Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη ή Σπερματεγχυση?


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες... 26η μερα κυκλου σημερα περιμενω στις 27/8 περιοδο. Λοιπον προσπαθουμε ενα χρονο τωρα με τον αντρα μου τωρα θα κανουμε εξετασεις εχω κλεισει και ραντεβου με τον Θανο Παρασχο...να μιλησουμε μαλλον για εξωσωματικη. Εσεις τι γνωμη εχετε? Τι εμπειριες? Σαν γιατρος πως σας φαινεται τον ξερετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και σε σένα πρασινοματα!!ακουστά μόνο τον έχω τον Παράσχο, εγώ μένω Κύπρο οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω με αυτόν..Πρέπει πρώτα να βρείτε το πρόβλημα, αν υπάρχει, και μετά θα δείτε πως θα προχωρήσετε..Μπορεί να μην έχετε τίποτα και απλά να μην έτυχε..καλό είναι να κάνετε κάποιες εξέτασε για να σας λυθούν οι απορίες..εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα αυτη ειναι η άποψη μου!!πρωτα θα κανετε ολες τις εξετάσεις σπερμοδιαγταραμμα ορμονικό έλεγχο σαλπιγγιογραφεια πως λέγεται αυτη..???τελος παντων..και οοοοοποιες αλλες εξετάσεις σας πει ο γιατρός και αναλόγως τι πρόβλημα υπαρχει θα σας πει εκεινος πιο ειναι το καλύτερο..εφοσον ομως εχεις γινει μαμά δυο φορές δεν νομιζω να υπαρχει κάποιο πρόβλημα απο σένα.και αν υπαρχει δεν θα ειναι σοβαρό.λενε οτι αν υπαρχει στον άντρα κάποιο πρόβλημα ειναι πιο αντιμετωπίσιμο και πιο εύκολα τα πράγματα ειδικα σε εξωσωματική.οποτε ολα ειναι αισιόδοξα!!και το πιο αισιόδοξο ειναι οτι εισαι μολις 25!!οποτε ολα θα γίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια προσοχή! Προσοχή ποιον εμπιστευεστε!

Είχα κλείσει ραντεβού με έναν πολύ γνωστό γυναικολόγο. Πήγαμε στην κλινική του με τον άντρα μου, μας υποδέχτηκε, ήταν ευγενικοτατος. Μπαίνουμε για υπέρηχο. Πριν καλά καλά δει το μόνιτορ, μου λέει ότι έχω πολυποδα μήτρας!!! "Δεν είναι κάτι, θα σας εξηγήσει ή μαία μου." Μας εξήγησε. 800€! Αυτό μας εξήγησε. Είπαμε οκ, να τον βγάλουμε, αφού πρέπει. Πρέπει όμως να κάνουμε κ μία σαλπιγγογραφια. Οκ να γίνει κ αυτή. Ο γυναικολόγος δεν ασχολήθηκε άλλο! Μας τα είπε όλα ή μαία! Επίσης, χωρίς να της πούμε για υποβοηθούμενη εγκυμοσύνη, άρχισε να μας βγάζει τις εξετάσεις που θα χρειάζονταν. Τα παίρνω κρανίο! Της λέω ότι αφού δεν ξέρουμε ακόμα αν υπάρχει πρόβλημα, γιατί να βιαστουμε; Δεν υπάρχουν πιθανότητες για φυσική σύλληψη; Απογοητευμένη σκίζει το μπουγιουρντι με τις εξετάσεις.

Πήγα στο Ιασω, έκανα τη σαλπιγγογραφια και βγήκε μία χαρά! Πολυποδας πουθενά! Παίρνω τηλ τη μαία του, της διαβάζω τα αποτελέσματα και μου λέει απογοητευμένη:"Α, δεν έχεις πολυποδα, ε; Ε, τότε τί να κάνουμε τη λαπαροσκόπηση;" Μόνο που δεν έβαλε τα κλάματα! Και ρωταω: Τί θα είχε συμβεί αν έκανα πρώτα τη λαπαροσκόπηση και μετά τη σαλπιγγογραφια? Έπαιζε κ αυτό το σενάριο....

Να παίρνετε ΠΑΝΤΑ μία δεύτερη γνώμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ποιο νοσοκομειο πηγες? Και με ποιον γνωστο γιατρο??? Για πες μας να κραταμε επιφυλαξεις! Κοριτσια ευχαριστω δεν απογοητευομαι ξερω πως συντομα θα τα λεμε εδω με τα νινακια μας στην κοιλιτσα μας ειμαι σιγουρηηηη!!! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2016 at 5:34 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Καλησπερα σε ολες... 26η μερα κυκλου σημερα περιμενω στις 27/8 περιοδο. Λοιπον προσπαθουμε ενα χρονο τωρα με τον αντρα μου τωρα θα κανουμε εξετασεις εχω κλεισει και ραντεβου με τον Θανο Παρασχο...να μιλησουμε μαλλον για εξωσωματικη. Εσεις τι γνωμη εχετε? Τι εμπειριες? Σαν γιατρος πως σας φαινεται τον ξερετε?

