Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ατελειωτη περιοδος


Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι 20 ετών, μέχρι τώρα είχα σταθερό κύκλο αλλα εδω και ένα μιση μήνα περίπου που αδιαθέτησα δεν έχει σταματήσει η περίοδος. Υποψιάζομαι ότι φτεει το γεγονός ότι ξεκίνησα να εργάζομαι και ίσως απο τη κούραση επειδή εργάζομαι κάθε μέρα και δε τρέφομαι και σωστά (θα φάω μια φορα τη μέρα δλδ). Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πριν κανένα χρόνο παρουσίασα προβλήματα σίδηρου και ανησυχώ μήπως αυτη η απώλεια αίματος το επηρεάσει. Τι θα βοηθούσε;

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra-Maria είπε:

Γεια σας! Είμαι 20 ετών, μέχρι τώρα είχα σταθερό κύκλο αλλα εδω και ένα μιση μήνα περίπου που αδιαθέτησα δεν έχει σταματήσει η περίοδος. Υποψιάζομαι ότι φτεει το γεγονός ότι ξεκίνησα να εργάζομαι και ίσως απο τη κούραση επειδή εργάζομαι κάθε μέρα και δε τρέφομαι και σωστά (θα φάω μια φορα τη μέρα δλδ). Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πριν κανένα χρόνο παρουσίασα προβλήματα σίδηρου και ανησυχώ μήπως αυτη η απώλεια αίματος το επηρεάσει. Τι θα βοηθούσε;

 

 

 

 

 

Συγνώμη ενάμιση μήνα έχεις συνέχεια αιμα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Συγνώμη ενάμιση μήνα έχεις συνέχεια αιμα;

 

Ναι! Τις πρωτες 2 εβδομαδες δεν ειχα πολυ αλλα μετα τις τελευταιες 2μιση δεν σταματαει εχω αρκετο. Και εκανα τεστ εγκυμοσυνης (σε περιπτωση εξωμητριου) και δεν ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra-Maria είπε:

Ναι! Τις πρωτες 2 εβδομαδες δεν ειχα πολυ αλλα μετα τις τελευταιες 2μιση δεν σταματαει εχω αρκετο. Και εκανα τεστ εγκυμοσυνης (σε περιπτωση εξωμητριου) και δεν ειμαι.

Ωραία τηλέφωνο άμεσος στον γιατρό σου... Εγώ είχα 28 μερες αίμα και δεν σταματαγε πιρα τον γιατρό μου και είχα χοντρό ενδομιτριο ποιοι από κατο έκρυβε πολύποδα.. δεν παίζει ρολόι αν δουλεύεις.. μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά όταν κρατάει η περίοδος πανό από 10 μέρες καλο είναι να μιλήσεις με τον γιατρό. Είχα ακριβός το ίδιο με το αίμα στην αρχή λίγο και μετά πολύ. καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου το συντομότερο ξαι ειδικά αν έχεις πρόβλημα με το σίδηρο.. μπορεί να μην είναι τίποτα και μπορεί κάτι να ειναι καλό είναι να το δεις. 

Φυσικά την γνώμη γνώμη μου λέω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra-Maria είπε:

 

Ευχαριστω πολυ. 

Τίποτα σου εύχομαι να μην είναι τίποτα..!! Αλλά καλό είναι να επικοινωνήσετε με το γιατρο σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra-Maria είπε:

Γεια σας! Είμαι 20 ετών, μέχρι τώρα είχα σταθερό κύκλο αλλα εδω και ένα μιση μήνα περίπου που αδιαθέτησα δεν έχει σταματήσει η περίοδος. Υποψιάζομαι ότι φτεει το γεγονός ότι ξεκίνησα να εργάζομαι και ίσως απο τη κούραση επειδή εργάζομαι κάθε μέρα και δε τρέφομαι και σωστά (θα φάω μια φορα τη μέρα δλδ). Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι πριν κανένα χρόνο παρουσίασα προβλήματα σίδηρου και ανησυχώ μήπως αυτη η απώλεια αίματος το επηρεάσει. Τι θα βοηθούσε;

 

 

 

 

 

Σίγουρα θα σε βοηθούσε να πηγενες καλύτερα σε έναν γυνακολογο να δεις τι γίνεται. Μπορεί να είναι όπως λες από το σφιξιμο της δουλειάς σου ή.... Η και ψυχολογικά αίτια στο αν θα μπορέσεις να ανταποκριθείς σωστά. Να τρως σωστά αυτό μην το ξεχνάς. Αν δεν σου σταματήσει πρέπει να πάς. Η περίοδος είναι από τρεις μέρες μέχρι εφτά το πολύ. Από κει και πάνω κάτι τρέχει. Εύχομαι να σε βοηθησα. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξέρω ότι από το άγχος και τα άλλα ότι δεν παίζει ρόλο και αν ναι δεν θα ήταν ενάμιση μήνα συνεχόμενη. Γνώμη μου φυσικά αλλά καλό είναι να πας να σε δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλα αιμοραγεις τοσο καιρο κ δεν πηγες σε γιατρο? μπορει να ειναι απο το πιο απλο... π.χ. κατι ορμονολογικο, μπορει να αποβαλεις ή μπορει να εχεις προβλημα με το ενδομητριο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...