Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εκανα νωρίς;;


Eleni20

Recommended Posts

Ουτε σημερα ήρθε..κανονικα θα επρεπε να πάρω τεστ..εχω ομως ηδη δυο αρνητικά θα ηταν παράνοια να τρέχω παλι στα φαρμακεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 227
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Ο μεγαλύτερος ηταν περσυ που έζησα ενα πολυ άσχημο οικογενειακό γεγονός και εκανα 45 μερες κύκλο.απο κει και περα παντα ερχεται στις 31 μερες και μια φορα ειχε ερθει στις 30 μερες.αυριο θα ειμαι στην 34η μερα του κύκλου χωρις συμπτώματα και με δυο αρνητικά τεστ..ειμαι σίγουρη ποτε εκανα ωορρηξία και έχουν περάσει 16-17 μερες απο τοτε..δεν μπορω να καταλάβω τι συμβαίνει 

Ελένη μου γεια σου... Σου ευχομαι να εχεις καθυστερηση επειδη πραγματικα πρόκειται να σε επισκεφτει ..ο πελαργος!!!! Ψυχραιμια ομως.. Γιατι υπαρχει και η περίπτωση να έχεις αγχωθεί πολύ με την προσπάθεια για μωρό και από το υπερβολικό στρες να μη σου έρχεται περίοδος.... Μάλλον πρέπει να κάνεις μια χοριακη για να δεις τι συμβαίνει οντως..Παντως αυτο το καλοκαίρι έχει γίνει χαμός με τις αλλαγες του κύκλου... το διαβαζω πολυ στο Φόρουμ και μου συμβαίνει και εμενα... Ενω ειχα κυκλο σταθεροτατο 30 ημερων από τον Ιούνιο έχει γίνει κύκλος 35 ημερων.. Και απο οτι μου ειπε ο γυναικολόγος που πηγα την Πέμπτη ετσι θα παραμείνει προς το παρον γιατι οπως ειδε στον υπερηχο το ωαριο οχι μονο δεν ηταν έτοιμο να "σπασει" (και ας ημουν τη 17η μερα) αλλα ηταν ακομη μικρο (13 χιλιοστα) και χρειαζοταν αλλες 4μερες να φρασει στα 22χιλιοστα που ειναι το pick. Αρα η περίοδος δε θα μου έρθει πριν το 15Αύγουστο. Έτσι, ευτυχώς που ενημερώθηκα για τη νέα πραγματικότητα γιατι πάλι θα νόμιζα ότι έχω καθυστέρηση εκει γύρω στις 12-13 Αυγουστου!!! Οποτε αν θες τη γνωμη μου κανε μια χοριακη για να ξέρεις τι συμβαίνει και να μπουν τα πράγματα σε ταξη και επειτα περνα και απο τον γιατρο σου... θα σε διαφωτισει για το πως λειτουργεί ο οργανισμός σου ωστε αν δεν είσαι έγκυος αυτή τη φορά θα μείνεις συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι, κάνε μια χοριακή...

Άσε τα τεστ, είδες τι έπαθα... είναι αρκετή η καθυστέρηση που έχεις, αν κρατιέσαι κάνε αύριο αν δεν έχει έρθει αλλά μάλλον δεν θα έρθει αφού δεν έχεις και συμπτώματα περιόδου...μάλλον θα έρθει μωράκι:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ελένη μου γεια σου... Σου ευχομαι να εχεις καθυστερηση επειδη πραγματικα πρόκειται να σε επισκεφτει ..ο πελαργος!!!! Ψυχραιμια ομως.. Γιατι υπαρχει και η περίπτωση να έχεις αγχωθεί πολύ με την προσπάθεια για μωρό και από το υπερβολικό στρες να μη σου έρχεται περίοδος.... Μάλλον πρέπει να κάνεις μια χοριακη για να δεις τι συμβαίνει οντως..Παντως αυτο το καλοκαίρι έχει γίνει χαμός με τις αλλαγες του κύκλου... το διαβαζω πολυ στο Φόρουμ και μου συμβαίνει και εμενα... Ενω ειχα κυκλο σταθεροτατο 30 ημερων από ταν Ιούνιο έχει γίνει κύκλος 35 ημερων.. Και απο οτι μου ειπε ο γυναικολόγος που πηγα την Πέμπτη ετσι θα παραμείνει προς το παρον γιατι οπως ειδε στον υπερηχο το ωαριο οχι μονο δεν ηταν έτοιμο να "σπασει" (και ας ημουν τη 17η μερα) αλλα ηταν ακομη μικρο (13 χιλιοστα) και χρειαζοταν αλλες 4μερες να φρασει στα 22χιλιοστα που ειναι το pick. Αρα η περίοδος δε θα μου έρθει πριν το 15Αύγουστο. Έτσι, ευτυχώς που ενημερώθηκα για τη νέα πραγματικότητα γιατι πάλι θα νόμιζα ότι έχω καθυστέρηση εκει γύρω στις 12-13 Αυγουστου!!! Οποτε αν θες τη γνωμη μου κανε μια χοριακη για να ξέρεις τι συμβαίνει και να μπουν τα πράγματα σε ταξη και επειτα περνα και απο τον γιατρο σου... θα σε διαφωτισει για το πως λειτουργεί ο οργανισμός σου και ωστε αν δεν είσαι έγκυος αυτή τη φορά θα μείνεις συντομα!!!

