Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια sos


Eleni20

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπέρα και παλι..χθες οπως σας ειχα πει το μεσημέρι ιδια ακριβώς ωρα κανω το πρώτο τεστ ωορρηξιας(18η μερα του κύκλου) και σημερα (19η ) βγαίνει ξανά καραθετικο..η γραμμή το ίδιο σκούρα οπως η γραμμή ελέγχου..απο περίεργια εκανα και ενα χθες στις 2 το βραδυ και αυτο καραθετικο εχω τρια τεστ ακριβώς τα ιδια με διαφορα δηλαδη 8-9 ωρες το καθένα.ειναι δυνατον να συμβαίνει αυτο;και επειδη χθες τυχαια εκανα το πρώτο το μεσημέρι επειδη χθες ήρθαν τα τεστ μπορει αν εκανα και προχθες να ηταν παλι σκούρο αυτο δεν μπορω να το γνωρίζω ομως.στις οδηγίες δεν γράφει κατι πάνω σε αυτα..εχει τύχει σε καμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenh 20 είναι απολύτως φυσιολογικο να σου βγαίνει 2 συνεχόμενες μέρες θετικό μην ανησυχείς ο γιατρός μου μου είχε πει πως θα πάρεις στα σοβαρά την πρώτη μέρα που σου βγήκε θετικό το αποτέλεσμα για να ξεκινήσεις της προσπάθειες σου. Νομίζω το λέει και στης οδηγίες αυτό πως πρέπει να λάβεις την πρώτη ημέρα της θετικοποιησης υπόψη σου και όχι της μεθεπομενες που εξακολουθεί να είναι θετικό :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Elenh 20 είναι απολύτως φυσιολογικο να σου βγαίνει 2 συνεχόμενες μέρες θετικό μην ανησυχείς ο γιατρός μου μου είχε πει πως θα πάρεις στα σοβαρά την πρώτη μέρα που σου βγήκε θετικό το αποτέλεσμα για να ξεκινήσεις της προσπάθειες σου. Νομίζω το λέει και στης οδηγίες αυτό πως πρέπει να λάβεις την πρώτη ημέρα της θετικοποιησης υπόψη σου και όχι της μεθεπομενες που εξακολουθεί να είναι θετικό :x

Σε ευχαριστω πολυ!!δεν το γράφει δυστυχως αυτο στις οδηγίες..εχουμε καθε βραδυ επαφή ετσι και αλλιως απο χθες που θετικό ποιήθηκε πρωτη φορα το τεστ οποτε ειμαστε μεσα!!υπαρχει περίπτωση και Τρίτη μερα να βγει θετικό;το δεύτερο τεστ το εκανα μετα απο 24 ωρες απο το πρώτο αρα η ωορρηξία εχει γινει σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου μπορει να εχει γινει η ωοορηξια σου μπορει και οχι ακομη ή να επεται τις αμεσως επομενες ωρες! Εχε το νου σου στην κοιλιτσα σου χαμηλα αν αισθανθεις τσιμπιματακι! Θερμομετρηση κανεις; μετα ακριβως την ωορρηξια οι μερες που ακολουθουν εχουν ελαφρως αυξημενη θερμοκρασια πχ 36,7-36,8 ισως κ λιγακι περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνει τίποτα κοπέλα μου επητα για αυτό είμαστε εδώ ναι σωστά τα λες είσαι μέσα αλλά φρόντισε και της επόμενες 2 να είσαι γιατί ο γιατρός μου με είχε πει τρεις μέρες μαζί στην σειρά υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα ενώ έχεις κάνει το τεστ και γνωρίζεις πως είναι θετικό είσαι μια χαρά. Μπορεί να υπάρχει και τρίτη μέρα να σου βγει θετικό το αποτέλεσμα δεν είναι περίεργο η μπορεί να σου βγει πιο αχνο αποτέλεσμα αλλά όπως είπαμε εσύ θα έχεις στο μυαλό σου το πρώτο τεστ που σου βγήκε θετικό τώρα που ρωτάς αν έχει γίνει η ωοριξια το τεστ νομίζω προβλέπει πριν γίνει η ωοριξια και σου λέει επαφές μέχρι και την ίδια μέρα που πήρες θετικό αποτέλεσμα. Πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται; είμαι καινούργια και δεν έχω μηλισει ακόμη με αρκετά κορίτσια εδώ έχω και εγώ θέμα με προσπάθεια για ένα δεύτερο μωράκι που δεν έρχεται ακόμη στο πρώτο ήρθε μετά από 4 χρόνια προσπάθειας με φυσική σύλληψη. Αλλά αν είναι να αφήσω και το επόμενο έτσι καήκαμε :roll:τώρα άρχισα θεραπεία με σερπαρφαρ και βρίσκομαι στον δεύτερο μήνα το θέμα είναι πως περνω σερπαρφαρ φυσικά με σηνταγει γιατρού αλλά δεν με παρακολουθεί για να δούμε τι γίνεται με το πόσα αυγουλακια έχω και αν έχω πως με αφήνει έτσι στα τυφλά. Αντε να έρθουν τα μωράκια επιτέλους να ηρεμησουμαι λιγάκι και να τα ξεχάσουμε όλα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annina είπε:

