Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


Recommended Posts

Κοριτσια μου εσεις τι συμπτωματα ειχατε πριν τη περιοδο??

εκανα σπερματεγχυση 10/6 περιμενω περιοδο 27/6 και απο χθες εχω δεκατα απο 37,2 ως 37,8.Καλυτερα να ειχα πυρετο παρα αυτο......εσεις τι λετε γιαυτο να παρω τον γυναικολογο μου να τον ενημερωσω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Πόπη. Δεκατα εχουμε παντα απο την ημερα ωορρηξιας εως μια-δυο ημερες πριν αδιαθετισουμε (οπου και επανερχεται  η θερμοκρασια σωματος. Αυτο βεβαια μπορεις να το καταλαβεις κυριως οταν ξερεις ποια ειναι η μεση θερμοκρασια του σωματος σου.

Σε καθε περιπτωση, στου κυκλους που εγω δεν ημουν εγκυος, ειχα παντα 37 με 37,5 και μετα δυο μερες πριν αδιαθετισω επανερχοταν στο φυσιολογικο. Οταν εμεινα εγκυος, η θερμοκρασια παρεμενε 37,5 για μερες μεχρι που εκανα χοριακη και ηταν θετικο. Ευχομαι συντομα να εχεις τα νεα που επιθυμεις :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Κοριτσια μου εσεις τι συμπτωματα ειχατε πριν τη περιοδο??

εκανα σπερματεγχυση 10/6 περιμενω περιοδο 27/6 και απο χθες εχω δεκατα απο 37,2 ως 37,8.Καλυτερα να ειχα πυρετο παρα αυτο......εσεις τι λετε γιαυτο να παρω τον γυναικολογο μου να τον ενημερωσω??

Νομιζω χωρις να ειμαι ηδημων οτι ειναι λιγο νωρις γ συπτωματα.παρ ολα αυτα η ερωτηση στο γιατρο σ δεν κανει κακο!!

Φιλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!Ειμαι καινουρια εδω στο φορουμ.Πριν κατι ωρες ανοιξα ενα θεμα και δν πηρα απαντηση.Εχω ενα θεματακι που με προβληματιζει.Λοιπον 27/5 ειχα εμμηνο ρυση και κραταει4-5 μερες.Εχω ελευθερες επαφες με τν συντροφο μου.Εχθες κανω ενα τεστ πριν καθυστεριση η περιοδος μου και βγηκε θετικο με αχνη γραμμη που φενεται ομως δεν ειναι να πεις οτι δν ειδαμε καλα.Τωρα δν ξερω τι να κανω δν εχω ιδεα μπορει καποια να μου δωσει καμια συμβουλη τι να κανω μην ενθουσιαζομαι απο τωρα.Να κανω μια Β'χοριακη θα δειξει κατι?Δεν ξερω τιποτα!Περιμενω την απαντηση σας!Α!Το τεστ ειναι απο νοσοκομειο!Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και ευχομαι οτι καλυτερο στς ζωες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου εννοειται οτι η β χοριακη θα δειξει!ειναι πιο αξιοπιστη απο τα τεστ κ εφ οσον εχεις ηδη στα χερια σου θετικο τεστ ασχετο αν ειναι αχνο βουρ για χοριακη!!ο γιατρος σου τι σου ειπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω για τν απαντηση!!Δεν εχω γιατρο αυτο ειναι το θεμα και ρωτησα εναν γιατρο δν ξερω καν το ιστορικο του και μου ειπε δεν ξερει αμα διξει κατι η χοριακη και να κανω υπομονη και απο τριτη 21 του μηνα να παω να κανω χοριακη τωρα δν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι αυτη η στιγμη που ζεις δεν θελει αγχος παρα μονο χαρα!!αν δεν αντεχεις εψς τις 22 που σου λεει ο γιατρος πηγαινε αυριο να σου φυγει.μην στεναχωριεσαι μην σε πιανει πανικος!!παντως ημαστε κοντα και εγω στις 22 δεν περιμενω να αδιαθετησω!!θα δειξει!!σου ευχομαι ολοψυχα το αποτελεσμα που επιθυμεις!!!???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ εμεις ημαστε σε αυτην την φαση!!περιμενουμε παλι να δουμε!προσπαθουμε κοντα στον χρονο αλλα τσαμπα δυστυχως διοτι ειχαμε προβλημα κινητικοτητας στο σπερμα.τωρα εδω και 3 μηνες ειναι πολυ καλο και ετσι περιμενουμε!καποια στιγμη θα ερθει!!

