Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική αυτή την περίοδο


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!!βρίσκομαι σε διαδικασία δεύτερης εξωσωματικής..,Έχω ξεκινήσει ήδη ενέσεις και σε μια βδομάδα περίπου θα είναι η ωοληψια...Έχω φοβερό άγχος για όλα...

Υπάρχει κάποια που να είναι στην ίδια φάση? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Κορίτσια γεια σας!!βρίσκομαι σε διαδικασία δεύτερης εξωσωματικής..,Έχω ξεκινήσει ήδη ενέσεις και σε μια βδομάδα περίπου θα είναι η ωοληψια...Έχω φοβερό άγχος για όλα...

Υπάρχει κάποια που να είναι στην ίδια φάση? ??

ποσο στοιχιζει η προσπαθεια δευτερης εξωσωματικης?

εγω ειμαι στην ωοληψια στην πρωτη προσπαθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική που στοίχησε πάνω από 4 χιλιάδες...κάπου στα ίδια θα κυμανθεί και αυτή αλλά σε άλλο γιατρό...την πρώτη φορά είχα και παγωμένα που τα χρησιμοποιησα 2 φορές αλλά δεν έπιασαν...και εγώ είμαι στη φάση αυτή..τι πρωτόκολλο κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα λευτα βρε κοριτσια μου!!! Ευχομαι καλη δυναμη και στις δυο σας και σε ολες της μανουλιτσες!!! Σε πιο κεντρο απευθυνθηκατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μένω Κύπρο και θα πληρώσω τα ίδια λεφτά όπως και την πρώτη φορά..το μόνο που εύχομαι είναι να πιάσουν τόπο....δεν θέλω τίποτα άλλο από τη ζωή..Μόνο να μου στείλει ένα μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Εγώ μένω Κύπρο και θα πληρώσω τα ίδια λεφτά όπως και την πρώτη φορά..το μόνο που εύχομαι είναι να πιάσουν τόπο....δεν θέλω τίποτα άλλο από τη ζωή..Μόνο να μου στείλει ένα μωρό!!!

Καλή επιτυχία καλή μου Ζωγιαμπελ!!! Σου εύχομαι μεσα απο την ψυχή μου αυτή να είναι η τυχερή σου φορά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.. !!! Και εγω το μονο που θέλω ειλικρινά είναι να καταφέρω να γίνω μητέρα και τίποτα άλλο..

Και εμας πριν 7-8 μηνες μας ανακοινωσε ο γιατρός πως η μόνη λύση για να κάνουμε παιδι ηταν η εξωσωματική.. Μπορεί αρχικα να χάσαμε τη γη κάτω από τα πόδια μας αλλα αμεσως ειπαμε πως ήμασταν ετοιμοι να κανουμε οτιδήποτε προκειμένου να γίνουμε γονείς.. Τελικά επειδή αντιμετωπίστηκε το πρόβλημα μας ίσως να μην χρειαστεί να μπούμε σε αυτή τη διαδικασία. Και λέω " ίσως" γιατί υποτίθεται οτι ειμαστε οκ και ομως ο πελαργός ακόμη δεν έρχεται..!!! Περιττό να σου αναφέρω την απογοήτευση μου κάθε μήνα οταν αδιαθετω και την απελπισία που νιωθω καποιες φορες γιατι αισθάνομαι οτι με κυνηγάει η ηλικία, μιας και δεν ειμαι πια ουτε 25 ουτε 30... αλλα 33. Η απόκτηση ενός παιδιού ομως αξίζει όμως κάθε προσπάθεια και κάθε θυσία!!!! Ολα θα πανε καλα....Σου στελνω οση θετική ενέργεια εχω μεσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ μέσα από την καρδιά μου και εύχομαι και σε σένα να έρθει σύντομα αυτό το μικρό θαύμα!!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις..κοντεύω και εγώ τα 32 οπότε μην σε αγχώνει και τόσο η ηλικία..σκέψου πως άλλες κάνουν μωρό στα 40...εμένα η εξωσωματική είναι η μόνη λύση οπότε παλεύω με αυτήν για να πετύχω το όνειρο ζωής που έχω να αποκτήσω ένα μωρο..

Εσύ εφόσον έχεις ξεπεράσει τα εμπόδια πρέπει να ηρεμήσεις, να ξε -αγχωθεις ,να σκέφτεσαι θετικά και το θαύμα θα γίνει!!!

Καλή επιτυχία εύχομαι σε ότι και αν κάνεις και εγώ εδώ είμαι αν χρειαστείς κάτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ζωγιαμπελ, πραγματικά ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου συμβεί το θαύμα!

