Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Αναρωτιέμαι ποσες είμαστε στην ίδια θέση...

Ξαπλωμένες στο κρεβάτι ή καθισμενες στον καναπέ αναμένοντας την ημέρα της πολυπόθητης, και θετικής πάντα ελπίζοντας, χοριακης!

Εμένα ειναι η δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικης και αυτή τη φορά με βλαστοκυστες (δυο για την ακρίβεια) και εύχομαι βέβαια να ειναι και η τελευταία! Σήμερα ειναι η 5η μέρα μετα την εμβρυομεταφορα μου και όπως καταλαβαίνεται η αγωνία εχει χτυπήσει κόκκινο. Μέχρι κ χθες είχα ψιλό πονακια περιόδου αλλα σήμερα τσου! Για πείτε ... Είμαι η μονη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ!!!Προσπαθουμε εδω και 3 χρονια σχεδον...Εχουν προηγηθει 2 χειρουργια (αφαιρεση σαλπιγγας κ καυτηριαση ενδομητριωσης) κ μια αγωγη με 6μηνη διακοπη περιοδου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Alkmini31 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!Προσπαθουμε εδω και 3 χρονια σχεδον...Εχουν προηγηθει 2 χειρουργια (αφαιρεση σαλπιγγας κ καυτηριαση ενδομητριωσης) κ μια αγωγη με 6μηνη διακοπη περιοδου...

ΚΑΛΗΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ;;ΣΕ ΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΗΝ ΕΞΩΣ;ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ @Μπεμπελουκα ! Αποτελεσματα θα έχω την Δευτέρα που μας έρχεται! 

Την εξωσωματική την έκανα στο Γενεσις κ κόστισε 2500.

Εσυ έχεις κάνει κάπου κάποια προσπάθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Alkmini31 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Μπεμπελουκα ! Αποτελεσματα θα έχω την Δευτέρα που μας έρχεται! 

Την εξωσωματική την έκανα στο Γενεσις κ κόστισε 2500.

Εσυ έχεις κάνει κάπου κάποια προσπάθεια?

Καλη σου μερα..θα ηθελα να με ενημερωσεις παιρετερω!!στο γενεσις στην Αθηνα ετσι;;κ ο γιατρος μαυτο το κεντρο συνεργαζεται...εχεις ξανακανει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι στην Αθηνα ειναι στο Χαλανδρι είναι η δεύτερη φορά που κάνω στο ίδιο κέντρο. Έχω γυρίσει σε αρκετούς γιατρούς και έχω καταλάβει ότι πάνω κάτω τα ίδια θα σου πουν. Εγώ έμεινα εκεί κ στη δεύτερη προσπαθεια γιατί ο γιατρός μου μου βγάζει κάτι το θετικό. Εσυ έχεις ξανακάνει ivf?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και σε σενα!!Ναι στην αρχή πήγα εκεί για τον Παντο αλλά μετά άλλαξα γνωμη. Πολύ απρόσιτος άνθρωπος. Εγώ ήθελα τον γιατρό μου να τον παίρνω τηλέφωνο και να μου απαντάει ο ίδιος στις ερωτήσεις μου κ όχι η μαία! Ο γιατρός μου είναι ο Σφακιανουδης, δεν ξέρω αν τον γνωρίζεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Είναι κ αυτός στο γενεσις; 

Ναι! Αλλά πρώτα θα πάρω θετική χοριακη κ μετά θα σας τον συστησω! :-Ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η renaki rena είπε:

Χσχα περιμένω το δεύτερο μου εγώ . Φτάνει πια.  Χαχα.. με το καλό.  Στο εύχομαι. 

Αααααα τι καλά!!!! Με το καλό! Και με έναν πόνο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Alkmini31 είπε:

Ναι στην Αθηνα ειναι στο Χαλανδρι είναι η δεύτερη φορά που κάνω στο ίδιο κέντρο. Έχω γυρίσει σε αρκετούς γιατρούς και έχω καταλάβει ότι πάνω κάτω τα ίδια θα σου πουν. Εγώ έμεινα εκεί κ στη δεύτερη προσπαθεια γιατί ο γιατρός μου μου βγάζει κάτι το θετικό. Εσυ έχεις ξανακάνει ivf?