Εσυ ποσο χρονων εισαι?προσπαθεις καιρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αλλα οχι καιρο να ειναι 3 μηνες ειμαι 23.Ο αντρας μου εκανε εξετασεις και βγηκαν ολα καλα και εγω εκανα επισης ολα καλα.Μακαρι να καταφεραμε κατι και εμεις και εσεις!Εσυ ποσο εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω 34 και ο συζηγος μου 38.

Αντε ωραιαααα δεν θελω να σε γεμισω ενθουσιασμο αλλα νομιζω πως αν κανεις β χοριακη θα δειξει σιγουρα!!τελος παντων οποτε νιωσεις εσυ ετοιμη το κανεις!!

Οτι αλλο χρειαστεις και μπορω εγω ε????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σαι καλα και παλι!Να σε ρωτησω περι χοριακης μπορει να ξερεις αμα τν κανω ποσο λες να ειναι η τιμη τς σε ρωταω γτ οπως ειπα καθυστεριση δν εχω..αλλα το τεστ ειναι θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα απ οσο εχω διαβασει απο γυναικα σε γυναικα διαφερει δεν ηερω καθολου αλλα ο μικροβιολογος σου θα σε κατατοπισει.επισεις μπορεις να το ψαξεις και στο ιντερνετ εγω κατα τυχει ειχα βρει ανα εβδομαδα ποσο διακυμαινεται η χοριακη αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα βρει.

?????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει ωραια.Σε ευχαριστω πολυ οταν θα εχω νεα θα σου στειλω εδω η εσυ αμα εχεις νεα περιμενω.Ναι εισαι καλα και μακαρι να τα εχουμε καταφερει καιβοι δυο.Φιλια πολλα!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι καλα!!ναι βεβαιως οτι ειναι ξαναμιλαμε!!φιλια πολλαα!!

Αα ξεχασα να σου πω οτι ξαπου διαβασα οτι σημαδι εγκυμοσυνης ειναι και κολπικα λευκα υγρα!

Φιλια!τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η iren_af είπε:

Καλησπέρα Πόπη. Δεκατα εχουμε παντα απο την ημερα ωορρηξιας εως μια-δυο ημερες πριν αδιαθετισουμε (οπου και επανερχεται  η θερμοκρασια σωματος. Αυτο βεβαια μπορεις να το καταλαβεις κυριως οταν ξερεις ποια ειναι η μεση θερμοκρασια του σωματος σου.

Σε καθε περιπτωση, στου κυκλους που εγω δεν ημουν εγκυος, ειχα παντα 37 με 37,5 και μετα δυο μερες πριν αδιαθετισω επανερχοταν στο φυσιολογικο. Οταν εμεινα εγκυος, η θερμοκρασια παρεμενε 37,5 για μερες μεχρι που εκανα χοριακη και ηταν θετικο. Ευχομαι συντομα να εχεις τα νεα που επιθυμεις :-)

μου ειπε ο γιατρος στις 20 του μηνος να κανω χοριακη αλλα ετσι μου ειχε πει κ στη προηγουμενη σπερματεγχυση ειχα θετικη χοριακη κ μετα αδειαθετησα αυτο με εριξε ψυχολογικα γιαυτο τωρα θα περιμενω μεχρι 27 να αδειαθετησω κ αν οχι να παω... Αυτη την αναμονη βρε κοριτσια πως θα τη περασω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Νομιζω χωρις να ειμαι ηδημων οτι ειναι λιγο νωρις γ συπτωματα.παρ ολα αυτα η ερωτηση στο γιατρο σ δεν κανει κακο!!

Φιλικα

ναι εννοειται το γνωριζω αυτο ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα εχουν περασει μονο 5 μερες... Τι στο καλο δεκατα ειναι αυτα τωρα που πρεπει να προσεχω..... θα περιμενω μεχρι 27 και μετα θα κανω χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎15‎/‎06‎/‎2016 at 8:15 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

μου ειπε ο γιατρος στις 20 του μηνος να κανω χοριακη αλλα ετσι μου ειχε πει κ στη προηγουμενη σπερματεγχυση ειχα θετικη χοριακη κ μετα αδειαθετησα αυτο με εριξε ψυχολογικα γιαυτο τωρα θα περιμενω μεχρι 27 να αδειαθετησω κ αν οχι να παω... Αυτη την αναμονη βρε κοριτσια πως θα τη περασω????

