Μετάβαση σε περιεχόμενο

mhpws eimai egkuos??


anna1989

Recommended Posts

Κοριτσια δεν ειμαι καλα νομιζω.. αλλαζω γνωμη καθε λεπτο.. πηρα τεστ τλκ και θα το κανω το βραδυ..ειμαι αγορα οποτε κανενα τριωρο τετραωρο δεν θα κατουρησω.. ελπιζω να αντεξω γτ μια συχνοουρια μεγαλη την εχω τελευταια.. μακαρι να ειμαι αν κ δεεεν το βλεπω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H agwnia einAi megalh thn katalabainw!!!! Kane to testaki afou peftei Kai to sk opote Etsi kai alliws tha arghsoun na vgoun Ta apotrlesmata logo sk kane ena testaki Kai pas thn deutera !!!!!! Na mas steileis ti tha vgei Etsi mhn mas xexaseis !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μωρέ αυτό που λέει η αννά είναι... Από την αγωνία σου έχεις σαλταρει..

Πάντως Ελένη μου τώρα κάτι άκυρο από τεστ κ χοριακη..για ποιο λόγο έχεις αλλανταλων κύκλο;;δεν μπορεί να ρυθμιστεί;;

Εγώ πάντως για να ξέρετε δεν έκανε ποτέ τεστ κ χοριακες.  Τουλάχιστον τα τελευταία 2 χρόνια που κάναμε ελεύθερα δεν έκανα γιατί κάθε μήναειχα κ όλο κ πιο πολλά σύμπτωματα κ με τα τόσα που είχα διαβάσει είχα πει στον εαυτό μου ότι θα κάνω τεστ μόνο όταν θα έχω ξεπεράσει τον μεγαλύτερο κύκλο μου.. Ήμουν κατά γιατί σκεφτόμουν ότι θα απογοητευομαι έτσι πιο πολύ..κ έτσι κ έγινε!! Έκανα τεστ αφού πέρασε ο μεγαλύτερος κύκλος που είχα τα τελευταία 2 χρόνια κ ήταν τόσο πολύ αχνο ίσα ίσα το έβλεπα.. Μια κοπέλα μου είπε τότε να πάω στο πιο κοντινό μικροβιολογικο να κάνω χοριακη..κ έκανα κ την κ αυτή θετική...κ να σας πω την αλήθεια κ ο λόγος που έκανα τεστ ήταν γτ ενώ μέχρι την προηγούμενη μέρα έπρεπε να έχω αδιαθετησει ναι μεν δεν αδιαθετησα αλλά ξύπνησα εκείνο το πρωί κ το στήθος ήταν ακόμα τούμπανο... Κ λέω δεν γίνεται αποκλείεται να αδιαθετησω σήμερα κ έτσι το έκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exeis dikio Akribws egw Pou einAi statherh San roloi Kai Pali arxisa na Ta paizw me Ta test !!!!!! Kai Ti Sou eipa tha perimenw mexri stis 16 eides 16 hrthane Dld Polu roloi Apla to thema einAi oti epeidh Eimai Etsi statherh Lew Ti egine Giati de hrthe treis meres nwritera Apo thn teleutaia periodo Kai Lew exw gousto !!!!! Alla to Swma mas egw Ta katalaba pote de leei psemata !!!! Kai h agwnia einAi megalh egw prwth fora to ezhsa Twra Kai Epishs Kai h apogohteush !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει εσύ αννα μου που είναι πάρα πολύ σταθερή η περίοδος είναι λογικό να κάνεις ένα τεστάκι..δεν πειράζει την επόμενη φορά θα είσαι!! Έτσι καταλάβατε πόσο πολύ το θέλατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκανα το τεστ και δυστυχως ειναι αρνητικο... το περιμενα αλλα ειχα μια ελπιδα μεσα μου και απογοητευτηκα παλι... τα καφε συνεχιζονται παντως δεν ξερω τι να πω...μαλλον πρεπει να παω σε γιατρο απο δευτερα.. σας ευχαριστω ολες για την υποστηριξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.. Να μην απογοητευεσαι θα έρθει το μωρακι....