Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μια ερώτηση σας παρακαλω. Υπάρχει περίπτωση να συλλάβω Π.χ. 15 Απριλίου και να μου έρθει περίοδος 28 Απριλίου; Και των επόμενο μήνα δηλαδή 28 Μαΐου να έχω καθυστέρηση και να κάνω τεστ εγκυμοσύνης και να βγει θετικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το γνωριζω προσωπικα αλλα απ οσο εχω διαβασει εχει συμβει σε πολλες κοπελες.

Γιατι δεν πας να κανεις μια β χοριακη να εισαι σιγουρη??

Σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις το αποτελεσμα που θες!!!

Φιλικα????????☺??????????????????????⚘???⚘????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τα πάρουμε απο την αρχή τα πράγματα μην σας μπερδεύω. Υπάρχει περίπτωση να κάνω σύλληψη 15-16 Απριλίου να μου έρθει περίοδος 28 Απριλίου, να τελειώσει 2-3 Μαΐου και 28 Μαΐου να έχω καθυστέρηση. 4 Ιουνίου κάνω τεστ εγκυμοσύνης βγαίνει θετικό κάνω Β χοριακι και βγαίνει 3042,00mlu. Πάω στην πρώτη γυναικολόγο και με βγάζει βάσει τις περιόδου μου 5 εβδομάδων και 4 ημερών ( την 6/6/2016) με κολπικο υπέρηχο. ο γυναικολόγος στο νοσοκομείο την ίδια μέρα μου κάνει υπέρηχο και δεν μπορεί να μέτρηση τον σάκο γιατί ειναι μικρός λέει. Υπάρχει περίπτωση λοιπόν να έχω σύλληψη 15-16 Απριλίου; Η θα φανεί σε 15 μέρες που θα ξανά πάω στο νοσοκομείο για τον επόμενο υπέρηχο; Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Πεπη2016 είπε:

Να τα πάρουμε απο την αρχή τα πράγματα μην σας μπερδεύω. Υπάρχει περίπτωση να κάνω σύλληψη 15-16 Απριλίου να μου έρθει περίοδος 28 Απριλίου, να τελειώσει 2-3 Μαΐου και 28 Μαΐου να έχω καθυστέρηση. 4 Ιουνίου κάνω τεστ εγκυμοσύνης βγαίνει θετικό κάνω Β χοριακι και βγαίνει 3042,00mlu. Πάω στην πρώτη γυναικολόγο και με βγάζει βάσει τις περιόδου μου 5 εβδομάδων και 4 ημερών ( την 6/6/2016) με κολπικο υπέρηχο. ο γυναικολόγος στο νοσοκομείο την ίδια μέρα μου κάνει υπέρηχο και δεν μπορεί να μέτρηση τον σάκο γιατί ειναι μικρός λέει. Υπάρχει περίπτωση λοιπόν να έχω σύλληψη 15-16 Απριλίου; Η θα φανεί σε 15 μέρες που θα ξανά πάω στο νοσοκομείο για τον επόμενο υπέρηχο; Ευχαριστώ!

Η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μετράει από την πρώτη περίοδο αν το λέω καλά οπότε είσαι εγκυος αλλά μιπως εμεινες μετά από την περίοδο;

