Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μη γόνιμες μερες


christinets

Recommended Posts

Ρε κορίτσια βοήθησε με...ήθελα να ρωτησω υπάρχει νπεριπτωση εγκυμοσύνης σε μη γόνιμες μέρες;;;έχει τύχει σε καμία;;να ελπίζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο εξαρτάται απο πολλα πράγματα..εμενα προσωπικά μου εχει τύχει στο παρελθόν..ειχα σταθερό κύκλο παντα 31 ημερών..30 του μήνα ειχα επαφή και εκείνη την μερα οπως διαπιστώθηκε αργότερα εκανα ωορρηξία γιατι ο κύκλος πήγε 44 ημέρες χωρις λόγο..ηταν απλα ενα τυχαίο γεγονός που μπορει να συμβεί 1-2 φορές τον χρονο χωρις να σημαίνει οτι υπαρχει κάποιο πρόβλημα..επισης αν ο κύκλος ειναι πολυ μικρός π.χ 25 ημερών τοτε οι μερες μετα την περίοδο που θεωρητικά δεν ειναι γόνιμες σε αυτο τον κύκλο ειναι...επισης εξαρτάται και το ποσο ζει το σπερμα αλλα επιβιώνουν για μια μερα αλλα για 5-6 μερες οποτε ποτε δεν ξερεις!!σε ποια μέρα του κύκλου είχες επαφή και τι κύκλο εχεις συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι αρκετά δύσκολο να σου πω την αληθεια..η ωορρηξία σου γίνεται περίπου την 14η-15η μερα του κύκλου..ακομα και το σπερμα να ζει 4-5 μερες πράγμα σπάνιο πιστευω οτι δεν προλαβαίνει να υπάρξει ζωντανό μεχρι εκείνη την μερα..εκτος και αν ο κύκλος σου μικρύνει και κανεις ωορρηξία νωρίτερα..ολα ειναι πιθανά να ξερεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Κ εγώ  έχω καθηστεριση 3 μέρες αυτόν τον μήνα είχα μια επαφή μετά την περίοδο...... έχω σκάσει κ το περίεργο είναι ότι πάντα πονάω στην ωορρηξια αλλα αυτόν τον μήνα δεν ένιωσα τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2016 at 4:45 ΜΜ, ο/η christinets είπε:

Ρε κορίτσια βοήθησε με...ήθελα να ρωτησω υπάρχει νπεριπτωση εγκυμοσύνης σε μη γόνιμες μέρες;;;έχει τύχει σε καμία;;να ελπίζω;

Το ιδιο ερωτημα εχω κι εγω!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera!katarxas sou euxomai na eisai!h worhksia dn nomizw oti einai idia panta.ektos apo auto akouw apo diafores phges akoma kai apo gunaikologous oti to na meineis egkuos amesws meta thn periodo einai spanio kai egw exw akousei apo polles gunaikes kai mesw internet kai gnwstes mou pou emeinan egkuos amesws meta thn periodo.epomenws pws ginete na einai spanio otan stis 4 stis 10 gunaikes sumvainei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο αυτα π ξερω..ολα ειναι ενα συτημα καλα φτιαγμενο...που κανει κυκλο κ ξανα μανα αρχιζει..δηλ τι εννοω...αδιαθετεις κ ξεκιναει ενας κυκλος...σιγα σιγα αρχιζει κ παχαινει το ενδομητριο..κ οδευουμε προς την ωορηξια π ερχεται σε καθε γυναικα αναλογα με τον κυκλο κ τις ορμονες της για πχ ργω εχω σταθερο κυκλο 30ημερων κ η γονιμη μου μερα λοιπον...αυτο τον μηνα ηταν η 19η...!!!το βλεπεις απο καποιες ορμονες..το θεωρω δυσκολο αλλα οχι απιθανο να μεινεις εγκυος μετα την περιοδο λοιπον αλλα πρπει να εχεις ισως πολυκυστικες ωοθηκες γιατι υπο φυσιολογικες συνθηκες δε μπορει ν συμβει.το σπερμα μενει ζωντανο για 3 μερες το πολυ..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης το "μη γονιμες" που γραφεις προφανως δεν ειναι ελεγμενο με βαση καποιον υπερηχο ή καποιες ορμονολογικες εξετασεις γιατι απο κει καταλαβαινεις τις γονιμες σου μερες...αν τις παρακολουθεις ιατρικως κ σχεδον σε καθημερινη βαση...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...