Εχεις δίκιο ετσι θα ειναι..και μου είπαν οτι μπορει να ειναι σταθερός ο κύκλος αλλα τον πρώτο μήνα προσπαθειών ειναι συχνό φαινόμενο να διαταράσσεται για πολλούς λόγους!ειναι και καλοκαίρι οποτε μπορει να πέσαμε και σε αλλαγή κύκλου..εχω μονο τρεις μερες καθυστέρηση οποτε ακομη δεν κανω τιποτα.θε περιμένω μια εβδ και μετα χοριακη.αν και πιστευω οτι και αυτη ειναι περιττή για εκανα ενα σελφ κλιαρ στην 26η μερα του κύκλου και ενα στην 30η.το δεύτερο πιστευω οτι θα έδειχνε 100%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Βρε κοριτσάκι, κάνε μια χοριακή...

Άσε τα τεστ, είδες τι έπαθα... είναι αρκετή η καθυστέρηση που έχεις, αν κρατιέσαι κάνε αύριο αν δεν έχει έρθει αλλά μάλλον δεν θα έρθει αφού δεν έχεις και συμπτώματα περιόδου...μάλλον θα έρθει μωράκι:x

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni687 είπε:

Βρε κοριτσάκι, κάνε μια χοριακή...

Άσε τα τεστ, είδες τι έπαθα... είναι αρκετή η καθυστέρηση που έχεις, αν κρατιέσαι κάνε αύριο αν δεν έχει έρθει αλλά μάλλον δεν θα έρθει αφού δεν έχεις και συμπτώματα περιόδου...μάλλον θα έρθει μωράκι:x

Αυτο θα κανω κορίτσι μου..αλλα θα περιμένω αλλες 4-5 μερες και μετα..γιατι εχω ηδη δυο αρνητικά τεστ τα πιο ευαίσθητα υποτιθεται οποτε δεν ελπιζω..απλα χάλασε ο κύκλος στον πρώτο μήνα ετσι για να μας ξεσηκώσει.κανενα σύμπτωμα τιποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα!!δεν άντεξα και πηρα τηλέφωνο την γιατρό μου σημερα να μου λύσει κάποιες απορίες.μονο που δεν με εβρισε οταν της ειπα για το self clear.τελος πάντων μου ειπε να πάρω τεστ μολις συμπληρώσω μια εβδομάδα καθυστέρησης οχι νωρίτερα.αν βγει αρνητικό να μην παω για χοριακη θα ερθει λογικά μετα απο λίγες μερες αυτα μου ειπε αυτα σας λέω!4η μερα σημερα λίγο υπομονή ακομη!ελπιζω ολες να ειστε καλα να εχετε ξεκινήσει παλι γερά και να εχουμε ευχάριστα σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια καλημερα!!δεν άντεξα και πηρα τηλέφωνο την γιατρό μου σημερα να μου λύσει κάποιες απορίες.μονο που δεν με εβρισε οταν της ειπα για το self clear.τελος πάντων μου ειπε να πάρω τεστ μολις συμπληρώσω μια εβδομάδα καθυστέρησης οχι νωρίτερα.αν βγει αρνητικό να μην παω για χοριακη θα ερθει λογικά μετα απο λίγες μερες αυτα μου ειπε αυτα σας λέω!4η μερα σημερα λίγο υπομονή ακομη!ελπιζω ολες να ειστε καλα να εχετε ξεκινήσει παλι γερά και να εχουμε ευχάριστα σε λίγο καιρό!

