Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προβληματισμός με όνομα!!!


stalacid

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!! Να σας πω λιγάκι τον προβληματισμό μου όσον αφορά την σημερινή συζήτηση που είχα με τον άντρα μου. Είμαι στον 3ο μήνα,και είχαμε την κουβέντα για το μελλοντικό όνομα του μωρού. Οι γονείς του είναι χωρισμένοι εδώ και 20 χρόνια και με τον πατέρα του δεν έχει απολύτως καμμία επικοινωνία απο τότε. Παλιότερα μου είχε πει ότι αν κανουμε κορίτσι θέλει να δώσουμε το όνομα της μαμάς του. Κ γυρνάει σήμερα κ μ λέει πάνω στην κουβέντα που ανοίξαμε οτι αν είναι αγόρι να δώσουμε το όνομα του πατέρα του. Κ εγώ αντέδρασα. Λεει δεν το θεωρεί περίεργο,αφού περα απο τον πατέρα του ,ειναι κ το ονομα του παππού του αλλα και του κουμπάρου μας...δλδ αν ειναι δυνατον.Τώρα συγγνώμη, φταίω εγώ που μου φαίνεται υπερβολικό; Ενω το παιδί δεν θα έχει απολύτως καμμία επαφή με τον παππού του,να του δώσουμε το όνομα; Ενώ θα μπορούσαμε άνετα να δώσουμε το όνομα ενός απο τους δικούς μου γονείς; (γιατι της μαμάς του δεν ταιριάζει σε αγόρι). Για πείτε μ λίγο απόψεις.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα 
παντα υπαρχει προβληματισμος σε αυτο το θεμα

ας ερθει πρωτα με το καλο και εχετε χρονο 

τωρα λεει για το ονομα του πατερα του ειναι ιδιο με του παππου του οκ! ο κουμπαρος που κολαει?????????
επειδη εχει το ιδιο ονομα με τον πεθερο σου! 
ημαρτα κυριε

κοιταξε εγω με τον αντρα μου θελουμε παιδακι και ειπαμε οτι λογω  ταματος θα παρει συγκεκριμενα ονοματα 
αλλα  αν δεν υπηρχε το ταμα θα βαζαμε αρχαιο ελληνικα ονοματα
δεν θελει να βαλει τα ονοματα των γονιων του
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...