Ελενη μου μπορει να εχει γινει η ωοορηξια σου μπορει και οχι ακομη ή να επεται τις αμεσως επομενες ωρες! Εχε το νου σου στην κοιλιτσα σου χαμηλα αν αισθανθεις τσιμπιματακι! Θερμομετρηση κανεις; μετα ακριβως την ωορρηξια οι μερες που ακολουθουν εχουν ελαφρως αυξημενη θερμοκρασια πχ 36,7-36,8 ισως κ λιγακι περισσοτερο.

Δεν γίνεται να ακολουθήσω θερμό μέτρηση γιατι ξυπνάω πολυ αργά το μεσημέρι κάποιες φορές και αλλες πολυ πρωί..αλλες φορές κοιμάμαι 3-4 ωρες αλλες πάνω απο δεκα με τέτοιο προγράμμα ειναι αδύνατον να βγει σωστό το θερμό διάγραμμα...Γιαυτο πηρα τεστ ωορρηξιας να ειμαι σχεδόν σίγουρη..εχεις δίκιο σε αυτο με τα τσιμπηματάκια τα νιωθω τις περισσότερες φορές που εχω ωορρηξία οχι παντα ομως...εχουμε απο προχθες καθε βραδυ επαφές οπως και σημερα θα εχουμε αλλα μονο μια φορα την μερα παραπανω νομιζω δεν εχει νόημα..δεν μπορει κάπου θα το πετύχουμε πιστευω!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Δεν κάνει τίποτα κοπέλα μου επητα για αυτό είμαστε εδώ ναι σωστά τα λες είσαι μέσα αλλά φρόντισε και της επόμενες 2 να είσαι γιατί ο γιατρός μου με είχε πει τρεις μέρες μαζί στην σειρά υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα ενώ έχεις κάνει το τεστ και γνωρίζεις πως είναι θετικό είσαι μια χαρά. Μπορεί να υπάρχει και τρίτη μέρα να σου βγει θετικό το αποτέλεσμα δεν είναι περίεργο η μπορεί να σου βγει πιο αχνο αποτέλεσμα αλλά όπως είπαμε εσύ θα έχεις στο μυαλό σου το πρώτο τεστ που σου βγήκε θετικό τώρα που ρωτάς αν έχει γίνει η ωοριξια το τεστ νομίζω προβλέπει πριν γίνει η ωοριξια και σου λέει επαφές μέχρι και την ίδια μέρα που πήρες θετικό αποτέλεσμα. Πόσο καιρό προσπαθείς αν επιτρέπεται; είμαι καινούργια και δεν έχω μηλισει ακόμη με αρκετά κορίτσια εδώ έχω και εγώ θέμα με προσπάθεια για ένα δεύτερο μωράκι που δεν έρχεται ακόμη στο πρώτο ήρθε μετά από 4 χρόνια προσπάθειας με φυσική σύλληψη. Αλλά αν είναι να αφήσω και το επόμενο έτσι καήκαμε :roll:τώρα άρχισα θεραπεία με σερπαρφαρ και βρίσκομαι στον δεύτερο μήνα το θέμα είναι πως περνω σερπαρφαρ φυσικά με σηνταγει γιατρού αλλά δεν με παρακολουθεί για να δούμε τι γίνεται με το πόσα αυγουλακια έχω και αν έχω πως με αφήνει έτσι στα τυφλά. Αντε να έρθουν τα μωράκια επιτέλους να ηρεμησουμαι λιγάκι και να τα ξεχάσουμε όλα :x

