Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειρουργείο κιρσοκηλης...Και επιτελους ολα καλα!!


Gelie

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας... σας ξαναγραφω μετα απο καιρο καθώς νιώθω την ανάγκη να μοιραστώ μαζί σας ειδησεις που δε θα μπορούσα να πω σε οποιοδήποτε γνωστο μου προσωπο (για ευνόητους λογους).Τέλη Ιανουαρίου ήταν που καναμε εξετασεις γονιμοτητας εγω και ο αντρας μου!! Ακομη δε μπορω να ξεχασω το βλεμμα απελπισιας του γυναικολογου μου μολις ειδε το σπερμοδιαγραμμα που εγραφε οτι εχει μονο 8.000.000 σπερματοζωαρια ανα ml, που δεν παρουσιαζουν καμια προωθητικη κινηση και το 97% απο αυτα ειχαν ατυπη μορφη... Σκετη καταστροφη!! Ακολουθησαν επισκεψεις σε ανδρολογους, συζητήσεις επί συζητήσεων ως προς την αντιμετώπιση...επεμβαση για αφαίρεση μιας μεγαλης κιρσοκηλης που θεωρήθηκε υπαίτια για το προβλημα χωρίς να είμαστε σίγουροι αν τελικα θα βοηθηθουμε... Η αναρρωση ηταν δυσκολη με πονο,αίσθηση τραβηγματος στην τομη, αγχος για το αν πηραμε τη σωστη αποφαση... βιταμινες... κουβεντες για το επομενο μας βημα.. αν ενδεικνυται εξωσωματικη η' σπερματεγχυση μετα απο πιθανη βελτίωση ... ουφ, ενας εφιάλτης!!!!!  Και επιτέλους μετά από οοολα αυτά νομιζω οδεύουμε προς τη λύση του προβλήματος.. Πριν από 3 μέρες έκανε ξανά την εξέταση για να δούμε πως πάει το θέμα.... Μου φαίνεται αδιανοητο το οτι εχει 35.000.000... με κίνηση 32%... Τα άτυπα είναι πλέον 95%.. και απο οτι μας ειπαν μπορει να μειωθουν κι αλλο μεσα στο επομενο 3μηνο. Ελπίζω σύντομα να μπορέσουμε να αποκτήσουμε το μπεμπουλινι που τόσο πολύ θέλουμε!!!!!! Σημερα θα ξανακλεισω ραντεβού στο γιατρό μου για να του πω τα νεα δεδομενα.... Ευχομαι να ακουσω κατι καλο...!!! Για να δουμε.... Μακαρι να γίνει το θαύμα και για εμάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax ti eyxaristw nea einai ayta!!! Thymamai tin periptwsi sas! Bravo megalo veltiwsi! K meis thema sto sperma exoume alla psaksame ta panta k d vrikame pou ofeiletai. Pouthena diladi! Twra pairnei vitamines k apla perimenoume na doume an yparxei veltiwsi wste na kinithoume analoga! Sou eyxomai mesa apo tin kardia mou na erthei apolytws fysiologika to maraki sas k syntoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Ax ti eyxaristw nea einai ayta!!! Thymamai tin periptwsi sas! Bravo megalo veltiwsi! K meis thema sto sperma exoume alla psaksame ta panta k d vrikame pou ofeiletai. Pouthena diladi! Twra pairnei vitamines k apla perimenoume na doume an yparxei veltiwsi wste na kinithoume analoga! Sou eyxomai mesa apo tin kardia mou na erthei apolytws fysiologika to maraki sas k syntoma!

Ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου..... Δεν μπορείς να φανταστείς πως νιώθω....Σαν να μας έφυγε ένα βάρος!!! όλο αυτό το 3μηνο ήταν μια από τις πιο δύσκολες περιόδους της ζωής μας..... εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An thymamai kala sas eixe dwsei o giatros profertil etsi?? K mas aytes mas edwse k twra einai o deyteri minas pou tis pairnei... leme molis teleiwsoun na kanoume ena spermodiagramma na doume pou eimaste k meta an einai na synexisei k trito.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτές μας είχε δώσει..!! Θα τις πάρει μεχρι 10 Ιουνίου και μετά θα μας πει ο ανδρολογος τι θα κάνουμε...!!Απο οτι καταλαβα ειναι πολυ καλες γιατι τον Απρίλιο (όπως σας είχα ξαναγραψει) παρά λίγο να μείνω έγκυος αλλά για κάποιο λόγο η σύλληψη δεν προχώρησε σε εγκυμοσύνη..! Μάλλον λογω του ότι είναι ακόμη αρκετά τα άτυπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...