Γιατι βρε κοριτσια ειναι τοοοοοσο δυσκολο;!;! Προσπαθουμε κ εμεις σχεδον ενα χρονο κ τίποτα ακόμη! Ουφφφφφφφ! Θα σκασω! Ειναι κ αυτο γο αγχος της ηλικιας! Ειμαι 34... Εχουμε διορια μεχρι τα Χριστούγεννα. Μετα αρχιζουμε προσπαθειες με οποια μεθοδο μας προτεινει η γυναικολογος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και τη θετική ενέργειά που μου στέλνετε!!την έχω πραγματικά πολύ ανάγκη και ειλικρινά ξέρω ότι μόνο εσείς εδώ μέσα μπορείτε να  καταλαβετε πως νιώθει και τι ακριβώς περνά η καθε κοπέλα στην κάθε διαδικασία...

Σήμερα έγινε η ωοληψια και τη Δευτέρα θα ξέρουμε τον αριθμό των εμβρύων που δημιουργηθηκαν..

Maria  σου εύχομαι να μην έχετε τίποτα απολύτως και απλά να μην έτυχε ακόμα!!!να προσπαθείτε με όποιο τρόπο μπορείτε και το θαύμα ο θεός θα το κάνει!!είμαι σίγουρη για αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα!!!!μολις εκανα συνδεση!!!!καλη επιτυχια να εχουμε ολες οσες προσπαθουμε για ενα μωρακι!!!ειμαι 30 χρονων και ειμαι στην 7ημερα της εμβρυομεταφορας στη δευτερη εξωσωματικη!!!το προβλημα το δικο μας ειναι οτι λαπαροσκοπικα τα χριστουγεννα  αφαιρεσα και τις δυο σαλπιγγες(υδροσαλπιγγες) αρα δεν εχουμε αλλο δρομο!!!δυστυχως!!!η πρωτη πετυχε αλλα ηταν βιοχημικη!!!περιμενουμε την πεμπτη τα αποτελεσματα της δευτερης!!!συγνωμη αν σας κουρασα αλλα αυτη τη φορα μου φαινεται πιο βουνο!!!και επειδη δεν το ξερουν  πολλοι ηθελα να σας μιλησω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Depy86 είπε:

Γεια σας και απο μενα!!!!μολις εκανα συνδεση!!!!καλη επιτυχια να εχουμε ολες οσες προσπαθουμε για ενα μωρακι!!!ειμαι 30 χρονων και ειμαι στην 7ημερα της εμβρυομεταφορας στη δευτερη εξωσωματικη!!!το προβλημα το δικο μας ειναι οτι λαπαροσκοπικα τα χριστουγεννα  αφαιρεσα και τις δυο σαλπιγγες(υδροσαλπιγγες) αρα δεν εχουμε αλλο δρομο!!!δυστυχως!!!η πρωτη πετυχε αλλα ηταν βιοχημικη!!!περιμενουμε την πεμπτη τα αποτελεσματα της δευτερης!!!συγνωμη αν σας κουρασα αλλα αυτη τη φορα μου φαινεται πιο βουνο!!!και επειδη δεν το ξερουν  πολλοι ηθελα να σας μιλησω!!!

Καλωσηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου...Εύχομαι από καρδιας η δεύτερη αυτη προσπάθεια σου να είναι η τυχερή!!!! Περιμένουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Ζωγιαμπελ καλη επιτυχια στα ωαριακια σου..Μακαρι και να εξελιχθούν τα πραγματα παρα πολυ καλά!!!!! Αναμένουμε τα νεα της Δευτέρας...

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και τη θετική ενέργειά που μου στέλνετε!!την έχω πραγματικά πολύ ανάγκη και ειλικρινά ξέρω ότι μόνο εσείς εδώ μέσα μπορείτε να  καταλαβετε πως νιώθει και τι ακριβώς περνά η καθε κοπέλα στην κάθε διαδικασία...

Σήμερα έγινε η ωοληψια και τη Δευτέρα θα ξέρουμε τον αριθμό των εμβρύων που δημιουργηθηκαν..

Maria  σου εύχομαι να μην έχετε τίποτα απολύτως και απλά να μην έτυχε ακόμα!!!να προσπαθείτε με όποιο τρόπο μπορείτε και το θαύμα ο θεός θα το κάνει!!είμαι σίγουρη για αυτό!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχουν το θαύμα στα χέρια τους!!!!

Depy η ιστορία μας είναι ίδια ακριβώς...είχα και εγώ υδροσαλπιγγες που τις αφαίρεσα...έκανα και εγώ ήδη μια εξωσωματική αλλά λόγω ότι είχα βάλει 2 το ένα έγινε εξωμητριο,είχα εσωτερική αιμορραγία και έτσι παλλινδρομησε και το άλλο που ήταν ενδομητριο..Τώρα έκανα τη δεύτερη προσπάθεια από την αρχή  (την πρώτη είχα και κατεψυγμένα που έβαλα από 2 φορές και δεν έπιασαν )..έκανα ωοληψια και περιμένω τη μέρα της εμβρυομεταφορας με μεγάλη αγωνία!!!!σε καταλαβαίνω ακριβώς πως νιώθεις!!!Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά να έρθει το θαύμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Καλωσηρθες στην παρεα μας κοριτσι μου...Εύχομαι από καρδιας η δεύτερη αυτη προσπάθεια σου να είναι η τυχερή!!!! Περιμένουμε νεα σου!!!