Σου ευχομαι ολόψυχα και το δεύτερο πολυ πολυ σύντομα!!και ευχομαι επισης να μην ταλαιπωρηθείς καθόλου!!!ειμαστε στον δεύτερο μήνα προσπαθειών ο πρώτος ηταν πλήρης αποτυχία γιατι ενω ειχα κύκλο σταθερό 31 μερες ο προηγούμενος πήγε ξαφνικά 40 οποτε τις μερες που νομίζαμε γόνιμες και του δώσαμε να καταλάβει τελικα δεν ηταν γόνιμες και 26η μερα του κύκλου που εκανα ωορρηξία δεν ειχαμε πριν και μετα επαφή καθόλου..Γιαυτο ειπα απο τον δεύτερο μήνα κιόλας να πάρω τεστ και η αληθεια ειναι οτι έφυγε και ολο το άγχος που ειχα και ειμαι και πιο ήρεμη.γιαυτο και αμέσως προφανως διορθώθηκε ο κύκλος μου και θετικοποιηθηκε το τεστ την 18η μερα..18η με 19η κανω συνηθως ωορρηξία...οποτε κατάλαβα οτι το άγχος φταίει για ολα...αρα περιμενω να αδιαθέτησω την 33-34η μερα...που ευχομαι να ειμαστε τυχεροί και να μην παμε για τρίτο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι το ίδιο και με εσένα να είναι ο τυχερός σου μήνας. Δεν θέλει άγχος φυσικά και ποιος δεν το ξέρει αλλά δεν φεύγει το άτιμο..!! Εγώ με τα τεστ ανχονομουν αρκετά μπορώ να σου πω γιατί όταν εβγενε θετικό χαχαχα χτηπουσα σαν συναγερμός :mrgreen:ο άντρας μου δουλεύει από της 6:30το πρωί και έρχεται κατά της 7 το βράδυ οπότε όταν ήταν να προσπαθήσουμε σε κάτι δεν ήταν πάντα εφικτό και τρογομουν πως είμαι στην μέρες μου και τον ανχωνα τον άνθρωπο :oops:είσαι στην αρχή της διαδρομής εσύ δεν χρειάζεται καθόλου να στεναχωριεσαι θα έρθει το γλυκακι σου εκεί που δεν θα το περιμένεις :xθέλει βέβαια πολύ προσοχή σε ποιες μέρες πρέπει να τα δώσεις όλα για να έχεις και το αποτέλεσμα που θες. Οπότε αφού έτσι νιώθεις πιο καλά να τα κάνεις. :)?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xionoula είπε:

