Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

εγω δεν εχω μωρακι ακομη Μελινα μου!στις προσπαθειες ειμαι..3ος μηνας!παντως πραγματικα ποσο ωραια νιωθεις οταν μοιραζεσαι τις ανησυχιες σου με ατομα που περνανε τα ιδια!!!εγω πριν λιγες μερες γραφτηκα κ πιστευω αυτος ο μηνας θ περασει πιο ευκολα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Συμφωνώ σε αυτό που λες στο ότι θέλει να το ευχαριστιεσαι.... Πριν τρία χρόνια μένω έγκυος επειδή δεν είχα καν στο μυαλό μου ότι θα μείνω έγκυος... Δεν ήταν ούτε σαν σκέψη ? αν και είχαμε ελεύθερες επαφές... Δυστυχώς όμως υπήρχε σάκος και εμβρυακι πουθενά... Με πήρε πολύ από κάτω ↙ δεν ήθελα τίποτα μετά ούτε να ακούσω για μωρά ούτε τίποτα... Τρία χρόνια μετά που ξαναείχα ελεύθερες επαφές με την δεύτερη η την τρίτη φορά έμεινα έγκυος στον μπεμπουλη.... Ούτε κ τότε πίστευα ότι θα μείνω έγκυος τόσο σύντομα ? που σημαίνει ότι δεν κοιτούσα ούτε γόνιμες ούτε τίποτα απολύτως απλά ευχαριστιομουν αυτό που έκανα με τον άντρα μου... Σορρυ για το μεγάλο κείμενο...

Κορίτσια μου γλυκά τι ωραία που τα λέτε.. Πολύ θα ήθελα να μπορούσα να χαλαρώσω και να πω.."Όταν έρθει ηρθε". Όμως δε μπορώ.. Είμαι 33 και νιώθω το μόνο που ονειρεύομαι να αποκτήσω στη ζωη μου είναι ένα παιδί (όπως και χιλιάδες άλλες γυναίκες..). Πιο μικρή ήμουν τελείως χαλαρή με το θέμα.. Πιστευα οτι ολες οι εγκυμοσυνες εχουν ευτυχη καταληξη(εκτος σπανιων εξαιρεσεων) Φανταζόμουν ότι μόλις θα το θελήσω μετά από λίγο θα έρθει.. Και έπειτα θα το ανακοινώσω στον άντρα μου και θα κλαίμε μαζί όπως στις ταινίες!! Μεχρι που είδα ότι στην πράξη τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι.. Η ζωη ειναι καποιες φορες πολυ πιο σκληρή μαζι μας από ότι μας αξίζει..Εδώ διαβάζω για αποβολές, για παλινδρομες κυησεις για εγκυμοσύνες που σταματούν στα καλά καθούμενα.. Όπως είναι φυσικό συμπάσχω και επηρεάζομαι.. Βαζω τον εαυτο μου στη θεση ολων αυτων των κοριτσιων (οπως εσυ Τονια μου) που εχουν την ατυχια να ζησουν αυτη την επώδυνη κατασταση.. Και καταληγω ειναι διαφορετικό να έχεις μια αποβολή πχ στα 28 και να ξαναμεινεις στα 31 και διαφορετικο να αποβάλεις στα 34 και να ξαναμεινεις στα 37. Όπως και να το κάνουμε όλα είναι διαφορετικά... έχεις πιο πολύ άγχος να εξελιχθούν όλα καλά...Βέβαια ότι είναι να γίνει θα γίνει.. Και από ότι φαίνεται τα παντα μπορεί να αντέξει ο άνθρωπος... απλά βρε κορίτσια μου όσο πιο πολύ αργεί να ερθει στη ζωη μου το μωρό που επιθυμώ τόσο πιο πολύ ανησυχώ και φοβάμαι και αγχώνομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τι ωραία που τα λέτε.. Πολύ θα ήθελα να μπορούσα να χαλαρώσω και να πω.."Όταν έρθει ηρθε". Όμως δε μπορώ.. Είμαι 33 και νιώθω το μόνο που ονειρεύομαι να αποκτήσω στη ζωη μου είναι ένα παιδί (όπως και χιλιάδες άλλες γυναίκες..). Πιο μικρή ήμουν τελείως χαλαρή με το θέμα.. Πιστευα οτι ολες οι εγκυμοσυνες εχουν ευτυχη καταληξη(εκτος σπανιων εξαιρεσεων) Φανταζόμουν ότι μόλις θα το θελήσω μετά από λίγο θα έρθει.. Και έπειτα θα το ανακοινώσω στον άντρα μου και θα κλαίμε μαζί όπως στις ταινίες!! Μεχρι που είδα ότι στην πράξη τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι.. Η ζωη ειναι καποιες φορες πολυ πιο σκληρή μαζι μας από ότι μας αξίζει..Εδώ διαβάζω για αποβολές, για παλινδρομες κυησεις για εγκυμοσύνες που σταματούν στα καλά καθούμενα.. Όπως είναι φυσικό συμπάσχω και επηρεάζομαι.. Βαζω τον εαυτο μου στη θεση ολων αυτων των κοριτσιων (οπως εσυ Τονια μου) που εχουν την ατυχια να ζησουν αυτη την επώδυνη κατασταση.. Και καταληγω ειναι διαφορετικό να έχεις μια αποβολή πχ στα 28 και να ξαναμεινεις στα 31 και διαφορετικο να αποβάλεις στα 34 και να ξαναμεινεις στα 37. Όπως και να το κάνουμε όλα είναι διαφορετικά... έχεις πιο πολύ άγχος να εξελιχθούν όλα καλά...Βέβαια ότι είναι να γίνει θα γίνει.. Και από ότι φαίνεται τα παντα μπορεί να αντέξει ο άνθρωπος... απλά βρε κορίτσια μου όσο πιο πολύ αργεί να ερθει στη ζωη μου το μωρό που επιθυμώ τόσο πιο πολύ ανησυχώ και φοβάμαι και αγχώνομαι.. 

