Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαφραγμα στην μητρα


Elaisa

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!! Είμαι καινούρια στο φόρουμ κ προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί. Θα ήθελα την γνώμη σας άμα ξέρετε ή σας έχει τύχει κάτι τέτοιο. Πήγα σε γιατρό κ μου βρήκε μερικό διάφραγμα στην μήτρα. Γνώμη του ήταν να βγει.... Όπου θα βγει με  υστεροσκοπηση γιατί λέει ότι μπορεί να έχω αρκετές αποβολές ή ακόμα κ πρόωρο τοκετό. Βέβαια αυτός ο γιατρός είναι κ καθηγητής κ κάνει εγχειρήσεις κ επεμβάσεις οπότε αυτοί κατά την γνώμη μου σε βάζουν ευκολα στο χειρουργείο για να σου πάρουν κ λεφτά ,( γνώμη μου πάντα, κ δε ισχύει για όλους). Πήγα κ σε άλλον γιατρό ο οποίος είπε ότι δεν το θεωρεί πρόβλημα αυτό. Κ ότι θεωρεί πιο σημαντικό πρόβλημα σύλληψης τις πολυκυστικες που έχω παρά το διάφραγμα. Ξέρει κάποια κάτι;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρε κ Τρίτη γνώμη γιατί με τους γιατρούς δεν βγάζεις άκρη.μπορει ένα διάφραγμα να δημιουργήσει πρόβλημα αλλά όχι πάντα νομίζω τα είπε λίγο τραγικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ.... ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ  ΣΙΓΟΥΡΗ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ( ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ) ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ Ή ΠΡΟΩΡΟ ΤΟΚΕΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να πας σε ένα γιατρό που θα σου πει ακριβώς τη μορφολογια της μήτρας σου γιατί τα διαφραγματα έχουν διαφορά μεταξύ τους.κ εμένα η μήτρα μου είναι καρδιοσχημη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου το είχε πει ποτέ η γυναικολογος μου όταν άλλαξα γιατρο μου το είπε κατευθείαν από την πρώτη εξέταση κ μου το έδειξε να καταλάβω τι εννοει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον τελευταιο γιατρτο πηγα και μου εκανε και την υστεροσκοπηση(και για αυτον τον λογο πηγα σε αυτον, γιατι εκανε αυτην την εξεταση΄,ενω η γιατρος μου οχι) για να δει ακριβως πως  ειναι και μου ειπε για εγχειρηση. Τωρα θελω να παω και στην γιατρο μου  για να μου πει την γνωμη της. Εσυ εχεις αυτο που λενε " δικερος  μητρα":;;;; Δεν στο ειχε δει ποτε η γιατρος σου; ειχες κανενα θεμα ; στην εγκυμοσυνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Εγώ έχω και τα δύο - η τυχερή! - και καρδιόσχημη και με διάφραγμα! Και εμένα η γυναικολόγος που με παρακολουθούσε χρόνια δεν μου είχε πει ποτέ τίποτα και μου το είπε ξαφνικά όταν ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος! Πήγα φυσικά σε άλλον γιατρό που με παρακολουθεί και το μόνο που μου είπε είναι ότι λόγω του διαφράγματος μπορεί να μην μπορέσει το μωράκι να γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω για να γεννήσω φυσιολογικά αλλά να χρειαστώ καισαρική. Και εγώ σκοπεύω να το αφαιρέσω μετά την γέννα αλλά δεν με πανικόβαλαν τόσο πολύ οι γιατροί ότι θα έχω αποβολές κλπ. Καλό είναι να ρωτήσεις και σε άλλο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω κορίτσια τι να πω ρώτησα δύο κ μου είπαν και οι δύο να το βγάλω. Τώρα θα πάω και σε άλλον τρίτο να δούμε τι θα μου πει κ αυτός με την σειρά του. Άπο την άλλη σκέφτομαι μήπως να το βγάλω αφού μου το έχουν πει και από την στιγμή που το ξέρουμε να μην κάνουμε πειράματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elaisa και εγώ στην θέση σου, εφόσον το γνωρίζεις εξ'αρχής, θα το αφαιρούσα για να μην έχω αγωνία μετά αν θα γυρίσει το μωράκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...