Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Alkmini31 είπε:

Α μάλιστα! Πάντως αν δεν νιώθεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου γνώμη μου είναι να κοιτάξεις και αλλού. Είναι σημαντικό να νιωθετε ότι υπάρχει εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του. Δεν ξέρω τίποτα για τις ενέσεις, αυτό που ξέρω είναι ότι η μικρόγονιμοποίηση  κάνει θαύματα! Είναι πολύ πιθανό να πιάσεις με την πρώτη προσπάθεια! 

ΓΙΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΟΣ ΑΠΟΤΕΛΡΑΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ..ΕΣΥ ΤΙ ΜΕΘΟΔΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη φορά που έκανα την εξωσωματική έκανα ενέσεις για την διέγερση των ωοθηκών και από τα 4ωαρια που έβγαλαν(πολύ λίγα) έμειναν  τα 2 καναμε εμβρυομεταφορα την 3η ημέρα...χοριακη 0,10

Τώρα μαζεψα 3 ωάρια σε φυσικό κυκλο και άλλα 6 από ενέσεις. Από τα 9 εμειναν 3 γιατί αυτή τη φορά κάναμε την εμβρυομεταφορα στο στάδιο της βλαστοκυστης, την πέμπτη ημέρα δηλαδή. Πιστεύοντας ότι στο στάδιο της βλαστοκυστης είναι πιο πιθανή η επίτευξη εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alkmini31 είπε:

Την πρώτη φορά που έκανα την εξωσωματική έκανα ενέσεις για την διέγερση των ωοθηκών και από τα 4ωαρια που έβγαλαν(πολύ λίγα) έμειναν  τα 2 καναμε εμβρυομεταφορα την 3η ημέρα...χοριακη 0,10

Τώρα μαζεψα 3 ωάρια σε φυσικό κυκλο και άλλα 6 από ενέσεις. Από τα 9 εμειναν 3 γιατί αυτή τη φορά κάναμε την εμβρυομεταφορα στο στάδιο της βλαστοκυστης, την πέμπτη ημέρα δηλαδή. Πιστεύοντας ότι στο στάδιο της βλαστοκυστης είναι πιο πιθανή η επίτευξη εγκυμοσύνης.

θες λιγακι να μου το εξηγησεις;;και ενεσεις και φυσικος κυκλος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή έχω χαμηλό απόθεμα ωαρίων ακόμα και με τις ενέσεις δεν βγάζω πολλά ωάρια, έτσι λοιπόν πήγαινα καθε μήνα για 4 μηνες και έκανα ωοληψια στον φυσικό μου κύκλο. Μου έπαιρναν ένα κάθε φορά και μου το κατεψυχαν. Αφού μαζεψα τρία τότε ξεκίνησα τις ενέσεις. Αυτό το έκανα γιατί στο στάδιο της βλαστοκυστης, που αποφασίσαμε να κάνουμε, φτάνουν μόνο το 30-40% των γονιμοποιημενων ωαρίων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎5‎/‎4‎/‎2016 at 8:48 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλη σου μερα..θα ηθελα να με ενημερωσεις παιρετερω!!στο γενεσις στην Αθηνα ετσι;;κ ο γιατρος μαυτο το κεντρο συνεργαζεται...εχεις ξανακανει;;

καλημερα φιλη...τι κανεις;;ολα καλα με το αποτελεσμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6 Απριλίου 2016 at 7:17 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

θες λιγακι να μου το εξηγησεις;;και ενεσεις και φυσικος κυκλος;;

 

στις On 11 Απριλίου 2016 at 6:02 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

καλημερα φιλη...τι κανεις;;ολα καλα με το αποτελεσμα;

Αρνητικό το αποτέλεσμα, σε ευχαριστω πολυ για το μήνυμα σου... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αν κ δυσκολεύομαι. Ο γιατρός μου είπε οτι αυτη η ενδομητριωση ειναι πολυ ύπουλη... Σε ευχαριστω κ πάλι! Εύχομαι σε όλες ο,τι καλυτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Alkmini31 είπε:

 

Αρνητικό το αποτέλεσμα, σε ευχαριστω πολυ για το μήνυμα σου... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αν κ δυσκολεύομαι. Ο γιατρός μου είπε οτι αυτη η ενδομητριωση ειναι πολυ ύπουλη... Σε ευχαριστω κ πάλι! Εύχομαι σε όλες ο,τι καλυτερο! 

ΚΑΙ ΤΩΡΑ..ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...