Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανήλικη εγκυμοσυνη


mariaje

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! να σας ρωτήσω αν είσαι ανήλικη πάρα κάτι μήνες πριν τα 18 και είσαι έγκυος για εξετάσεις στον γιατρό μικροβιολογο- γυναικολογο χρειάζεσαι παρουσία γονεα? Ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με την μητερα σου να πας.

θα σε βοηθησει καλυτερα, μην φοβασαι να την μιλησεις.

στην χειροτερη με καποιον συγγενοι σου που εχεις οικοιοτητα.

η εγκυμοσυνη δεν ειναι ΝΤΡΟΠΗ αλλα δωρο ΘΕΟΥ.

σε ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να εξελιχθεί να τόσο όμορφα και ομαλά τα πράγματα αλλά θα συμφωνήσω ότι είναι δώρο Θεού. το σκέφτηκα αυτό με συγγενή ίσως να κάνω αυτό . Αλλά γενικά είναι ανάγκη να έρθει κάποιος κηδεμονας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιο πολυ ειναι ψυχολογικο το θεμα.

δεν χρειαζεται την πρωτη φορα κηδεμονας αλλα σιγουρα ο γιατρος θα σου το πει αυτο μετα την επισκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η xarikleia είπε:

ποιο πολυ ειναι ψυχολογικο το θεμα.

δεν χρειαζεται την πρωτη φορα κηδεμονας αλλα σιγουρα ο γιατρος θα σου το πει αυτο μετα την επισκεψη

Ναι κοίταξε εγώ δεν έχω θέμα να πάω έστω στην αρχή μόνη μου με κάποια φίλη μου η και με το αγορι μου απλά να μπορώ να κάνω εξετάσεις μη μου πει δεν γίνεται χωρίς κηδεμονα. Έστω μέχρι να βεβαίωσω ότι είμαι τουλάχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν πας κανε β χοριακη στο μικροβιολογικό για σιγουρια .

παρε το ΑΓΟΡΙ σου και πανε ομως μην το άφηνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xarikleia είπε:

ποιο πολυ ειναι ψυχολογικο το θεμα.

δεν χρειαζεται την πρωτη φορα κηδεμονας αλλα σιγουρα ο γιατρος θα σου το πει αυτο μετα την επισκεψη

Ναι κοίταξε θα πάω αύριο μεθαύριο! Είμαι 3 μέρες πριν την καθυστέρηση απλά το γεγονός ότι κάναμε σεξ χωρίς προφυλαξεις την ημέρα ωορρηξιας μου είναι που με έχει ταρακουνισει. έκανα το clear blue με μεσημεριανα ούρα γιατί δεν κρατήθηκα με την αγωνία μου λέει ότι για 3 μέρες πριν είναι 57% να ισχύει το αποτέλεσμα που σου λέει οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να το εμπιστεύομαι έβγαλε αρνητικό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariaje είπε:

Ναι κοίταξε θα πάω αύριο μεθαύριο! Είμαι 3 μέρες πριν την καθυστέρηση απλά το γεγονός ότι κάναμε σεξ χωρίς προφυλαξεις την ημέρα ωορρηξιας μου είναι που με έχει ταρακουνισει. έκανα το clear blue με μεσημεριανα ούρα γιατί δεν κρατήθηκα με την αγωνία μου λέει ότι για 3 μέρες πριν είναι 57% να ισχύει το αποτέλεσμα που σου λέει οπότε δεν ξέρω αν πρέπει να το εμπιστεύομαι έβγαλε αρνητικό..

Δε νομιζω οτι θα εχεις θέμα να κάνεις μια αιματολογικη β χοριακη χωρις κηδεμόνα. Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι αυτή ήταν η μέρα της ωορρηξίας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Δε νομιζω οτι θα εχεις θέμα να κάνεις μια αιματολογικη β χοριακη χωρις κηδεμόνα. Πως είσαι τόσο σίγουρη ότι αυτή ήταν η μέρα της ωορρηξίας;;

Δεν ειμαι 100% σιγουρη αλλα με βαση το προγραμμα που καταφραδω ημερομενηνιες αρχης και τελους της περιοδου κτλ λεει οτι ηταν η γονιμη μου μερα. Και εγω αυτο πιστευω θα παω μεθαυριο να την κανω για να βγουν σιγουρα τα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mariaje είπε:

Δεν ειμαι 100% σιγουρη αλλα με βαση το προγραμμα που καταφραδω ημερομενηνιες αρχης και τελους της περιοδου κτλ λεει οτι ηταν η γονιμη μου μερα. Και εγω αυτο πιστευω θα παω μεθαυριο να την κανω για να βγουν σιγουρα τα αποτελεσματα..

Η εφαρμογή του κινητου δεν γραφει τις πραγματικες ημερες ωορρηξιας αλλα τις υποθετικες με βαση κάποια γενικά στοιχεία που εχεις δώσει τα οποία πολλές φορές δεν είναι και σωστα.. Εμένα πχ μου εβγαζε ως μερα ωορρηξίας τη 17η αλλά από οτι αποδείχθηκε όλο το καλοκαίρι έκανα ωορρηξια την 20η.  Μόνο όταν αρχισα να κάνω τα τεστακια της ωορρηξιας και ενημερωσα το "ημερολογιο" ρυθμίστηκε όπως έπρεπε και αρχισε να μου βγάζει πλέον σωστα δεδομένα.. Το ποτε εχεις ωορρηξία είναι- κατα τη γνώμη μου- μια εξαιρετικά σημαντική πληροφορία που πρέπει να γνωρίζεις προς αποφυγή ευνόητων ζητηματων (αν και απο ότι λένε δεν θα πρέπει τα τεστάκια να χρησιμοποιούνται ως μέσο αντισυλληψης). Καλά αποτελέσματα και καλό κουραγιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Η εφαρμογή του κινητου δεν γραφει τις πραγματικες ημερες ωορρηξιας αλλα τις υποθετικες με βαση κάποια γενικά στοιχεία που εχεις δώσει τα οποία πολλές φορές δεν είναι και σωστα.. Εμένα πχ μου εβγαζε ως μερα ωορρηξίας τη 17η αλλά από οτι αποδείχθηκε όλο το καλοκαίρι έκανα ωορρηξια την 20η.  Μόνο όταν αρχισα να κάνω τα τεστακια της ωορρηξιας και ενημερωσα το "ημερολογιο" ρυθμίστηκε όπως έπρεπε και αρχισε να μου βγάζει πλέον σωστα δεδομένα.. Το ποτε εχεις ωορρηξία είναι- κατα τη γνώμη μου- μια εξαιρετικά σημαντική πληροφορία που πρέπει να γνωρίζεις προς αποφυγή ευνόητων ζητηματων (αν και απο ότι λένε δεν θα πρέπει τα τεστάκια να χρησιμοποιούνται ως μέσο αντισυλληψης). Καλά αποτελέσματα και καλό κουραγιο..

Το εχω ακουσει αυτο απλα αγχωνομαι επειδη ποτε δεν ξερεις..Δικιο εχεις θα κανω και εγω το τεστ ωστε να το ρυθμισω να ξερω σωστα απο εδω και περα. Σε ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...