Μετάβαση σε περιεχόμενο

τραχηλικη εξεταση


Recommended Posts

Καλησπερα!! Είμαι νέα στην ομάδα αν Κ γενναω τις επόμενες μέρες με λητ 19/7 έχετε κανει τραχηλικη εξέταση...??? Δεν ειναι σαν"βιασμός"??? Η μονο εγώ ενοχληθηκα και πονεσα τόσο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A κοντά κοντά είμαστε! Αγοράκι ή κοριτσάκι? Να σε ρωτήσω?! Εκανα τέταρτη απόγευμα αυτήν την υπεροχή εξέταση Κ μέχρι σήμερα είχα σαν ροζ αιμα- βλέννα! Εσύ είχες τπτ ? Να ανησυχησω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η matsa είπε:

A κοντά κοντά είμαστε! Αγοράκι ή κοριτσάκι? Να σε ρωτήσω?! Εκανα τέταρτη απόγευμα αυτήν την υπεροχή εξέταση Κ μέχρι σήμερα είχα σαν ροζ αιμα- βλέννα! Εσύ είχες τπτ ? Να ανησυχησω?

Αγορακιιιιιιιι.... εσύ????Κ Τέταρτη ;)

Η μαια μ ειχε πει ότι μπορεί ν βγάλω επειδή πονεσα.... εκτός κ αν εβγαλες πολυυυ ωρα ... πάρε τηλ τ γιατρό σου μην έχεις τ μυαλο σ συνέχεια εκεί...,

Το μωρό είναι ζωηρό ,?

Τωρα ειδα τ μέχρι σήμερα .... μέχρι σήμερα αίμα??????

Καλε τοσες μέρες αίμα με βλέννα ? Πάρε τηλ ν λας να σε δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2016 at 11:50 ΜΜ, ο/η matsa είπε:

A κοντά κοντά είμαστε! Αγοράκι ή κοριτσάκι? Να σε ρωτήσω?! Εκανα τέταρτη απόγευμα αυτήν την υπεροχή εξέταση Κ μέχρι σήμερα είχα σαν ροζ αιμα- βλέννα! Εσύ είχες τπτ ? Να ανησυχησω?

Με το καλό και με έναν πόνο.... Σε ποια εβδομαδα την κάνουμε την τραχηλικη εξέταση;;; Κ εμένα μου είπαν ότι πονάει.... Ουφ λες να μου κάνει τίποτα τέτοιο αύριο και να πονάω πολύ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εσύ με εναν πόνο κοπελα μ!!! Απο την 36 Κ μετα στην κανουν για να δουν πιθανή διαστολή. Πονας αρκετά εκείνη την ωρα αλλά μετα απο κάνα 10λεπτο περνάει ο πόνος. Για μένα ηταν παράξενη ή αίσθηση Κ δεν με είχε προειδοποιήσει κανεις. Την 2 φορά ήμουν πιο προετοιμασμένη Κ πιο χαλαρη οποτε ο γιατρός εξέτασε όπως έπρεπε Κ πονεσα Κ λιγοτερο. Ποσο εβδομάδων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Και εσύ με εναν πόνο κοπελα μ!!! Απο την 36 Κ μετα στην κανουν για να δουν πιθανή διαστολή. Πονας αρκετά εκείνη την ωρα αλλά μετα απο κάνα 10λεπτο περνάει ο πόνος. Για μένα ηταν παράξενη ή αίσθηση Κ δεν με είχε προειδοποιήσει κανεις. Την 2 φορά ήμουν πιο προετοιμασμένη Κ πιο χαλαρη οποτε ο γιατρός εξέτασε όπως έπρεπε Κ πονεσα Κ λιγοτερο. Ποσο εβδομάδων είσαι?

Να είσαι καλά κοπέλα μου.....Με το καλό σε όλες μας....την Τετάρτη μπαίνω στην 37η εβδομάδα..... Είχα βέβαια μέχρι χτες κάτι πονακια.... Λες αύριο που έχω γιατρό να μου κάνει την εξέταση αυτή;;;; Θα πεθάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Και εσύ με εναν πόνο κοπελα μ!!! Απο την 36 Κ μετα στην κανουν για να δουν πιθανή διαστολή. Πονας αρκετά εκείνη την ωρα αλλά μετα απο κάνα 10λεπτο περνάει ο πόνος. Για μένα ηταν παράξενη ή αίσθηση Κ δεν με είχε προειδοποιήσει κανεις. Την 2 φορά ήμουν πιο προετοιμασμένη Κ πιο χαλαρη οποτε ο γιατρός εξέτασε όπως έπρεπε Κ πονεσα Κ λιγοτερο. Ποσο εβδομάδων είσαι?

