Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστερηση


Ntia123

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Gelie είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου... Μου δίνεις δύναμη γιατί πραγματικά έχω αρχίσει να χάνω την αυτοεκτίμηση μου, έτσι που κάνω.... Κάθε 2-3 μήνες είμαι κατα φαντασίαν έγκυος... Στα αλήθεια αισθάνομαι πολύ χαζή... 33 χρονών γυναίκα και δε μπορώ να ''καταλάβω'' ότι για να κάνω τέστ θα πρέπει να έχω καθυστερήση.... που σύμφωνα με όλους τους γιατρούς είναι το πρώτο σύμπτωμα της εγκυμοσύνης.....!!!!   Ουφ δεν ξέρω τι να πω...... Νομιζω ότι δεν υπάρχει σωτηρια στην περίπτωση μου...

Κι εγώ 33 ετών είμαι! Χαζή δεν πρέπει να αισθάνεσαι για κανένα λόγο. Ανυπόμονη ναι!!! Κάποιες φορές ήμουν τόσο σίγουρη που δημιουργούσα ψευδοσυμπτώματα εγγυμοσύνης.. ζαλάδες, αναγούλες.. και γελούσα μόνη μου σαν τη μελλοντική μανούλα! Αχ...... Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη φορά σου να είναι αυτή που θα σε αιφνιδιάσει ευχάριστα και θα σου αλλάξει τη ζωή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ReadRideRock είπε:

Κι εγώ 33 ετών είμαι! Χαζή δεν πρέπει να αισθάνεσαι για κανένα λόγο. Ανυπόμονη ναι!!! Κάποιες φορές ήμουν τόσο σίγουρη που δημιουργούσα ψευδοσυμπτώματα εγγυμοσύνης.. ζαλάδες, αναγούλες.. και γελούσα μόνη μου σαν τη μελλοντική μανούλα! Αχ...... Σου εύχομαι ολόψυχα η επόμενη φορά σου να είναι αυτή που θα σε αιφνιδιάσει ευχάριστα και θα σου αλλάξει τη ζωή!!!

Χιλια ευχαριστώ... Μακάρι να ερθει σύντομα... Το θέλω όσο τίποτα άλλο...!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Γεια σας κοριτσια μου... Σημερα το πρωί πήγα και πήρα από το φαρμακείο τεστ πρόωρης ανιχνευσης.... Ενω περιμένω περίοδο την Παρασκεύη από χθες το βραδυ ήμουν σε αναμμένα κάρβουνα..Μου κόλλησε ότι μπορεί να έχω μείνει έγκυος γιατι μεταξύ των ημερων που ήρθα σε επαφη με τον αντρα μου τον προηγούμενο μήνα ήταν η 13η η 15η και 17η μέρα.. Την τελευταία μάλιστα από αυτές έγινε η ωορρηξία μου, (το ξέρω γιατί πήγα στο γυναικολογο για υπέρηχο και το τσεκαρα..)Ακόμη και αν όντως συνέλαβα τη 17η  έχουν περάσει 11 μέρες από τότε... φανταζομαι ότι ακόμη και το πιο ευαισθητο τεστ φαρμακείου δύσκολα θα εβγαινε θετικό.. Όπως μπορείτε να υποθέσετε βγήκε αρνητικό... Και δε με πείραξε  τόσο αυτό... όσο το γεγονός ότι έκανα ΠΑΛΙ τεστ πριν την καθυστερηση, πράγμα το οποίο είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι δε θα ξανακάνω....!!!! Εχω απογοητευτεί με τον εαυτό μου που φέρομαι τόσο απερίσκεπτα.. Καθε φορά τα ίδια... Και πάντα  έχω μια καλή δικαιολογία για αυτή την ίδια ανοησία που έχω επαναλάβει 6 φορές τον τελευταίο ένα χρόνο.. Τη μια ζαλάδες (που ήταν πιθανόν να έχω λόγω ζεστης ή ορθοστατικής υπότασης), την άλλη επειδή θα έβγαζα τους φρονιμίτες και έπρεπε να ξέρω αν είμαι εγκυος για να δω αν μπορώ να πάρω αντιβίωση... την τρίτη μια μικρή καθυστέρηση 4 ημερών που εληξε άδοξα..Αυτή η τελευταία ίσως ήταν η μόνη δικαιολογημένη φορα για να θορυβηθω... Οι άλλες όλες ηταν απλά μια ευκαιρια για να χάσω χρόνο, ένεργεια και χρήματα..   Νιώθω ότι εχω πάθει εθισμό στα τεστ εγκυμοσύνης... Σαν και αυτούς που παίζουν τυχερά παιχνίδια.... Συνεχεια λέω στον εαυτό μου ότι δε θα ξανακάνω... και όταν αρχίζουν τα πλησιαζουν οι μέρες με πιάνει τρελα.... Και να σκεφτεί κανείς ότι πριν από κανενα 2μηνο το είχα διαχειριστεί και είχα καταληξει ότι αφού ως ζευγαρι είχαμε θεμα με το σπέρμα και χρειαστηκε να κάνει ο άντρας μου επεμβαση θα χρειαζόμασταν ιατρική βοηθεια για να μείνω εγκυος...Οπότε είχα δεχτεί ότι δε θα τα καταφέρουμε μόνοι μας και είχα ψιλοχαλαρώσει... Τώρα που έκανε εξετάσεις και είδαμε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε και εχουμε πιθανότητες να γίνει φυσιολογικά..... έχω λαλήσει πάλι!!!! . Αν μπορείτε πείτε μου.... Μόνο σε εμένα συμβαίνει αυτό....?? 

