Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καινούρια στην παρέα. Προσπαθώ για παιδάκι


Melina Mantani

Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lorain είπε:

Καλησπέρα σας! Τελικά, δεν άντεξα και πήγα το πρωί για την χοριακή. Πήρα το αποτέλεσμα το μεσημέρι και ήταν 26,94. Μετανιώνω τόσο πολύ τώρα που δεν περίμενα ως τη Δευτέρα... Από το εργαστήριο είπαν ότι υπάρχουν δύο πιθανές εκδοχές. Η πρώτη είναι ότι έγινε καθυστερημένα η σύλληψη και η δεύτερη ότι κάτι δεν εξελίσσεται καλά στην εγκυμοσύνη. Για 5 μέρες καθυστέρησης θα έπρεπε να έχω κάτι περισσότερο από 200 μου είπαν. Όπως είναι φυσικό, με έχουν ζώσει τα φίδια τώρα. 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Εχεις δικιο αλλα κανε αυτό που πρεπει.παλι τη Δευτέρα 

Τη  Δευτέρα κοριτσι μου. Μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε θα το δεις. Εγω να δεις πως ειμαι μέχρι τη Δευτέρα. Δεν θελω να μου ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kppm είπε:

Μπράβο κορίτσι!!!!!άντε τα ευχάριστα να έρθουν σε όλες μας σιγα-σιγά!!!!!anthi1402 είμαστε ακριβώς στα ίδια χρόνια προσπαθειών 3 αν διαβασα καλα,ελπίζω να έρθει σύντομα και η σειρά μας!!!!!πάντως και γω έχω λίγο καιρό που γράφτηκα στο φόρουμ και όντως βοηθάει στην ψυχολογία μου....

Καλος ήρθες κοπελα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

 

Τη  Δευτέρα κοριτσι μου. Μην ανυσηχεις ολα καλα θα πανε θα το δεις. Εγω να δεις πως ειμαι μέχρι τη Δευτέρα. Δεν θελω να μου ερθει.

Λες; Δεν ξέρω... Η καρδιά λέει πως έτσι είναι, αλλά αυτό το ρημάδι το μυαλό δεν μπορεί να συμφωνήσει. Εύχομαι να μην σου έρθει και να έχεις τέλεια νέα να μοιραστείς μαζί μας τη Δευτέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lorain εγώ θ σου έλεγα να μην αγχώνεσαι με τη χοριακη..περίμενε τη Δευτέρα κ θα δεις.

Εγώ είχα κάνει με μια μέρα καθυστέρηση χοριακη κ είχε βγει 53.κ ήταν Παρασκευή.. Κ στο μικροβιολογικο τότε με είχαν αγχώσει πάρα πολύ..πήγα κατευθείαν στη γιατρό μου γτ ήταν πολύ κοντά μου είπε ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη.κ γνώριζα ακριβώς ποτέ είχα κάνει ωορρηξια γι αυτό κ δεν ήταν κ πολύ ενθουσιασμενη.(Πάντως αν δεν έκανα τότε τεστ ωορρηξιας θα νόμιζα ότι είχα 5 μέρες καθυστέρηση γτ έκανα πιο αργά ωορρηξια τελικά..)για να μην στα πολυλογω τώρα κλείνω τον 5ο μήνα. Γι αυτο μην αγχώνεσαι καθόλου είχα κ εγώ τότε πολύ άγχος γτ έπεφτε σκ αλλά τελικά αλλά πήγαν καλά.

Εξάλλου πάρα πολλές κοπέλες έχουν ξεκινήσει με χαμηλή χοριακη.

Εύχομαι τη δεύτερα να υπερδιπλασισστει η χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Lorain εγώ θ σου έλεγα να μην αγχώνεσαι με τη χοριακη..περίμενε τη Δευτέρα κ θα δεις.

Εγώ είχα κάνει με μια μέρα καθυστέρηση χοριακη κ είχε βγει 53.κ ήταν Παρασκευή.. Κ στο μικροβιολογικο τότε με είχαν αγχώσει πάρα πολύ..πήγα κατευθείαν στη γιατρό μου γτ ήταν πολύ κοντά μου είπε ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη.κ γνώριζα ακριβώς ποτέ είχα κάνει ωορρηξια γι αυτό κ δεν ήταν κ πολύ ενθουσιασμενη.(Πάντως αν δεν έκανα τότε τεστ ωορρηξιας θα νόμιζα ότι είχα 5 μέρες καθυστέρηση γτ έκανα πιο αργά ωορρηξια τελικά..)για να μην στα πολυλογω τώρα κλείνω τον 5ο μήνα. Γι αυτο μην αγχώνεσαι καθόλου είχα κ εγώ τότε πολύ άγχος γτ έπεφτε σκ αλλά τελικά αλλά πήγαν καλά.

Εξάλλου πάρα πολλές κοπέλες έχουν ξεκινήσει με χαμηλή χοριακη.