Να είσαι καλά κοπέλα μου.....Με το καλό σε όλες μας....την Τετάρτη μπαίνω στην 37η εβδομάδα..... Είχα βέβαια μέχρι χτες κάτι πονακια.... Λες αύριο που έχω γιατρό να μου κάνει την εξέταση αυτή;;;; Θα πεθάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα σε περναω 2 βδομάδες.  Τα πονακια σου θα συνεχιστούν. Είναι λογικά. Συσπάσεις μήτρα ίσως Κ διαστολή τραχήλου στριμωγμένο μωρο. Εχουμε πολλά στον 9ο. Κοιτά πας προετοιμασμένη πια. Για να σου δώσω μια εικόνα... σε έχει ξαπλωμένη , βάζει γάντι Κ λιπαντικό Κ ουσιαστικά σε ψαχουλευει εσωτερικά.  Η αλήθεια είναι οτι παίζει ρολο Κ το χερι του γιατρού Κ το ποσο ανοιχτή είσαι απο κάτω εσύ. Εχω διαβάσει για κοπέλες που δεν τις ενόχλησε. Οι περισσότερες το χαρακτήρισαν τύπου "βιασμού" σαν Κ εμένα. Πριν στο κανει πες του να στο πάει σιγά σιγά. Παλι θα πονεσεις αλλά θα είναι πιο ήρεμα. Κ κυρίως τε ξέρεις. Δεν πας στα τυφλά. Δυστυχώς είναι κάτι που θα μας κανουν μέχρι Κ τελευταια στιγμη για να βλέπουν την διαστολή. .τι περιμένεις?αγοράκι? Κοριτσάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Αααα σε περναω 2 βδομάδες.  Τα πονακια σου θα συνεχιστούν. Είναι λογικά. Συσπάσεις μήτρα ίσως Κ διαστολή τραχήλου στριμωγμένο μωρο. Εχουμε πολλά στον 9ο. Κοιτά πας προετοιμασμένη πια. Για να σου δώσω μια εικόνα... σε έχει ξαπλωμένη , βάζει γάντι Κ λιπαντικό Κ ουσιαστικά σε ψαχουλευει εσωτερικά.  Η αλήθεια είναι οτι παίζει ρολο Κ το χερι του γιατρού Κ το ποσο ανοιχτή είσαι απο κάτω εσύ. Εχω διαβάσει για κοπέλες που δεν τις ενόχλησε. Οι περισσότερες το χαρακτήρισαν τύπου "βιασμού" σαν Κ εμένα. Πριν στο κανει πες του να στο πάει σιγά σιγά. Παλι θα πονεσεις αλλά θα είναι πιο ήρεμα. Κ κυρίως τε ξέρεις. Δεν πας στα τυφλά. Δυστυχώς είναι κάτι που θα μας κανουν μέχρι Κ τελευταια στιγμη για να βλέπουν την διαστολή. .τι περιμένεις?αγοράκι? Κοριτσάκι?

