Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκολληση


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα.ειμαι στην 6βδομ και 3 ημερων σημερα πηγα για υπερηχο γτ ειχα λιγο αιμα ...ο γιατρος ειδε το σακο το μωρακι και ειχε και καρδιακη λειτουργια αλλα μας εδειξε και μια μικρη αποκολληση...βεβαια παιρνω προγεστερονη....εχει συμβει σε καποια;;; ειναι πολυ σοβαρο;;;ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη. Με το καλο.

Utrogestan σου έδωσε έτσι? Και σου είπε λογικά να κατσεις ξαπλωμένη Κ να μη κανεις τπτ.  Σωστά???  Κ εγώ το είχα πάθει Κ μου είχε πει αυτά ακριβως. Το πρωτο 3ο είναι πλ δύσκολο στην εγκυμοσύνη όσο αναφορά στο να σταθεροποιηθεί και να πάνε όλα καλά. Η αποκόλληση πλακούντα είναι αντιμετωπίσιμη αρκεί να προσεχείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μη φοβάσαι ! επαθα και εγω 2 φορες οπως και εσυ , η πρώτη στην ιδια εβδομάδα με εσενα και η δευτερη στην 12! σήμερα μπήκα στον 6ο μηνα και ειμαι μια χαρα! ξάπλωσε ξεκουράσου και παρε τα χαπια σου ! ασε ολους τους αλλους να κανουν τα παντα για εσενα! 
λιγο την δυσκοιλιότητα να προσεξεις αν εχεις  και ξεκουραση !!! συμβαινει σε πολλες κοπελες ! ! ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2016 at 11:03 ΠΜ, ο/η izambella είπε:

να μη φοβάσαι ! επαθα και εγω 2 φορες οπως και εσυ , η πρώτη στην ιδια εβδομάδα με εσενα και η δευτερη στην 12! σήμερα μπήκα στον 6ο μηνα και ειμαι μια χαρα! ξάπλωσε ξεκουράσου και παρε τα χαπια σου ! ασε ολους τους αλλους να κανουν τα παντα για εσενα! 
λιγο την δυσκοιλιότητα να προσεξεις αν εχεις  και ξεκουραση !!! συμβαινει σε πολλες κοπελες ! ! ! 

Ακριβώς τα ίδια και εγώ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην φοβάσαι..... Κ εγώ είχα πάθει αποκολλησεις την πρώτη με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος και την επόμενη την έπαθα στην όγδοη εβδομάδα... Πήρα ουτροτζεσταν και ξεκούραση.... Τώρα περιμένω να γεννησω!!!!!! Η αδερφή μου είναι 12 εβδομάδων και έχει αποκολληση από την έβδομη εβδομάδα... Οπότε μην αγχώνεσαι.... Απλά θέλει προσοχή ⚠.... Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ακριβώς τα ίδια και εγώ!!!!!

σοβαρα?? το πρωτο?? αγορι κοριτσι ?? με το καλο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η danah 2016 είπε:

Απλα εγω φοβαμαι λιγο γτ ειχα αλλη μια αποτυχια πριν ενα χρονο στην 11βδομαδα...

να μην το σκέφτεσαι ! ολα θα πανε καλα ! ξεκουράσου και θα περάσει ! κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου ! ! ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η izambella είπε:

σοβαρα?? το πρωτο?? αγορι κοριτσι ?? με το καλο !!! 

Δεν ξέρω ακόμα φύλο και είμαι στην 16 εβδομαδα! Εσύ αγόρι ή κορίτσι??? Με το καλό και το δικό σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια να ρωτησω κατι....εασς στην αρχη το στηθος σας ητανε συνεχεια πρησμενο...;;;γτ εμενα χθες κανα 10λεπτο ξεπρηστηκε και μου κοπηκανε τα ποδια...λεω παει τελος αυτο ητανε ...αλλα μετα πρηστηκε παλι μεχρι και τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη γεια σου. Μην περιμένεις το στηθος να ειναι συνεχεια πρησμενο. Εμενα δεν ήταν καθόλου μα καθολου απο την αρχή´. Οταν γεννας πρήζεται για τα καλά απο το γάλα. Χιχιιι. Να προσέχεις τον εαυτό σου κ όλα θα πανε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2016 at 9:55 ΠΜ, ο/η danah 2016 είπε:

Καλημερα κοριτσια να ρωτησω κατι....εασς στην αρχη το στηθος σας ητανε συνεχεια πρησμενο...;;;γτ εμενα χθες κανα 10λεπτο ξεπρηστηκε και μου κοπηκανε τα ποδια...λεω παει τελος αυτο ητανε ...αλλα μετα πρηστηκε παλι μεχρι και τωρα...

το επαθα και εγω... καποιες μερες ηταν πολυ πρησμένο και καποιες αλλες τιποτα , ουτε πονος ουτε πρήξιμο! ειναι λιγο σοκ το καταλαβαινω, αλλα ο γιατρος μου με καθησύχασε ,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετα απο 4 μερες ξαναειχα αιμα καφε και παλι αγχοθηκα....φοβαμαι νην ξυπνησω κανα πρωι και παει το σπορακι μου...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η izambella είπε:

το επαθα και εγω... καποιες μερες ηταν πολυ πρησμένο και καποιες αλλες τιποτα , ουτε πονος ουτε πρήξιμο! ειναι λιγο σοκ το καταλαβαινω, αλλα ο γιατρος μου με καθησύχασε ,,,

Μακαρι και εμενα να μου πανε ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Και εγώ τα ίδια έπαθα με το που πάτησα την 6η εβδομάδα. Η γιατρός μου έδωσε utrozestan  και τώρα είμαι στην ξεκούραση και εγώ. Δύο μέρες μετά ξύπνησα με αφορητους πόνους και η αλήθεια είναι ότι νόμιζα ότι τι έχασα αλλά ήταν το έντερο μου και το μωρακι μου ζει και βασιλεύει, δόξα το θεο. Προσπαθώ να είμαι θετική αλλά η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι. Μου δώσατε θάρρος διαβάζοντας τα δικά σας και ελπίζω όλα να πάμε καλά με όλες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...