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες και ξέρω ακριβώς πως νιώθεις.... Έτσι πίστευα κ εγώ ότι μετά την άτυχη εγκυμοσύνη που είχα ότι δεν θα ξαναμεινω έγκυος ποτέ... Και το σκεφτόμουν μέρα νύχτα ?.... Μετά δεν ξέρω γιατί και ως δια μαγείας δεν με ενδιέφερε το πότε θα μείνω και είχα βάλει με το μυαλό μου ότι κάποιο πρόβλημα είχα και ότι δεν θα ξαναεμενα έγκυος αφού μετά την αποβολή που είχα ξαναπροσπαθησα για ένα τετράμηνο να ξαναμεινω έγκυος αλλά τίποτα!!! Οπότε απογοητευτηκα.. Κ μετα από τρία χρόνια που λέω αντε σιγά σιγά και όποτε έρθει έτσι ήρθε ..χωρίς άγχος και χωρίς βιασύνη.. Μην σκέφτεσαι την ηλικία σου... Είμαι 31 και όταν είπα στον γιατρό ότι σκέφτομαι την ηλικία μου μου λέει πας καλά.... Μέχρι τα 40 κάνουμε παιδιά τημ σημερινή εποχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τι ωραία που τα λέτε.. Πολύ θα ήθελα να μπορούσα να χαλαρώσω και να πω.."Όταν έρθει ηρθε". Όμως δε μπορώ.. Είμαι 33 και νιώθω το μόνο που ονειρεύομαι να αποκτήσω στη ζωη μου είναι ένα παιδί (όπως και χιλιάδες άλλες γυναίκες..). Πιο μικρή ήμουν τελείως χαλαρή με το θέμα.. Πιστευα οτι ολες οι εγκυμοσυνες εχουν ευτυχη καταληξη(εκτος σπανιων εξαιρεσεων) Φανταζόμουν ότι μόλις θα το θελήσω μετά από λίγο θα έρθει.. Και έπειτα θα το ανακοινώσω στον άντρα μου και θα κλαίμε μαζί όπως στις ταινίες!! Μεχρι που είδα ότι στην πράξη τα πράγματα δεν είναι καθόλου έτσι.. Η ζωη ειναι καποιες φορες πολυ πιο σκληρή μαζι μας από ότι μας αξίζει..Εδώ διαβάζω για αποβολές, για παλινδρομες κυησεις για εγκυμοσύνες που σταματούν στα καλά καθούμενα.. Όπως είναι φυσικό συμπάσχω και επηρεάζομαι.. Βαζω τον εαυτο μου στη θεση ολων αυτων των κοριτσιων (οπως εσυ Τονια μου) που εχουν την ατυχια να ζησουν αυτη την επώδυνη κατασταση.. Και καταληγω ειναι διαφορετικό να έχεις μια αποβολή πχ στα 28 και να ξαναμεινεις στα 31 και διαφορετικο να αποβάλεις στα 34 και να ξαναμεινεις στα 37. Όπως και να το κάνουμε όλα είναι διαφορετικά... έχεις πιο πολύ άγχος να εξελιχθούν όλα καλά...Βέβαια ότι είναι να γίνει θα γίνει.. Και από ότι φαίνεται τα παντα μπορεί να αντέξει ο άνθρωπος... απλά βρε κορίτσια μου όσο πιο πολύ αργεί να ερθει στη ζωη μου το μωρό που επιθυμώ τόσο πιο πολύ ανησυχώ και φοβάμαι και αγχώνομαι.. 

