Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Eleni20 είπε:

Μάλιστααααα θα κάτσω ???? ετσι να με εμποδίζεται με νύχια και με δόντια γιατι το τοσο ψάχνω για να το βουτηξω το άτιμο ?

Καλύτερα να ναι μεχρι την Παρασκευή. Δεν τα εμπιστευομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

 

Εχω μια απορία ομως..αν η χοριακη στο αίμα ειναι μονο 20 μονάδες ενα τεστ που ανιψνευει απο 10 δεν θα τα δειξει;εννοω οτι οι ίδιες τιμες στο αίμα και στα ουρά έχουν διαφορα μερες στο ποτε θα ανιχνευτούν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anthi1402 είπε:

Να κατσεις στα αυγα σου.

Οχι τεστ τοσονωρις...οσο ευαισθητα κ αν ειναι

Άδικα χάνεις τα λόγια σου... Η Ελένη δε θα κάνει τεστ μόνο αν τη δέσουμε!!!! Χαχαχα Ελενακι μου σε καταλαβαίνω πληρως πάντως.... όλους αυτούς τους μηνες εχω κάνει του κόσμου τα τεστ!!!!!!!! Και πάντα 3 μερες πριν γιατι δεν άντεχα με τίποτα...... Με ξεπερνούσε το άγχος...Πηγαινα καθε 10λεπτα στην τουαλέτα να δω αν μου ηρθε... Νόμιζα οτι θα τρελαθώ... Όταν έβλεπα το (-)  ήρεμουσα και έλεγα..."τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είμαι παμε για τον επομενο μηνα". Από τον Ιούνιο ομως και μετα μάλλον κουράστηκα και τα αρνητικά αποτέλεσμα άρχισαν να μου φέρνουν κλάματα..... Οποτε είπα  " ως εδώ...:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Εχω μια απορία ομως..αν η χοριακη στο αίμα ειναι μονο 20 μονάδες ενα τεστ που ανιψνευει απο 10 δεν θα τα δειξει;εννοω οτι οι ίδιες τιμες στο αίμα και στα ουρά έχουν διαφορα μερες στο ποτε θα ανιχνευτούν;

Οι γιατροι λενε οτι στα ουρα καθυστερει να φανεί αλλά τον λόγο δεν τον γνωρίζω.. Και επίσης δεν ξερω αν το 20 στο αίμα είναι την ίδια στιγμή και 20 στα ουρα. Μπορεί ακριβως εκεινη τη στιγμη στα ουρα να είναι 10. Και το τεστ να λέει ψέμματα ότι ανιχνεύει από 10 και πάνω. Μπορεί στην πραγματικότητα  να ανιχνεύει από 15. Εμείς που το ξέρουμε;;; Επειδη το γραφει πανω;;; Καλα....και το αλλο γραφει οτι ανιχνευει εγκυμοσυνη 7 μερες μετα τη συλληψη....Μην τα πιστεύεις και ολα!!!! ♡♡♡☆♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Άδικα χάνεις τα λόγια σου... Η Ελένη δε θα κάνει τεστ μόνο αν τη δέσουμε!!!! Χαχαχα Ελενακι μου σε καταλαβαίνω πληρως πάντως.... όλους αυτούς τους μηνες εχω κάνει του κόσμου τα τεστ!!!!!!!! Και πάντα 3 μερες πριν γιατι δεν άντεχα με τίποτα...... Με ξεπερνούσε το άγχος...Πηγαινα καθε 10λεπτα στην τουαλέτα να δω αν μου ηρθε... Νόμιζα οτι θα τρελαθώ... Όταν έβλεπα το (-)  ήρεμουσα και έλεγα..."τουλάχιστον ξέρω ότι δεν είμαι παμε για τον επομενο μηνα". Από τον Ιούνιο ομως και μετα μάλλον κουράστηκα και τα αρνητικά αποτέλεσμα άρχισαν να μου φέρνουν κλάματα..... Οποτε είπα  " ως εδώ...:

 

 

Να μια ωραια ιδέα.μηπως να με δένουν οταν παω σπίτι;;???λείπει και ο δικός μου και ειμαι καθε μερα μονη μου και το μυαλό μου δεν ξεφεύγει ενω οταν τον εχω παρέα ειναι αλλιως..αντε ρε κοριτσια 4 μερες έμειναν θα κανω υπομονη.απο το να κανω και μετα να λέω μηπως ηταν νωρίς και δεν έδειξε και να εχω χειρότερο άγχος μετα ας περιμενω..αν και ειμαι σίγουρη οτι θα με προλάβει η περίοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Οι γιατροι λενε οτι στα ουρα καθυστερει να φανεί αλλά τον λόγο δεν τον γνωρίζω.. Και επίσης δεν ξερω αν το 20 στο αίμα είναι την ίδια στιγμή και 20 στα ουρα. Μπορεί ακριβως εκεινη τη στιγμη στα ουρα να είναι 10. Και το τεστ να λέει ψέμματα ότι ανιχνεύει από 10 και πάνω. Μπορεί στην πραγματικότητα  να ανιχνεύει από 15. Εμείς που το ξέρουμε;;; Επειδη το γραφει πανω;;; Καλα....και το αλλο γραφει οτι ανιχνευει εγκυμοσυνη 7 μερες μετα τη συλληψη....Μην τα πιστεύεις και ολα!!!! ♡♡♡☆♡

