Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φοβοι, φοβοι και ... φοβοι


Mary Kapa

Recommended Posts

Ειμαι 20 χρονων και ηρθα προσφατα για πρωτη φορα σε επαφη με το αγορι μου τελη Αυγουστου, με χρηση προφυλακτικου απο την αρχη και χωρις εκσπερματωση ! Ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος (30-35) και τελευταια φορα μου ηρθε περιοδος στις 15/8 (5 μερες νωριτερα απο οτι περιμενα) . Στις 9/9 παρατηρησα μια σταγονα ροζ υγρου(δεν εχει ξανασυμβει) στο εσωρουχο μου(μια μονο).Εν τω μεταξυ το στηθος μου ειναι πρησμενο... και εκ τοτε δεν μου εχει ερθει περιοδος! Διαβαζω τελευταια πολλα σε διαφορα σαιτ και εχω πανικοβληθει !!!! πρεπει να ανησυχω για την ολη κατασταση ?? (Να σημειωσω οτι περασα μια περιοδο αγχους)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary Kapa είπε:

Ειμαι 20 χρονων και ηρθα προσφατα για πρωτη φορα σε επαφη με το αγορι μου τελη Αυγουστου, με χρηση προφυλακτικου απο την αρχη και χωρις εκσπερματωση ! Ο κυκλος μου δεν ειναι σταθερος (30-35) και τελευταια φορα μου ηρθε περιοδος στις 15/8 (5 μερες νωριτερα απο οτι περιμενα) . Στις 9/9 παρατηρησα μια σταγονα ροζ υγρου(δεν εχει ξανασυμβει) στο εσωρουχο μου(μια μονο).Εν τω μεταξυ το στηθος μου ειναι πρησμενο... και εκ τοτε δεν μου εχει ερθει περιοδος! Διαβαζω τελευταια πολλα σε διαφορα σαιτ και εχω πανικοβληθει !!!! πρεπει να ανησυχω για την ολη κατασταση ?? (Να σημειωσω οτι περασα μια περιοδο αγχους)

Καλησπέρα, κοπελιά! Φυσικά και οι πιθανότητες να έχεις μείνει έγκυος - με όσα παραθέτεις στο μνμ σου - είναι από ελάχιστες ως απειροελάχιστες! Αν δεν είχατε χρησιμοποιήσει προφυλακτικό θα μπορούσες να έχεις μείνει με τα προσπερματικά υγρά. Νομίζω ότι το άγχος που βίωσες τον τελευταίο καιρό απλά επηρέασε τον κύκλο σου και μόλις ηρεμήσεις λίγο θα δεις ότι όλα θα επανέλθουν στο φυσιολογικό. Καλό θα ήταν να μιλήσεις και με κάποια γυναικολόγο για να σου εξηγήσει καλύτερα κάποια πράγματα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι, ειναι οπως ακριβως τα παραθετω, αλλα ειμαι γενικοτερα πολυ "φοβιτσιαρα" με αυτα ! Μακαρι να ειναι οπως τα λες γιατι η ανησυχια μου εχει πιασει κορυφη!! Ευχαριστω

στις πριν 21 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα, κοπελιά! Φυσικά και οι πιθανότητες να έχεις μείνει έγκυος - με όσα παραθέτεις στο μνμ σου - είναι από ελάχιστες ως απειροελάχιστες! Αν δεν είχατε χρησιμοποιήσει προφυλακτικό θα μπορούσες να έχεις μείνει με τα προσπερματικά υγρά. Νομίζω ότι το άγχος που βίωσες τον τελευταίο καιρό απλά επηρέασε τον κύκλο σου και μόλις ηρεμήσεις λίγο θα δεις ότι όλα θα επανέλθουν στο φυσιολογικό. Καλό θα ήταν να μιλήσεις και με κάποια γυναικολόγο για να σου εξηγήσει καλύτερα κάποια πράγματα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου.. θα συμφωνήσω απόλυτα με την Κωνσταντία.. Θεωρώ σχεδόν απίθανο να είσαι έγκυος εφόσον χρησιμοποιήσατε προφυλακτικό... Αν χαλαρώσεις είμαι σίγουρη ότι θα σου ερθει περίοδος. Επίσης θα ήθελα να σου επισημάνω ότι από τη στιγμή που η γυναίκα αρχίζει να έχει σταθερή σχεση και συνεπως σταθερη σεξουαλική ζωη (για λογους που δε γνωριζω) συνηθως προκυπτουν πολλες αλλαγες στον κυκλο της. Εμένα πχ μικρυνε ο κύκλος μου κατα 5 μερες και επίσης άρχισα να έχω έντονους πόνους την πρώτη μέσα της περιοδου (τους οποίους δεν είχα νιώσει ποτέ ως τότε). Μη σε ανησυχουν αυτα.. Θεωρω οτι ειναι μεσα στο πρόγραμμα.. Η άποψη μου πάντως είναι ότι αν επισκεφθείς το γυναικολόγο σου( για το καθιερωμένο τεστ Παπ που επιβάλλεται να κανεις από τώρα και στο εξης) θα σε διαφωτίσει πλήρως για όλα αυτά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...