Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωμα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια..να σας ρωτήσω έχω κάποιες υποψίες ότι μπορεί να είμαι έγκυος πόνου σας σήμερα το πρωί λες και επρόκειτο να έρθει η περιοδος όμως δεν ήρθε..είναι συμπτωμα το γεγονός ότι τα ουρα μου ειναι μου είναι πολύ κίτρινα? και ότι έβγαλα ελάχιστο άσπρο στο εσώρουχο  (οχι υγρό) 

Ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα mariaje. Όλα αυτά που λες είναι συμπτώματα και περιόδου και εγκυμοσύνης. Τεστάκι έκανες? Β χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα mariaje. Όλα αυτά που λες είναι συμπτώματα και περιόδου και εγκυμοσύνης. Τεστάκι έκανες? Β χοριακή?

Έκανα αλλά ήταν 5 μέρες πριν την καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό αλλά πιθανότητα έλεγε να είναι έγκυρο ήταν 56% οπότε δεν είναι και πολύ αξιόπιστο και δεν ξέρω είναι λες και συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσυνης εε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σαφώς και εμπίπτουν και στις 2 κατηγορίες. Δλδ δεν έχεις ακόμα καθυστέρηση?

 

Όχι έχω 2 μέρες για να έχω καθυστέρηση τώρα απλά επειδή έγινε ένα "ατύχημα" δηλαδή στις γονιμες μέρες έγιναν συνουσιες χωρίς καμία προφυλλαξη υπάρχουν πιθανότητες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, καταλαβαίνω το άγχος και τον πανικό σου αλλά να ξέρεις πως αυτά τα 2 επιδεινώνουν το πρόβλημα. Δλδ μπορεί να έχεις καθυστέρηση μετά από 2 μέρες που περιμένεις περίοδο και να μην οφείλεται σε εγκυμοσύνη αλλά σε στρες. Το έχω πάθει 2-3 φορές και είχα καθυστέρηση 7-8 μέρες την φορά. Καλό είναι να κάνεις ξανά τεστ και αν δεις κάτι ύποπτο δλδ μια αχνή γραμμή, να κάνεις αιματολογική εξέταση β χοριακή. Ξέρω ότι είσαι μικρούλα αλλά καλύτερα να το ανακαλύψεις αν είσαι έγκυος ή όχι το συντομότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θέλω και εγώ να το ανακάλυψω ρε συ!! Ναι και εγώ το έχω πάθει αυτό με την καθυστέρηση λόγω στρες είναι η αλήθεια.. πφφ δεν ξέρω θα δείξει πάντως εσύ λες είναι και συμπτώματα εγκυμοσυνης τα κιτρονα ουρά κτλκτλ 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, κοπέλα μου. Είχα τα ίδια συμπτώματα πριν ανακαλύψω πως είμαι έγκυος και όλα έλεγα "ε, αυριο θα μου έρθει" αλλά δεν ήρθε ξανά από τότε! Μην φοβάσαι να κάνεις τεστ ή εξέταση αίματος. Η γνώση είναι δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ναι, κοπέλα μου. Είχα τα ίδια συμπτώματα πριν ανακαλύψω πως είμαι έγκυος και όλα έλεγα "ε, αυριο θα μου έρθει" αλλά δεν ήρθε ξανά από τότε! Μην φοβάσαι να κάνεις τεστ ή εξέταση αίματος. Η γνώση είναι δύναμη.

Νάσαι καλά!!! Την Βυσσια χοριακή ποτέ να την κάνω? 24 περιμένω περίοδο κανονικά..και πότε θα βγουν τα αποτελέσματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την β χοριακή μπορείς να την κάνεις από Δευτέρα για να δείξει. Αν πας πρωί τα αποτελέσματα μέχρι το απόγευμα τα βγάζουν οπότε θα ξέρεις άμεσα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Την β χοριακή μπορείς να την κάνεις από Δευτέρα για να δείξει. Αν πας πρωί τα αποτελέσματα μέχρι το απόγευμα τα βγάζουν οπότε θα ξέρεις άμεσα.

 

Θα την κανω! Νατο παλι ξαπλωσα και καθε φορα που ξυπναω με ποναει η κοιλια μου οπως και το πρωι και τωρα ποναω σαν να ηταν να μου ερθει η περιοδος εχω φουσκωσει και νιωθω δυσκιλιοτητα..τι στο καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...