή και προληπτικα για την καλη τροφη του εμβρυου? Εμενα δε μου εχει αναφερει κατι ο γιατρος μου, βεβαια η καμπυλη ζαχαρου ηταν πολυ καλη. Αλλα τωρα την τελευταια βδομαδα μεχει πιασει μια αμφιβολια για το ντοπλερ που εκανα, οτι κρατησε μονο 5 λεπτα, τις μετρησεις αν ειναι σωστές , αν μας προσεξε η υπερηχογραφιστρια κλπ. Γενικα μεστην αμφιβολια ειμαι πλεον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...