Οτι νιωθεις νιωθω να ξερεις Γκελυ μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα!!!!Gelie καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι και ιδίως όταν βλέπεις γύρω σου κάποιες γυναίκες να μένουν με ευκολία έγκυες και λες Εγώ γιατί??Και εγώ προσπαθώ 3 Χρόνια σχεδόν είναι 34 και θετικό τεστ ακόμη δεν έχω δει,με την περίοδο να αλλάζει κάθε φορά συμπτώματα και να λέω τωρα ειμαι τώρα είμαι.....Και κάθε φορά με περνει από κάτω...κ κλαίω και μετά άντε ξανα παλι απο την αρχη....αλλα χρεαζεται θετικη σκεψη και να αποβαλουμαι αυτό το ηλίθιο άγχος που μας έχει καταβάλει.....τουλάχιστον εδώ μπορούμε να μιλάμε για ότι μας απασχολεί και λίγο να περνούμε τα πάνω μας η μια με την άλλη......εύχομαι σύντομα σε όλα τα κορίτσια να αποκτησουν το θαύμα της ζωής!!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.... αρνητικό τεστ είδα σήμερα ! Αλλά έχω τάση για εμετό εδώ και μέρες από κακή ψυχολογία ,έχω αδύναμο χαρακτήρα τελικά,  δεν ξέρω αν θα αντέξω ξανά να δω αρνητικό τεστ !έλεγα να το αφήσω κ ότι γίνει... έχω φάει πολύ στρες κ ότι συμπτώματα είχα νόμιζα είναι εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Οτι νιωθεις νιωθω να ξερεις Γκελυ μου ?

