Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΙΧΟΦΥΙΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες! Διανύω την 20η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου (περιμένω αγοράκι!) και από την αρχή παρατήρησα ότι η τριχοφυία μου δεν μεγαλώνει όπως πριν. Δλδ έχω να κάνω λέιζερ άνω χείλος 5 μήνες και δεν έχω ούτε χνούδι, τα πόδια μου και ειδικά τώρα το καλοκαίρι τα ξυρίζω 1 φορά την εβδομάδα ενώ πέρσι τα ξύριζα 2 σίγουρα. Το έχει παρατηρήσει καμία αυτό? Υπάρχουν κοπέλες που παρατηρούν το αντίθετο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η θανασης μου είπε:

Καλησπέρα. Με το καλό το μωράκι σου. Εγώ είχα το αντίθετο είχα έντονη τριχοφυια παντου

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να χαίρεσαι το δικό σου! Κοριτσάκι είχες ή αγοράκι? Μπορεί το φύλο του μωρού να παίζει κάποιον ρόλο στις ορμόνες και κατ'επέκτασιν στην τριχοφυία της εγκυμοσύνης?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ.αγορι έχω. Είχα διαβάσει κάποια στιγμή σε ένα σπίτι ότι αν το έμβρυο είναι αγόρι τότε υπάρχει έντονη τριχοφυια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα και εγω αγοράκι περιμένω !!! και ναι εχω περισσότερη   τριχοφυΐα απο πριν ! ειδικά στην κοιλία  εχω γινει σαν μικρη αρκουδα ! μετα τη γέννα θα φύγουν ολες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Αν ισχύει αυτό περί ανάπτυξης της τριχοφυΐας όταν έχεις αγόρι, τότε 2 είναι τα τινά!: ή έκανε λάθος η γυναικολόγος μου για το φύλο ή θα βγάλω τριχωτό μωρό σαν μαιμουδάκι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...