Καλά έκανες και πήρες τηλέφωνο την γιατρό σου. Κάνε ότι σου είπε..! Και δεν ξέρεις ποτε μπορεί να βγει θετικό και σου το εύχομαι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλά έκανες και πήρες τηλέφωνο την γιατρό σου. Κάνε ότι σου είπε..! Και δεν ξέρεις ποτε μπορεί να βγει θετικό και σου το εύχομαι..!!

Μακαρι κορίτσι μου σε ευχαριστω πολυ!ηταν κατηγορηματική για τα τεστ πριν την καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Μακαρι κορίτσι μου σε ευχαριστω πολυ!ηταν κατηγορηματική για τα τεστ πριν την καθυστέρηση.

 πιστεύω και άλλοι γιατρει έτσι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

 πιστεύω και άλλοι γιατρει έτσι είναι 

Για μενα ο κύκλος αυτος κλεινει..ηταν ο πρώτος που προσπαθήσαμε και δημιούργησε τοσα πρόβλημα και τοσο άγχος..μολις εκανα το τρίτο τεστ και αυτο αρνητικό.με 4 μερες καθυστέρηση δεν υπήρχε περίπτωση να μην δείξει..αυτο που κατάλαβα ειναι οτι ήμασταν μια χαρά ειχα έναν κύκλο ρολόι..και μεσα σε μερικές μερες η ζωη μου άλλαξε ολη..καθε βραδυ ξενύχτι άγχος και ταλαιπωρία..σε τέτοιο σημείο απογοητεύτηκα που ετσι μου ερχεται τον επόμενο μήνα να μην προσπαθήσουμε ξανά για να γλιτώσω ολο αυτο.τωρα αναγκαστικά θα ηρεμήσω μεχρι να ερθει η περίοδος και πιστευω οτι θα ερθει πολυ σύντομα..τωρα καταλαβαινω ολα τα κορίτσια που προσπαθούν και μαρεσει που ελεγα οτι θα αγχωθώ μετα τους τρεις μηνες..τα χα κανονισμένα ολα εγω!!τελικα σημασια εχει να ζεις την καθε μερα όμορφα να περνάς καλα με τον άντρα σου και ολα θα γίνουν.εγω αυτη την καθημερινότητα την χάλασα ετσι οπως αγχώθηκα και τωρα στεναχωριέμαι ακομη περισσοτερο!καλη συνέχεια σε ολες κορίτσια και μπορει αν συνεχίσουμε και στον δεύτερο μήνα να τα πούμε σε ενα μήνα παλι!!φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Για μενα ο κύκλος αυτος κλεινει..ηταν ο πρώτος που προσπαθήσαμε και δημιούργησε τοσα πρόβλημα και τοσο άγχος..μολις εκανα το τρίτο τεστ και αυτο αρνητικό.με 4 μερες καθυστέρηση δεν υπήρχε περίπτωση να μην δείξει..αυτο που κατάλαβα ειναι οτι ήμασταν μια χαρά ειχα έναν κύκλο ρολόι..και μεσα σε μερικές μερες η ζωη μου άλλαξε ολη..καθε βραδυ ξενύχτι άγχος και ταλαιπωρία..σε τέτοιο σημείο απογοητεύτηκα που ετσι μου ερχεται τον επόμενο μήνα να μην προσπαθήσουμε ξανά για να γλιτώσω ολο αυτο.τωρα αναγκαστικά θα ηρεμήσω μεχρι να ερθει η περίοδος και πιστευω οτι θα ερθει πολυ σύντομα..τωρα καταλαβαινω ολα τα κορίτσια που προσπαθούν και μαρεσει που ελεγα οτι θα αγχωθώ μετα τους τρεις μηνες..τα χα κανονισμένα ολα εγω!!τελικα σημασια εχει να ζεις την καθε μερα όμορφα να περνάς καλα με τον άντρα σου και ολα θα γίνουν.εγω αυτη την καθημερινότητα την χάλασα ετσι οπως αγχώθηκα και τωρα στεναχωριέμαι ακομη περισσοτερο!καλη συνέχεια σε ολες κορίτσια και μπορει αν συνεχίσουμε και στον δεύτερο μήνα να τα πούμε σε ενα μήνα παλι!!φιλια σε ολες!!

