Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία για το τεστ εγκυμοσυνης και συμπτώματα


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου θέλω βοήθεια.. πριν 2 μηνες είχα μια αποβολή 3-4 εβδομάδων άφησα έναν κύκλο και τον επόμενο ξεκίνησα για σπορακι  Ο κύκλος μου είναι 28 μέρες τον προηγούμενο μήνα είχα περίοδος 24 Αυγούστου και 7,8,9 έκανα ελεύθερα με τον άντρα μου  (γονιμες μερες).μετά την μέρα ωορηξία είχα πονακια αριστερά-δεξιά δεξιά χαμηλά στην κοιλιά και το στήθος μου άρχιζε και πριζοταν 10 μέρες πριν την περιοδο επίσης αισθάνομαι την μύτη μου ποιο ευαίσθητη.Διάβασα από κάποια άλλα φόρουμ εδώ μέσα ότι μπορεί να δείξει η β χωριακη και 5 μερες πριν την περιοδο και άλλες γυναίκες λέγαν από προσωπική εμπειρία ότι έκαναν β χωριακη έδειχνε αρνητική και μετά από λίγες μέρες ήταν εγκυος και ξανά κάναν και έδειχνε θετική. Εγώ πήγα 5 μερες πριν την περιοδο που περιμένω τώρα στις 21 Σεπτεμβρίου  και έδειξε 0.5 αρνητικό.τα πονακια συνεχίζονται και βλέπω τις φλέβες στο στήθος μου ποιο έντονες.όλα αυτά είναι συμπτώματα περιοδου η εγκυμοσύνη  βρε κορίτσια?????Υγρά δεν έχω πολλά είναι κανονικά.ποτέ να πάω να ξανά κάνω η τεστ η β χωριακη???το θέλω τόσο πολύ γαμωτο να βγει θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις πολύ άγχος βασικά κ καλό θ ήταν να ηρεμήσεις,το μωράκι θα ερθει.Να πας για χοριακη όταν θα έχεις μια μέρα καθυστέρηση. Η εμφυτευση γίνεται 6-12 μέρες από την ωορρηξια.. Οπότε έχει γίνει νωρίς..σε κάποιες κοπέλες τυχαίνει να γίνει πιο νωρίς κ σε άλλες πιο αργά,οπότε μην αγχώνεσαι.καλα αποτέλεσματα να έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά στεναχωρεθηκα όταν είδα β χωριακη αρνητική μετά ξανά μπήκα μέσα και διάβασα ότι αυτό που είπες και εσύ ότι είναι νωρίς.εύχομαι να είναι αυτό ότι είναι νωρίς.έχω πολύ ανχος και δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι κάθε μέρα κοιτάω το ημερολόγιο και λέω αντέ μια μέρα λιγότερη σήμερα.δηλαδή πιστεύεις ότι υπάρχει περίπτωση να πάω 21 -22 και να δείξει κάτι???πφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ότι έχεις πιθανότητες να δείξει στην καθυστέρηση σου έχεις αυτό όμως δε σημαίνει κάτι..θέλω να πω ότι μπορεί να είσαι κ να μην είσαι.. Μόνο ο θεούλης το ξέρει αυτό.Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις κ για σένα κ για τον αντρουλη αλλά κ για το μωράκι σου αν είσαι είναι να χαλάρωσεις γτ δεν κάνεις καλό!αν δεν γίνει αυτό το μήνα θ γίνει τον επόμενο!! Χαλάρωσε γτ κ όταν θα μείνεις ένα άγχος θα το έχεις να ξέρεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου θέλω βοήθεια.. πριν 2 μηνες είχα μια αποβολή 3-4 εβδομάδων άφησα έναν κύκλο και τον επόμενο ξεκίνησα για σπορακι  Ο κύκλος μου είναι 28 μέρες τον προηγούμενο μήνα είχα περίοδος 24 Αυγούστου και 7,8,9 έκανα ελεύθερα με τον άντρα μου  (γονιμες μερες).μετά την μέρα ωορηξία είχα πονακια αριστερά-δεξιά δεξιά χαμηλά στην κοιλιά και το στήθος μου άρχιζε και πριζοταν 10 μέρες πριν την περιοδο επίσης αισθάνομαι την μύτη μου ποιο ευαίσθητη.Διάβασα από κάποια άλλα φόρουμ εδώ μέσα ότι μπορεί να δείξει η β χωριακη και 5 μερες πριν την περιοδο και άλλες γυναίκες λέγαν από προσωπική εμπειρία ότι έκαναν β χωριακη έδειχνε αρνητική και μετά από λίγες μέρες ήταν εγκυος και ξανά κάναν και έδειχνε θετική. Εγώ πήγα 5 μερες πριν την περιοδο που περιμένω τώρα στις 21 Σεπτεμβρίου  και έδειξε 0.5 αρνητικό.τα πονακια συνεχίζονται και βλέπω τις φλέβες στο στήθος μου ποιο έντονες.όλα αυτά είναι συμπτώματα περιοδου η εγκυμοσύνη  βρε κορίτσια?????Υγρά δεν έχω πολλά είναι κανονικά.ποτέ να πάω να ξανά κάνω η τεστ η β χωριακη???το θέλω τόσο πολύ γαμωτο να βγει θετικό 

