Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καινούρια στην παρέα. Προσπαθώ για παιδάκι


Melina Mantani

Recommended Posts

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε ολες! Θελω την βοήθεια σας! Σημερα ειμαι στην 27 μερα του κυκλου με μεγαλύτερο κύκλο 31 λόγω βιοχημικής τον Μάιο, διαφορετικά κάθε μηνα έρχεται η περιοδος μου  στις 24-28 μέρες! Σημερα 27 κ τιποτα... Απο την 21 μερα ξεκινηςαν Τα πονάκια περιόδου κοιλια κ μέση! Κατα τα αλλα δεν εχω συμπτώματα.. Ούτε πρησμένο στήθος ούτε τιποτα!! Να κανω αύριο τεστακι ή θα φάω παλι τα μούτρα μου βρε κορίτσια;;; Θελω όσο τίποτε αλλο να ειμαι έγκυος! Ελπιζω να τα καταφέρουμε ολες κορίτσια αυτο το μηνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Είμαι νέα στην παρέα σας! Σας διαβάζω λίγες μέρες τώρα και είπα να στείλω κι εγώ την ιστορία μου. Λοιπόν, την πρωταπριλιά που μας πέρασε η ζωή μάς έπαιξε μια άσχημη φάρσα. Ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης που σκόρπισε χαρά σε όλους μας και που την πήρε λίγο βίαια πίσω, αφού είχα το σύνδρομο του κενού σάκου. Για να μην τα πολυλογώ, στις 26/4 έγινε τελικά η απόξεση και μετά από 3 μήνες που είπε ο γιατρός να προσέχουμε, αρχίσαμε πάλι τις προσπάθειες. Είχα περίοδο 3/7, 3/8 και τώρα δεν έχει έρθει. Έχω κάποια ευαισθησία στο στήθος, πονάκια χαμηλά και νιώθω μία αδικαιολόγητη κόπωση/ υπνηλία. Στις 3 του μήνα έκανε ο πατέρας μου μια επέμβαση ρουτίνας και μιας και δουλεύει στο νοσοκομείο ο άντρας μου μου έγραψε ένα τεστ κύησης ούρων, το οποίο ήταν αρνητικό. Ο άντρας μου επιμένει ότι τα τεστ του νοσοκομείου είναι πολύ αξιόπιστα και σίγουρα δεν τα καταφέραμε αυτή τη φορά. Ωστόσο, δεν μου έχει έρθει ακόμα. Λέτε να σταματήσω να το σκέφτομαι, ή να τολμήσω να πάω για μια χοριακή αύριο; Εγώ σαν να έχω ένα θετικό προαίσθημα, αλλά δεν θέλω να απογοητευτώ κιόλας. Πέρασα αρκετά δύσκολα και φοβάμαι όσο να ‘ναι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ανδρεωτου παρθενα είπε:

κοριτσια μαζοχτειται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχαχαχα

εκανα το τεστ 

ειναι θετικο θετικο θετικο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

θα γινω μαμα για 2η φορα!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπραβοοοοοοοοοοοοοοοοοο. Ειδες; Σου ευχομαι 1 καλη κύηση να εχεις κ να γεννήσεις με το καλο. ♥️♥️♥️♥️♥️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια 

πρωτα ο θεος περιπου στις 12/5/17 θα ερθει στον κοσμο ο μικρος μαριος -χρυσοβαλαντης Η η μικρη μαρια ειρηνη χρυσοβαλαντου 

 

γερο να ειναι και ολα τα μωρα- παιδια του κοσμου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Κορίτσια μου, καλησπέρα σε ολες! Θελω την βοήθεια σας! Σημερα ειμαι στην 27 μερα του κυκλου με μεγαλύτερο κύκλο 31 λόγω βιοχημικής τον Μάιο, διαφορετικά κάθε μηνα έρχεται η περιοδος μου  στις 24-28 μέρες! Σημερα 27 κ τιποτα... Απο την 21 μερα ξεκινηςαν Τα πονάκια περιόδου κοιλια κ μέση! Κατα τα αλλα δεν εχω συμπτώματα.. Ούτε πρησμένο στήθος ούτε τιποτα!! Να κανω αύριο τεστακι ή θα φάω παλι τα μούτρα μου βρε κορίτσια;;; Θελω όσο τίποτε αλλο να ειμαι έγκυος! Ελπιζω να τα καταφέρουμε ολες κορίτσια αυτο το μηνα!!! 

Καλως ορισες κοριτσι μου.

