Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παλίνδρομη κύηση


renata17

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Tonia laoura σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αυτό δεν το ήξερα ότι μετά από αποβολη είναι ποιο εύκολο να ξανά μείνω έγκυος. Μήπως γνωρίζετε ποτέ μπορώ να κάνω μια β χωριακη το ποιο σύντομο ποτέ είναι?????

Εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου έκανα χοριακη την πρώτη μέρα της καθυστέρησης και αυτό γιατί μου τριβελιζε τα αφτιά η αδερφή μου ότι σίγουρα μου λέει είσαι έγκυος και πήγα κ την εκανα.... 19 περίμενα περίοδο και 20 έκανα την χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αφού θα μου έρθει 21 αν μου έρθει σκέφτομαι να πάω να κάνω μια β χωριακη στις 20 μακάρι να γινόταν και ποιο νωρίς με την αγωνία που έχω.λένε όχι άνχός αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να μην το σκέφτομαι έχω κάποια πονακια κάτω χαμηλά στην κίλίτσά και πριζετε το στήθος μου   και ρωτώ είναι δυνατόν 9 μερες πριν την περίοδο αν έχω αυτά τα συμπτώματα???και με μπερδεύει το ότι είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης λόγο το ότι έκανα ελεύθερα η είναι περιόδου???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα αυτό είναι ένα θέμα επειδή τα συμπτώματα της περιόδου είναι ίδια με της εγκυμοσύνης και μπερδεύουν.... Εγώ κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος πριν κάνω χοριακη επειδή κάθε φορά που ήταν να αδιαθετησω τα μαλλιά μου και φρεσκολουσμενα να ήταν πάντα λαδωναν εκείνο τον μήνα ήταν λες και τα είχα λουσει την προηγούμενη μέρα... Καμιά φορά αν ακούσουμε το σώμα μας βρίσκεις σημάδια που στο μαρτυρανε ότι κάτι είναι διαφορετικό εκείνο τον μήνα.... Ελπίζω να είσαι εγκυουλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ.....ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΑΝ ΚΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟ,ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα μια μέρα πριν την περιοδο καφέ υγρά είναι δυνατόν???συνήθως όλες λένε καφέ υγρά μετά την ωορεξια ας μου πει κάποια τι παίζει πλυθηκα και τώρα στεγνη.και οι πονοι συνεχίζονται λες και έχω περίοδο θα τρελαθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η synnefaki είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ.....ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΑΝ ΚΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟ,ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Καλησπέρα σύννεφακι λυπάμαι γιαυτό Που σου συνεβει θα ήθελες να μας πεις τα συμπτώματα σου πριν μάθεις ότι ήσουν εγκυος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΒΑΣΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΜΕΤΑ ΤΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 12 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΣΚΑΣΑ ΜΙΛΑΜΕ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΔΕΞΙΑ ,ΚΑΙ ΕΧΑ ΚΑΙ ΓΟΥΡΓΟΥΡΙΣΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΟΣΟ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΡΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΩ...ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΧΑΘΗΚΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα λογικά μόλις μου ήρθε είδα λίγο αίμα και έχω φρικτους πόνους περιοδου.δεν ελπίζω γιαυτό το μήνα πάει πέρασε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η synnefaki είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ ΜΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ.....ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΑΝ ΚΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΑΝΑΠΟΔΙΕΣ.ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΟ,ΗΤΑΝ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ....ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Καλησπερα κοπελα μου.Σε καταλαβαινω απολυτα οταν λες οτι σου καιει ακομα την καρδια και την ψυχη.Εγω δεν εχω κλεισει ακομα μηνα που εκανα την αποξεση.Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου οταν μου το ανακοινωσαν.Σε καμια γυναικα να μη συμβει.Δυστυχως ομως μεσα στη ζωη ειναι κι αυτα.Οπως ειπες θελει δυναμη και κουραγιο.Και επιμονη σιγουρα.Κανενας ανθρωπος δεν ξερει τι δυναμη κρυβει μεσα του μεχρι να του συμβει κατι πολυ ασχημο!Μην το βαζεις κατω.Θα ερθει την επομενη φορα.Στο ευχομαι ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Evaggelia29 είπε:

Κορίτσια σήμερα μια μέρα πριν την περιοδο καφέ υγρά είναι δυνατόν???συνήθως όλες λένε καφέ υγρά μετά την ωορεξια ας μου πει κάποια τι παίζει πλυθηκα και τώρα στεγνη.και οι πονοι συνεχίζονται λες και έχω περίοδο θα τρελαθω

εγω συνηθως εχω καφε μια μερα πριν μου ερθει κανονικα. Αυριο περιμενεις ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Renata και synnefaki σας καταλαβαίνω απόλυτα...έχασα και εγώ 2 μωρά από εξωσωματική πριν ένα χρόνο και ακόμα να το χωνέψω..πέρασα πολλά αλλά τώρα είμαι στη διαδικασία της δεύτερης εξωσωματικής..εύχομαι πως με την Παναγία και το θεό δίπλα μας όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Renata και synnefaki σας καταλαβαίνω απόλυτα...έχασα και εγώ 2 μωρά από εξωσωματική πριν ένα χρόνο και ακόμα να το χωνέψω..πέρασα πολλά αλλά τώρα είμαι στη διαδικασία της δεύτερης εξωσωματικής..εύχομαι πως με την Παναγία και το θεό δίπλα μας όλα θα πάνε καλά!!!