Ανθη μου το αγχος ειναι ατιμο πραγμα και σε περιπτωσεις οπως οι δικες μας θεωρω οτι δε γινεται να μην υπαρχει... Οταν εχεις περασει και τα 33 και δεν εχεις νιωσει ποτε τη μητροτητα ποσο εφικτο ειναι να χαλαρωσεις και πεις "απλα ζω τη στιγμη, και δε με νοιαζει το ποτε θα γινω μανα.." ;;;;Φυσικα και σε νοιαζει, γιατι θες να γινεις γονιος οχι τωρα... χθες!!!! Τέλος πάντων ο συγκεκριμένος τρόπος σκέψης που έχω ίσως δεν είναι ο κατάλληλος για να αντιμετωπίσω δυναμικά αυτό το θέμα που με στεναχωρει και με αγχώνει τόσο.. Αύριο θα είναι μάλλον μια αλλη καλύτερη μέρα.. Που θα μου δωσει εκ νεου δυναμη για να συνεχισω να ελπιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Γειά σας κορίτσια.... αρνητικό τεστ είδα σήμερα ! Αλλά έχω τάση για εμετό εδώ και μέρες από κακή ψυχολογία ,έχω αδύναμο χαρακτήρα τελικά,  δεν ξέρω αν θα αντέξω ξανά να δω αρνητικό τεστ !έλεγα να το αφήσω κ ότι γίνει... έχω φάει πολύ στρες κ ότι συμπτώματα είχα νόμιζα είναι εγκυμοσύνης 

Αθηνουλα μου σε καταλαβαινω απολυτα... Ενα χρονο τωρα εχω κανει ουτε θυμαμαι ποσα τεστ και 4-5 χοριακες. Καθε φορα ειχα μια καλη δικαιολογια να πω στον εαυτο μου για το λογο που εμπαινα στη διαδικασία να ψάξω αν είμαι εγκυος πριν την καθυστερηση. Ζαλάδες, πονοκέφαλοι, πόνοι στο στήθος κλπ  Στην πραγματικοτητα ομως απλα δεν κρατιομουν.... Ελεγα "καλυτερα να μαθω ωστε να ξεαγχωθω". Αυτο ομως καποια στιγμη με κουρασε... Οταν πηρα στα χερια μου την τελευταια χοριακη τον Ιουνιο (η οποια οντως επρεπε να γινει γιατι θα πηγαινα για σαλπιγγογραφια) με επιασαν κατι κλαματα.... !!! Και ειπα τερμα.. δεν αντεχω αλλα αρνητικα αποτελεσματα...! Με φθειρουν ψυχικα.. Νομιζω λοιπον οτι πρεπει να σταματήσεις τα τεστ αφού και εσυ εχεις την ιδια ψυχολογια με εμενα και στεναχωριέσαι τοσο!! Στο λεω για να το εμπαιδωσω και εγω.. Ετσι μονο θα ηρεμησουμε και την επόμενη φορά που θα ξανακάνουμε θα υπαρχει σοβαρος λογος (4-5 μερες καθυστερηση) και ίσως τοτε το αποτελεσμα είναι θετικό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Αθηνουλα μου σε καταλαβαινω απολυτα... Ενα χρονο τωρα εχω κανει ουτε θυμαμαι ποσα τεστ και 4-5 χοριακες. Καθε φορα ειχα μια καλη δικαιολογια να πω στον εαυτο μου για το λογο που εμπαινα στη διαδικασία να ψάξω αν είμαι εγκυος πριν την καθυστερηση. Ζαλάδες, πονοκέφαλοι, πόνοι στο στήθος κλπ  Στην πραγματικοτητα ομως απλα δεν κρατιομουν.... Ελεγα "καλυτερα να μαθω ωστε να ξεαγχωθω". Αυτο ομως καποια στιγμη με κουρασε... Οταν πηρα στα χερια μου την τελευταια χοριακη τον Ιουνιο (η οποια οντως επρεπε να γινει γιατι θα πηγαινα για σαλπιγγογραφια) με επιασαν κατι κλαματα.... !!! Και ειπα τερμα.. δεν αντεχω αλλα αρνητικα αποτελεσματα...! Με φθειρουν ψυχικα.. Νομιζω λοιπον οτι πρεπει να σταματήσεις τα τεστ αφού και εσυ εχεις την ιδια ψυχολογια με εμενα και στεναχωριέσαι τοσο!! Στο λεω για να το εμπαιδωσω και εγω.. Ετσι μονο θα ηρεμησουμε και την επόμενη φορά που θα ξανακάνουμε θα υπαρχει σοβαρος λογος (4-5 μερες καθυστερηση) και ίσως τοτε το αποτελεσμα είναι θετικό!