κ ναι οπωσδήποτε να επικοινωνήσεις με γιατρό από Δευτέρα..θα περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenaki de to bazoume katw ola tha ginoun !!!!! Thetikh skepsh Kai tha erthei Kai to mwraki Sou !!!! Tpt bre koritsi Mou Ti les Gia auto Ta leme Edw Gia na sthrizoune h Mia thn allh !!!! Twra Pou kaname pareaki !!!!! Na kaneis Kai Mia episkepsh Kai Sto. Giatro na kaneis ena tsek up !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε αννουλα μου παμε για τον αλλο μηνα μαζι!!! Το θεμα ξερετε ποιο ειναι?? Εκανα πριν 2 μηνρς εξετασεις.. και τεστ παπ και υπερηχο και ορμονικες και ολα... οκ εχω πολυκυστικες μου ειπε ο γιατρος αλλα δεν εχω το συνδρομο..ολες μου οι ορμονες φυσιολογικες ηταν.. και επειδη γενικα εχω αστατο κυκλο αλλα οχι τις τρελες καθυστερησεις μια φορα στους 3 μηνες που εχουν αλλες.. μπορει να τυχει να κανω κυκλος 30 μερες μπορει και 40 μπορει και 50 .. μου ειπε ο γιαττος αν δω οτι αρχισει και μου αργει πολυ θα μου δωσει κατι βιταμινες για να στρωσει ετσι ο κυκλος...και τωρα δεν ξερω τι επαθε και δεν μ ερχετε κανονικα αιμα..το ειχα παθει αυτο μια φορα περυσι πιυ ειχα πολυ καιρο καφε και τελικα ειχα τραχηλιτιδα.. και με επιασε φοβος τωρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koita Auth thn periodo logo thalassas Kai zesths panta Exei anonalies o kuklos Kai egw eixa Pou exw Stathero opote mhn skeftesai to xhrotero mporei Apla na einAi auto Apla logo allaghs Apo thalasses ktl phgaine Sto giatro Kai oti einAi tha to lushs na Sou Pw Kati exw akousei polla koritsia me polukistikes Kai Mia xara kanane mwrakia !! Edw kanoun kopeles me Mia owthiki de tha kaneis esu !!! Kane sex !!!! Na de xalarwsei kiwlas Kai mhn skeftesai tpt kane mono Gia na to euxaristitheis !!! Alla Apo deutera giatro Giati panw Apo ola ugeia de Exei tpt allo shmasia h ugeia !!! Kai meta tha erthei Kai to mwraki !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως ειναι εχεις δικαιο.. τον ειχα ρωτησει κιολας τον γιατρο ααν εχω θεμα στο να πιασω παιδι και μου ειπε ξεκαθαρα οχι κανενα απολυτως... ξερεις τι σκεφτομαι τωρα?? Την προηγουμενη φορα ειχα πιο λιγη ροη.. ενω ειχα κανονικα αιμα νομιζω οτι δεν ειχα οσο αλλες φορες.. και σκεφτομαι μηπως αυτο το καφε ειναι παλιο αιμα..γτ αυτο εχω ακουσει οτι το καφε ειναι αιμα παλιο και καθαριζει η μητρα.. ουφφ δεν εχω ιδεα.. θα δω πως θα παει και το σκ αλλιως γιατρο δευτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και κατι να γελασετε??νομιζω τλκ οτι το clear blue μου φερνει γκαντεμια.. 4-5, φορες που εχω κανει εκανα αυτο και σμρα που πηγα φαρμακειο και ειχε μονο αυτο λεω απο μεσα μου ενταξει στανταρ αρνητικο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα λες Ελένη να είναι γκαντεμικο ε;;

