Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική αυτή την περίοδο


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Αχ το ξέρω και έχετε απόλυτο δίκιο όλες σας.....θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σας και ότι έγινε έγινε εξάλλου...

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και Συγγνώμη που σας πρήζω....

Όλες τα περάσαμε και κάποιες θα τα ξαναπεράσουμε.Σε καταλαβαίνουμε απόλυτα γι' αυτό δεν μας πρήζεις καθόλου.Να είσαι καλά...εύχομαι να έχεις τέλεια αποτελέσματα...:):x:):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 1/10/2016 at 4:23 ΜΜ, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω για την κυστικη ινωση..

1 για να μπουμε στην διαδικασία να την κανουμε δεν θα επρεπε να εχουμε ιστορικο στην οικογενεια;

2 οι γιατροι γιατι δεν το λενε ;εγω πριν δυο μηνες γέννησα και ο γιατρος μου δεν μου ειπε να την κανω και ειναι ιδιωτικός γιατρος.

Καλησπερα

1. Οταν εισαι φορεας δεν εχεις συμπτωματα. Οταν νοσεις εχεις και ειναι και μοιραια στις περισσοτερες των περιπτωσεων. Το θεμα ειναι οταν και οι δυο γονεις ειναι φορεις τοτε το μωρο εχει 25% πιθανοτητες να νοσει.

2. Λογικα πρεπει να την εχεις κανει στον προγεννητικο ελεγχο στην αρχη της εγκυμοσυνης σου. Εδω απλως λεμε οτι επρεπε να γινεται απο πριν κι οχι στην εγκυμοσυνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2016 at 5:26 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Koritsia kalispera! O dikos m giatros kanei eksetaseis gia kystiki inwsi stous prwtous mines tis egkymosynis. Thelw na rwtisw kati allo. Diavasa oti stin epitropi zitane dyo spermodiagrammata me diafora 72 imerwn. Einai apolyto? An einai me diafora triwn - tessarwn minwn?? Exoume spermodiagramma apo ton ianouario, to fevrouario, to aprilio, ton iounio k twra pali t septemvrio. Ola panw katw sta idia akrivws. 

Diwni παρε τηλ στην επιτροπη να μαθεις. Ευκαιρια θελουν να κοβουν κοσμο αυτοι. Παρτους πες τους απο ποτε ειναι οι εξετασεις κι ας σου απαντησουν αυτοι για να εισαι καλυμμενη. Επιτροπη ειχα περασει τον γεναρη του 14 και δεν θυμαμαι καθολου τι ειχα δωσει. 

Σε ποια περιοχη περνας επιτροπη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sti thessaloniki. Ayrio tha paw sto giatro na milisoyme gia ekswswmatiki. Opote tha m pei ti xreiazetai. Tis perissoteres eksetaseis vevaia tis exw. Tha parw til stin epitropi gia na t dieykrinisw wste na kleisw k rantevou. Elpizw mexri t telos tou estous na exoume proxwrisei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30 Σεπτεμβρίου 2016 at 1:34 ΜΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος vulcania!!!Τελικά μετά την καταιγίδα έρχεται πάντα το ουράνιο τόξο και το δικό σου έχει ήδη σχηματιστεί!!!!συγχαρητήρια για το κουράγιο σου!!!

Εγώ είμαι στην αναμονή αυτών των ημερών για την χοριακη και οι μέρες δεν περνάνε.....

Depy να μην απελπίζεσαι και θα έρθει και για σένα το δώρο του θεού!!!πίστη χρειάζεται!!!

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!πολυ!!!!!αργησα αλλα το ειδα χιχι

ενα ειναι το σιγουρο οσο και να πεφτω θα ξανασηκωνομαι και θα εξαντλησω ολες τις προσπαθειες να κανω και εγω ενα μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2016 at 7:07 ΜΜ, ο/η Renakar είπε:

Καλησπέρα. Είμαι από Πάτρα και έκανα εξωσωματική τον Απρίλιο στο Αρεταίειο (δημόσιο νοσοκομείο) της Αθήνας, χωρίς επιτυχία. Ο γιατρός μου την κυστική ίνωση μου την είχε στα προαπαιτούμενα. Δεν γράφεται και την πλήρωσα γύρω στα 150 Ε αν θυμάμαι καλά, για το 65% των περιπτώσεων. Ευτυχώς του αρκούσε, γιατί όντως το πακετάκι για όλες έφτανε τις 300. Κάνει περίπου 3 βδομάδες να βγει το αποτέλεσμα. Καρυότυπο δεν μου ζήτησε, ίσως επειδή είμαι 44 κι όπως μου είπε φίλη μου που είναι γενετίστρια μπορεί να έβγαινε ψευδές αποτέλεσμα, λόγω ηλικίας.  Σας εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα Vulcania με το καλό να έρθουν στον κόσμο τα μωράκια σου. Αν θυμάμαι καλά, έχεις 1+1 και ο μικρός λίγο στριμώχνει την μικρή...

Ναι ναι μια χαρα θυμασαι. Εξαλλου τα λεμε κι απο αλλου εμεις.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Depy86 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!πολυ!!!!!αργησα αλλα το ειδα χιχι

ενα ειναι το σιγουρο οσο και να πεφτω θα ξανασηκωνομαι και θα εξαντλησω ολες τις προσπαθειες να κανω και εγω ενα μωρακι

Εννοειται. Κανενας πολεμος δεν θα ειχε κερδηθει αν λιποτακτουσαμε στις χαμενες μαχες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vulcania είπε:

Καλησπερα

1. Οταν εισαι φορεας δεν εχεις συμπτωματα. Οταν νοσεις εχεις και ειναι και μοιραια στις περισσοτερες των περιπτωσεων. Το θεμα ειναι οταν και οι δυο γονεις ειναι φορεις τοτε το μωρο εχει 25% πιθανοτητες να νοσει.

2. Λογικα πρεπει να την εχεις κανει στον προγεννητικο ελεγχο στην αρχη της εγκυμοσυνης σου. Εδω απλως λεμε οτι επρεπε να γινεται απο πριν κι οχι στην εγκυμοσυνη.

 

Δεν μου εβαλε να την κανω και δεν μου την ανέφερε καν.

Ελπιζω και ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλη επιτυχια σε ολες σας!Κ εγω προσπαθουσα για αρκετα χρονια κ περυσι εφερα στον κοσμο τον γιο μου μετα απο πολλες δυσκολιες!ολες θα τα καταφερετε αρκει να μην το βαλετε κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις πριν 8 λεπτά, ο/η oneiropola είπε:

καλη επιτυχια σε ολες μας.Εγω αυριο κανω ωοληψια....(για πεμπτη φορα)

Καλή επιτυχία...Εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...