Σε ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι το ίδιο και με εσένα να είναι ο τυχερός σου μήνας. Δεν θέλει άγχος φυσικά και ποιος δεν το ξέρει αλλά δεν φεύγει το άτιμο..!! Εγώ με τα τεστ ανχονομουν αρκετά μπορώ να σου πω γιατί όταν εβγενε θετικό χαχαχα χτηπουσα σαν συναγερμός :mrgreen:ο άντρας μου δουλεύει από της 6:30το πρωί και έρχεται κατά της 7 το βράδυ οπότε όταν ήταν να προσπαθήσουμε σε κάτι δεν ήταν πάντα εφικτό και τρογομουν πως είμαι στην μέρες μου και τον ανχωνα τον άνθρωπο :oops:είσαι στην αρχή της διαδρομής εσύ δεν χρειάζεται καθόλου να στεναχωριεσαι θα έρθει το γλυκακι σου εκεί που δεν θα το περιμένεις :xθέλει βέβαια πολύ προσοχή σε ποιες μέρες πρέπει να τα δώσεις όλα για να έχεις και το αποτέλεσμα που θες. Οπότε αφού έτσι νιώθεις πιο καλά να τα κάνεις. :)?????????

Ακριβώς αυτο!!!!επειδη ο κύκλος ειναι μεγάλος ειναι πολυ δύσκολο να εχουμε καθε μερα επαφή επι 30-35 μερες..γιατι υπαρχουν και υποχρεώσεις και κούραση και τα γνωστά..και αν για 2-3 μερες λόγο κούρασης τις χάσεις τις μερες οπως έγινε τον προηγούμενο μήνα το έχασες το παιχνίδι τι και αν χτυπιέσαι τις υπόλοιπες...βεβαια δεν μας χαλάει κιόλας ειδικα τον άντρα αλλα οπως και να το κανεις υπαρχουν και μερες που θες απλα να πέσεις ξερή και να κοιμηθείς..☹️☹️Γιαυτο και αμέσως πηρα τεστ ωορρηξιας αν και οι φίλες μου με βρήκαν υπερβολική..εμενα παντως αυτο με ηρέμησε γιατι το να μην ξερεις αν έχασες η οχι τις μερες ειναι πιο αγχωτικό..αφου το πρώτο τεστ έγινε θετικό πριν 27 ωρες αρα ωορρηξία θα κανω το πολυ μεχρι αυριο το πρωί σωστά;η εχει ηδη γινει..και μετα μετράω απο αυριο 14 μερες για να ερθει η σιχαμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο σε όλα όταν η υποχρεώσεις είναι πολλές δεν γίνεται πάντα να θες να γίνει και το δικό σου :roll:όσο για τον κύκλο όταν αρκετά μεγάλος φυσικά και δεν γινετει να γίνεται καθημερινά :|όσο για της φίλες σου που σε λένε υπερβολικη αστες να λένε τα δικά τους:mrgreen: ο κάθε άνθρωπος ηρεμη με ότι τον κάνει να νιώθει καλά σε  αυτόν. Η ωοριξια σου όπως λες η έγινε η μέχρι αύριο θα έχει πραγματοποιηθεί. Βέβαια να ξες και στης μέρες που ακολουθεί η ωοριξια είναι καλό να υπάρχουν επαφές επίσης και μετά την ωοριξια. Εύχομαι αυτή η συχαμενη να μην ξανά έρθει γιατί έχω και εγώ μαζί της θέματα και τις τα έχω μαζεμένα ????αφού είσαι και σε προσπάθεια μπορείς να αρχίσεις και φιλικό οξύ είναι πολύ καλό και πριν την εγκυμοσύνη και όταν μάθεις πως έχεις μηνει βοηθάει το μωράκι να μην έχει πρόβλημα και είναι ακηνδινο φυσικά και για μαμά μου μωράκι. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Έχεις δίκιο σε όλα όταν η υποχρεώσεις είναι πολλές δεν γίνεται πάντα να θες να γίνει και το δικό σου :roll:όσο για τον κύκλο όταν αρκετά μεγάλος φυσικά και δεν γινετει να γίνεται καθημερινά :|όσο για της φίλες σου που σε λένε υπερβολικη αστες να λένε τα δικά τους:mrgreen: ο κάθε άνθρωπος ηρεμη με ότι τον κάνει να νιώθει καλά σε  αυτόν. Η ωοριξια σου όπως λες η έγινε η μέχρι αύριο θα έχει πραγματοποιηθεί. Βέβαια να ξες και στης μέρες που ακολουθεί η ωοριξια είναι καλό να υπάρχουν επαφές επίσης και μετά την ωοριξια. Εύχομαι αυτή η συχαμενη να μην ξανά έρθει γιατί έχω και εγώ μαζί της θέματα και τις τα έχω μαζεμένα ????αφού είσαι και σε προσπάθεια μπορείς να αρχίσεις και φιλικό οξύ είναι πολύ καλό και πριν την εγκυμοσύνη και όταν μάθεις πως έχεις μηνει βοηθάει το μωράκι να μην έχει πρόβλημα και είναι ακηνδινο φυσικά και για μαμά μου μωράκι. ???