Καλα σε αυτο εχεις απόλυτο δίκιο.δεν γινεται η εμφύτευση να γινεται μετα απο μια εβδ και το τεστ να ανιχνεύσει την ορμόνη την ιδια μερα.εξαλλου η εμφύτευση μπορει να γινει και μετα απο 9 μέρες οποτε πως θα το δειξει..εχετε δίκιο κοριτσια απλα προσπαθω να πιαστώ απο κάπου..πέρασαν πολυ δύσκολα οι μερες απο το θετικό τεστ ωορρηξιας μεχρι σημερα.και αυτες μεχρι να αδιαθέτησω θα περάσουν ακομη πιο δύσκολα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Να μια ωραια ιδέα.μηπως να με δένουν οταν παω σπίτι;;???λείπει και ο δικός μου και ειμαι καθε μερα μονη μου και το μυαλό μου δεν ξεφεύγει ενω οταν τον εχω παρέα ειναι αλλιως..αντε ρε κοριτσια 4 μερες έμειναν θα κανω υπομονη.απο το να κανω και μετα να λέω μηπως ηταν νωρίς και δεν έδειξε και να εχω χειρότερο άγχος μετα ας περιμενω..αν και ειμαι σίγουρη οτι θα με προλάβει η περίοδος.

Εμενα παντως η γνωμη μου ειναι να κανεις αυτο το οποίο σε κάνει να νιώθεις καλύτερα Ελενακι... Αν ανακουφίζεσαι με τα τεστ κάνε τεστ... ίσως δε βγάζει από το διαρκές άγχος και σου δίνει δύναμη για τον επομενο μηνα... Ίσως εισαι και από τις περιπτωσεις που η χοριακη ανεβει στο θεο μετα απο 8 μερες σύλληψη.. και μπορει να βγει και θετικο!!! Ολα παιζουν!!! Τι είναι καλύτερο για την καθεμία μόνο η ίδια το ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Εμενα παντως η γνωμη μου ειναι να κανεις αυτο το οποίο σε κάνει να νιώθεις καλύτερα Ελενακι... Αν ανακουφίζεσαι με τα τεστ κάνε τεστ... ίσως δε βγάζει από το διαρκές άγχος και σου δίνει δύναμη για τον επομενο μηνα... Ίσως εισαι και από τις περιπτωσεις που η χοριακη ανεβει στο θεο μετα απο 8 μερες σύλληψη.. και μπορει να βγει και θετικο!!! Ολα παιζουν!!! Τι είναι καλύτερο για την καθεμία μόνο η ίδια το ξέρει.

Θα σου φέρω ενα παράδειγμα απο την τεκευταια μου εγκυμοσύνη.ειχα κανει χοριακη την έκτη μερα καθυστέρησης και ηταν 1.100.δεν ξερω αν αλλάζουν οι τιμες απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη παντως στην προηγούμενη τοσο ηταν.οποτε αν διπλασιάζεται καθε δυο μερες η τιμη της λοιπόν τοτε 4 μερες πριν την καθυστέρησης ηταν γύρω στο 30-40.δεν ξερω βεβαια αν διπλασιάζεται και ακριβώς τις πρώτες μερες η λίγο πιο μετα οταν ανεβεί καπως η τιμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Θα σου φέρω ενα παράδειγμα απο την τεκευταια μου εγκυμοσύνη.ειχα κανει χοριακη την έκτη μερα καθυστέρησης και ηταν 1.100.δεν ξερω αν αλλάζουν οι τιμες απο εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη παντως στην προηγούμενη τοσο ηταν.οποτε αν διπλασιάζεται καθε δυο μερες η τιμη της λοιπόν τοτε 4 μερες πριν την καθυστέρησης ηταν γύρω στο 30-40.δεν ξερω βεβαια αν διπλασιάζεται και ακριβώς τις πρώτες μερες η λίγο πιο μετα οταν ανεβεί καπως η τιμη 

Ελενακι δεν το πολυκατάλαβα αυτό που είπες.. Αν χοντρικα διπλασιάζεται κάθε μέρα και  6η μερα καθυστέρησης  ειναι 1100, 5η 550, 4η 275, 3η 137,5, 2η περιπου 68, 1η μερα 34, τη μέρα που περιμένεις περιοδο θα είναι 17 άρα 4 μερες πριν την καθυστερηση πως θα είναι 30-40;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gelie είπε:

Ελενακι δεν το πολυκατάλαβα αυτό που είπες.. Αν χοντρικα διπλασιάζεται κάθε μέρα και  6η μερα καθυστέρησης  ειναι 1100, 5η 550, 4η 275, 3η 137,5, 2η περιπου 68, 1η μερα 34, τη μέρα που περιμένεις περιοδο θα είναι 17 άρα 4 μερες πριν την καθυστερηση πως θα είναι 30-40;;;

Η τιμη της χοριακης διπλασιάζεται καθε δυο μερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Α.... τωρα καταλαβα :) :

Για την ακρίβεια υπερδιπλασιάζεται καθε δυο μερες αλλά μπορει να αυξάνεται και κατα 70% καθε δυο μερες..❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Για την ακρίβεια υπερδιπλασιάζεται καθε δυο μερες αλλά μπορει να αυξάνεται και κατα 70% καθε δυο μερες..❤️❤️❤️❤️

Οκ τώρα μπορώ να πω οτι το χω ☺☺☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.

ΚΑΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΕΤΕ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΊΤΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ Κ ΠΕΤΑΛΕΣ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ..(ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΜΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΤΥΧΕ)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Γλυκιά μου Αθηνα..Αυτο που μου τη σπάει περισσότερο σε όλη αυτή τη φάση είναι ότι ΔΙΑΡΚΏΣ παρουσιάζονται νέα συμπτώματα....... Συμπτώματα τα οποία ποτέ μα ποτέ δε μας έχουν ξαναπαρουσιαστει..... Τι και αν έχουμε περιοδο από τα 13, είμαστε 33 και ολα πάντοτε κυλουσαν ομαλα;;;;  Δε γινοταν και τωρα να διατηρθει αυτη η νορμαλ και οικεια κατασταση;;;;; οοοχι πρεπει να συμβούν του κοσμου οι αλλαγες ακριβώς μέσα σε αυτό το διαστημα που γίνεται η προσπάθεια για σύλληψη... Για να εντείνεται το άγχος μας.... Να υπαρχει ενα ενδιαφερον βρε παιδι μου......Μην τυχόν και πλήξουμε καθόλου!!! (πφφφφ..)

Εχεις απόλυτο δικιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.

ΚΑΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΕΤΕ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΊΤΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ Κ ΠΕΤΑΛΕΣ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ..(ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΜΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΤΥΧΕ)...

Άνθη μου την έκανες πριν την περίοδο την χοριακη;η σημερα περιμενεις να σου ερθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Anthi1402 είπε:

Εχτες κανονικα.14 μερες μετα την ωορρηξία οπου εγινε κ η pregnyl 

Αρα σημερα εισαι 15 μερες μετα την ωορρηξιασωστα;;τελικα η ωχρινικη φάση κοριτσια μπορει να ειναι και 16 μερες μπορει και 12 απλα το σύνηθες ειναι 14.μην απογοητεύεσαι καθόλου παμε γερά και δυνατά για τον αλλο μήνα!!!για ολες υπαρχει ο τυχερός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:
στις πριν 5 ώρες, ο/η Anthi1402 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ 

ΜΕ ΒΑΡΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.

ΚΑΛΑ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΧΕΤΕ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΊΤΕ ΚΙΟΛΑΣ.

ΕΓΩ ΕΒΓΑΛΑ Κ ΠΕΤΑΛΕΣ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ..(ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΜΕ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΤΥΧΕ)...

Καλησπέρα κορίτσι μου . Ετοιμάσου για τον επόμενο μήνα, πως είσαι ψυχολογικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Αθηνα αθηνουλα είπε:

 

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ...ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ...ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΠΤ...?ΠΕΡΙΜΈΝΩ ΝΑ ΈΡΘΕΙ Κ ΝΑ ΣΥΝΕΧΊΣΩ ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΤΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ....ΚΑΗΚΑΜΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορασίδες!τι κανετε;πως ειστε σημερα;εγω κρατιέμαι να ξέρετε μακρυα απο τα τεστ!τα πρωτα μου σπυράκια τα έβγαλα βεβαια..που σημαίνει οτι σε 3-4 μερες θα ερθει...δεν εχω κανενα αλλο σύμπτωμα ομως.ψαχνω για εστω ενα σημάδι κατι που να με βάλει σε υποψίες αλλα τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ελένη κι εγώ είχα βγάλει ενα σπυρακι το κλασσικό που εβγαινε πάντα πριν την περίοδο ελλά έκανε πολλούς μήνες να μου έρθει!!!!Οπότε εχεις ελπίδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κωνσταντα ερη είπε:

Καλημερα Ελένη κι εγώ είχα βγάλει ενα σπυρακι το κλασσικό που εβγαινε πάντα πριν την περίοδο ελλά έκανε πολλούς μήνες να μου έρθει!!!!Οπότε εχεις ελπίδες...

Σε ευχαριστω πολυ Έρη!!αυτες οι άτιμες ελπίδες πέθαινουν τελευταίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω εχω πονοκέφαλο εξάψεις πονάει το στήθος μου κ εχω πονάκια χαμηλα. Σε 6 περιμενω . Είχατε τετοια συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...