 

Καλά να πάθω με το χαζό μυαλό μου βιαστικα για να ξεαγχωθω όπως είπες! Αφού ξέρω ότι έχω δύσκολη περίοδο κ όταν έρχεται όλο το σώμα μου παθαίνει κρίση.... έπρεπε να περιμένω σοβαρή καθηστεριση ... εγώ όχι μπήκα στο τριπακι των τεστ .... πήγε να μου φύγει η καρδιά όταν το έκανα.  Δεν είμαι για τέτοιες καταστάσεις ... το ίδιο και εσύ κορίτσι μου ! Και ευχαριστώ που απάντησες όλη μέρα τα σκέφτομαι σε κανέναν δεν έχω μιλήσει.  Ο γιατρός τι σας λέει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ολες στον αγωνα ολες μας θα τα καταφερουμε αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Εμεις ή αυριο ή απο εβδομαδα παμε για εξετασεις. Ο αντρουλης μου σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος και εγω ορμονολογικο προφιλ γιατι πολυ φοβαμαι για το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων ομως δεν απογοητευομαι τουλαχιστον τωρα θα ξερουμε τι ακριβως συμβαινει να μην βαδιζουμε αλλο στα τυφλα μπηκε ο 14 μηνας καιρος να το ψαξουμε νομιζω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η prassinomata είπε:

Κοριτσια ολες στον αγωνα ολες μας θα τα καταφερουμε αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Εμεις ή αυριο ή απο εβδομαδα παμε για εξετασεις. Ο αντρουλης μου σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια σπερματος και εγω ορμονολογικο προφιλ γιατι πολυ φοβαμαι για το συνδρομο πολυκυστικων ωοθηκων ομως δεν απογοητευομαι τουλαχιστον τωρα θα ξερουμε τι ακριβως συμβαινει να μην βαδιζουμε αλλο στα τυφλα μπηκε ο 14 μηνας καιρος να το ψαξουμε νομιζω.... 

Ναι πρασινομάτα μου και πολυ καλα θα κανετε!!!τωρα θα ξέρετε και αυτο θα βοηθήσει απο ολες τις απόψεις και σωματικά για οτι χρειαστεί και ψυχολογικά!!ευχομσι σε ολες να πάνε ολα κάτ ευχήν!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου σε ευχαριστω κοριτσακι μου !! Ευχομαι και σε εσενα ολα τελεια_! Γισ πες πες χοριακη εκανες γιατρο πηγες τι κανει το μικρο σπορακι σου??? ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλά να πάθω με το χαζό μυαλό μου βιαστικα για να ξεαγχωθω όπως είπες! Αφού ξέρω ότι έχω δύσκολη περίοδο κ όταν έρχεται όλο το σώμα μου παθαίνει κρίση.... έπρεπε να περιμένω σοβαρή καθηστεριση ... εγώ όχι μπήκα στο τριπακι των τεστ .... πήγε να μου φύγει η καρδιά όταν το έκανα.  Δεν είμαι για τέτοιες καταστάσεις ... το ίδιο και εσύ κορίτσι μου ! Και ευχαριστώ που απάντησες όλη μέρα τα σκέφτομαι σε κανέναν δεν έχω μιλήσει.  Ο γιατρός τι σας λέει?