Αμ, δε συμβαίνει μόνο σε σένα! Τι να κάνουμε που είναι το πιο σημαντικό πράγμα που περιμένουμε και δεν είναι στο χέρι μας να το δημιουργήσουμε?? Κι εγώ περιμένω μέχρι την Παρασκευή να μου έρθει κι έχω ψιλοφρικαρει! Είχα κάτι πονάκια κι όλο σκέφτομαι ότι μπορεί και να... Δεν πιστεύω ότι κάποια γυναίκα που θέλει ένα μωράκι μπορεί να επιβληθεί στον εαυτό της! Απλώς χρειάζεται πολληηηηηηη υπομονή! Και να σκεφτόμαστε ότι είμαστε τυχερες που έχουμε δίπλα μας τον άνθρωπο μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2016 at 11:59 ΜΜ, ο/η alexandra22 είπε:
στις πριν 33 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Αμ, δε συμβαίνει μόνο σε σένα! Τι να κάνουμε που είναι το πιο σημαντικό πράγμα που περιμένουμε και δεν είναι στο χέρι μας να το δημιουργήσουμε?? Κι εγώ περιμένω μέχρι την Παρασκευή να μου έρθει κι έχω ψιλοφρικαρει! Είχα κάτι πονάκια κι όλο σκέφτομαι ότι μπορεί και να... Δεν πιστεύω ότι κάποια γυναίκα που θέλει ένα μωράκι μπορεί να επιβληθεί στον εαυτό της! Απλώς χρειάζεται πολληηηηηηη υπομονή! Και να σκεφτόμαστε ότι είμαστε τυχερες που έχουμε δίπλα μας τον άνθρωπο μας! 