Σε ευχαριστω πολυ μου δίνεις πολυ κουράγιο και αισιοδοξία και αρκετή ηρεμία μπορω να πω χωρις να σε ξερω!!!μακαρι να μην ξανά ερθει και στις δυο μας!!εσυ σε ποια μερα τωρα του κύκλου εισαι;ειμαστε στον δεύτερο μήνα προσπάθειας και οι δυο λες να περιμενουμε και την σιχαμένη να μην ερθει μαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni20 να συμβαίνει να έχεις δύο συνεχόμενες μέρες θετικό τεστ ωορρηξιας..λαμβάνεις όμως την 1η μέρα.. Αυτό σημαίνει ότι αφού είχες χθες το 1ο θετικό από σήμερα μέχρι κ αύριο θα έχεις ωορρηξια..αλλά θα κάνεις κανονικά τεστ μέχρι να βγει αρνητικό..αν βγει κ αύριο θετικό κάτι δεν κολλάει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Eleni20 να συμβαίνει να έχεις δύο συνεχόμενες μέρες θετικό τεστ ωορρηξιας..λαμβάνεις όμως την 1η μέρα.. Αυτό σημαίνει ότι αφού είχες χθες το 1ο θετικό από σήμερα μέχρι κ αύριο θα έχεις ωορρηξια..αλλά θα κάνεις κανονικά τεστ μέχρι να βγει αρνητικό..αν βγει κ αύριο θετικό κάτι δεν κολλάει.. 