Η εξετασεις που καναμε μέσα στο καλοκαίρι έδειξαν ότι πλέον δεν υπάρχει κάποιο θέμα.. Τον Ιούνιο βέβαια δεν πετύχαμε τις γονιμες γιατι άλλαξε ο κύκλος μου και δεν είχα αρχίσει ακόμη τα τεστ ωορρηξιας. Από τον Ιούλιο και μετα αρχίσαμε να ερχόμαστε σε επαφή και τις σωστές ημέρες. Όποτε θα δούμε αν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι έτσι.. Αν όχι θα ξαναπάμε το Δεκέμβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kppm είπε:

Γεια σας κορίτσια και από μένα!!!!Gelie καταλαβαίνω ακριβώς πως αισθάνεσαι και ιδίως όταν βλέπεις γύρω σου κάποιες γυναίκες να μένουν με ευκολία έγκυες και λες Εγώ γιατί??Και εγώ προσπαθώ 3 Χρόνια σχεδόν είναι 34 και θετικό τεστ ακόμη δεν έχω δει,με την περίοδο να αλλάζει κάθε φορά συμπτώματα και να λέω τωρα ειμαι τώρα είμαι.....Και κάθε φορά με περνει από κάτω...κ κλαίω και μετά άντε ξανα παλι απο την αρχη....αλλα χρεαζεται θετικη σκεψη και να αποβαλουμαι αυτό το ηλίθιο άγχος που μας έχει καταβάλει.....τουλάχιστον εδώ μπορούμε να μιλάμε για ότι μας απασχολεί και λίγο να περνούμε τα πάνω μας η μια με την άλλη......εύχομαι σύντομα σε όλα τα κορίτσια να αποκτησουν το θαύμα της ζωής!!!!!!???

Πρέπει να έχουμε δύναμη κορίτσι μου.. Ακόμη και όταν δεν μας βγαίνει αυθόρμητα οφειλουμε να αγωνιζόμαστε και να το παλευουμε.. Κύκλους κάνουν τα συναισθήματά σε τέτοιες καταστάσεις.. Δε γίνεται να είσαι συνέχεια αισιόδοξη ούτε και συνέχεια κουρέλι.. Είναι απόλυτα λογικό και ανθρώπινο να είμαστε μια έτσι και μια αλλιώς.. Με τη σωστή στήριξη από το σύντροφο μας, με κάποια προσπάθεια από την πλευρά μας και με τους σωστούς γιατρούς θελω να ελπιζω οτι όλες θα τα καταφέρουμε. Η σκεψη που με ανακουφιζει περισσοτερο ειναι οτι πλέον στην εποχή μας τόσο τα μικρά προβλήματα όσο και τα μεγάλα κάπως αντιμετωπίζονται. Πριν από 20-30 χρόνια οι άνθρωποι που δυσκολευονταν να γινουν γονεις δεν ειχαν σχεδον καμια ιατρικη βοήθεια. Τραγικό.. Τουλάχιστον εμείς είμαστε τυχεροί ως προς αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Ελενακι μου σε ευχαριστω κοριτσακι μου !! Ευχομαι και σε εσενα ολα τελεια_! Γισ πες πες χοριακη εκανες γιατρο πηγες τι κανει το μικρο σπορακι σου??? ?????

Μιλησα τηλεφωνικως κοριτσι μου και μου ειπε χοριακη απο δευτερα οχι νωρίτερα και υπέρηχο μεσα της άλλης εβδομαδας γύρω στις 20 δηλαδη..αυριο μπαίνω στην 5η εβδ και ειναι πολυ νωρίς ακομη.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η prassinomata είπε:

Σπορακι μου μικρο! Ολα να σου πανε τελεια κοριτσι μου!!! ???

❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η polu είπε:

εγω δεν εχω μωρακι ακομη Μελινα μου!στις προσπαθειες ειμαι..3ος μηνας!παντως πραγματικα ποσο ωραια νιωθεις οταν μοιραζεσαι τις ανησυχιες σου με ατομα που περνανε τα ιδια!!!εγω πριν λιγες μερες γραφτηκα κ πιστευω αυτος ο μηνας θ περασει πιο ευκολα!!