Αυτό ξαναπεστο... αν δεν εχει μια γυναίκα τη συμπαρασταση απο τον σύντροφο της σε τέτοια περίπτωση.... είναι σίγουρα  πολύ δύσκολο να το διαχειριστεί!!!Εκείνοι ευτυχώς η' δυστυχώς είναι αρκετά πιο ψύχραιμοι και πιο υπομονετικοί σε αυτά τα θέματα (αν κρίνω από τον δικό μου).  Εμείς όμως αν αρχισουν να μας χτυπανε καμπανακια μητροτητας και δεν ερχεται αμεσως το παιδι.....μπορεί να τρελαθούμε απο την ανυπομονησια...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια καλημέρα ! Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο? Περιμένω την καταραμένη. Μέχρι την Παρασκευή είναι να έρθει. Χτες το βράδυ όμως και σήμερα το πρωί έχω ελάχιστο αιματακι στο σκούπισμα. Χίλια συγγνώμη που γίνομαι αηδιαστική!!!! Είναι όμως πραγματικά πολύ λίγο, όσο το μισό κεφάλακι σπίρτου , δηλ θα μπορούσα να μην το είχα δει. Έχω κι αρκετά υγρά που εγώ δεν είχα όταν περίμενα... Μου έχει βγει η ψυχή αυτό το μήνα γτ έχω μπολικα από τα συμπτώματα!!!! Τι λέτε να παίζει βρε κορίτσια;;;;; Είχα και πόνους χαμηλά την 23η μέρα... Βέβαια, χτες εριξα ενα κλάμα γτ με έπιασαν πάλι πόνοι και νόμιζα ότι θα αδιαθετησω, αλλά τίποτα! Μόνο αυτό που σας περιέγραψαν παραπάνω... Βοήθεια!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Βρε κορίτσια καλημέρα ! Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο? Περιμένω την καταραμένη. Μέχρι την Παρασκευή είναι να έρθει. Χτες το βράδυ όμως και σήμερα το πρωί έχω ελάχιστο αιματακι στο σκούπισμα. Χίλια συγγνώμη που γίνομαι αηδιαστική!!!! Είναι όμως πραγματικά πολύ λίγο, όσο το μισό κεφάλακι σπίρτου , δηλ θα μπορούσα να μην το είχα δει. Έχω κι αρκετά υγρά που εγώ δεν είχα όταν περίμενα... Μου έχει βγει η ψυχή αυτό το μήνα γτ έχω μπολικα από τα συμπτώματα!!!! Τι λέτε να παίζει βρε κορίτσια;;;;; Είχα και πόνους χαμηλά την 23η μέρα... Βέβαια, χτες εριξα ενα κλάμα γτ με έπιασαν πάλι πόνοι και νόμιζα ότι θα αδιαθετησω, αλλά τίποτα! Μόνο αυτό που σας περιέγραψαν παραπάνω... Βοήθεια!!??

Καλημέρα σου..εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση.. Γτ ο οργανισμός μας δημιουργεί διαφορά όταν θέλουμε κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα σου..εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση.. Γτ ο οργανισμός μας δημιουργεί διαφορά όταν θέλουμε κάτι..

Καλημέρα☺ Μωρέ δίκιο έχεις, αλλά το περιμένω τόσο πολύ κι ο,τι αλλαγές βλέπω τις βαφτιζω συμπτώματα!! Είναι κι ο κύκλος μου περίεργος. Κανονικά είναι 30αρης, αλλά τις δύο τελευταίες φορές έγινε 32αρης και 34αρης. Τώρα είμαι στην 30στη γι αυτό είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!! Ποιος έχασε όμως την υπομονή του για να τη βρω εγώ;;;;;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Καλημέρα☺ Μωρέ δίκιο έχεις, αλλά το περιμένω τόσο πολύ κι ο,τι αλλαγές βλέπω τις βαφτιζω συμπτώματα!! Είναι κι ο κύκλος μου περίεργος. Κανονικά είναι 30αρης, αλλά τις δύο τελευταίες φορές έγινε 32αρης και 34αρης. Τώρα είμαι στην 30στη γι αυτό είμαι σε αναμμένα κάρβουνα!!! Ποιος έχασε όμως την υπομονή του για να τη βρω εγώ;;;;;?

Κοίτα εγώ είμαι λίγο αυστηρή σε αυτό το κομμάτι...τεστ αφού περάσει ο μεγαλύτερος κύκλος σου...αλλά από ότι βλέπω δεν έχειςυπομονή.κ πίστεψε επειδή όλες περνάμε αυτά τα στάδια να βλέπουμε συμπτώματα εγκυμοσύνης κάποια στιγμή θα κουραστείς αν δεν είσαι τώραβέβαια...