Τι μπορει ομως να συμβαίνει οταν τα τεστ βγουν τρεις μερες θετικά;;καλα μην προτρέχω θα δούμε αυριο....προς το παρόν το βραδυ θα κάνουμε παλι το καθήκον μας καθώς και τις επόμενες δυο μερες να ειμαστε σίγουροι!σε ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν βγει κ 3η μέρα θετικό τι σημαίνει... Πάντως κοίτα η φώτο που έβγαλες τώρα τ δύο πρώτα είναι το ίδιο κ το τελευταίο είναι το πιο έντονο..δεν είναι κ τα τρία θετικά αλλά μόνο το τελευταίο.. Μιας κ τα κρατήσες παρατήρησε τα λίγο...δεν είναι τα ίδια..θετικό τεστ είναι αυτό που είναι το ίδιο με τη γραμμή ελέγχου ή πιο έντονο από αυτή..τα δύο πρώτα κάνουν κάτι νερά..για πες τώρα ποια είναι η σειρά όμως που τα έχεις κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι το πρώτο τεστ μετα απο 5' ακριβώς που το εκανα..ετσι ακριβώς ηταν και το δεύτερο..οταν περνάνε ομως πολλες ωρες οι γραμμές ξεθωριάζουν λίγο..και το τρίτο δηλαδη τωρα εχει γινει οπως τα πρωτα δυο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αυτο ειναι το δεύτερο που εκανα 9 ωρες μετα το πρώτο..εκανα τρια με διαφορα 9 ωρες το καθένα..το πρώτο θετικό το ειχα χθες το μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι πολύ που σε κάνω να νιώθεις καλύτερα. Ίσως φταίει όσα έχω βιωσει στην ζωή μου και είμαι τόσο καλή στο να μπορώ να ηρεμησω κάποιον γιατί όλα μου έχουν έρθει ανάποδα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία αστην. :roll:Εγώ είμαι στην τέταρτη ημέρα μετά την περίοδο και από εχθές πήρα σερπαρφαρ 2 την ημέρα Μέχρι την 7η ημέρα μετά την 16η ημέρα περνω Utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ μέχρι την 25η ημέρα αυτόν τον μήνα η επαφές μου πρέπει να είναι την 11η την 13η κα την 15η ημέρα πολύ βασανο μόνο που το σκέφτομαι :?εξάλλου ποιος ξέρει; :) μπορεί αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός μας ?? πάνω από όλα θετική σκέψη που θα μας πάει το μπεμπε θα το πιασουμε!!!! ?Εεεε ρεεεε γλέντια μετά ??????????έχω ακούσει πως αν συνέχεια δηλαδή λέω για μέρες πολλές για να καταλάβετε εχεται θετικό τεστ ωοριξιας μπορεί να είναι ανεβασμένη καμία ορμονη. Έχεις κάνει εξετάσεις ορμονικες; εγώ όταν είχα κάνει είχα ανεβασμένη προλακτινη πήρα dostinex και τώρα είμαι ρολόι απλά σου λέω πώς  δεν θα ήταν κακό να το δεις βέβαια είναι δικαίωμα σου απλά θέλω να βοηθήσω εάν μπορώ γιατί αν έχεις ανεβασμένη ορμονη δεν μπορεί να γίνει σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου αυτό που λες ότι ξεθωριαζουν δεν ισχύει κανονικά πρέπει να γίνεται πιο έντονα..γι αυτό το κοιτάς την ώρα που σου λέει.τωρα το μα σου πω δεν ξέρω πως σου ξεθωριαζουν εσένα...πάντως εγώ συνεχίζω ν επιμένω ότι τα τεστ δεν είναι ίδια μεταξύ τους.το 1ο είναι μπαμ θετικό.

Θα δεις αύριο που θα κάνεις θα έχει μειωθεί αισθητά το χρώμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Χαίρομαι πολύ που σε κάνω να νιώθεις καλύτερα. Ίσως φταίει όσα έχω βιωσει στην ζωή μου και είμαι τόσο καλή στο να μπορώ να ηρεμησω κάποιον γιατί όλα μου έχουν έρθει ανάποδα αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία αστην. :roll:Εγώ είμαι στην τέταρτη ημέρα μετά την περίοδο και από εχθές πήρα σερπαρφαρ 2 την ημέρα Μέχρι την 7η ημέρα μετά την 16η ημέρα περνω Utrogestan πρωί μεσημέρι βράδυ μέχρι την 25η ημέρα αυτόν τον μήνα η επαφές μου πρέπει να είναι την 11η την 13η κα την 15η ημέρα πολύ βασανο μόνο που το σκέφτομαι :?εξάλλου ποιος ξέρει; :) μπορεί αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός μας ?? πάνω από όλα θετική σκέψη που θα μας πάει το μπεμπε θα το πιασουμε!!!! ?Εεεε ρεεεε γλέντια μετά ??????????έχω ακούσει πως αν συνέχεια δηλαδή λέω για μέρες πολλές για να καταλάβετε εχεται θετικό τεστ ωοριξιας μπορεί να είναι ανεβασμένη καμία ορμονη. Έχεις κάνει εξετάσεις ορμονικες; εγώ όταν είχα κάνει είχα ανεβασμένη προλακτινη πήρα dostinex και τώρα είμαι ρολόι απλά σου λέω πώς  δεν θα ήταν κακό να το δεις βέβαια είναι δικαίωμα σου απλά θέλω να βοηθήσω εάν μπορώ γιατί αν έχεις ανεβασμένη ορμονη δεν μπορεί να γίνει σύλληψη. 