Σαν γιατρος πολυ "επιχειρηματιας" και καθολου τυπικος με το ραντεβου που ειχαμε.εντωμεταξυ ειχαμε παει να ρωτησουμε για εξωσωματικη μας μιλησε και καλα δεκα λεπτα κ μετα εβαλε τη "νοσηλευτρια" του να μας τα πει πολυ απροσωπος και αυτα τ θεματα θελουν αλλο τακτ.τωρα θα συνεργαστουμε μ τν σφακιαννουδη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2016 at 5:34 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Καλησπερα σε ολες... 26η μερα κυκλου σημερα περιμενω στις 27/8 περιοδο. Λοιπον προσπαθουμε ενα χρονο τωρα με τον αντρα μου τωρα θα κανουμε εξετασεις εχω κλεισει και ραντεβου με τον Θανο Παρασχο...να μιλησουμε μαλλον για εξωσωματικη. Εσεις τι γνωμη εχετε? Τι εμπειριες? Σαν γιατρος πως σας φαινεται τον ξερετε?

Σαν γιατρο δεν τον ξερω, εγω ειμαι στο μητερα με τον σταθη σαμιωτη εκανα τις σπερματεγχυσεις οι οποιες δεν πετυχαν κ απο σεπτεμβρη λεμε γα εξωσωματικη με το Μιναρετζη Δημητρη ειναι ειδικος σε εξωσωματικες αλλα δυστηχως πολυ ακριβος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπελουκα μου εχεις κανει ηδη εξωσωματικη ή ακομα? Εψαξα και για αλλους γιατρους εχω κλεισει ραντεβου τωρα σε αυτον τον παρασχο θα παω και θα κοψω κινηση αν δεν μου αρεσει δεν καθομαι εννοειται.. Καταρχας αν δεν μου γεμιζει εμενα το ματι δεν υπαρχει περιπτωση! Εψαξα και για το Γεννημα και για το Γεννεσης Αθηνων ειδα καλους γιατρους οπως επισης και στο Ιασω υπαρχει μοναδα εξωσωματικης η αληθεια ειναι οτι πρεπει να μου κανει το κλικ ο γυναικολογος αν δεν... Δεν παω απλα γιατι εγω ουτως συ αλλως ειμαι περιεργη περιπτωση.... Ειμαι σε αναπηρικο απο τροχαιο 2 χρονια τωρα και νομιζω χρηζω ιδιαιτερης μεταχειρησης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου οχι δεν εχω κανει ακομη εμεις εχουμε αζωοσπερμια αρα παιζει ρολο η βιοψια..η υπογονιμοτητα γενικα ειναι ενα ευαισθητο θεμα που χρειζεται ιδιαιτερη μεταχειριση..καλη επιτυχια**

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπελουκα μου ευχομαι να πανε ολα καλα!! Οταν λες αζωοσπερμια εννοεις δεν υπαρχει σπερμα δηλ??? Πως το καταλαβες? Μονο με σπερμοδιαγραμμα η και απο την ποσοτητα του σπερματος? Συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα και εγω το χω στο νου μου και φοβαμαι γιαυτο ρωτω να ξερω και να ειμαι προετοιμασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fsh κανει και ο αντρας δηλαδη? Εμεις θα κανουμε εξετασεις απο σεπτεμβριο...τα οικονομικα ζοριζουν περιμενουμε να πληρωθουμε πρωτα ο θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ορμονικη ειναι την εκανα κ εγω...αυτο δεν ειναι τιποτα ζητανε τρεκα λεφτα εδω για σαλπιγγογραφια θελανε 90 €και τλκ την πληρωσα 25 οι πιο ακριβες ειναι καρυοτιπος κ κυστικη ινωση..εσυ πως ξερεις οτι χρειαζεται εξωσωματικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ορμονικη ειναι την εκανα κ εγω...αυτο δεν ειναι τιποτα ζητανε τρεκα λεφτα εδω για σαλπιγγογραφια θελανε 90 €και τλκ την πληρωσα 25 οι πιο ακριβες ειναι καρυοτιπος κ κυστικη ινωση..εσυ πως ξερεις οτι χρειαζεται εξωσωματικη;

Μπεμπελουκα καλημέρα! Συγγνώμη που ρωταω, αλλά πού κάνατε σπερμοδιαγραμμα 5€ κ σαλπιγγογραφια 25€; Μου φαίνονται πολύ οικονομικές τιμές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Που μενειςς;

Μένω Πειραια. Εκανα τη σαλπιγγογραφια στο Ιασω κι εσκασα 170€, γι'αυτο μου κάνει εντύπωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μένω Πειραια. Εκανα τη σαλπιγγογραφια στο Ιασω κι εσκασα 170€, γι'αυτο μου κάνει εντύπωση!

Στο euromedica 25 kαι μαλιστα μεσω εοππυ δωρεαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπελουκα δεν το ξερω το υποψιαζομαι ομως παιζει πολυ σημαντικο ρολο οτι δεν περπαταω παιζει ρολο το οτι ησουν το σπερμα δεν μενει στον κολπο και οτι ο αντρας μου εχει σκηρηνση κατα πλακας! Ολα παιζουν τον ρολο τους.. Τεστοστερονη 0 και αλλα πολλα... Ελπιζω να μην χρειαστει εξωσωματικη και να ειναι απλα τα πραγματα ομως ...πολυ φοβαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...