Το είπες μόνη σου το να ζεις την κάθε μέρα όμορφα με τον άντρα σου..!! Να σου πω εσείς είστε στην αρχή. Και είναι λογικό τον 1 μήνα να είσαι έτσι κι εγώ έτσι ειμουν.. αλλα όταν κάθομαι πλεων και σκέφτομαι ότι στο να αγχώνεσαι δεν βγάζεις τίποτα.. εγώ πλεων που έχω ξεπεράσει τους 20 μήνες προσπαθειών και ακόμη δεν.. λεω αν είναινα έρθει θα ερθει..!! Για αυτό συμβουλή μου ζήσε την κάθε στιγμή σου με τον άνθρωπο που αγαπάς και όλα θα έρθουν στην ώρα τους..!!! 

Την γνώμη μου είπα..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Το είπες μόνη σου το να ζεις την κάθε μέρα όμορφα με τον άντρα σου..!! Να σου πω εσείς είστε στην αρχή. Και είναι λογικό τον 1 μήνα να είσαι έτσι κι εγώ έτσι ειμουν.. αλλα όταν κάθομαι πλεων και σκέφτομαι ότι στο να αγχώνεσαι δεν βγάζεις τίποτα.. εγώ πλεων που έχω ξεπεράσει τους 20 μήνες προσπαθειών και ακόμη δεν.. λεω αν είναινα έρθει θα ερθει..!! Για αυτό συμβουλή μου ζήσε την κάθε στιγμή σου με τον άνθρωπο που αγαπάς και όλα θα έρθουν στην ώρα τους..!!! 

Την γνώμη μου είπα..!! 

Εχεις απόλυτο δίκιο!ακριβωσετσι ειναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

?

Κορίτσια 38 μερες κύκλο και κανενα σημάδι οτι θα ερθει..ειμαι σε απελπισία πια.τρια τεστ αρνητικά και η περίοδος πουθενά..πρωτη φορα αυτο το πράγμα..απο την άλλη εβδ θα ειναι κλειστο το ιατρείο που θα βρω γυναικολόγο μεσα στον Αύγουστο να παω να με δει ☹️☹️Και σε άγνωστο κιόλας δεν μπορω καθόλου..πως θα γινει να μου ερθει περίοδος;υπάρχουν χάπια που τα περνεις και σου ερχεται;μπορω να τα πάρω χωρις συνταγή γιατρού;εχει παρει καμια;νιωθω οτι θα σκάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια 38 μερες κύκλο και κανενα σημάδι οτι θα ερθει..ειμαι σε απελπισία πια.τρια τεστ αρνητικά και η περίοδος πουθενά..πρωτη φορα αυτο το πράγμα..απο την άλλη εβδ θα ειναι κλειστο το ιατρείο που θα βρω γυναικολόγο μεσα στον Αύγουστο να παω να με δει ☹️☹️Και σε άγνωστο κιόλας δεν μπορω καθόλου..πως θα γινει να μου ερθει περίοδος;υπάρχουν χάπια που τα περνεις και σου ερχεται;μπορω να τα πάρω χωρις συνταγή γιατρού;εχει παρει καμια;νιωθω οτι θα σκάσω 

Υπάρχουν χάπια με τα οποία σου έρχεται περίοδος αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου να τα πάρεις αν δεν κάνεις πρώτα χοριακη!!! Η κουμπάρα μου ήταν ακριβώς στην ιδια φαση με εσενα..Βέβαια προσπαθουσε πολυ καιρό και είχε άστατο κύκλο.. Είχε να της ερθει περιοδος 40 μερες και είχε κάνει 2 τεστ τα οποία ήταν αρνητικά.. έκανε μια χοριακη για τυπικούς λόγους πριν πάρει το χάπι και ήταν έγκυος..!! Και ευτυχώς γιατι θα το είχε χάσει το μωρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

Υπάρχουν χάπια με τα οποία σου έρχεται περίοδος αλλά απαγορεύεται δια ροπάλου να τα πάρεις αν δεν κάνεις πρώτα χοριακη!!! Η κουμπάρα μου ήταν ακριβώς στην ιδια φαση με εσενα..Βέβαια προσπαθουσε πολυ καιρό και είχε άστατο κύκλο.. Είχε να της ερθει περιοδος 40 μερες και είχε κάνει 2 τεστ τα οποία ήταν αρνητικά.. έκανε μια χοριακη για τυπικούς λόγους πριν πάρει το χάπι και ήταν έγκυος..!! Και ευτυχώς γιατι θα το είχε χάσει το μωρό!!