Βρε Ευαγγελία μου, δεν είπαμε να μην βιαστείς? Τι κατάλαβες τώρα που στεναχωρήθηκες? Ηρέμησε, άσε να περάσουν μερικές μέρες και πάνε μέσα στην εβδομάδα να κάνεις μια β χοριακή ξανά. Ένα να σκέφτεσαι: αν είναι να έρθει αυτό τον μήνα το μωράκι, θα έρθει! Χαλάρωσε, ξεαγχώσου και όλα θα γίνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Ευαγγελια! λοιπον,ομοιοπαθης ειμαστε ειχα κ εγω δυστυχως αποβολη. Κατα την γνωμη μου,ειναι λιγο νωρις για να δειξει κατι ακομα,παιζει ρολο και το ποτε εγινε η συλληψη,οποτε περιμενε λιγο ακομα και ξεαγχωσου (ωραια τα λεω ε? το πως γινεται ειναι το θεμα) . Αφου εμεινες μια φορα,θα ξαναμεινεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαμωτο είμαι τόσο δύσκολο στο να μην το σκέφτομαι.όλη μέρα είμαι σε αυτά τα φόρουμ και έχω διαβάσει όλων των ειδών τις καταστάσεις.έχω ακόμα 3 μέρες πριν την περιοδο (που εύχομαι να μην έρθει)να ρωτήσω ο πόνος που νιώθεις στον κολπο όπως όταν έχεις περίοδο το νιώθεις και στην εγκυμοσύνη???σήμερα πονάει ποιο πολύ η κοιλίτσά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα Ευαγγελια! λοιπον,ομοιοπαθης ειμαστε ειχα κ εγω δυστυχως αποβολη. Κατα την γνωμη μου,ειναι λιγο νωρις για να δειξει κατι ακομα,παιζει ρολο και το ποτε εγινε η συλληψη,οποτε περιμενε λιγο ακομα και ξεαγχωσου (ωραια τα λεω ε? το πως γινεται ειναι το θεμα) . Αφου εμεινες μια φορα,θα ξαναμεινεις

Ποτε απεβαλες Ναντια μου ???ο γιατρός μου μου είχε πει μετά από 2 περιόδους να ξεκινήσω πάλι και ο άντρας ξεκίνησε μετά από μια περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Ποτε απεβαλες Ναντια μου ???ο γιατρός μου μου είχε πει μετά από 2 περιόδους να ξεκινήσω πάλι και ο άντρας ξεκίνησε μετά από μια περίοδο 

Ευαγγελια μου περυσι αλλα μετα την αποβολη δεν ηθελα να ξεκινησω προσπαθειες αμεσως αν κ ο γιατρος μου ειπε μετα απο δυο κυκλους αν θελουμε.Αφησα καποιους μηνες να περασουν. Παλλινδρομη ηταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Έχεις πολύ άγχος βασικά κ καλό θ ήταν να ηρεμήσεις,το μωράκι θα ερθει.Να πας για χοριακη όταν θα έχεις μια μέρα καθυστέρηση. Η εμφυτευση γίνεται 6-12 μέρες από την ωορρηξια.. Οπότε έχει γίνει νωρίς..σε κάποιες κοπέλες τυχαίνει να γίνει πιο νωρίς κ σε άλλες πιο αργά,οπότε μην αγχώνεσαι.καλα αποτέλεσματα να έχεις! 

Αντέ να δούμε μέχρι την Τρίτη πρωί πρωί θα φάω τα μουστάκια μου γρρρρ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

Ευαγγελια μου περυσι αλλα μετα την αποβολη δεν ηθελα να ξεκινησω προσπαθειες αμεσως αν κ ο γιατρος μου ειπε μετα απο δυο κυκλους αν θελουμε.Αφησα καποιους μηνες να περασουν. Παλλινδρομη ηταν?