Κοίτα ισχύει ότι μπορεί να είναι από την θάλασσα..εγώ όμως θα διαφωνήσω με κάτι με τον γιατρό σου..ο κύκλος σου δεν πρέπει να είναι έτσι αστατος Ελένη μου...κανονικά μέχρι 34-35 μέρες αν θυμάμαι καλά είναι το φυσιολογικό..αυτό κατ εμε θα πρέπει να ρυθμιστεί γτ λένε πολλά γι τους μεγάλους κύκλους... Εγώ πάντως αυτό δεν θ το άφηνα.

Κι εγώ έχω πολυκυστικες αλλά όχι το σύνδρομο. Για μένα δεν είναι κάτι αν δεν σε επηρεάζει στο κύκλο σου. Πολύ πιθανόν να φταίει αυτό για τον αστατο κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera h Wra einAi logo Douleias!! Des pws tha pas egw euxomai afou de Eisai egkuos na adiathethseis Kanonhka Gia hremhseis oti pane Ola komple !!! Nai auto me to kuklo Gia rwtaton ama einAi na Ta pareis Auta Pou Sou eipe na ruthmisth Kai gena einAi kalo oxi mono Gia to Mwro Pou Teleia na Ertheis einAi ugeia Gia to gunaikeio Swma !! Emena pantws h sunifada Mou ekane na adiathetish mhnes phre antisuliptika o kuklos eftiaxe Kai meta hrthe Kai to Mwro Etsi xafnika na fantasteis to Maio pantreuontousan Kai Auth emeine egkuos Kai kaname pio nwris to gamo prin arxisei na fainetai ara ola rithmizontai pleon thelw na Pw pleon oi giatroi exoun ola Ta Mesa na mas  ruthmizoun!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2016 at 3:43 ΜΜ, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα εγω εχω θυροειδη αλλα ειναι 1.67 και τωρα ειμαι εγκυος και απλα θελει παρακολουθηση 
αλλα οτι φταει ναι ειναι αληθεια ξερω περιπτωση που ειναι τωρα 47 ετων και δεν μπορεσε να κανει παιδι  λογω αυτου αλλα ενα ταμα βοηθαει παντα :)

 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η eleni_g90 είπε:

Αντε αννουλα μου παμε για τον αλλο μηνα μαζι!!! Το θεμα ξερετε ποιο ειναι?? Εκανα πριν 2 μηνρς εξετασεις.. και τεστ παπ και υπερηχο και ορμονικες και ολα... οκ εχω πολυκυστικες μου ειπε ο γιατρος αλλα δεν εχω το συνδρομο..ολες μου οι ορμονες φυσιολογικες ηταν.. και επειδη γενικα εχω αστατο κυκλο αλλα οχι τις τρελες καθυστερησεις μια φορα στους 3 μηνες που εχουν αλλες.. μπορει να τυχει να κανω κυκλος 30 μερες μπορει και 40 μπορει και 50 .. μου ειπε ο γιαττος αν δω οτι αρχισει και μου αργει πολυ θα μου δωσει κατι βιταμινες για να στρωσει ετσι ο κυκλος...και τωρα δεν ξερω τι επαθε και δεν μ ερχετε κανονικα αιμα..το ειχα παθει αυτο μια φορα περυσι πιυ ειχα πολυ καιρο καφε και τελικα ειχα τραχηλιτιδα.. και με επιασε φοβος τωρα ?

Γεια σου και απο εμενα.να σε ρωτησω τι εννοεις δεν εχειςχσυνδρομο??δηλαδη τι ειναι αυτο??

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

 

Γεια σου και απο εμενα.να σε ρωτησω τι εννοεις δεν εχειςχσυνδρομο??δηλαδη τι ειναι αυτο??

Ευχαριστω

Απο οσο μου ειπε ο γιατρος συνδρομο πολυκυστικων θα ειχα αν δεν ειχα  και τις ορμονες μου φυσιολογικες..μου ειπε οτι απλα εγω εχω καποιες κυστες.. αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1989 είπε:

De pisteuw na kaneis kamia diaita ?? Austhrh Giati Kai Apo auto Xalaei o kuklos !! 

Χαχαχα οχι κοπελα μου δεν είμαστε για διατες αδυνατη ειμαι ουτως η αλλως..σημερα θα ελεγα οτι εχω παραπανω ροη.. αλλα σκουρο καφε ειναι ρε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1989 είπε:

Me to kalo to mwraki lovely ugeia euxomai !!!:)

Ευχαριστω Αννουλα μου!!για ολες!!και συντομαααα!!!??????☺????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wraia Apla to Lew Giati kanoun kati tetoia Kai de Trwne kai einAi blakeia !!!! Bravo koukla Dld Eisai !!! Mia xara !!!! Auto kalo einAi ara logika tha erxetai h periodo Sou Giati Kai mena Etsi xekinAei me ligo kafe kao meta kataibenei to kanoniko aima !!! Twra eimaste duo mh egkues Kai duo egkuoules issorophsame !!!! Ta koritsia tha mas feroun gouri elenitsa !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου ηρθε σχεδον... τι να πω μωρε.. κ εμενα μου ερχετε καφε στην αρχη συνηθως αλλα κραταει μιση-μερα το πολυ και μετα κατεβαινει κανονικα..γι αυτο παραξενευτηκα τωρα.. αχχ ναι βρε κοριτσακια φερτε γουρι και σε εμας να σας ακολουθησουμε τον επομενο μηνα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EinAi h periodos Auth meta Ta mpania ephreazei na xereis arketa !!! Kalo auto oti hrthe ok paei na pEi oti ola einAi Kala Pou skeftosouna asxhma !!! Twra Kane upomonh na perasei h periodos Kai meta bour !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...