Gelie μου σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!ευχομαι ολοψυχα και σε σενα να πανε ολα καλα κ σε λιγο καιρο ολες εδω μεσα να μιλαμε για τα μωρακια μας πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχουν το θαύμα στα χέρια τους!!!!

Depy η ιστορία μας είναι ίδια ακριβώς...είχα και εγώ υδροσαλπιγγες που τις αφαίρεσα...έκανα και εγώ ήδη μια εξωσωματική αλλά λόγω ότι είχα βάλει 2 το ένα έγινε εξωμητριο,είχα εσωτερική αιμορραγία και έτσι παλλινδρομησε και το άλλο που ήταν ενδομητριο..Τώρα έκανα τη δεύτερη προσπάθεια από την αρχή  (την πρώτη είχα και κατεψυγμένα που έβαλα από 2 φορές και δεν έπιασαν )..έκανα ωοληψια και περιμένω τη μέρα της εμβρυομεταφορας με μεγάλη αγωνία!!!!σε καταλαβαίνω ακριβώς πως νιώθεις!!!Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και αυτή τη φορά να έρθει το θαύμα!!!!

Ζωγιαμπελ τι να πω ιδιες ιστοριες μακαρι να εχουμε και οι δυο αισιο τελος!!!κ να τα λεμε μεσα απο δω!!!ευχομαι να πανε ολα καλα αυριο!!!!και τα εμβρυακια σου να γατζωθουν!!!εγω αυτη τη φορα εβαλα δυο βλαστοκυστες!!!θα δειξει την πεμπτη!!!ενω ξεκινησα αισιοδοξα μετα η ψυχολογια επεσε ισως να φταινε κ τα φαρμακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο εύχομαι και εγώ για σένα!!να έχεις μια τεράστια χοριακη και όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!

Να μην σε παίρνει από κάτω, να σκέφτεσαι θετικά, να προσεύχεσαι και θα γίνει το θαύμα!!!

Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις και όλες τις φοβίες που μπορεί να έχεις...δεν σε αδικώ αλλά δεν πρέπει να το βάλουμε κάτω!!η ζωή μας το χρωστάει αυτό το δώρο και θα μας το δώσει!!!

Εδώ θα είμαστε να μιλάμε και να λέμε τα νέα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα με συγκινουν παρα πολυ τα λογια σου!!!!μ αρεσει που σκεφτεσαι ετσι και εχεις κ δικιο με τις προσευχες μας κ την λαχταρα που εχουμε για αυτο το δωρο σιγουρα ο θεος θα μας το δωσει!!!

Ηθελα να σε ρωτησω κατι που δεν καταλαβα σε κατι που ειπες!!!εξωσωματικη μετραει οταν κανεις ολη τη διαδικασια ωοληψια κτλ ;;;;οταν κανεις μονο εμβρυομεταφορα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera sas

Min sas agxwnei i ilikia pros to paron, eiste mikres akoma. Pote den me agxwse to 8ema afto asxeta an telika emeina egyos sta 39. an einai na ginei 8a ginei. 8ymamai stis wolipsies pou ekana evlepa kopeles 25 xronwn me 8emata opote min agxwneste. H ypogonimotita xronia den koita!

Ki egw arxika prospa8ousa me ydrosalpigges den vre8ike kaneis xristianos na tis diagnwsei (i ali8eia einai oti i prwti salpiggografia den eixe evrimata). Molis piga se giatro pou iksere ti tou ginotan kai tis vgalame, emeina egyos stin epomeni ekswswmatiki me vlastokystes.

Kali epityxia se oles sas me tripsifies xoriakes.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ευχαριστα τα λογια σου και εμψυχωτικα!!!σε ευχαριστουμε πολυ!!να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!και εγω με το γυναικολογο που κανω και την εξωσωματικη νοιωθω σιγουρια γτ εκεινος μου διεγνωσε το προβλημα που σχεδον δυο χρονια εψαχνα και μου τις αφαιρεσε!!!ολοι οι αλλοι μου λεγανε αγχος!βεβαια περιμενω κ το αποτελεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ola kala 8a pane einai 8ema xronou. ki egw to agxos den to pistepsa pote, panta to enstikto me odigouse ki eftixws pou to akouga. 8a eixa xasei ki allo xrono an akouga mono ton prwto giatro pou eixa paei.

den exw gennisei akoma eimai sthn 27h evdomada se didymakia agori/koritsi.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...