Η γνωμη μου ειναι να κανεις λιγο υπομονη .περιμενε μεχρι τις 30 κ μετα.σου ευχομαι να μας πεις κ συ ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lorain είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Είμαι νέα στην παρέα σας! Σας διαβάζω λίγες μέρες τώρα και είπα να στείλω κι εγώ την ιστορία μου. Λοιπόν, την πρωταπριλιά που μας πέρασε η ζωή μάς έπαιξε μια άσχημη φάρσα. Ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης που σκόρπισε χαρά σε όλους μας και που την πήρε λίγο βίαια πίσω, αφού είχα το σύνδρομο του κενού σάκου. Για να μην τα πολυλογώ, στις 26/4 έγινε τελικά η απόξεση και μετά από 3 μήνες που είπε ο γιατρός να προσέχουμε, αρχίσαμε πάλι τις προσπάθειες. Είχα περίοδο 3/7, 3/8 και τώρα δεν έχει έρθει. Έχω κάποια ευαισθησία στο στήθος, πονάκια χαμηλά και νιώθω μία αδικαιολόγητη κόπωση/ υπνηλία. Στις 3 του μήνα έκανε ο πατέρας μου μια επέμβαση ρουτίνας και μιας και δουλεύει στο νοσοκομείο ο άντρας μου μου έγραψε ένα τεστ κύησης ούρων, το οποίο ήταν αρνητικό. Ο άντρας μου επιμένει ότι τα τεστ του νοσοκομείου είναι πολύ αξιόπιστα και σίγουρα δεν τα καταφέραμε αυτή τη φορά. Ωστόσο, δεν μου έχει έρθει ακόμα. Λέτε να σταματήσω να το σκέφτομαι, ή να τολμήσω να πάω για μια χοριακή αύριο; Εγώ σαν να έχω ένα θετικό προαίσθημα, αλλά δεν θέλω να απογοητευτώ κιόλας. Πέρασα αρκετά δύσκολα και φοβάμαι όσο να ‘ναι…

 

Αν νομιζεις οτι θες να κανεις χοριακη να την κανεις.

Για να σου φυγει κιολας κ ναηρεμησεις.καμια φορα το αγχος κ η στεναχωρια μας παει λιγο τον κυκλο πισω...το χω νιωσει πολλες φορες αυτο το συναισθημα...εχω περασει κ γω πολλα κ σε καταλαβαινω.

Ευχομαι να χαρεις με το αποτελεσμα...περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι ότι ξαφνικά αγχώθηκα πάρα πολύ και εκεί που νόμιζα ότι το είχα αφήσει πίσω μου κάπως... τσουπ! Να τις μαύρες σκέψεις να με τριβελίζουν! Σκεφτόμουν να το αφήσω ως τη Δευτέρα, αλλά τελικά λέω να πάω αύριο και βλέπουμε! Θα σας ενημερώσω, ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lorain είπε:

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι ότι ξαφνικά αγχώθηκα πάρα πολύ και εκεί που νόμιζα ότι το είχα αφήσει πίσω μου κάπως... τσουπ! Να τις μαύρες σκέψεις να με τριβελίζουν! Σκεφτόμουν να το αφήσω ως τη Δευτέρα, αλλά τελικά λέω να πάω αύριο και βλέπουμε! Θα σας ενημερώσω, ευχαριστώ!

Άστο μέχρι τη Δευτέρα να το κάνουμε μαζι. Εγω ειμαι στην 24 μερα του κύκλου κ σημερα είχα θερμοκρασία 37. Μακαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Melina Mantani είπε:

Άστο μέχρι τη Δευτέρα να το κάνουμε μαζι. Εγω ειμαι στην 24 μερα του κύκλου κ σημερα είχα θερμοκρασία 37. Μακαρι

Αντε Μελινακι μου κ συυυυ

Ευχομαι κ συ να εχεις θετικα αποτελεσματα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Αντε Μελινακι μου κ συυυυ

Ευχομαι κ συ να εχεις θετικα αποτελεσματα ????

Μακάρι το θελω παρα πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λογική μου μου λέει να περιμένω ως τη Δευτέρα και μάλλον αυτό είναι το σωστό. Αν δεν υπερισχύσει το συναίσθημα, θα το αφήσω λίγο ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Melina Mantani είπε:

Άστο μέχρι τη Δευτέρα να το κάνουμε μαζι. Εγω ειμαι στην 24 μερα του κύκλου κ σημερα είχα θερμοκρασία 37. Μακαρι

Η λογική μου μου λέει να περιμένω ως τη Δευτέρα και μάλλον αυτό είναι το σωστό. Αν δεν υπερισχύσει το συναίσθημα, θα το αφήσω λίγο ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lorain είπε:

Η λογική μου μου λέει να περιμένω ως τη Δευτέρα και μάλλον αυτό είναι το σωστό. Αν δεν υπερισχύσει το συναίσθημα, θα το αφήσω λίγο ακόμα.

Υπομονή !!! Κι εγω αυτο κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω, αλλά με δυο κουβέντες σας με ηρεμήσατε τόσο πολύ... Σας ευχαριστώ μέσα απ' την καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anthi1402 είπε:

Κοριτσια μου υπομονη καλα ειναι να την κανετε στην σωστη μερα.

Ναι η αγωνία κορυφώνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lorain είπε:

Δεν ξέρω πως να σας το εξηγήσω, αλλά με δυο κουβέντες σας με ηρεμήσατε τόσο πολύ... Σας ευχαριστώ μέσα απ' την καρδιά μου!

Ειμαστε καλη παρεουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...