Εύχομαι τη δεύτερα να υπερδιπλασισστει η χοριακη!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου!!! Χαίρομαι πολύ που για 'σένα πήγε καλά!! Θα προσπαθήσω (όσο μπορώ) να είμαι συγκρατημένη μέχρι τη Δευτέρα, αν και ήδη νιώθω αρκετά καλύτερα. Όπως και να 'χει θα σας ενημερώσω για τα νέα και θα περιμένω να διαβάσω και τα νέα της Μελίνας που εύχομαι να είναι πολύ πολύ ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lorain είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου!!! Χαίρομαι πολύ που για 'σένα πήγε καλά!! Θα προσπαθήσω (όσο μπορώ) να είμαι συγκρατημένη μέχρι τη Δευτέρα, αν και ήδη νιώθω αρκετά καλύτερα. Όπως και να 'χει θα σας ενημερώσω για τα νέα και θα περιμένω να διαβάσω και τα νέα της Μελίνας που εύχομαι να είναι πολύ πολύ ευχάριστα!

Μακάρι κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ. Εχει ο καλος θεουλης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lorain είπε:

Λες; Δεν ξέρω... Η καρδιά λέει πως έτσι είναι, αλλά αυτό το ρημάδι το μυαλό δεν μπορεί να συμφωνήσει. Εύχομαι να μην σου έρθει και να έχεις τέλεια νέα να μοιραστείς μαζί μας τη Δευτέρα!!!

Ναι ελπίζω να τα κάναμε ολα σωστά. Αχ μακαριιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lorain είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου!!! Χαίρομαι πολύ που για 'σένα πήγε καλά!! Θα προσπαθήσω (όσο μπορώ) να είμαι συγκρατημένη μέχρι τη Δευτέρα, αν και ήδη νιώθω αρκετά καλύτερα. Όπως και να 'χει θα σας ενημερώσω για τα νέα και θα περιμένω να διαβάσω και τα νέα της Μελίνας που εύχομαι να είναι πολύ πολύ ευχάριστα!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!

Είναι δύσκολο η αλήθεια είναι να μην αγχώνεσαι αλλά ν ξέρεις ότι κοπέλες κ με μικρότερη χοριακη από εσένα πήγαν τέλεια κ κράτησαν τα μωράκια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kppm είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άλλο,τα τεστ ωορρηξίας τα χρησιμοποιείτε? Από τι στιγμή που θα βρεις τη γόνιμη(την πιο ροζ γραμμη)προσπαθείς εκείνη την μέρα και τις άλλες 2 ή  Και πριν την όλη ροζ???

Λοιπον από αυτό το μήνα άρχισα να τα χρησιμοποιώ και εγω. Σου δείχνουν τις δυο πιο γόνιμες μέρες. Τη μερα που βγαίνει το πρώτο θετικό τεστ και την επόμενη εισαι φουλ γόνιμη. Επίσης την τρίτη μέρα που το τεστ θα είναι αρνητικό,  καλό είναι παλι να έρθεις σε επαφή γιατι εφόσον έχει γίνει η ωορρηξία υπάρχει μέσα σου διαθέσιμο για κάποιες ώρες το ωάριο. Οποτε καλο ειναι να το εκμεταλλευτείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Λοιπον από αυτό το μήνα άρχισα να τα χρησιμοποιώ και εγω. Σου δείχνουν τις δυο πιο γόνιμες μέρες. Τη μερα που βγαίνει το πρώτο θετικό τεστ και την επόμενη εισαι φουλ γόνιμη. Επίσης την τρίτη μέρα που το τεστ θα είναι αρνητικό,  καλό είναι παλι να έρθεις σε επαφή γιατι εφόσον έχει γίνει η ωορρηξία υπάρχει μέσα σου διαθέσιμο για κάποιες ώρες το ωάριο. Οποτε καλο ειναι να το εκμεταλλευτείς.

Ακριβως οπως τα λέει η gelie ειναι!!εγω ειχα επαφή μονο την μερα που ειδα πρωτη φορα το θετικό τεστ και ωορρηξια εκανα μετα απο 32 ωρες περίπου.τις επόμενες δυο δεν ειχαμε επαφή!και ομως το πιάσαμε!γιαυτο δεν υποτιμάμαι καμια μερα ειδικα πριν την ωορρηξια!και οπως μου ειπε ο γιατρός εκ των υστέρων οι πιο γόνιμες ειναι οι μερες πριν την ωορρηξια οχι αφου γινει..καλη επιτυχία κοριτσια μου!!παμε γερά και δυνατά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.εσεις να μας πείτε τα νέα σας εγκυμονουσες. Πως είστε;εμένα δεν μου ήρθε αλλά δεν έχω κ κανένα συμπτωματα μόνο ότι πονάει το στήθος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.εσεις να μας πείτε τα νέα σας εγκυμονουσες. Πως είστε;εμένα δεν μου ήρθε αλλά δεν έχω κ κανένα συμπτωματα μόνο ότι πονάει το στήθος μου

