Μετάβαση σε περιεχόμενο

τι βλεπετε στην φωτο-τεστ εγκ


stalacid

Recommended Posts

Καλησπέρα! ποιό τέστ είναι?

το θετικό πρέπει να έχει σταυρό ή κάθετη γραμμή?

γιατί αν είναι με κάθετη τότε είναι ξεκάθαρα θετικό!!!!

άντε με το καλό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχνό = θετικό

συγχαρητήρια!!!!

πήγαινε για χοριακή και πάρε το γιατρό σου!!!

σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

ελπίζω να μας φέρεις γούρι και να παίρνουμε σειρά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, μακάρι!! Καλά αποτελέσματα να έχεις! Δεν ξέρω κ πολύ από αυτά, αλλά νομίζω ότι μία χοριακη θα σου λύσει την απορία! Στο εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου! λοιπον ετσι ακριβως ηταν κ το δικο μου και ηταν θετικο οποτε τρεχα για χοριακη! καλα αποτελεσματα ,περιμενουμε νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,έκανα χοριακή. είμαι στην 26η μέρα του κύκλου με ωορηξία και επαφή 10/7 και η χοριακή βγήκε 10,80 .Η γυναικολόγος μ ειπε να κανω επαναληπτικη την Δευτέρα να δούμε αν ανεβηκε. ειναι λετε θετική σαν τιμούλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! ειναι θετική αλλά πολύ πολύ στην αρχή, την Δευτέρα θα πρέπει να είναι κοντά στα 50,

κάνε υπομονή και τη Δευτέρα μίλα και με το γιατρό σου, μπορεί να καθυστέρησε λίγο η συληψη και τώρα αρχίζει να ανεβαινει η χοριακή. Μην αγχώνεσαι, πιστευω οτι εισαι εγκυουλα κι ολα θα πανε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η stalacid είπε:

άντε μακάρι, θα ενημερώσω την Δευτέρα μετά την πρωινή χοριακή :)

Κοριτσάκι καλημέρα!

Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα σήμερα!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. 52 η χοριακή. 29η μέρα του κύκλου σημερα. Πηρα τηλ την γυναικολόγο μου ειπε οτι καλή είναι η τιμή και να την επαναλάβω Παρασκευή οπου αναμένουμε να είναι 400. Και αν ειναι καλά την Παρασκεύή μετά απο μια περίπου εβδομάδα να κλείσουμε ενα ραντεβού για υπέρηχο ώστε να δούμε τον σάκο. Απλά με άγχωσε λίγο η αδερφή μου γιατί μου είπε οτι ποιος ο λόγος να κάνεις κ άλλη χοριακή; συνήθως αν κάποια εχει ιστορικό αποβολών το ελέγχει.Μηπως μου λέει είναι υπερβολική η γιατρός σου; κ επίσης γιατί να πάω να δω σάκο κ οχι κατευθείαν καρδιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα! ειμαι κ γω καινουργια στο φορουμ και εχω προσφατα ολα αυτα που προανεφερες! ειμαι στην 9η εβδομαδα! ειναι λογικο να σου ζηταει δευτερη χοριακη! απο εκει καταλαβαινουν αρκετα και επειδη ηταν λιγεσ οι μοναδες σου ειναι ακομη πιο λογικο! επισης λογικο ειναι και το υπερηχο για να δει το σακο! εγω εκανα χωριακη με 671 μοναδεσ πηγα στο γιατρο μια εβδομαδα περιπου μετα που σημαινει οτι ειχαν αυξηθε κι αλλο και η καρδουλα του δεν ηταν ετοιμη να ακουστει την ακουσαμε στο δευτερο ραντεβου μια εωδομαδα αργοτερα! καλως ηρθες λοιπον στον κοσμο μας.... και οσο μπορεις απεωαλε το αγχος ειδηκα τωρα και ακου πιστα τη γιατρο σου φενεται να ξερει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stalacid είπε:

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. 52 η χοριακή. 29η μέρα του κύκλου σημερα. Πηρα τηλ την γυναικολόγο μου ειπε οτι καλή είναι η τιμή και να την επαναλάβω Παρασκευή οπου αναμένουμε να είναι 400. Και αν ειναι καλά την Παρασκεύή μετά απο μια περίπου εβδομάδα να κλείσουμε ενα ραντεβού για υπέρηχο ώστε να δούμε τον σάκο. Απλά με άγχωσε λίγο η αδερφή μου γιατί μου είπε οτι ποιος ο λόγος να κάνεις κ άλλη χοριακή; συνήθως αν κάποια εχει ιστορικό αποβολών το ελέγχει.Μηπως μου λέει είναι υπερβολική η γιατρός σου; κ επίσης γιατί να πάω να δω σάκο κ οχι κατευθείαν καρδιά? 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια! Τελειόμηνη να είναι η εγκυμοσύνη σου και γερό το μωράκι σου!

Μην αγχώνεσαι, μην κουράζεσαι, να προσέχεις λίγο παραπάνω κι όλα θα πάνε καλά!

Αν θέλεις πές μας λίγο τι ήταν αυτό που σε οδήγησε στο τεστ τόσο νωρίς? τι συμπτώματα είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά λόγια :) 

οσο μπορώ δεν αγχώνομαι,απλά η αδερφή μου που είναι υπερβολική γιατί εχει 2 παιδιά και ενδιάμεσα 2 αποβολές, με παίρνει κ με βομβαρδίζει με ερωτήσεις κ με συγχύζει. 

Εκανα νωρίς τεστ την 26η μέρα διότι απο τον προηγούμενο μήνα που είπαμε να ξεκινήσουμε για παιδάκι μετρούσα μέρες. Εχω πολυκυστικές και οργανώθηκα με την γυναικολόγο για να μην παιδευτώ καιρό, κ έτσι ξεκίνησα κλομιφαίνη και Pregnyl τον προηγούμενο μήνα ώστε να έχω ωορηξία και αυτόν τον μήνα μόνο κλομιφαίνη, κ την 13η μέρα του κύκλου ήμουν στα 20 χιλιοστά και 15η μέρα του κύκλου δλδ 10/7 είχα ωορηξία γιατί το ένιωσα. Την ημέρα εκείνη όπως και τις 3 προηγούμενες καθημερινές επαφές. οπότε την 26η μέρα του κύκλου που η χοριακή θα έδειχνε πήγα και την έκανα γιατί δεν άντεξα να περιμένω 14-15 μέρες μετά την ωορηξία :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η stalacid είπε:

Καλημέρα!!!! Πριν λίγο πήρα τα αποτελέσματα. 52 η χοριακή. 29η μέρα του κύκλου σημερα. Πηρα τηλ την γυναικολόγο μου ειπε οτι καλή είναι η τιμή και να την επαναλάβω Παρασκευή οπου αναμένουμε να είναι 400. Και αν ειναι καλά την Παρασκεύή μετά απο μια περίπου εβδομάδα να κλείσουμε ενα ραντεβού για υπέρηχο ώστε να δούμε τον σάκο. Απλά με άγχωσε λίγο η αδερφή μου γιατί μου είπε οτι ποιος ο λόγος να κάνεις κ άλλη χοριακή; συνήθως αν κάποια εχει ιστορικό αποβολών το ελέγχει.Μηπως μου λέει είναι υπερβολική η γιατρός σου; κ επίσης γιατί να πάω να δω σάκο κ οχι κατευθείαν καρδιά? 

Καλησπέρα κ συγχαρητήρια κορίτσι μου!!

Άκουσε με κ θα με θυμηθείς!!! Δεν θα ακούς κανέναν!!!κανέναν όμως!!ξέρεις το τι θα ακούσεις;; Δεν μπορείς να φανταστείς κ συνέχεια θα αγχώνεσαι!!! Άκουσα κι εγώ αυτή τη @@ από την αδερφή μου που έχει 3 παιδιά κ χωρίς αποβολή..κ έβριζα τα πάντα..τη χοριακη την κάνουμε για να δούμε αν εξελίσσεται κανονικά..

