Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεύτερος μήνας προσπαθειών...


Eleni20

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Λοιπόν τα τεστ ωορρηξιας καταρχάς δεν τα χρησιμοποιείς με τα πρωινά ουρά....αν θέλετε να τα κάνετε π.χ. στις 14:00 από τις 12 θ αποφεύγετε να πίνετε υγρά.

Θα διαβάσετε πάρα πολύ καλά τις οδηγίες κ αν έχετε κάποια απορία επικοινωνείτε με την hometest και σας την λυνουν..τώρα το πότε θα τα ξεκινήσετε πάει με βάση τον κύκλο σας κ όχι το πότε νομίζετε ότι έχετε ωορρηξια...μέσα στις οδηγίες λέει ποτέ τα ξεκινάτε με βάση τον κύκλο σας.κ μην βάλετε α αυτό το μήνα μου ήρθε έτσι μου καθυστερήσε κλπ θα το πάτε με βάση τον κύκλο που είχατε τουλάχιστον τα τελευταία δύο χρόνια.... Κ σταθερός ν μην είναι θ βγάλετε το μέσο όρο..κ μην είστε απολυτες ότι η περίοδος έρχεται 14 μέρες από την ωορρηξια!! Κ από δική μου εμπειρία κ από άλλες κοπέλες δεν είναι έτσι...η περίοδος το φυσιολογικό είναι ν έρχεται 12-16 μέρες από την ωορρηξια..οπότε σε έναν 28αρη κύκλο δεν είναι απαραίτητο η ωορρηξια ν είναι την 14η μέρα..

Τα τεστ είναι 100% αξιόπιστα τουλάχιστον της hometest.. Αν μπορείτε να τα κάνετε την ίδια ώρα θα ήταν καλύτερα..

Ελπίζω να σας βοήθησα λιγάκι..αν χρειαστείτε κάτι εδώ είμαι.

Ήσουν κατατοπιστικοτατη...εγω εχω κύκλο τους τελευταίους 6 μηνες 31 ημερών και ο τελευταίος ηταν 40 μερες..δυστυχως πιο παλιά δεν εχω κρατήσει ημερολόγιο το ειχα στο κινητό και αλλαξα κινητό και έχασα ολες τις ημερομηνίες.αλλα πάνω κάτω και περσυ απο οτι θυμαμαι εκει ηταν 31-33 μερες.σημερα ειμαι στην 15η μερα του κύκλου.αν έρθουν αυριο τα τεστ λες να μην τα ξεκινήσω;και να τα αρχίσω απο τον αλλο μήνα καλυτερα;αν π.χ κανω ωορρηξία 17-18 η και 19η μερα του κύκλου αρχίζοντας τα τεστ απο την 16η λες να μην πιάσουν το ανέβασμα της ορμόνης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Λοιπόν τα τεστ ωορρηξιας καταρχάς δεν τα χρησιμοποιείς με τα πρωινά ουρά....αν θέλετε να τα κάνετε π.χ. στις 14:00 από τις 12 θ αποφεύγετε να πίνετε υγρά.

Θα διαβάσετε πάρα πολύ καλά τις οδηγίες κ αν έχετε κάποια απορία επικοινωνείτε με την hometest και σας την λυνουν..τώρα το πότε θα τα ξεκινήσετε πάει με βάση τον κύκλο σας κ όχι το πότε νομίζετε ότι έχετε ωορρηξια...μέσα στις οδηγίες λέει ποτέ τα ξεκινάτε με βάση τον κύκλο σας.κ μην βάλετε α αυτό το μήνα μου ήρθε έτσι μου καθυστερήσε κλπ θα το πάτε με βάση τον κύκλο που είχατε τουλάχιστον τα τελευταία δύο χρόνια.... Κ σταθερός ν μην είναι θ βγάλετε το μέσο όρο..κ μην είστε απολυτες ότι η περίοδος έρχεται 14 μέρες από την ωορρηξια!! Κ από δική μου εμπειρία κ από άλλες κοπέλες δεν είναι έτσι...η περίοδος το φυσιολογικό είναι ν έρχεται 12-16 μέρες από την ωορρηξια..οπότε σε έναν 28αρη κύκλο δεν είναι απαραίτητο η ωορρηξια ν είναι την 14η μέρα..

Τα τεστ είναι 100% αξιόπιστα τουλάχιστον της hometest.. Αν μπορείτε να τα κάνετε την ίδια ώρα θα ήταν καλύτερα..

Ελπίζω να σας βοήθησα λιγάκι..αν χρειαστείτε κάτι εδώ είμαι.

