Μετάβαση σε περιεχόμενο

7 εβδομάδων χωρίς καρδιακή λειτουργία βοηθεια


Recommended Posts

Καλησπέρα μόλις ήρθα από την γιατρό και είμαι ανάσταση πριν δύο εβδομάδες είχα καθυστέρηση έκανα τεστ αρνητικό πάω στη γιατρό μετά από λίγες μέρες και μου λέει είσαι έγκυος είδε το σάκο όλα καλά θα έρθεις σε δέκα μέρες που θα είσαι στην 7 εβδομάδα να ακούσουμε καρδιά και να δούμε το έμβρυο πήγα σήμερα και μου λέει βλέπει το σάκο μεγάλωσε το μανιακό κάτι σαν δαχτυλίδι αλλά το έμβρυο όχι ακόμα να πάω σε τρεις μέρες ξανά μπορεί να έγινε καθυστέρηση στη σύλληψη ρε κορίτσια έτυχε σε καμία έχω αγχωθει πολύ μετά από τόσο καιρό να πάνε στραβά θα σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα ειναι πιθανά..μπορει όντως να έγινε αργότερα η ωορρηξία και αρκετά αργότερα επομένως η σύλληψη..έχουν τύχει πολλές τέτοιες περιπτώσεις!μην στεναχωριέσαι και μην αγχώνεσαι!ολα θα πάνε καλα!εφοσον η γιατρός σου δεν σου ειπε κατι αρνητικό ολα ειναι καλα!θετικη σκέψη μονο και ευχομαι σε λίγες μερες να ακούσετε μια καρδούλα να χτυπάει πολυ πολυ δυνατά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι σίγουρη για το ποτε έκανες ωορρηξία;εννοω την παρακολουθήσες με κάποιο τεστ η υπερηχογράφικα;εξέταση χοριακης έκανες;κάνε μια εξέταση να δούμε μονάδες αυριο για την εβδ που βρίσκεσαι.να πιστεύεις πως ολα θα πάνε καλα και θα δεις που θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Από την χοριακη τι μπορούμε να καταλάβουμε; 

 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι θα ακούσεις την καρδούλα!!

Καταρχάς η χοριακη δεν θα σου δείξει το ποσό είσαι!!μπορεί να είχες κ μια μέρα καθυστέρηση κ να σου έβγαινε η χοριακη 5000...Τι σημαίνει αυτό;;;ότι είσαι π.χ. 6 εβδομάδων;; Όχι φυσικά δεν γίνεται αυτό μ έπιασε μέρα καθυστέρηση!!

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις χοριακη σήμερα το πρωί κ άλλη μια την Παρασκευή για να δεις αν ανεβαίνει.. Αν ανεβαίνει είσαι εντάξει..αλλά κ πάλι για μένα μιλά πρώτα με τον γιατρό κ πες του το για ν δεις τι θα σου πει κ εκείνος.. 

Το ποσό είσαι ακριβώς φαίνεται απο τον υπέρηχο που κάνεις.αλλα λογικά να πάνε όλα καλά σιγά σιγά θα αρχίσει να αναπτύσσεται το μωράκι σου κ μπορεί κάθε φορά που κάνεις υπέρηχο να βγαίνει κ λίγο πιο μεγάλη η ηλικία κυησης καλύτερα κράτα την τελευταία περίοδο σου ως αρχή όπως κάνουν κ οι γυναίκολογοι.

ποτε είχες τελευταία περίοδο;

Να ξέρεις υπάρχουν γυναίκες που άκουσαν καρδούλα κ 8η κ 9η εβδομάδα γι αυτό μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταία περίοδο είχα 5 Ιουνίου αλλά το θέμα δεν είναι μόνο ξ καρδούλα του αλλά λέει δεν βλέπει έμβρυο βλέπει αυτό το μανιακό κάτι που δεν κατάλαβα μοιάζει σαν δαχτυλίδι πριν το έμβρυο δεν ξέρω θολωσα εκείνη την ώρα. Κάποιος μου είπε να πάω σε έναν γιατρό με καλύτερο υπερηχο γιατί τις δικιάς μου δεν είναι καλός και έκλεισα ραντεβού το απόγευμα γιατί κοντεύω να σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβα... Καλύτερα πήγαινε να δεις κι αλλού..μην αγχώνεσαι όμως πολύ...να λες από μέσα σου όλα θα πάνε καλά!!θα περιμένω νέα σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα τα ίδια μου είπε και αυτός βλέπει μόνο το λεκυθικο ασκό και η κύηση φαίνεται μικρότερη να ξανά πάω σε πέντε μέρες δεν ξέρω τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει τουλάχιστον λες δεν κάνει λάθος ο άλλος.. Κάνε υπομονή 5 μέρες κ ξαναπηγαινε..μην φοβάσαι..του είπες μήπως πας να κάνεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα τον υπερηχο τις 5ης εβδομάδας και είδα πως και εκεί φαινόταν ο λεκυθικος ασκός άρα μετά από δύο εβδομάδες να φαίνεται πάλι το ίδιο σημαίνει προφανώς πώς δεν αναπτύσσεται αυτό κατάλαβα να μην έχω ελπίδες απλά τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις ξέρεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσι μου αλήθεια δεν τα ξέρω... Δεν μπορώ να σου πω ότι να ναι κ να σε άγχωσω...νομίζω πως μετά από δύο εβδομάδες θα έπρεπε να υπάρχουν έμβρυικα στοιχεία και ν φαίνεται μια κουκιδιτσα..καλύτερα να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα το πρωί είδε εμβυακο πόλο αλλά όχι καρδιακή λειτουργία μου είπε την Δευτέρα να ξαναπάω και αν δεν δει λειτουργία εκεί τελειώνουν όλα. Αυτά είναι τα νεότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλα μου παρακολουθώ τη συζήτηση κ την αγωνία σου! Πραγματικά σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τη Δεύτερα να ακούσετε την καρδουλα του μωρού! Κάνε κουράγιο και υπομονή!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να σε καθησυχάσω κάπως θα σου πω αυτό που συνέβει στην ξαδέρφη μου. Λόγω καθυστερημένης σύλληψης άκουσε τον καρδιακό παλμό μερικές μέρες αργότερα από το αναμενόμενο. Συμμερίζομαι πλήρως την αγωνία σου και ελπίζω να μας φέρεις καλά νέα την Δευτέρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά πλέον δεν ξέρω γιατί αλλά δεν ελπίζω γιατί εδώ μιλάμε για πολύ καθυστερημενη σύλληψη 10 μέρες και κάτι διαφορά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα σπίτι τα ίδια ο σάκος μεγαλώνει ο λεκυθικος ασκός εκεί ακμαιος την Τετάρτη κλείσαμε ραντεβού τελευταίο υπερηχο πριν το καθάρισμα δύσκολη περίπτωση μου λέει γιατί όλα είναι φυσιολογικά τι να πω κορίτσια αν είσαι ατυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το βαζεις κατω βρε κουκλα μου!! Κατσε να δεις τι θα γινει την Τεταρτη... Πρεπει να εισαι δυνατη τωρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...