Μακαρι κορίτσι μου να ερθει και στις δυο!!αυτο ευχομαι απο τον προηγούμενο μήνα που το πήραμε απόφαση!!!ξεχασα να σου αναφέρω οτι εχω μείνει εγκυος στο παρελθόν δυο φορές μονο με τα προσπερματικα υγρά και η δεύτερη ηταν περσυ..δυστυχως δεν είχαν αίσιο τελος για διαφορετικούς λόγους η καθε μια αλλα ειναι μεγάλη και πονεμένη ιστορία αυτη!!η γιατρός μου μου ειχε πει οτι μένω πολυ εύκολα αλλα δεν ξερω..παίζει ρόλο και ο συντροφος...δυστυχως ορμονικές δεν εχω κανει γιατι δεν ειχα μεχρι στιγμης κάποιο σημάδι ειχα παντα κύκλο ρολόι τεστ παπ παντα καλο και υπερήχους καλούς.καποιο σημάδι δεν θα υπήρχε στον κύκλο αν οι ορμόνες είχαν τρελαθεί η κατι καποιο σύμπτωμα;δεν ξερω...??ειμαι και σε αναζήτησή άλλου γυναικολόγου τωρα στην δικιά μου δεν θα ξαναπάω γιατι ειναι υπερβολικά ακριβή...οποτε λες αν εχω και αυριο θετικό τεστ να παω να το κοιταξω ε;θα παω..σε ενδοκρινολόγο ετσι;και τις εξετάσεις στις γράφει ειναι ακριβές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ελένη μου αυτό που λες ότι ξεθωριαζουν δεν ισχύει κανονικά πρέπει να γίνεται πιο έντονα..γι αυτό το κοιτάς την ώρα που σου λέει.τωρα το μα σου πω δεν ξέρω πως σου ξεθωριαζουν εσένα...πάντως εγώ συνεχίζω ν επιμένω ότι τα τεστ δεν είναι ίδια μεταξύ τους.το 1ο είναι μπαμ θετικό.

Θα δεις αύριο που θα κάνεις θα έχει μειωθεί αισθητά το χρώμα.

Στις οδηγίες γράφει οτι δεν πρεπει να λαμβάνουμε τα αποτελέσματα περα τις μισής ώρας διότι επειδη τα ουρά εξατμίζονται υπαρχει η περίπτωση να εμφανιστεί στα αρνητικά μια γραμμή και στα θετικά το αποτέλεσμα να αλλάξει.το τεστ δηλαδη ειναι σωστό μονο αν διαβάζεται στο πρώτο μισάωρο και ιδανικά ειναι στα 5-10' που τράβηξα και τις φωτογραφίες....σε όσους τα έδειξα τους φαίνονται ακριβώς τα ιδια τωρα τι να πω..και στα τρια η γραμμή ειναι το ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου αντε το ενα να εχει πολυ ελάχιστη διαφορα..παρακάτω στα ξανά στέλνω με ζουμ για να τα ξανά δεις ακριβώς με την σειρά που τα εκανα ανα 9 ωρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Στις οδηγίες γράφει οτι δεν πρεπει να λαμβάνουμε τα αποτελέσματα περα τις μισής ώρας διότι επειδη τα ουρά εξατμίζονται υπαρχει η περίπτωση να εμφανιστεί στα αρνητικά μια γραμμή και στα θετικά το αποτέλεσμα να αλλάξει.το τεστ δηλαδη ειναι σωστό μονο αν διαβάζεται στο πρώτο μισάωρο και ιδανικά ειναι στα 5-10' που τράβηξα και τις φωτογραφίες....σε όσους τα έδειξα τους φαίνονται ακριβώς τα ιδια τωρα τι να πω..και στα τρια η γραμμή ειναι το ίδιο έντονη με την γραμμή ελέγχου αντε το ενα να εχει πολυ ελάχιστη διαφορα..παρακάτω στα ξανά στέλνω με ζουμ για να τα ξανά δεις ακριβώς με την σειρά που τα εκανα ανα 9 ωρες...

 

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...