Αχ βρε tweema... παντα με βοηθας!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Ήσουν κατατοπιστικοτατη...εγω εχω κύκλο τους τελευταίους 6 μηνες 31 ημερών και ο τελευταίος ηταν 40 μερες..δυστυχως πιο παλιά δεν εχω κρατήσει ημερολόγιο το ειχα στο κινητό και αλλαξα κινητό και έχασα ολες τις ημερομηνίες.αλλα πάνω κάτω και περσυ απο οτι θυμαμαι εκει ηταν 31-33 μερες.σημερα ειμαι στην 15η μερα του κύκλου.αν έρθουν αυριο τα τεστ λες να μην τα ξεκινήσω;και να τα αρχίσω απο τον αλλο μήνα καλυτερα;αν π.χ κανω ωορρηξία 17-18 η και 19η μερα του κύκλου αρχίζοντας τα τεστ απο την 16η λες να μην πιάσουν το ανέβασμα της ορμόνης;

Αύριο που θα πάρεις τα τεστ διάβασε τις οδηγίες να δεις με βάση τον κύκλο σου ποτέ πρέπει να τα ξεκινήσεις.. Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι κ δεν έχω κ τις οδηγίες να τις δω..αλλά για μένα άφησε το αυτόν το μήνα γτ μπορεί να μην βρεις την ωορρηξια λόγω ότι θα είσαι αργά κ να αγχώθεις κ να στεναχωρεθεις.κ θα χαλάσεις κ τσάμπα τεστάκια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αύριο που θα πάρεις τα τεστ διάβασε τις οδηγίες να δεις με βάση τον κύκλο σου ποτέ πρέπει να τα ξεκινήσεις.. Συγνώμη αλλά δεν θυμάμαι κ δεν έχω κ τις οδηγίες να τις δω..αλλά για μένα άφησε το αυτόν το μήνα γτ μπορεί να μην βρεις την ωορρηξια λόγω ότι θα είσαι αργά κ να αγχώθεις κ να στεναχωρεθεις.κ θα χαλάσεις κ τσάμπα τεστάκια..

Ετσι θα κανω σε ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;τελικα δεν ήρθαν τα τεστ σημερα..αν έρθουν αυριο θα ειμαι στην  17η μερα του κύκλου οποτε δεν εχει νόημα πιστευω να τα ξεκινησω...εξάλλου αν ο κύκλος μου επανέλθει στις 31 μερες οτι κάναμε κάναμε για αυτον τον μήνα..εννοειτε ομως δεν σταματάμε τις επαφές το παμε μερα παρα μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα έφτασαν σήμερα τα τεστακια. Οι οδηγίες είναι πολύ ακριβείς και ο,τι απορία υπάρχει τη λύνουν στο τηλεφωνικό τους κέντρο. Η συσκευασία πολύ περιποιημένη κ οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοι. Είμαι στην 13η μέρα κ δεν ξέρω αν θα τα ξεκινησω από αυτό το μήνα.... Πάντως από όσα έχω διαβάσει και εδώ κ σε ένα άλλο σάιτ, κάποιες κοπέλες τις βοήθησε κ κάποιες άλλες τις μπέρδεψε... Θα δείξει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα τεστ βοηθανε αρκει να διαβασεις πρισεκτικα οδηγιες για να  ξερεις να τα χρεισιμοποιησεις.. Ολα θα πανε καλα μην ανχωνεστε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Εμένα έφτασαν σήμερα τα τεστακια. Οι οδηγίες είναι πολύ ακριβείς και ο,τι απορία υπάρχει τη λύνουν στο τηλεφωνικό τους κέντρο. Η συσκευασία πολύ περιποιημένη κ οι υπάλληλοι πολύ εξυπηρετικοι. Είμαι στην 13η μέρα κ δεν ξέρω αν θα τα ξεκινησω από αυτό το μήνα.... Πάντως από όσα έχω διαβάσει και εδώ κ σε ένα άλλο σάιτ, κάποιες κοπέλες τις βοήθησε κ κάποιες άλλες τις μπέρδεψε... Θα δείξει....

Ισως προλαβαίνεις εσυ μπορει να το προλάβεις το ανέβασμα της ορμόνης αλλα ναι καλυτερα απο τον αλλο μήνα..εγω αυριο στην 17η μερα του κύκλου τι να ξεκινησω..δεν εχει νόημα..και οι δυο μας απο τον αλλο μήνα.με φοβαμαι ομως σιγα μην κρατηθώ οταν έρθουν θα κανω με ξερω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με 31 μερες κυκλο ωορηξια εχεις 16η μερα δηλ σημερα... Δεν καταλαβαινω γιατι ανχωνεστε? Γιατι ? Εγω τα πηρα και τα χω στο συρταρι χαχαχαχα ξερω ποτε κανω ωορηξια καταλαβαινω το σωμα μου το εξερευνω κραταω σημειωσεις να ξερω τι μου συμβαινει.... ??? καντε το ιδιο θα δειτε πως ολα θα πανε σουπερ σε ολες μας Ελενη βουρ στο ψητο εσυ σημερα και αυριο χαχαχαχαχα ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η prassinomata είπε:

Με 31 μερες κυκλο ωορηξια εχεις 16η μερα δηλ σημερα... Δεν καταλαβαινω γιατι ανχωνεστε? Γιατι ? Εγω τα πηρα και τα χω στο συρταρι χαχαχαχα ξερω ποτε κανω ωορηξια καταλαβαινω το σωμα μου το εξερευνω κραταω σημειωσεις να ξερω τι μου συμβαινει.... ??? καντε το ιδιο θα δειτε πως ολα θα πανε σουπερ σε ολες μας Ελενη βουρ στο ψητο εσυ σημερα και αυριο χαχαχαχαχα ???????

Αγαπη μου το άγχος πρεπει να το ειχα απο τοτε που γεννήθηκα δεν εξηγητε ???η γιατρός μου ειχε πει οτι με 31 μερες κύκλο κανω την 17η ωορρηξία αλλα δεν ειναι και απόλυτο γιατι σε έναν υπέρηχο τυχαια περσυ ειχε δει ωορρηξία την 18η μερα του κύκλου..αρα σε μενα η ωχρινικη φάση μπορει να κρατάει 13-14 μερες σε αλλες κοπέλες μπορει και 16..παντως η αληθεια ειναι οτι απο προχθες εχω πολυ όρεξη καταλαβαίνετε για τι..???οποτε αυτο ειναι σημάδι οτι θα κανω γιατι παντα πριν την ωορρηξία εχω όρεξη.εχω και υγρά αυτές τις μερες διάφανα προς λευκά οποτε τι να πω..θα έρθουμε και σημερα και αυριο και μετα μερα παρα μερα.θα λιώσει ο δόλιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχα εκει εκει να λιωσουνε χαχαχαχα εκλαψα .... Δεν πειραζει κι αυτος ευχαριστιεται αλλα και εσυ. Και γω οταν σχω ωιρηξια εχω ορεξη παρα πολυ μαλιστα σε σημειο να θελω να τον βιασω χαχαχαχα! Μαλλον η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη τι να πω η καθε μια κανει διαφορετικες μερες ωορηξιας ακομα και με ιδιο κυκλο τι να πω .. Ολες μας παντως μωρο θα κανουμε σιγουραααα! Στις μερες μας καμια μας δεν μενει χωρις νινακι... ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Έτσι πρέπει!!! Μπαμπαδες δε θέλουν να γίνουν;;;;; Θα τους λιωσουμε!!! ????????????????????????

Χαχαχαχαχαχαχαχα ακριβώς!!και στην τελική ευχαρίστηση ειναι και για τους δυο..μετα εμεις θα τα τραβήξουμε..?Εκείνοι θα πάρουν την δόξα μονο!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Αχαχαχαχαχα εκει εκει να λιωσουνε χαχαχαχα εκλαψα .... Δεν πειραζει κι αυτος ευχαριστιεται αλλα και εσυ. Και γω οταν σχω ωιρηξια εχω ορεξη παρα πολυ μαλιστα σε σημειο να θελω να τον βιασω χαχαχαχα! Μαλλον η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη τι να πω η καθε μια κανει διαφορετικες μερες ωορηξιας ακομα και με ιδιο κυκλο τι να πω .. Ολες μας παντως μωρο θα κανουμε σιγουραααα! Στις μερες μας καμια μας δεν μενει χωρις νινακι... ???????????

Ακριβώς ετσι ειναι!!!κοριτσια ποσο χρόνων ειστε;εγω ειμαι 29 και η αγαπη μου 27!το τύλιξα το πιπινακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Ακριβώς ετσι ειναι!!!κοριτσια ποσο χρόνων ειστε;εγω ειμαι 29 και η αγαπη μου 27!το τύλιξα το πιπινακι????

Εχουμε την πλάκα μας! Εγώ είμαι 34. Κ εγώ είμαι με πιπινακι. Βέβαια τον περναω μόνο 6 μήνες... Ωχ μωρέ, τι σημασία έχουν αυτά...! Το θέμα είναι να βρεις τον άντρα της ζωής σου κ να τον κρατήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Αχαχαχαχαχα εκει εκει να λιωσουνε χαχαχαχα εκλαψα .... Δεν πειραζει κι αυτος ευχαριστιεται αλλα και εσυ. Και γω οταν σχω ωιρηξια εχω ορεξη παρα πολυ μαλιστα σε σημειο να θελω να τον βιασω χαχαχαχα! Μαλλον η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη τι να πω η καθε μια κανει διαφορετικες μερες ωορηξιας ακομα και με ιδιο κυκλο τι να πω .. Ολες μας παντως μωρο θα κανουμε σιγουραααα! Στις μερες μας καμια μας δεν μενει χωρις νινακι... ???????????

