Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΔΑΝΕΙΚΟ ΩΑΡΙΟ


SILVIA

Recommended Posts

Είμαι 45 χρονών & μένω Αθήνα. Μετά απο 4 προσπάθειες εξωσωματικής ( 2  εφτασαν σε εμβρυομεταφορά)κατάλαβα ότι πρέπει να σταματησω εδώ. Η ηλικία δεν μου αφήνει περιθώρια να προσπαθήσω πλέον με δικά μου, ενώ  στις δύο εμβρυομεταφορές ήταν πολύ καλά τα ωαρια. Η υιοθεσία ήταν η επομενη σκέψη , ο σύζηγός μου είναι πολύ υπέρ, απλά ψάχνοντάς το λίγο, κατάλαβα , ότι μπορεί να γεράσω για να το αποκτήσω! Δεν μπορώ να πω σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία & αν γινει τελικά να μην έχω αντοχές, συναισθηματικές & βιολογικές.  Καταλήξαμε στο ότι η μόνη επιλογή για δικό μας παιδί ήταν να προσπαθήσουμε με δανεικό, αν και ο σύζηγός μου είχε κάποιους ενδοιασμούς αρχικά. Εχετε κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό, ή αν εχετε γνωστές σας που να το έχουν κάνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2016 at 0:37 ΜΜ, ο/η SILVIA είπε:

Είμαι 45 χρονών & μένω Αθήνα. Μετά απο 4 προσπάθειες εξωσωματικής ( 2  εφτασαν σε εμβρυομεταφορά)κατάλαβα ότι πρέπει να σταματησω εδώ. Η ηλικία δεν μου αφήνει περιθώρια να προσπαθήσω πλέον με δικά μου, ενώ  στις δύο εμβρυομεταφορές ήταν πολύ καλά τα ωαρια. Η υιοθεσία ήταν η επομενη σκέψη , ο σύζηγός μου είναι πολύ υπέρ, απλά ψάχνοντάς το λίγο, κατάλαβα , ότι μπορεί να γεράσω για να το αποκτήσω! Δεν μπορώ να πω σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία & αν γινει τελικά να μην έχω αντοχές, συναισθηματικές & βιολογικές.  Καταλήξαμε στο ότι η μόνη επιλογή για δικό μας παιδί ήταν να προσπαθήσουμε με δανεικό, αν και ο σύζηγός μου είχε κάποιους ενδοιασμούς αρχικά. Εχετε κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό, ή αν εχετε γνωστές σας που να το έχουν κάνει? 

Αντιστοιχα προβλημα αντιμετωπιζει ο συζυγος μου και ισως χρειαστει δοτης.ο ιδιος το εχει παρει στραβα ..ισως μελλοντικα αλλαξει γνωμη.να σου πω κατι;;μην το σκεφτεσαι καθολου προχωρα το..και η υιοθεσια εχει αλλα μετα ..και οσο για εσας θα μετρησει τελικα το αποτελεσμα..εγω προσωπικα σκεφτομαι να δωσω ωαρια τελικα οταν φτασω στην εξωσωματικη...οταν θα κρατατε το μωρακι σας δε θα σκεφτεστε ποια νου ειναι και πως...θα σκεφτεστε το μεγαλωμα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέυχαριστώ πολύ για το μήνυμα! Είναι σημαντικό για'μενα.  Στην αρχή και ο δικός μου σύζηγος είχε προβλημα με το δανεικό, αλλά  σιγά σιγά άλλαξε γνώμη, χωρίς να τον πιέσω. Πράγματι, όταν με το καλό το αποκτήσουμε, θα τα ξεχασουμε όλα αυτά. Όλα θα γίνουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.Σημασία έχει να υπάρχει αγάπη στο ζευγάρι & να είναι δεμένο. Πάντως όσο αφορά το σπέρμα, υπάρχουν τρόποι που μπορούν να το "φτιάξουν", ίσως να το ψάξατε αρκετά, όσο μπορείτε. Εύχομαι να αποκτήσετε και ΄σεις μωράκι σύντομα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...