Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποτυχία λήψης τραχηλικού επιχερίσματος


Recommended Posts

γεια σας.

δεν είμαι μαμά αλλά είδα ότι θα μπορούσα να μάθω πληροφορίες για γυναικολόγους και γυναικολογικά θέματα και γράφτηκα. ήθελα να ρωτήσω: υπάρχει περίπτωση να μην μπορέσουν να σου πάρουν δείγμα από τον  τράχηλο στο παπ τεστ γιατί έχει κλείσει ο τράχηλος? έκανα κολποσκόπηση και είδαν κανονικά τον τράχηλο και την λοίμωξη και γενικά ό,τι βλέπουν κάθε φορά και όταν πήγα να πάρω τα αποτελέσματα του παπ μου είπαν αυτό. μου είπαν επίσης ότι αν και στην επαναληπτική σ=δειγματοληψία δεν είναι καλό το δείγμα θα πρέπει να κάνω διάνοιξη τραχήλου με ολική αναισθησία. εδώ και δέκα χρόνια που πάω, δεν έχει συμβεί ποτέ κάτι. πάω στο Αλεξάνδρας και κάθε φορά κάνει την εξέταση κάποιος ειδικευόμενος αλλά επιβλέπουν και διδάσκουν ταυτόχρονα οι γιατροί.

από όσο έψαξα, για να μην βγάλει αποτέλεσμα το παπ πρέπει ή να μην πάρει καλό δείγμα ο γιατρός, ή να μην κάνει σωστά τη διαδικασία το άτομο που βάζει το δείγμα στα πλακάκια.

επίσης θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε την κυρία Παππά Καλλιόπη γυναικολόγο. και κάποια γυναικολόγο Πέππα?

 

ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...