Μια ερώτηση σου έχει ξανασυμβει ν έχεις αίμα αυτό το λόγο πριν την περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κοίτα εγώ είμαι λίγο αυστηρή σε αυτό το κομμάτι...τεστ αφού περάσει ο μεγαλύτερος κύκλος σου...αλλά από ότι βλέπω δεν έχειςυπομονή.κ πίστεψε επειδή όλες περνάμε αυτά τα στάδια να βλέπουμε συμπτώματα εγκυμοσύνης κάποια στιγμή θα κουραστείς αν δεν είσαι τώραβέβαια...

Μια ερώτηση σου έχει ξανασυμβει ν έχεις αίμα αυτό το λόγο πριν την περίοδο?

Έχεις δίκιο! Κι εγώ είμαι κάθετη σε αυτό! Δε θα πάρω να κάνω τεστ παρά μόνο αν περάσει ένα πενταήμερο καθυστέρησης! Όχι τπτ άλλο...θα είμαι ράκος κ θα χάσω το κουράγιο μου! Είναι πώς το βλέπει η καθεμία μας... 

Όσο για το αίμα, όχι. Πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο... Απλά είμαι ξεσηκωμενη γτ έχω και τα πονάκια αραιά κ που και όλα τα παραπάνω που περιέγραψα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Έχεις δίκιο! Κι εγώ είμαι κάθετη σε αυτό! Δε θα πάρω να κάνω τεστ παρά μόνο αν περάσει ένα πενταήμερο καθυστέρησης! Όχι τπτ άλλο...θα είμαι ράκος κ θα χάσω το κουράγιο μου! Είναι πώς το βλέπει η καθεμία μας... 

Όσο για το αίμα, όχι. Πρώτη φορά παρατηρώ κάτι τέτοιο... Απλά είμαι ξεσηκωμενη γτ έχω και τα πονάκια αραιά κ που και όλα τα παραπάνω που περιέγραψα...

Οπότε περίμενε αφού έχεις κι εσύ την ίδια άποψη κ την Δευτέρα κάνε ένα τεστακι. Κ αφού πρώτη φορά έχεις έτσι αιματακι κάτσε ξάπλα για καλό κ για κακό κ ότι γίνει!!σου εύχομαι να μην σου έρθει η αχωνευτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Οπότε περίμενε αφού έχεις κι εσύ την ίδια άποψη κ την Δευτέρα κάνε ένα τεστακι. Κ αφού πρώτη φορά έχεις έτσι αιματακι κάτσε ξάπλα για καλό κ για κακό κ ότι γίνει!!σου εύχομαι να μην σου έρθει η αχωνευτη!

Ευχαριστώ πολύ κ για τις συμβουλές κ για τις ευχες! Μακάρι να πιάσουν!! Γιατί όμως ξάπλα; Κι ακου ειρωνεία... ετοιμαζομαι να πάω δουλειά με λεωφορεία!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κ για τις συμβουλές κ για τις ευχες! Μακάρι να πιάσουν!! Γιατί όμως ξάπλα; Κι ακου ειρωνεία... ετοιμαζομαι να πάω δουλειά με λεωφορεία!!?

Αντέ να ξεκουραζεσαι.. Στο λέω γτ αν είναι εγκυμοσύνη κ έχεις καφέ πρέπει να είσαι ξεκουραστη...αλλά μην σε αγώνα με αυτά κι εγώ...καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα χοριακη δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο διοτι ειχα συμπτωματα εγκυμοσυνης...βγηκε αρνητικη ... Τωρα εχω δυο μερες καθυστερηση...υπαρχει περιπτωση να μην ειχε ανεβει ακομη? Σας παρακαλω οποια θελει ας μου απαντησει αν γνωριζει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η efi24 είπε:

Εκανα χοριακη δυο μερες πριν την αναμενομενη περιοδο διοτι ειχα συμπτωματα εγκυμοσυνης...βγηκε αρνητικη ... Τωρα εχω δυο μερες καθυστερηση...υπαρχει περιπτωση να μην ειχε ανεβει ακομη? Σας παρακαλω οποια θελει ας μου απαντησει αν γνωριζει ...