Δηλαδή κάτι πήγε να γίνει και δεν προχώρησε.  Έπαθα και εγώ το ίδιο παλιά. Προσπάθα δες το θετικά. Αυτό σου δίνει περισσότερες πιθανότητες ότι θα πετύχει. Με την αναμονή δυστυχώς τπτ δεν μπορείς να κάνεις:) Προσπάθα να σκέφτεσαι άλλα πράγματα να απασχολείς το μυαλό σου για να περάσουν πιο γρήγορα οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι μου ειπε κ ο γιατρος κατι πηγε να γινει κ επεσε.. Για να επεσε ή θα ηταν εξωμητριο ή δεν προλαβε να δεσει κ σηκωσα στη δουλεια βαρη κ επεσε...Ετσι κανω ναι γιατι αμα το σκεφτομαι δεν μου παιρναν οι μερες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/15/2016 at 8:15 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

μου ειπε ο γιατρος στις 20 του μηνος να κανω χοριακη αλλα ετσι μου ειχε πει κ στη προηγουμενη σπερματεγχυση ειχα θετικη χοριακη κ μετα αδειαθετησα αυτο με εριξε ψυχολογικα γιαυτο τωρα θα περιμενω μεχρι 27 να αδειαθετησω κ αν οχι να παω... Αυτη την αναμονη βρε κοριτσια πως θα τη περασω????

Θα κανεις υπομονη Ποπη μου και προσπαθησε να μην το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα δεν παιρνανε αλλιως οι ημερες. Εχεις ακομα δεκατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/15/2016 at 8:15 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

μου ειπε ο γιατρος στις 20 του μηνος να κανω χοριακη αλλα ετσι μου ειχε πει κ στη προηγουμενη σπερματεγχυση ειχα θετικη χοριακη κ μετα αδειαθετησα αυτο με εριξε ψυχολογικα γιαυτο τωρα θα περιμενω μεχρι 27 να αδειαθετησω κ αν οχι να παω... Αυτη την αναμονη βρε κοριτσια πως θα τη περασω????

Θα κανεις υπομονη Ποπη μου και προσπαθησε να μην το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα δεν παιρνανε αλλιως οι ημερες. Εχεις ακομα δεκατα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η iren_af είπε:

Θα κανεις υπομονη Ποπη μου και προσπαθησε να μην το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα δεν παιρνανε αλλιως οι ημερες. Εχεις ακομα δεκατα?

Δεκατα δεν εχω. Σημερα ειδα λιγο καφε το πρωι, πηρα τηλ τον γιατρο κ μου ειπε να περιμενουμε ισως ειναι η εμφυτευση. Ακομα δεν εχω αδειαθετησει, ελπιζω να μην ερθει η καταραμενη. Γινετε ομως να εκανα σπερματεγχυση 10/6 κ η εμφυτευση να εγινε 21/6;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η iren_af είπε:

Θα κανεις υπομονη Ποπη μου και προσπαθησε να μην το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου. Ξερω ειναι δυσκολο, αλλα δεν παιρνανε αλλιως οι ημερες. Εχεις ακομα δεκατα?

Δεκατα δεν εχω. Σημερα ειδα λιγο καφε το πρωι, πηρα τηλ τον γιατρο κ μου ειπε να περιμενουμε ισως ειναι η εμφυτευση. Ακομα δεν εχω αδειαθετησει, ελπιζω να μην ερθει η καταραμενη. Γινετε ομως να εκανα σπερματεγχυση 10/6 κ η εμφυτευση να εγινε 21/6;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Δεκατα δεν εχω. Σημερα ειδα λιγο καφε το πρωι, πηρα τηλ τον γιατρο κ μου ειπε να περιμενουμε ισως ειναι η εμφυτευση. Ακομα δεν εχω αδειαθετησει, ελπιζω να μην ερθει η καταραμενη. Γινετε ομως να εκανα σπερματεγχυση 10/6 κ η εμφυτευση να εγινε 21/6;;;;;

Φυσικα. Τοσο θελει περιπου για το γονιμοποιημενο ωαριο να διασχισει τις σαλπιγγες και να εμφυτευτει στην μητρα. Ευχομαι να εχεις μονο καλα νεα!!! ποτε θα κανεις χοριακη, σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...