 

Ναι περνάει γρηγορα. Μου μείνανε 2 μερες. Σου ευχομαι να ειναι ο τυχερος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Μιλησα τηλεφωνικως κοριτσι μου και μου ειπε χοριακη απο δευτερα οχι νωρίτερα και υπέρηχο μεσα της άλλης εβδομαδας γύρω στις 20 δηλαδη..αυριο μπαίνω στην 5η εβδ και ειναι πολυ νωρίς ακομη.?

Με το καλοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2016 at 10:57 ΜΜ, ο/η Eleni20 είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου..θύμισε μου λίγο προσπαθητε για παιδάκι;

 

στις On 3/9/2016 at 11:18 ΜΜ, ο/η kppm είπε:

Μπράβο annina μου!!!!!!Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και γρήγορα να κρατησεις στην αγκαλιά σου το θαυματακι σου!!!!!???                        Εύχομαι σιγά σιγά όλες να ανακοινώνουμε τέτοια ωραία νέα!!!!!!

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

Καλά να πάθω με το χαζό μυαλό μου βιαστικα για να ξεαγχωθω όπως είπες! Αφού ξέρω ότι έχω δύσκολη περίοδο κ όταν έρχεται όλο το σώμα μου παθαίνει κρίση.... έπρεπε να περιμένω σοβαρή καθηστεριση ... εγώ όχι μπήκα στο τριπακι των τεστ .... πήγε να μου φύγει η καρδιά όταν το έκανα.  Δεν είμαι για τέτοιες καταστάσεις ... το ίδιο και εσύ κορίτσι μου ! Και ευχαριστώ που απάντησες όλη μέρα τα σκέφτομαι σε κανέναν δεν έχω μιλήσει.  Ο γιατρός τι σας λέει?

Αθηνουλα υπομονη κοριτσακι μου!!!!!Εχω κανει ενα σωρο αρνητικα τεστ.....και κανα δυο χοριακες!!!!Εχω διαβασει οτι η αγωνία μας να γίνουμε μανούλες καμμια φορά φέρνει συμπτώματα επειδή το σκεφτόμαστε έντονα....Και το σώμα μας τα διαβάζει αλλιώς.....Εγώ κάθε φορά φορά εχω και άλλα συμπτώματα όταν περιμένω περίοδο.....Και την τελευταία φορά που ήμουν σχεδόν σίγουρη ότι τα καταφέραμε.....τζίφος πάλι!!!!!Οπότε κουράγιο και δύναμη σε όλες μας και ελπίζω τα κορίτσια που τα κατάφεραν να μας δώσουν λίγη από την καλή τους τύχη!!!!!Και μέσα στον επόμενο μήνα να έχουμε όλες ευχάριστα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου.. επανηρθα και εγω μετα απο λιγο καιρο... βλεπω ειχαμε ευχαριστα νεα εδω στην παρεα... ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που τα καταφεραν... ελενη μου δεν ξερεις ποοοοσο χαρηκα... συγχαρητηριααα...αντε εκανες εσυ την αρχη να μας φερεις ολες γουρι...εγω δεν ξερω ποτε περιμενω περιοδο τα εχω χασει λιγο τελευταια... τελευταια ειχα στος 13-8.. μονο που τις δυο τελευταιες φορες εκανα κυκλο 43 μερες... το θεμα ειναι οτι στις 29 μεχρι 1 του μηνα ειχα υγρα που νομιζω ηταν ωορηξιας...απο αυτες τις μερες επαφη ειχα μονο 1 του μηνα... εχω εδω και μια βδομαδα που εχω πονο σε μεση και πλατη.. οσο κοντευουν οι μερες παλι αρχιζω και αγχωνομαι αμα αραγε τα καταφεραμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.. επανηρθα και εγω μετα απο λιγο καιρο... βλεπω ειχαμε ευχαριστα νεα εδω στην παρεα... ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που τα καταφεραν... ελενη μου δεν ξερεις ποοοοσο χαρηκα... συγχαρητηριααα...αντε εκανες εσυ την αρχη να μας φερεις ολες γουρι...εγω δεν ξερω ποτε περιμενω περιοδο τα εχω χασει λιγο τελευταια... τελευταια ειχα στος 13-8.. μονο που τις δυο τελευταιες φορες εκανα κυκλο 43 μερες... το θεμα ειναι οτι στις 29 μεχρι 1 του μηνα ειχα υγρα που νομιζω ηταν ωορηξιας...απο αυτες τις μερες επαφη ειχα μονο 1 του μηνα... εχω εδω και μια βδομαδα που εχω πονο σε μεση και πλατη.. οσο κοντευουν οι μερες παλι αρχιζω και αγχωνομαι αμα αραγε τα καταφεραμε... 