Σου εύχομαι να πάνε ολλα καλά που θα πάνε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H από  28 Απριλίου περιοδος, δεν ηταν περιοδος. Λογικα η ροη της θα ηταν λιγοτερη και το αιμα ισως πιο ανοιχτο. Σε καθε περιπτωση, ναι συμβαινει αυτο που επαθες. Με το καλο το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat arxin sygxaritiria!!! Opws eipe k i niki se periptwsi egkymosynis epeidi oi giatroi d boroun na kseroun akrivws ti stigmi tis syllipsis metrane tis vdomades apo tin prwti mera tis periodou. Esy adiathetises 28 aprilio. Ekeini i vdomada itan i prwti, tin epomeni vdomada kapou egine i syllipsi k itan i deyteri, tin epomeni itan i vdomada opou ginetai i emfyteysi dld i triti,tin tetarti perimenes alla eixes kathysterisi, mia vdomada sxedon meta stis 4 iouniou ekanes xwriaki vgike thetiko isoun dld stin pempti. Elpizw na sto eksigisa wste na t katalaves.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ!!! Αλλά αν έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου δικαιολογείτε να φενετε το έμβρυο 5 εβδομάδων και 4 ημερών; Δεν έπρεπε να ήταν 7 εβδομάδων; Γιατί 15-16 Απριλίου μέχρι και 6 Ιουνίου όπου και έκανα τον υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Kat arxin sygxaritiria!!! Opws eipe k i niki se periptwsi egkymosynis epeidi oi giatroi d boroun na kseroun akrivws ti stigmi tis syllipsis metrane tis vdomades apo tin prwti mera tis periodou. Esy adiathetises 28 aprilio. Ekeini i vdomada itan i prwti, tin epomeni vdomada kapou egine i syllipsi k itan i deyteri, tin epomeni itan i vdomada opou ginetai i emfyteysi dld i triti,tin tetarti perimenes alla eixes kathysterisi, mia vdomada sxedon meta stis 4 iouniou ekanes xwriaki vgike thetiko isoun dld stin pempti. Elpizw na sto eksigisa wste na t katalaves.

Όποτε αποκλείεται να έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iren_af είπε:

H από  28 Απριλίου περιοδος, δεν ηταν περιοδος. Λογικα η ροη της θα ηταν λιγοτερη και το αιμα ισως πιο ανοιχτο. Σε καθε περιπτωση, ναι συμβαινει αυτο που επαθες. Με το καλο το μωρακι σου!!

Όποτε μπορεί να έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου και στις 28 που είχα περίοδο η κάτι σαν περίοδο; Και να φαίνομαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πεπη2016 είπε:

Ευχαριστώ!!! Αλλά αν έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου δικαιολογείτε να φενετε το έμβρυο 5 εβδομάδων και 4 ημερών; Δεν έπρεπε να ήταν 7 εβδομάδων; Γιατί 15-16 Απριλίου μέχρι και 6 Ιουνίου όπου και έκανα τον υπέρηχο;

Θα συμφωνήσω με την  Diwni στα αναλύσε ακριβώς όπως είναι η κάθε εβδομάδα.. οπότε δεν εμεινες πριν τις 28. Η γιατρος σου υπολόγισε της εβδομάδες ακριβός από την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου σου...  για αρχή χαλαρωσε και θα στα αναλύσει και η γιατρος σου ακριβώς για να ξεμπερδεφτης αν είχες μηνει στης 15-16/4 θα εισουν πολύ παραπανο εβδομάδων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Πεπη2016 είπε:

Όποτε αποκλείεται να έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου;

Τον Μάιο έγινε η σύλληψη από ότι φαίνεται μα αφού φαίνεται  κιόλας ότι τον Μάιο δεν είχες περίοδο οπότε πέτυχες την γονιμες και ήρθε το σπορακι σας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπη συγχαρητήρια κ να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!!

Καταρχάς θα συμφωνήσω με την diwni είναι ακριβώς όπως στα είπε..

Για κάποιο λόγο σου έχει κάτσει στο μυαλό ότι έμεινες έγκυος τον Απρίλιο όχι κορίτσι μου με βάση την χοριακη σου έμεινες τον Μάιο.μην παιδεύεις το μυαλό σου με διαφορά γτ θα τρελαθείς!! Μην ψάχνεις τίποτα γτ συνέχεια θα φοβάσαι με το παραμικρό.ειναι πολύ νωρίς για όλα..από τη στιγμή που είδατε σάκο να ξεκουραζεσαι μέχρι το επόμενο ραντεβού σου κ όλα πάνε πάρα πολύ καλά!!