Πόσο δίκιο έχεις κ πόσο κουράγιο μας δίνει ή τελευταία σου πρόταση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβώς ειναι!!ειμαστε μικρές και εχουμε χρονο μπροστα μας πολυ.το πιο σημαντικό απο ολα ειναι αυτο που ειπες να βρεις τον άντρα της ζωής σου!!ειμαστε πολυ τυχερές που τον εχουμε!και ολα τα αλλα θα έρθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να... ας πούμε τώρα που έκανα το τεστ, μου βγήκε πολύ αχνό. Είμαι στην 13η μέρα με κυκλο μέσο όρο 30αρη. Διάβασα κάπου ότι ακόμα κ με αχνό τεστ, κάποιες είχαν ωορρηξία. Αυτά δεν μπορώ εγώ!!!!!! Μπερδεύομαι κ τσαντιζομαι!!!!!????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η maria1405 είπε:

Να... ας πούμε τώρα που έκανα το τεστ, μου βγήκε πολύ αχνό. Είμαι στην 13η μέρα με κυκλο μέσο όρο 30αρη. Διάβασα κάπου ότι ακόμα κ με αχνό τεστ, κάποιες είχαν ωορρηξία. Αυτά δεν μπορώ εγώ!!!!!! Μπερδεύομαι κ τσαντιζομαι!!!!!????????????

Το αχνό τεστ νομιζω οτι ειναι αρνητικό.κανε ενα αυριο το μεσημέρι και αν γινει πιο έντονο σημαίνει οτι η ωορρηξία πλησιάζει.οταν γινει η γραμμή το ίδιο σκούρα με την γραμμή ελέγχου ειναι θετικό και θα συμβεί η ωορρηξία μεσα στα επόμενα δυο εικοσιτετράωρα.οι οδηγίες που διάβασα εγω αυτα λενε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Να... ας πούμε τώρα που έκανα το τεστ, μου βγήκε πολύ αχνό. Είμαι στην 13η μέρα με κυκλο μέσο όρο 30αρη. Διάβασα κάπου ότι ακόμα κ με αχνό τεστ, κάποιες είχαν ωορρηξία. Αυτά δεν μπορώ εγώ!!!!!! Μπερδεύομαι κ τσαντιζομαι!!!!!????????????

 

image.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα... Εμένα είναι σαν το 3ο, οπότε ίσως αύριο... Κ εγώ έτσι διάβασα στις οδηγίες, αλλά επειδή το εψαξα σε διάφορα φόρουμ, έλεγαν ότι ίσως κ το αχνό να είναι θετικό! Μπερδεψουρα!!!! Ας πάω βάσει των οδηγιών κ βλέπουμε!! Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η maria1405 είπε:

Κατάλαβα... Εμένα είναι σαν το 3ο, οπότε ίσως αύριο... Κ εγώ έτσι διάβασα στις οδηγίες, αλλά επειδή το εψαξα σε διάφορα φόρουμ, έλεγαν ότι ίσως κ το αχνό να είναι θετικό! Μπερδεψουρα!!!! Ας πάω βάσει των οδηγιών κ βλέπουμε!! Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!!!☺

Τιποτα!!θα δεις οτι αυριο θα ειναι σκούρα η γραμμή..και με βάση τον κύκλο σου πιο λογικό ειναι να εχεις αυριο μεθαύριο ωορρηξία απο οτι να έκανες ηδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θέμα του κύκλου μου είναι μία πονεμένη ιστορία!!!!? Αυτός ο ατιμος είναι κι ο λόγος που πήρα τα τεστακια. Θα δείξει αυριο... Πάντως η γυναικολόγος μου είπε να έχουμε επαφές κάθε μέρα στις γόνιμες μέρες... Άμα σου λέω τον έχω λιώσει τον ερμο....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Το θέμα του κύκλου μου είναι μία πονεμένη ιστορία!!!!? Αυτός ο ατιμος είναι κι ο λόγος που πήρα τα τεστακια. Θα δείξει αυριο... Πάντως η γυναικολόγος μου είπε να έχουμε επαφές κάθε μέρα στις γόνιμες μέρες... Άμα σου λέω τον έχω λιώσει τον ερμο....?

Χαχαχαχαχα καλα του κανεις!!λες να το εφαρμόσουμε και εμεις αυτο;και γω τωρα που ειμαι στις γόνιμες καθε μερα θα του πω..καθε νύχτα για την ακρίβεια γιατι κάποια αλλη ωρα της μέρας αδύνατον!μετα την 20η μερα του κύκλου θα αρχίσουμε το μερα παρα μερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...