Ναι.κάνω 2 τεστ μετά από 5 μερες καθυστέρηση  αχνα θετικά μου λέει ο γιατρός κατευθείαν β χωριακη την κάνω 28.5 αποκλείεται μου λέει να είσαι μιας  εβδομάδα ξανά κάνε μετά από 2 μέρες ξανά κάνω μετά από 2 μέρες και γυρνάω σπίτι και με πιάνει αιμορραγία  και πονοι πολύ στην μέση στην κοιλιά και στα πόδια.το απόγευμα πήγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε τα αποτελέσματα και έγραφε 5.Αυτό ήταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Γαμωτο είμαι τόσο δύσκολο στο να μην το σκέφτομαι.όλη μέρα είμαι σε αυτά τα φόρουμ και έχω διαβάσει όλων των ειδών τις καταστάσεις.έχω ακόμα 3 μέρες πριν την περιοδο (που εύχομαι να μην έρθει)να ρωτήσω ο πόνος που νιώθεις στον κολπο όπως όταν έχεις περίοδο το νιώθεις και στην εγκυμοσύνη???σήμερα πονάει ποιο πολύ η κοιλίτσά μου 

το κανεις πιο δυσκολο ετσι ομως! Οταν αρχισαμε να προσπαθουμε μετα τους δυο μηνες προσπαθειων αρχισαν να εχω τρελο αγχος.... το αποτελεσμα? οχι μονο μωρο δεν ερχοταν αλλα ουτε καν η περιοδος μου,ενα εξαμηνο να κανω εξετασεις και να μην μου βρισκουν τιποτα.Τον περασμενο μηνα αγανακτησα....ειπα 'οτι θελει ας γινει αρκετα εσκασα' ο κυκλος μου εστρωσε μονο κ μονο επειδη χαλαρωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Ναι.κάνω 2 τεστ μετά από 5 μερες καθυστέρηση  αχνα θετικά μου λέει ο γιατρός κατευθείαν β χωριακη την κάνω 28.5 αποκλείεται μου λέει να είσαι μιας  εβδομάδα ξανά κάνε μετά από 2 μέρες ξανά κάνω μετά από 2 μέρες και γυρνάω σπίτι και με πιάνει αιμορραγία  και πονοι πολύ στην μέση στην κοιλιά και στα πόδια.το απόγευμα πήγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε τα αποτελέσματα και έγραφε 5.Αυτό ήταν 

Δυσκολη κατασταση.....εγω το εχασα στην 9η εβδομαδα,ειχα αρχισει να κανω και σχεδια,οσπου μια μερα ειχα αιματακι,δυο μερες ακινησια στο σπιτι,ξαφνικα αυξηθηκε....τρια μερονυχτα στο νοσοκομειο και τελος! αυτο ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχεις Ναντια  μου ξέρω κάνω κακό στον εαυτό μου δεν έχω όρεξη για τίποτα δεν ευχαριστίεμε  τίποτα το μυαλό μου είναι κολλημένο εκεί. Αλλά πάει μόνο του γαμωτο προσπαθώ να χαλαρωσω  και δεν μπορώ δεν ξέρω τι να κάνω και στην δουλειά το σκέφτομαι και όταν γυρνάω σπιτι πάλι το ίδιο πφφφφ εχθές με πιάσαν  τα κλάματα γιατί δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

Δυσκολη κατασταση.....εγω το εχασα στην 9η εβδομαδα,ειχα αρχισει να κανω και σχεδια,οσπου μια μερα ειχα αιματακι,δυο μερες ακινησια στο σπιτι,ξαφνικα αυξηθηκε....τρια μερονυχτα στο νοσοκομειο και τελος! αυτο ηταν

Πωωωω ακόμα ποιο δύσκολο όντως!υπομονή Ναντια μου και εσύ και εγώ και όλες μας να δούμε τι θα γίνει ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ψυχολογική στήριξη είχες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Πωωωω ακόμα ποιο δύσκολο όντως!υπομονή Ναντια μου και εσύ και εγώ και όλες μας να δούμε τι θα γίνει ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ψυχολογική στήριξη είχες?????

απεβαλα τρεις μερες πριν τον γαμο μου,δεν προλαβα να ξεσπασω ,οταν σκεφτομαι εκεινη την περιοδο απορω πως την παλεψα.Μακαρι Ευαγγελια μου να μας χαμογελασει κ εμας η τυχη :) Οπως σου εξηγω και σε ενα αλλο σχολιο αν ειδες,μην εχεις τοσο αγχος,φερνει παντα τα αντιθετα αποτελεσματα 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια λυπάμαι..3 μέρες πριν από το γάμο;;απορώ κ εγώ πω την παλέψες:dry:

Κορίτσια θα έρθει θα το δείτε απλά όσο μπορείτε ξεχάστε το!!τα παίζει ο οργανισμός μας με τόσο άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα η δυσκολοτερη περιοδος της ζωης σου! Εχεις  δικιο σ αυτο που λες, τα παιξε πραγματικα ο οργανισμος μου μια φορα λογο αγχους,το πηρα το μαθημα μου. Το βασικο ηταν να μαθω οτι ειμαστε ενα υγιεστατο ζευγαρι απο κει κ περα αν ερθει καλως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaggelia29 είπε:

Γαμωτο είμαι τόσο δύσκολο στο να μην το σκέφτομαι.όλη μέρα είμαι σε αυτά τα φόρουμ και έχω διαβάσει όλων των ειδών τις καταστάσεις.έχω ακόμα 3 μέρες πριν την περιοδο (που εύχομαι να μην έρθει)να ρωτήσω ο πόνος που νιώθεις στον κολπο όπως όταν έχεις περίοδο το νιώθεις και στην εγκυμοσύνη???σήμερα πονάει ποιο πολύ η κοιλίτσά μου 

καλησπερα μπορει να φανω κακια αλλα θα σου πω καποια πραγματα 
καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου αλλα το να διαβαζεις ολα οσα γραφοντε σε διαφορα φορουμ μονο καλο ΔΕΝ σου κανει

πρεπει να ηρεμησεις 
στα λεω αυτα γιατι η γιαγια μου ελεγε 
εκει που εισαι ημουνα και εδω που ειμαι θα ερθεις 

και εγω αυτα εκανα καποτε και πριν 2 μηνες ακομα  αλλα εβαλα μυαλο γιατι κ εμενα μου μιλησε καποια γυναικα 
ειμαι 38 μαιων και εχω μια κορη 15 και τωρα περιμενω το 2ο 

στην κορη μου ειχα τετοιο αγχος που αν ειχα κανει αυτο που εκανα κ εμεινα εγκυος τωρα θα ηταν 17
επι 2 χρονια με την ψυχη στο στομα καθε μηνα
μολις ειπα δεν παει αλλο τελος θα το παμε χαλαρα και βλεπουμε σε 2 μηνες ειχα μεινει εγκυος 
 

τωρα παω για την 7η εβδομαδα το μωρο ηρθε ετσι απλα με προσπαθεια και ΠΙΣΤΗ 
καταλαβαινεις? 
το ζητησα στην μεγαλοχαρη και στην χρυσοβαλαντου (μαλιστα απο την χρυσοβαλαντου δεν προλαβα να παρω ουτε το μηλο)

μην στεναχωριεσαι ξερω τι ειναι αποβολη το εζησα παλαιοτερα αλλα ζητατο θα στο δωσουν
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

απεβαλα τρεις μερες πριν τον γαμο μου,δεν προλαβα να ξεσπασω ,οταν σκεφτομαι εκεινη την περιοδο απορω πως την παλεψα.Μακαρι Ευαγγελια μου να μας χαμογελασει κ εμας η τυχη :) Οπως σου εξηγω και σε ενα αλλο σχολιο αν ειδες,μην εχεις τοσο αγχος,φερνει παντα τα αντιθετα αποτελεσματα 

 

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι πολύ δύσκολογια όλες μας όταν συμβαίνει αυτό και ειδικά για κάποιες που το έχουν πάθει πάνω από μια φορά.εύχομαι να μείνεις εγκυουλα και να σου δώσει τρομερή χαρά.ευτυχώς που δίνουμε δύναμη η μία στην άλλη αλλιώς δεν θα την παλευαμε.θα ήθελα πολύ να το συζηταγα με τον άντρα μου όλα όσα ένιωθα αλλά δυστυχώς όλο αυτό τον πνίγει και δεν θέλει να το συζητάμε είναι της άποψης ότι όταν είναι να έρθει θα έρθει.οι γυναίκες όμως το βλέπουμε αλλιώς και θέλουμε να τα βγάλουμε από μέσα μας πάλι καλά που ανακάλυψα και αυτό το φορουμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω δεν ειναι ευκολο αλλα αρχισε κ εσυ να το βλεπεις ετσι,μη σου γινεται εμμονη ιδεα.Αν επιτρεπεται Ευαγγελια μου τι ηλικια εχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Είμαι 28 χρόνων Ναντια μου :) εσύ???

29! λοιπον ελα μικρες ειμαστε (απλα λιγο παραπανω αγχωδης :P ) Eχουμε την ζωη μπροστα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Έχω μια κόρη 8 χρόνων αλλά θέλω πολύ το δεύτερο 

αληθεια? να σου ζησει! ακομα ενας ποντος αισιοδοξιας αρα....... να δεις ερχεται και το δευτερο ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...