Αγοράκι περιμένω.... Εσύ;  Ουφ.....κοντεύεις κ εσυ.... Λίγο από άγχος της γεννας λίγο αυτό με το ψαχουλεμα.... Αχ τυχεροί άντρες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έχουν πει ότι αν έχεις επαφές τον ενατο μήνα ότι ανοίγει ο τραχηλος και γεννας πιο εύκολα.... Είναι αλήθεια άραγε;;;; Εγώ προς το παρόν το έχω ξεχάσει αυτό το πράγμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι περιμένω εγώ... Κ την περιμένω πως Κ πως!! Ισχυει...τυχεροί άντρες.... εμας μας είπε ο γιατρός περπάτημα Κ επαφες... βέβαια ρωτά τον δικο σου Γτ έχει σημασία πως είναι ο τράχηλος... αν δλδ είναι πλ μαλακός Κ κάτω ίσως να μην χρειαζεται Γτ θα είναι έτοιμος. Εμένα ας πούμε είναι πίσω Κ ψηλά...πφ...άστα να πάνε... αλλά Κ ή επαφη μην νομίζεις.... αφήνει στο πλάι Κ σιγά σιγά... ίσα να δλδ...Κ φυσικά τρ γίνεται κατ ανάγκην Κ απο τους δυο μας...αλλά χαλαλι της!! Χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Κοριτσάκι περιμένω εγώ... Κ την περιμένω πως Κ πως!! Ισχυει...τυχεροί άντρες.... εμας μας είπε ο γιατρός περπάτημα Κ επαφες... βέβαια ρωτά τον δικο σου Γτ έχει σημασία πως είναι ο τράχηλος... αν δλδ είναι πλ μαλακός Κ κάτω ίσως να μην χρειαζεται Γτ θα είναι έτοιμος. Εμένα ας πούμε είναι πίσω Κ ψηλά...πφ...άστα να πάνε... αλλά Κ ή επαφη μην νομίζεις.... αφήνει στο πλάι Κ σιγά σιγά... ίσα να δλδ...Κ φυσικά τρ γίνεται κατ ανάγκην Κ απο τους δυο μας...αλλά χαλαλι της!! Χιχιχ

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω όρεξη ούτε για αυτό τώρα... Χαχαχα....σκέφτομαι τι θα περάσω και φοβάμαι ? ώρες ώρες......αχ αντε να τα αγκαλιασουμε με το καλό... Εσύ το κοριτσάκι σας και εγώ το αντρακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιο πολύ φοβάμαι οτι δεν θα καταλάβω οτι γενναω ??? κ για το μετα το μαιευτηριο...για το σπιτι... τις πρωτες  μερες. Για τον τοκετο σαν διαδικασια δεν φοβαμαι!!!!ασε που λογιξα θα κανω επισκληριδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Εγώ πιο πολύ φοβάμαι οτι δεν θα καταλάβω οτι γενναω ??? κ για το μετα το μαιευτηριο...για το σπιτι... τις πρωτες  μερες. Για τον τοκετο σαν διαδικασια δεν φοβαμαι!!!!ασε που λογιξα θα κανω επισκληριδιο!

Κ εγώ το σκέφτομαι αυτό αν καταλάβω ότι γενναω χαχαχαχα.....εγώ δυστυχώς επισκληριδιο δεν θα κάνω επειδή έχω πρόβλημα με την μέση μου και αν γεννησω φυσιολογικά θα γεννησω χωρίς αναισθησια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia laoura είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η matsa είπε:

Εγώ ως 19/7... αλλά ελπίζω να βγει γρήγορα!!

Πήγα στον γιατρό σήμερα..... Δεν με εξέτασε ουφφ....μου είπε όμως ότι 26 Ιουλίου θα μπω μέσα για καισαρική μάλλον επειδή έχω πρόβλημα με την μέση μου..... Και επειδή ήδη πονάνε και τα ισχια μου φοβάται μην πάθω τίποτα... Θα το κοιτάξει για φυσιολογικό πάλι στις 19 Ιουλίου που έχω ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κανείς καισαρική δεν υπάρχει λογος να σου κανει αυτή την εξέταση!!!! Γτ ουσιαστικά δεν χρειαζεται το κάτω μέρος σου! Να κανεις οτι είναι καλυτερο για σένα Κ το μωρο σου! Που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η matsa είπε:

Αν κανείς καισαρική δεν υπάρχει λογος να σου κανει αυτή την εξέταση!!!! Γτ ουσιαστικά δεν χρειαζεται το κάτω μέρος σου! Να κανεις οτι είναι καλυτερο για σένα Κ το μωρο σου! Που θα γεννήσεις?

Στεναχωριεμαι γιατί αν όντως κάνω καισαρική θα μου κάνει ολική ναρκωση και δεν θα ακούσω το πρώτο του κλάμα ?....... Στο Αγία ολγα είναι δημόσιο.... Είναι νοσοκομείο και έχει μαιευτικο τμήμα... Εσύ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...