Να σαι καλα κορίτσι μου για την απάντηση!δεν θα κανω τιποτα μονη μου θα περιμένω να γυρίσει η Γυναικολογος.και απο εβδομάδα θα παω για χοριακη να ειμαι σίγουρη τοτε.πιστευω οτι 40-42 μερες απο την τελευταια περίοδο ειναι αρκετές για να δείξει η χοριακη αν άλλαξε τοσο ο κύκλος.και παλι ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eleni20 είπε:

Κορίτσια 38 μερες κύκλο και κανενα σημάδι οτι θα ερθει..ειμαι σε απελπισία πια.τρια τεστ αρνητικά και η περίοδος πουθενά..πρωτη φορα αυτο το πράγμα..απο την άλλη εβδ θα ειναι κλειστο το ιατρείο που θα βρω γυναικολόγο μεσα στον Αύγουστο να παω να με δει ☹️☹️Και σε άγνωστο κιόλας δεν μπορω καθόλου..πως θα γινει να μου ερθει περίοδος;υπάρχουν χάπια που τα περνεις και σου ερχεται;μπορω να τα πάρω χωρις συνταγή γιατρού;εχει παρει καμια;νιωθω οτι θα σκάσω 

Γιατί δεν πας αύριο στην γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Γιατί δεν πας αύριο στην γιατρό σου;

Γιατι δουλευω 7 φορές την εβδ και το ωράριο ειναι 3 το μεσημέρι με 11 το βραδυ.και η γιατρός μου παρασκευές και τρίτες δεν εχει ιατρείο και ειναι μονο απογεύματα.και άδεια δηλαδη να ζητούσα αυριο δεν υπαρχει περίπτωση να την πάρω ετσι και αλλιως δεν εχει και ιατρείο αυριο.προχθες που μικησαμε στο τηλέφωνο μου ειπε να περιμένω μεχρι αυριο και μετα να κανω τεστ η χοριακη.εγω δεν κρατήθηκα και το εκανα πριν 2-3 μερες.την άλλη εβδ σταματάει απο το ιατρείο.βεβαια δέχεται επισκέψεις έκτακτες στο Ιασώ που θα μου πάρουν ενα σωρό λεφτά και δεν νομίζω οτι ειναι κατι τοσο επείγον..δεν εχω άλλη επιλογή απο το να κανω χοριακη απο εβδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Eleni20 είπε:

Γιατι δουλευω 7 φορές την εβδ και το ωράριο ειναι 3 το μεσημέρι με 11 το βραδυ.και η γιατρός μου παρασκευές και τρίτες δεν εχει ιατρείο και ειναι μονο απογεύματα.και άδεια δηλαδη να ζητούσα αυριο δεν υπαρχει περίπτωση να την πάρω ετσι και αλλιως δεν εχει και ιατρείο αυριο.προχθες που μικησαμε στο τηλέφωνο μου ειπε να περιμένω μεχρι αυριο και μετα να κανω τεστ η χοριακη.εγω δεν κρατήθηκα και το εκανα πριν 2-3 μερες.την άλλη εβδ σταματάει απο το ιατρείο.βεβαια δέχεται επισκέψεις έκτακτες στο Ιασώ που θα μου πάρουν ενα σωρό λεφτά και δεν νομίζω οτι ειναι κατι τοσο επείγον..δεν εχω άλλη επιλογή απο το να κανω χοριακη απο εβδ 

Α κατάλαβα..!!! Κάνε την Δευτέρα το πρωί αν είναι χοριακη να δεις τι γίνεται..! Τα τεστ τα έκανες βράδυ; Όχι πρωι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Α κατάλαβα..!!! Κάνε την Δευτέρα το πρωί αν είναι χοριακη να δεις τι γίνεται..! Τα τεστ τα έκανες βράδυ; Όχι πρωι;