Ξεκίνησα ακριβώς με την ίδια χοριακη κ είχα κ μια μέρα καθυστέρηση κ έκανα επανάληψη χοριακης άλλες δύο φορές κ τωρα είμαι στην 15η εβδομάδα. Έκανα την  1η χοριακη Παρασκευή, 2η χοριακη Δευτέρα κ 3η Τετάρτη κ μετά Παρασκευή πήγαμε κ είδαμε σάκο..

Άσε να λέει ο καθένας τα δικά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσάκια μου!! τι κανετε?να σας ενημερώσω οτι σήμερα ειδα σάκο :) και σε 12 μερες θα παμε για καρδιά με το καλό.

xc.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω,πω!! Μας τρελανες!! Με το καλό κούκλα μου!!!! Να είσαι καλά κ εσύ κ το νινι σας!!!!! Τελειομηνη κύηση κ εύκολο τοκετό εύχομαι!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα!!! :) αντε με το καλό όλες οι εγκυούλες εδώ να έχουμε μια καλή κύηση με το καλό :) Πάλι καλά υπάρχει κ το forum να λέμε τα νέα μας κ να συμπαραστεκόμαστε χεχ τα φιλιά μου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stalacid είπε:

Κοριτσάκια μου!! τι κανετε?να σας ενημερώσω οτι σήμερα ειδα σάκο :) και σε 12 μερες θα παμε για καρδιά με το καλό.

xc.jpg

αχ αυτη η κουκιδιτσα! με το καλο κοριτσι! ολα να πανε κατ ευχην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2016 at 1:12 ΠΜ, ο/η stalacid είπε:
στις πριν 4 ώρες, ο/η stalacid είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα!!! :) αντε με το καλό όλες οι εγκυούλες εδώ να έχουμε μια καλή κύηση με το καλό :) Πάλι καλά υπάρχει κ το forum να λέμε τα νέα μας κ να συμπαραστεκόμαστε χεχ τα φιλιά μου! :)

Πολλά συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!! ♡♡♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Είμαι νέα στο φόρουμ. Έκανα ένα τεστ clearblue στο οποίο εγώ νομίζω πως φαίνεται μια πολυυυυυυυυυυυυυ άχνη γραμμή ενώ 2 φίλες μου που το έδειξα μου είπαν πως δεν υπάρχει τιποτα. Θα ήθελα την γνώμη σας αν εσείς βλέπετε κατι. Ευχαριστω!!

20160816_170031.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vidi είπε:

Καλησπερα! Είμαι νέα στο φόρουμ. Έκανα ένα τεστ clearblue στο οποίο εγώ νομίζω πως φαίνεται μια πολυυυυυυυυυυυυυ άχνη γραμμή ενώ 2 φίλες μου που το έδειξα μου είπαν πως δεν υπάρχει τιποτα. Θα ήθελα την γνώμη σας αν εσείς βλέπετε κατι. Ευχαριστω!!

20160816_170031.jpg

Καλησπέρα κ καλως μας ηρθες!! Ακριβως ετσι ηταν κ το δικο μου κ ηταν αρνητικο. Δυστυχως... Υπομονη κ θα ερθει κ το θετικο...!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απαντηση. Έλεγα να το επαναλάβω το πρωί μιας και το έκανα μεσημέρι και με μικρή ροή ούρων γιατί ήμουν ανυπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως οραματιζομαι μια αμυδρη καθετη γραμμη.χωρις να θελω να σε ξεσηκωσω. την ημερα που  ποσταρα την φωτο που βλεπεις που ειναι self clear εκανα και clear blue σαν το δικο σου,κ ηταν υπερβολικααααα αχνη, σε σημειο να λες εχω παραισθησεις.. κ εντελει ειναι εγκυμοσυνη. σημερα ακουσα κ καρδουλα :) ελπιζω ολα να πανε καλά και να είσαι!! καληνύχταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...