Καλησπερα κοριτσι το ivf τι ειναι;;οποτε τωρα κανεις δευτερη προσπαθεια;;με ποιον γιατρο συνεργαζεσαι και τι κοστη ζητα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπερα κοριτσι το ivf τι ειναι;;οποτε τωρα κανεις δευτερη προσπαθεια;;με ποιον γιατρο συνεργαζεσαι και τι κοστη ζητα;;

Εξωσωματική σημαίνει, ναι είμαι στη δεύτερη! Ο γιατρός μου είναι ο Σφακιανουδης και το κόστος είναι στα 2500€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alkmini31 είπε:

Εξωσωματική σημαίνει, ναι είμαι στη δεύτερη! Ο γιατρός μου είναι ο Σφακιανουδης και το κόστος είναι στα 2500€

Αlkimni θα ηθελα να σε ρωτησω τι προβλημα υπαρχει αν επιτρεπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Αlkimni θα ηθελα να σε ρωτησω τι προβλημα υπαρχει αν επιτρεπεται;;

Αν είναι καλός...χμ...αν δεν δω θετική χοριακη δεν λέω τίποτα! :-Ρ

Είναι άνθρωπος! Συζητησιμος κ ότι κ να σου έρθει τον παίρνεις τηλεφωνο και τον ρωτας!

Τώρα όσο για το πρόβλημα...έχω αφαιρέσει την μία σάλπιγγα κ η άλλη δεν έχει πολύ καλή διαβατοτητα, έχω κάνει δυο χειρουργεία για καυτηριασμο ενδομητριωσης συν το ότι έχω κ πολύ χαμηλή ΑΜΗ! ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ δηλαδή! Τι να κάνει κ αυτός ο ερμος ο γιατρός!

Εσυ σε τι φαση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alkmini31 είπε:

Αν είναι καλός...χμ...αν δεν δω θετική χοριακη δεν λέω τίποτα! :-Ρ

Είναι άνθρωπος! Συζητησιμος κ ότι κ να σου έρθει τον παίρνεις τηλεφωνο και τον ρωτας!

Τώρα όσο για το πρόβλημα...έχω αφαιρέσει την μία σάλπιγγα κ η άλλη δεν έχει πολύ καλή διαβατοτητα, έχω κάνει δυο χειρουργεία για καυτηριασμο ενδομητριωσης συν το ότι έχω κ πολύ χαμηλή ΑΜΗ! ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ δηλαδή! Τι να κάνει κ αυτός ο ερμος ο γιατρός!

Εσυ σε τι φαση είσαι?

Τον γιατρο αυτον δεν το γνωριζω...εγω ειμαι λιγο απογοητευμενη με το γιατρο μου..σημαντικο που σου απαντα ο ιδιος στα ερωτηματα σου...Εμεις δεν εχουμε σπερματοχωαρια..εχουμε κανει καποιες εξετασεις εγω ειμαι οκ..οπως καταλαβαινεις αγχωνομαστε!!και ειδικα ο συζυγος μου..τωρα μας εχει πει για κατι ενεσεις..και πολυ προβληματιζομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alkmini31 είπε:

Οι οποίες ενέσεις θα βοηθήσουν που?

 

Στις ορμονες στα σπερνατοζωαρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μάλιστα! Πάντως αν δεν νιώθεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου γνώμη μου είναι να κοιτάξεις και αλλού. Είναι σημαντικό να νιωθετε ότι υπάρχει εμπιστοσύνη στο πρόσωπο του. Δεν ξέρω τίποτα για τις ενέσεις, αυτό που ξέρω είναι ότι η μικρόγονιμοποίηση  κάνει θαύματα! Είναι πολύ πιθανό να πιάσεις με την πρώτη προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...