Τα πρωτα δυο τα εκανα 12 το βραδυ που γύρισα απο την δουλεια..και το τρίτο απόγευμα στην δουλεια ☹️...το τρίτο θα έδειχνε δεν μπορει τοσο πια αναξιόπιστα να ειναι..το τελευταίο το εκανα στην 35η μερα του κύκλου αυτο θα έδειχνε σίγουρα.η γιατρός μου στο τηλέφωνο μου ειχε πει χοριακη αυριο που θα έκλεινα μια εβδ καθυστέρηση αλλα θα παω δευτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eleni20 είπε:

Τα πρωτα δυο τα εκανα 12 το βραδυ που γύρισα απο την δουλεια..και το τρίτο απόγευμα στην δουλεια ☹️...το τρίτο θα έδειχνε δεν μπορει τοσο πια αναξιόπιστα να ειναι..το τελευταίο το εκανα στην 35η μερα του κύκλου αυτο θα έδειχνε σίγουρα.η γιατρός μου στο τηλέφωνο μου ειχε πει χοριακη αυριο που θα έκλεινα μια εβδ καθυστέρηση αλλα θα παω δευτερα 

Κανονικά πρωί γίνονται για πιο έγκυρο αποτέλεσμα. Το λέει και στης οδηγίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κανονικά πρωί γίνονται για πιο έγκυρο αποτέλεσμα. Το λέει και στης οδηγίες 

Ναι το ξερω αλλα δεν ήπια νερό για δυο ώρες και πίστευα οτι και ετσι έγκυρο θα ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου καλησπέρα! Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πράγμα και γι αυτό σε νιώθω απόλυτα!!!! Πολλές κοπέλες αυτούς τους 2-3 μήνες είχαν καθυστέρηση! Ψυχραιμία! Στο λέω γτ εμείς πάθαμε γερο κοκομπλοκο! Ήμασταν σχεδόν σίγουροι...!!! Τα τεστ γίνονται είτε το πρωί, είτε μετά από 4 ώρες χωρίς να έχεις ουρησει. Το τελευταίο στο λέω με πάσα επιφύλαξη, γτ μου το είπε φαρμακοποιός κ όχι γυναικολόγος. Το πιο έγκυρο απ όλα είναι, εννοείται, η χοριακη! 

Μακάρι να έχεις σπορακι κ όχι καθυστέρηση!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Ελενη μου καλησπέρα! Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο πράγμα και γι αυτό σε νιώθω απόλυτα!!!! Πολλές κοπέλες αυτούς τους 2-3 μήνες είχαν καθυστέρηση! Ψυχραιμία! Στο λέω γτ εμείς πάθαμε γερο κοκομπλοκο! Ήμασταν σχεδόν σίγουροι...!!! Τα τεστ γίνονται είτε το πρωί, είτε μετά από 4 ώρες χωρίς να έχεις ουρησει. Το τελευταίο στο λέω με πάσα επιφύλαξη, γτ μου το είπε φαρμακοποιός κ όχι γυναικολόγος. Το πιο έγκυρο απ όλα είναι, εννοείται, η χοριακη! 

Μακάρι να έχεις σπορακι κ όχι καθυστέρηση!!!!!!!!!!!!

Καλημερα Μαρία μου...ετσι ειναι το πιο έγκυρο ειναι η χοριακη..θα παω απο εβδ να κανω οπωσδηποτε!!να το σιγουρεψουμε 100%..αν και ειμαι σίγουρη οτι δεν..εκανα και τα πολυ ευαίσθητα τεστ που πιάνουν απο 10 και πάνω τι να πω..και γενικα δεν πίνω νερό μεσα στην ημέρα οποτε δεν ειναι αραιά πολυ ποτε τα ουρα (Γιαυτο την εχω πατήσει άπειρες φορές με πέτρα στους νεφρούς ?)..εχω μια εβδ καθυστέρηση..η γιατρός μου μου ειπε πριν την εβδ να μην κανω ουτε τεστ ουτε χοριακη αλλα εγω απο την λύσσα μου δεν την άκουσα και τωρα θα περιμενω λίγες μερες ακομη.εσυ αν επιτρέπεται τι κύκλο είχες και ποσο πήγε μετα;εγω εχω σταθερά 31 μερες και τωρα κοντεύω τις 40?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...