Μεσα απ'την καρδια μου στο ευχομαι κοριτσι μου!!Ολα καλα να σου πανε!Μακαρι απο εδω και περα να εχουμε ολες μας μονο χαρες.Μας το χρωσταει η ζωη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο εύχομαι και εγώ για όλες όσες δίνουν το δικό τους αγώνα για να αποκτήσουν ένα μωρό!!!

Ευχαριστώ πολύ και εσύ  να αποκτήσεις  ότι επιθυμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Το ίδιο εύχομαι και εγώ για όλες όσες δίνουν το δικό τους αγώνα για να αποκτήσουν ένα μωρό!!!

Ευχαριστώ πολύ και εσύ  να αποκτήσεις  ότι επιθυμείς!!!

Σ'ευχαριστω πολυ!!Αυτο που επιθυμω ειναι αυτο που επιθυμουν ολες οι κοπελες εδω μεσα...ενα υγιες μωρο!Ελπιζω να ερθει συντομα σε ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια μέρα εχθές πριν αδιαθετησω και είχα καφέ υγρά με σταγόνες αίμα αλλά όχι σαν την συνηθισμένη.Σήμερα δεύτερη μέρα περίοδος  (ας πουμε) και μικρή ροή αίμα σκούρο.οστοσο  πριν 2 μήνες είχα μια αποβολή μήπως παίζει και αυτό το ρόλο του ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2016 at 9:20 ΠΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Όσο γίνεται και μπορείτε γιατί μπορείτε,οι γυναίκες ♀ είμαστε πολύ δυνατές, να μην στεναχωριεστε.... Ο θεουλης ξέρει καλύτερα γιατί τα πήρε από κοντά μας...ίσως δεν θα ήταν συμβατή η ζωή τους με την φύση μας.... Ίσως δεν θα είχαν σωστή ανάπτυξη αν αυτές οι εγκυμοσύνες συνεχιζοντουσουσαν....μόνο ο θεουλης ξέρει... Όπως έλεγε και η γιατρός μου που είχα,μετά την άλλαξα επειδή θεώρησα ότι θα την βλέπω και θα έχω τις άσχημες αναμνήσεις, ότι από την στιγμή που έμεινες μια φορά έγκυος ξαναμενεις και είναι σημαντικό να ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος είτε με κανονική επαφή είτε με εξωσωματική και ότι πλέον δεν υπάρχει γυναίκα που να μην έχει και μια αποβολή είτε στην πρώτη της εγκυμοσύνη είτε ενδιάμεσα πχ.σε πρώτο με δεύτερο παιδί... Αλλά μετά το μόνο σίγουρο είναι ότι η επόμενη εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική και γερά παιδάκια... Εύχομαι να μην ζήσει καμία άλλη κοπέλα τίποτα τέτοιο... Πονάει πολύ.... Γερά παιδάκια να σας έρθουν κοπέλες μου να σας απαλυνουν τον πόνο που έχετε στην ψυχουλα σας και την πληγωμενη καρδούλα σας!!!!!!!ο καλός θεουλης δίνει δύναμη και κουράγιο να συνεχίζουμε όλες μας... 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις ότι, υπάρχουν άνθρωποι που σε καταλάβαίνουν κ ξέρουν πως νιώθεις.  Πάντως μου έδωσες μεγάλη δύναμη να προχωρήσω κ να ελπίζω. Εύχομαι κ σε σένα να είσαι πάντα καλά κ  σύ κ η οικογένειά σου!!xxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hopeland είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια. Είναι πολύ σημαντικό να ξέρεις ότι, υπάρχουν άνθρωποι που σε καταλάβαίνουν κ ξέρουν πως νιώθεις.  Πάντως μου έδωσες μεγάλη δύναμη να προχωρήσω κ να ελπίζω. Εύχομαι κ σε σένα να είσαι πάντα καλά κ  σύ κ η οικογένειά σου!!xxx

Να είσαι κ εσυ πάντα καλά και η οικογένεια ? σου κοπέλα μου...Να μην στεναχωριεσαι... Είμαστε δυνατές για αυτό άλλωστε ο Θεός ανέθεσε στην γυναίκα ? να φέρνει παιδιά ? στον κόσμο!!!!!! Χαίρομαι που σου έδωσα δύναμη ? για να συνεχίσεις τον αγώνα σου και να ξέρεις πως όποιος αγωνίζεται ανταμειβεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...