Σου ευχομαι να τα κατάφερες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η eleni_g90 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου.. επανηρθα και εγω μετα απο λιγο καιρο... βλεπω ειχαμε ευχαριστα νεα εδω στην παρεα... ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που τα καταφεραν... ελενη μου δεν ξερεις ποοοοσο χαρηκα... συγχαρητηριααα...αντε εκανες εσυ την αρχη να μας φερεις ολες γουρι...εγω δεν ξερω ποτε περιμενω περιοδο τα εχω χασει λιγο τελευταια... τελευταια ειχα στος 13-8.. μονο που τις δυο τελευταιες φορες εκανα κυκλο 43 μερες... το θεμα ειναι οτι στις 29 μεχρι 1 του μηνα ειχα υγρα που νομιζω ηταν ωορηξιας...απο αυτες τις μερες επαφη ειχα μονο 1 του μηνα... εχω εδω και μια βδομαδα που εχω πονο σε μεση και πλατη.. οσο κοντευουν οι μερες παλι αρχιζω και αγχωνομαι αμα αραγε τα καταφεραμε... 

Κοριτσι μου ευχομαι να τα εχεις καταφέρει!!!σε ποσες μερες περιμενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω βρε κοριτσια.. αντε να δουμε.. αν και δεν ξερω δεν νιωθω αισιοδοξη..δεν εχω ιδεα ποτε περιμενω με τον κυκλο ετσι πως ειναι.. αν τα υγρα που ειχα ηταν οντως η ωορηξια τοτε περιμενω το αργοτερο μεχρι 15.. υποθετοντας οτι η τελευταια μερα που τα ειχα ηταν και η μερα ωορηξιας..αλλιως μπορει να περιμενω και 1-2 μερες νωριτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eleni_g90 είπε:

Σας ευχαριστω βρε κοριτσια.. αντε να δουμε.. αν και δεν ξερω δεν νιωθω αισιοδοξη..δεν εχω ιδεα ποτε περιμενω με τον κυκλο ετσι πως ειναι.. αν τα υγρα που ειχα ηταν οντως η ωορηξια τοτε περιμενω το αργοτερο μεχρι 15.. υποθετοντας οτι η τελευταια μερα που τα ειχα ηταν και η μερα ωορηξιας..αλλιως μπορει να περιμενω και 1-2 μερες νωριτερα

Θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις τεστ ωορρηξιας..ειναι απλα σίγουρα και σου φεύγει το περισσοτερο άγχος..εγω τον πρώτο μήνα που κάναμε ελεύθερα άλλαξε ο κύκλος μου και τις χάσαμε τις γόνιμες..τον Αύγουστο που βρήκα την ωορρηξια με τεστ μια μερα πριν το πιάσαμε.ειναι πολυ βασικό να πετυχαίνεις εκείνο το γονικό 48ωρο.ετσι θα ξερεις ακτιβως και ποτε περιμενεις οποτε αν εχεις μια μερα καθυστέρηση θα ειναι πραγματική και δεν θα αναρωτιέσαι αν χάλασε ο κύκλος ας πούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...