Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κιλα και εξωσωματικη


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα, σκεφτομαστε με τον αντρα μου για εξωσωματικη απο σεπτεμβρη ειμαι 26 ετων,  80 κιλα και 1,65 υψος  εχουμε κανει σπερματεγχυσεις οι οποιες δεν πετυχαν. Μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε πως για να φτασουμε στο σημειο αυτο πρεπει να προσεξω τη διατροφη μου κ να μην εχω πολλα κιλα στην εξωσωματικη.. Εσεις οσες κανατε εξωματικη ποσα κιλα εισασταν πριν? Και ποσα μετα? Τα χασατε ευκολα? σας πετυχε με τη πρωτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Πόπη!εγώ έκανα εξωσωματική και δεν έβαλα κιλά...Απλά την περίοδο που έκανα ενέσεις και έπινα χάπια είχε πρηστεί η κοιλιά μου, τίποτα άλλο δεν έγινε...είμαι 1.60 με 55 κιλά...η πρώτη ήταν πετυχημένη αλλά δεν προχώρησε για άλλους λόγους και οι άλλες 2 με κατεψυγμένα απέτυχαν...Μετά το καλοκαίρι θα κάνω πάλι τη διαδικασία όλη απότην αρχή...Εσύ τι φάση είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω ειμαι 26 ετων εχω κανει 5 αποτυχημενες σπερματεγχυσεις  και λεμε απο σεπτεμβρη για εξωωματικη απλως ο γιατρος μου ειπε να χασω κιλα πριν μπουμε στη διαδικασια. Με βαση την ημερομηνια περιοδου μου θα αδειαθετησω στις 17 σεπτεμβρη (λογικα)  μετα θα ξεκινησουμε... Εσυ εκανες θεραπεια κατα τη διαρκεια της περιοδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 31 οπότε μην απελπίζεσαι...Εγώ αδιαθετησα κ ξεκίνησα χάπια κ ενέσεις...κάπου κοντά στην ωορρηξια η οποία με τις ενέσεις είναι σχεδόν προγραμματισμενη έκανα την ωοληψια...περίπου τον ίδιο καιρο θα ξεκινήσουμε...ποιο είναι το πρόβλημα αν επιτρέπεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2016 at 8:23 ΜΜ, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Εγώ είμαι 31 οπότε μην απελπίζεσαι...Εγώ αδιαθετησα κ ξεκίνησα χάπια κ ενέσεις...κάπου κοντά στην ωορρηξια η οποία με τις ενέσεις είναι σχεδόν προγραμματισμενη έκανα την ωοληψια...περίπου τον ίδιο καιρο θα ξεκινήσουμε...ποιο είναι το πρόβλημα αν επιτρέπεται? 

Εχουμε χαμηλη κινητικοτητα κ μερικες συγκολλησεις.... Οπως καταλαβες σαν μεθυσμενα ειναι κολλημενα κ αργα..Χαχαχαχαχαχα!! Ετσι εκανα κ εγω τις σπερματεγχ. επαιρνα serpafar 2η με 7η μερα περιοδου πρωι βραδυ εκανα κ ενεσεις. Φαρμακο πιο σου ειχε δωσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έβαζα τις ενέσεις  bravelle κ τις suprefact. Έπινα κ τα cyclacur τα άσπρα κ μετά την εμβρυομεταφορα τα υποθετα cyclogest... ξέρεις τι πρωτόκολλο θα ακολουθησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν ξερω τπτ  μου ειπε ο γιατρος να το αφησουμε για καλοκαιρι κ να μιλησουμε απο σεπτεμβρη. Ενα φακελο μου ειχε δωσει κ ελεγε τη διαδικασια... Εσυ τι εννοεις πρωτοκολλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν κάποια πρωτόκολλα που ακολουθήσεις ανάλογα με το πρόβλημα που έχεις...δηλαδή υπάρχουν διαφορές στις ενέσεις και στα χάπια..αν ψάξεις μέσα στο ίντερνετ θα βρεις σχετικές πληροφορίες...η διαδικασία από ότι ξέρω είναι η ίδια..καλό κουράγιο και εδώ θα είμαστε να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ζωγιαμπελ είπε:

Υπάρχουν κάποια πρωτόκολλα που ακολουθήσεις ανάλογα με το πρόβλημα που έχεις...δηλαδή υπάρχουν διαφορές στις ενέσεις και στα χάπια..αν ψάξεις μέσα στο ίντερνετ θα βρεις σχετικές πληροφορίες...η διαδικασία από ότι ξέρω είναι η ίδια..καλό κουράγιο και εδώ θα είμαστε να τα λέμε..

Σ' ευχαριστω πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...