αχ και εγω το ιδιο εκανα... γιατι δεν αντεχα να περιμενω... μου εδειξε αρνητικο αποτελεσμα και τελικα μου ηρθε σημερα. Από ότι λένε η χοριακη είναι σχεδόν 99.9% αξιοπιστη. Θα σου πρότεινα  να θυμηθείς ποια είναι η τελευταία μέρα που ήρθες σε επαφή (με πιθανότητα συλληψης). Αν έχουν περάσει από τότε 12 μερες και πάνω η εξέταση αίματος δείχνει τη χοριακη γοναδοτροπινη έστω και λίγο ανεβασμένη στην περίπτωση που είσαι έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως δωδεκα μερες ...αλλα λεω μηπως δεν ειχα τελικα οωρηξια και ειχα μια εως πεντε μερες μετα...μεχρι τοσο μπορει να περιμενει το σπερματοζωαριο διαβασα...αρα μπορει γι αυτο να μην εδειξε τπτ η εξεταση...παντως σημερα ειναι η τριτη μερα καθυστερησης... Αν μεχρι δευτερα δεν ερθει θα παω παλι και θα σας πω τα νεα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efi24 είπε:

Ακριβως δωδεκα μερες ...αλλα λεω μηπως δεν ειχα τελικα οωρηξια και ειχα μια εως πεντε μερες μετα...μεχρι τοσο μπορει να περιμενει το σπερματοζωαριο διαβασα...αρα μπορει γι αυτο να μην εδειξε τπτ η εξεταση...παντως σημερα ειναι η τριτη μερα καθυστερησης... Αν μεχρι δευτερα δεν ερθει θα παω παλι και θα σας πω τα νεα ....

Σου εύχομαι να είσαι τελικά....!!!!. Εμένα δυστυχώς δεν ήταν αυτός ο τυχερός μου μήνας...... Ας ελπίσουμε να είναι ο επόμενος!!!!Περιμένουμε νεα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε

στις On 9/6/2016 at 10:04 ΠΜ, ο/η maria1405 είπε:

Βρε κορίτσια καλημέρα ! Μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο? Περιμένω την καταραμένη. Μέχρι την Παρασκευή είναι να έρθει. Χτες το βράδυ όμως και σήμερα το πρωί έχω ελάχιστο αιματακι στο σκούπισμα. Χίλια συγγνώμη που γίνομαι αηδιαστική!!!! Είναι όμως πραγματικά πολύ λίγο, όσο το μισό κεφάλακι σπίρτου , δηλ θα μπορούσα να μην το είχα δει. Έχω κι αρκετά υγρά που εγώ δεν είχα όταν περίμενα... Μου έχει βγει η ψυχή αυτό το μήνα γτ έχω μπολικα από τα συμπτώματα!!!! Τι λέτε να παίζει βρε κορίτσια;;;;; Είχα και πόνους χαμηλά την 23η μέρα... Βέβαια, χτες εριξα ενα κλάμα γτ με έπιασαν πάλι πόνοι και νόμιζα ότι θα αδιαθετησω, αλλά τίποτα! Μόνο αυτό που σας περιέγραψαν παραπάνω... Βοήθεια!!??

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι...!!!!! πραγματικά είναι 50-50. Εγώ 3 μέρες πριν αδιαθετησω εχω καθε μερα μια κηλίδα μονο στο χαρτί, την 4η μερα είμαι καθαρη και την 5η νιωθω αρκετο πονο για μερικες ωρες και επειτα πλημμυρα.....!! Και αυτή η ιδιαιτερότητα μου εμφανίστηκε ξαφνικά στα 28 μου. Ως τότε δεν συνέβαινε αυτό. Με αυτό θέλω να καταλήξω ότι αλλάζει για ανεξήγητο λόγο ο κύκλος κάποια στιγμή..... και εμφανίζονται καινούρια συμπτώματα που την πρώτη φορά μας μπερδεύουν..!!Πάντως μακάρι να είναι σημάδι για κάτι θετικό αυτό που περιγράφεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Ε

Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι...!!!!! πραγματικά είναι 50-50. Εγώ 3 μέρες πριν αδιαθετησω εχω καθε μερα μια κηλίδα μονο στο χαρτί, την 4η μερα είμαι καθαρη και την 5η νιωθω αρκετο πονο για μερικες ωρες και επειτα πλημμυρα.....!! Και αυτή η ιδιαιτερότητα μου εμφανίστηκε ξαφνικά στα 28 μου. Ως τότε δεν συνέβαινε αυτό. Με αυτό θέλω να καταλήξω ότι αλλάζει για ανεξήγητο λόγο ο κύκλος κάποια στιγμή..... και εμφανίζονται καινούρια συμπτώματα που την πρώτη φορά μας μπερδεύουν..!!Πάντως μακάρι να είναι σημάδι για κάτι θετικό αυτό που περιγράφεις!!!!!!