Στα λέω για να παίρνω δύναμη κι εγώ μη νομίζεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2016 at 5:12 ΜΜ, ο/η Πεπη2016 είπε:

Όποτε μπορεί να έγινε η σύλληψη 15-16 Απριλίου και στις 28 που είχα περίοδο η κάτι σαν περίοδο; Και να φαίνομαι 5 εβδομάδων και 4 ημερών; 

Τι σημασια εχει η ημερομηνία συλληψης; Σημασια εχει οτι ο/η γιατρος σου ειναι η μονη που μπορει να διαγνωσει εαν εισαι εγκυος (εγω αυτο νομιζω). Τι σου εχει πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Αγαπητη @Πεπη2016 μου κανει εντυπωση που μετα απο την β χοριακη σου και την επισκεψη του γιατρου αναρωτιεσαι τι??αν εισαι εγκυος η ποτε εγινε η συληψη??αντι για να πετας απο την χαρα σου τι ακριβψς θα σου προσφερει αν εμεινες εγκυος 15 16 η 10 Απριλιου??

Φιλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lovely είπε:

 Αγαπητη @Πεπη2016 μου κανει εντυπωση που μετα απο την β χοριακη σου και την επισκεψη του γιατρου αναρωτιεσαι τι??αν εισαι εγκυος η ποτε εγινε η συληψη??αντι για να πετας απο την χαρα σου τι ακριβψς θα σου προσφερει αν εμεινες εγκυος 15 16 η 10 Απριλιου??

Φιλικα

Το οτι είμαι έγκυος ειναι γεγονός! Απλά είχα επαφή 15/16 με έναν άντρα με τον οποίο και χωρίσαμε. Απο την περίοδο και μετα είχα επαφή με τον πρώην μου τον οποίο και ξανά σμιξαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Πεπη2016 είπε:

Το οτι είμαι έγκυος ειναι γεγονός! Απλά είχα επαφή 15/16 με έναν άντρα με τον οποίο και χωρίσαμε. Απο την περίοδο και μετα είχα επαφή με τον πρώην μου τον οποίο και ξανά σμιξαμε!

Κοριτσακι μου μπερδεμα  .... θα μάθεις ακριβώς  όταν μετρήσει  τι μήκος τ μωρου(κάτι τέτοιο).. τουλάχιστον εμένα έτσι έγινε.... στην αυχενικη το μετρησε κ ηταν 5 μερες παραπάνω από ότι νομίζαμε μ βάση περιόδου.. κ οταν εμαθα γ το μωρο ή τιμή τς χοριακης ήταν 4.500 σχεδόν 5 εβδ τοτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Κοριτσακι μου μπερδεμα  .... θα μάθεις ακριβώς  όταν μετρήσει  τι μήκος τ μωρου(κάτι τέτοιο).. τουλάχιστον εμένα έτσι έγινε.... στην αυχενικη το μετρησε κ ηταν 5 μερες παραπάνω από ότι νομίζαμε μ βάση περιόδου.. κ οταν εμαθα γ το μωρο ή τιμή τς χοριακης ήταν 4.500 σχεδόν 5 εβδ τοτε...

Όποτε εμένα με χοριακι 3050,00 ειναι μικρότερο απο 5 εβδομάδων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι ειδική :/ οπότε δε μπορώ να απαντήσω :/ μπορεί ναι μπορεί κα όχι... :/ 

Εμενα ήταν τόσο γτ 14-15 οκτ είχα επαφή μετά 20 οκ ηρθε περιοδος όμως ημουν εγκυος παρόλο  π ηρθε περιοδος . Μπορεί γ αυτο ν ήταν λίγο αυξημένη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κατι..εισαι τελειως ανευθυνη αν εχεις κανει κατι τετοιο.κριμα πραγματικα γιατι εδω οι περισσοτερες λαχταρουμε να κανουμε μωρο απολυτα συνηδητοποιημενες γ αυτο γ να μεγαλωσουμε ενα παιδι με αρχες και χωρις κομπλεξ.εσυ αυτην τη στιγμη μεσα σε ενα μηνα εκανες σεξ με δυο διαφορετικους ανθρωπους και καλα εκανες αλλα οταν προκειται γ μια αθωα ψυχουλα εε συγνωμη αλλα δεν μπορω να ειμαι επιηκεις.τι να σου πω.ευχομαι πραγματικα να ερθουν ολα σωστα πανω απ ολα για το μωρο και μετα για εσενα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...