καλησπερα 
πρωσοπικα εγω ηρεμα μεχρι στιγμης σε σημειο που αναρωτιεμαι ειμαι????????  χαχαχχαχαχχα
βλεπω τις εξετασεις και λεω ΟΚ ειμαι χαχαχχαχαχαχα
μονο το στηθος ποναει ψιλοσυχνουρια αυτα.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα κοριτσια τα νεα σας

 

Εγω κουκλα μου εχω 2 μερες ακομα να περιμενω ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα 
πρωσοπικα εγω ηρεμα μεχρι στιγμης σε σημειο που αναρωτιεμαι ειμαι????????  χαχαχχαχαχχα
βλεπω τις εξετασεις και λεω ΟΚ ειμαι χαχαχχαχαχαχα
μονο το στηθος ποναει ψιλοσυχνουρια αυτα.................

Πολυ χάρηκα με σενα κοριτσι μου. Μακάρι να ευλογήσει κι εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα 
πρωσοπικα εγω ηρεμα μεχρι στιγμης σε σημειο που αναρωτιεμαι ειμαι????????  χαχαχχαχαχχα
βλεπω τις εξετασεις και λεω ΟΚ ειμαι χαχαχχαχαχαχα
μονο το στηθος ποναει ψιλοσυχνουρια αυτα.................

Και γω σημερα αρχισα..με πηρε μια αγκαλιά ο δικος μου και κοριτσια με το που ακούμπησε πανω του το στήθος μου πέθανα στον πονο!!και μονη μου που το αγγίζω εχει γινει μεσα σε 1-2 μερες πολυ ευαίσθητο.εκτος απο αυτο και τους ανεβασμένους σφυγμούς δεν εχω καποιο αλλο σύμπτωμα ομως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Ακριβως οπως τα λέει η gelie ειναι!!εγω ειχα επαφή μονο την μερα που ειδα πρωτη φορα το θετικό τεστ και ωορρηξια εκανα μετα απο 32 ωρες περίπου.τις επόμενες δυο δεν ειχαμε επαφή!και ομως το πιάσαμε!γιαυτο δεν υποτιμάμαι καμια μερα ειδικα πριν την ωορρηξια!και οπως μου ειπε ο γιατρός εκ των υστέρων οι πιο γόνιμες ειναι οι μερες πριν την ωορρηξια οχι αφου γινει..καλη επιτυχία κοριτσια μου!!παμε γερά και δυνατά!!

Αντε να ακολουθησουμε και οι υπολοιπες με τα χαρμοσυνα!!!!Το ξερω Ελενη μου παρακολουθουσα τα μνμ σας!!!!Αντε υπομονη ακομη λιγο!!!!!Με το καλο το μωρουλινι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melina Mantani είπε:

Εγω κουκλα μου εχω 2 μερες ακομα να περιμενω ουφ

Αντε υπομονη κοριτσακι μου λιγο εμεινε!!!!!Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!!!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Melina Mantani είπε:

Πολυ χάρηκα με σενα κοριτσι μου. Μακάρι να ευλογήσει κι εμενα

στο ευχομαι ολοψυχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια 
 

εχω 2 κοματια μηλο απο την αγια ειρηνη 

εγω δεν προλαβα να τα παρω ουτε νηστεια να κανω ποιες 2 κυριες τα θελουν????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

καλησπερα κοριτσια 
 

εχω 2 κοματια μηλο απο την αγια ειρηνη 

εγω δεν προλαβα να τα παρω ουτε νηστεια να κανω ποιες 2 κυριες τα θελουν????????????

Μακάρι να μας βοηθήσει κ να μας ευλογήσει ολες η Αγία Ειρήνη να γίνουμε μανούλες.. Με το καλο σου εύχομαι κοριτσι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2016 at 0:09 ΠΜ, ο/η Joy1988 είπε:

Μακάρι να μας βοηθήσει κ να μας ευλογήσει ολες η Αγία Ειρήνη να γίνουμε μανούλες.. Με το καλο σου εύχομαι κοριτσι μου... 

https://www.facebook.com/nena.xaris

 

οποια θελει μπορει ν με βρει εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι καινούργια στην παρέα..και θα μπω κατευθείαν στο θέμα...Εδώ και λίγους μήνες ξεκίνησα κ εγώ τα τεστ ωορρηξίας...Περιμένω την ακατονόμαστη στις 16/9...προσπαθώ να μην το σκέφτομαι...αλλά μια φίλη, μου έβαλε πρίζες...διότι πριν από μία βδομάδα περίπου είχα πολύ πόνο στην ουρίτσα...και στη μέση...και μου λέει<<βρε μπας και είσαι έγκυος?>>....οι πόνοι συνεχίζουν ακόμα κ σήμερα..πιο πολύ στη μέση...το στήθος δεν πονάει...αλλά νιώθω ότι έχω υγρά και συνέχεια επισκέπτομαι το wc...επίσης τα απογεύματα με πιάνουν ημικρανίες....Ισχύει αυτό με την ουρίτσα ή είναι μύθος?  

                                                        

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...