Αχ, μακάρι! Να είσαι καλά! ? Το θέμα είναι ότι αυξήθηκε ξαφνικά το καφέ αιμα- δεν είναι σταγόνες πια- και φοβάμαι!!! ? Βλέποντας και κάνοντας όμως ! Δεν μπορώ να κάνω κάτι, δυστυχώς...? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, μακάρι! Να είσαι καλά! ? Το θέμα είναι ότι αυξήθηκε ξαφνικά το καφέ αιμα- δεν είναι σταγόνες πια- και φοβάμαι!!! ? Βλέποντας και κάνοντας όμως ! Δεν μπορώ να κάνω κάτι, δυστυχώς...? 

σου ηρθε τελικα ε? σκεψου οτι εχεις μπροστα σου τον επομενο μηνα και ποτε δεν ξερεις τι καλο θα συμβει,δες το σαν προσπαθεια απο την αρχη. Καθε μηνας ειναι πιθανος οποτε.....οχι αγχος <3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:
στις πριν 2 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Αχ, μακάρι! Να είσαι καλά! ? Το θέμα είναι ότι αυξήθηκε ξαφνικά το καφέ αιμα- δεν είναι σταγόνες πια- και φοβάμαι!!! ? Βλέποντας και κάνοντας όμως ! Δεν μπορώ να κάνω κάτι, δυστυχώς...? 

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου... Υπομονή και θετικη σκέψη... ένας καινούριος μήνας ξεκινάει που ίσως να είναι πιο τυχερός από τον προηγούμενο!! Απλά μην μ περδευτεις με το μέτρημα των ημερών του κύκλου σου...το αίμα που εμφανιζεται μονο στο χαρτι δεν πρεπει να το θεωρουμε περιοδο.. λογαριαζουμε ως πρώτη μέρα τη μερα της κανονικης ροής.. Στο λέω γιατί και εγω μπερδευομουν,  μετρουσα λάθος οπότε δεν υπολόγιζα σωστά τις γονιμες..και μου το εξήγησε ο γυναικολόγος μου πρόσφατα. Όλα καλά θα πάνε... και όλες κάποια στιγμή θα γίνουμε μανούλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν είναι περίοδος! Είναι καφέ αιμα που απλά ξεκιναει-σταματαει, αυξάνεται -μειωνεται! Δεν ξέρω ακόμα τι παίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα η χοριακη δεν κανει λαθος...μολις μου ηρθε περιοδος...ηταν ολα στην φαντασια μ ...λογικα μια μικρη ανωμαλια του κυκλου ηταν...καλη τυχη σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η efi24 είπε:

Τελικα η χοριακη δεν κανει λαθος...μολις μου ηρθε περιοδος...ηταν ολα στην φαντασια μ ...λογικα μια μικρη ανωμαλια του κυκλου ηταν...καλη τυχη σε ολες...

Μη στεναχωριέσαι και μην απογοητεύεσαι... και εγω στην ίδια θέση είμαι.. ήλπιζα ότι κάτι θα γίνει αυτό το μήνα αλλά δυστυχώς δεν έγινε... Πρέπει να σκεφτομαστε θετικά και να αποβάλλουμε  (όσο γίνεται) το αγχος... εύχομαι πολύ συντομα να έχεις καλά νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι στην 4η μέρα  που έχω καθυστέρηση και πριν λίγο ειδα λίγα  καφέ υγρά. Δεν έχω κάνει τεστ ακόμα. Θα ήθελα τη γνώση σας .Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...