Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ  ΠΩ ΤΙ ΠΕΡΝΑΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΙΣΙΟΣ ΣΤΗΝ 8 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΙΧΑΝ ΠΙΑΣΕΙ ΔΥΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΧΩ ΚΑΦΕ. ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ΑΙΜΑ ΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΙΟΛΑΣ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ) ΕΜΕΙΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΗΓΑΜΕ ΕΙΔΑΜΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΚΑΦΕ ΚΗΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΡΧΗ. ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΛΙ ΑΙΜΑ ΤΑ ΙΔΙΑ, ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΙΣΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ ΑΙΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΦΕ. ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Εχω ακουσει-με πασα επιφυλαξη- οτι σε αρχικα σταδια της εγκυμοσυνης δεν προκειται για αποκολληση αλλα για καποια αιμοφορα αγγεια τα οποια αιμορραγουν χωρις αυτο να ειναι επικυνδινο για το εμβρυο.Οπως ειπες θελει ξεκουραση και ισως προγεστερονη.Ελπιζω να πηγαν ολα καλα γιατι εχεις μερες που ανηρτησες το post.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

kalhmera koritsia eimai sthn 4 evdomada k exw edw k 10 meres aima kanw tis  xoriakes proxwrane progesterwnei pairnw to mono pou m eipane na perimenw ksekourasei k ksapla apla egw anhsyxw giati exw k kommatia...apla na proanaferw oti exw kanei ekswswmatikh vasika thn deytera exw ksana xoriakh na doume pws pame k meta thapaw gia eksetasei giati fovamai..to exei pathei kapoia gia na me hremhsei;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpoumpou2 δυστυχώς για εξωσωματική δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι οτι ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια! Μόνο θετικές σκέψεις και ξεκουραση και προγεστερόνη, αν στην σύστησε ο γιατρός σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και εγω ειμαι στη 7 βδομαδα και εδω και 2βδομαδες εχω λιγο αιμα καφε σαν κηλιδες ειναι....κανω ηπαρρινη παιρνω ουτρογκεσταν 2 την μερα και φιλισιν ο γιατρος ειπε να μην ανυσηχω συμβαινει ...εγω βεβαια εχω μικρη αποκολληση σακου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2016 at 10:43 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

mpoumpou2 δυστυχώς για εξωσωματική δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι οτι ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια! Μόνο θετικές σκέψεις και ξεκουραση και προγεστερόνη, αν στην σύστησε ο γιατρός σου!

 

 

στις On 10/7/2016 at 10:43 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

mpoumpou2 δυστυχώς για εξωσωματική δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι οτι ισχύουν πάνω κάτω τα ίδια! Μόνο θετικές σκέψεις και ξεκουραση και προγεστερόνη, αν στην σύστησε ο γιατρός σου!

 

ayto kanw pantws h xoriakh poy ekana anevainei proxwra kanwnika apla gia to aima den mporoun n m to poun akomh me sygouria...pairnw k gw kai progesterwnei kai filiciline kai prezolon

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mpoumpou2 είπε:

 

ayto kanw pantws h xoriakh poy ekana anevainei proxwra kanwnika apla gia to aima den mporoun n m to poun akomh me sygouria...pairnw k gw kai progesterwnei kai filiciline kai prezolon

Μην αγχώνεσαι(τι λέω τωρα ε) κορίτσι μου πάρα πολλές είχαν  αιμορραγία κ η εγκυμοσύνη τους πηγέ καλα.. Αφού ανεβαίνει η χοριακη σου όλα είναι καλά.Παίρνε κανονικά τα χάπια που σου έχει δώσει ο γιατρός σου κ να είσαι μόνιμα ξάπλα.. Δεν πρέπει ν κάνεις τίποτα απολύτως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η danah 2016 είπε:

Καλημερα κοριτσια....να ρωτησω αν ξερετε υπαρχει περιπτωση οι ενεσεις ηπαρρινης(innohep) να κανουνε αιμοραγια;;

danah oi eneseis synithws giati tis ekana kai tis stamathsa molis m hrthe aima einai antipiktikes gia thromvoseis kai tetoia isws prokaloun k aytes egw pisteyw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Μην αγχώνεσαι(τι λέω τωρα ε) κορίτσι μου πάρα πολλές είχαν  αιμορραγία κ η εγκυμοσύνη τους πηγέ καλα.. Αφού ανεβαίνει η χοριακη σου όλα είναι καλά.Παίρνε κανονικά τα χάπια που σου έχει δώσει ο γιατρός σου κ να είσαι μόνιμα ξάπλα.. Δεν πρέπει ν κάνεις τίποτα απολύτως. 

ksapla eimai apla kourasthka kai o giatros ayto m leei mhn to dineis shmasia toaima ola kala tha pane apla me fovizei kapoies stigmes 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η mpoumpou2 είπε:

ksapla eimai apla kourasthka kai o giatros ayto m leei mhn to dineis shmasia toaima ola kala tha pane apla me fovizei kapoies stigmes 

Κ μπορεί να  κουραστείς κι άλλο κορίτσι μου...μην ξεγελαστεις μόλις δεις ότι σταμάτησε κ σηκώθεις..στο λέω εκ πείρας.. Υπομονή κάνε κ να σκέφτεσαι το μωράκι σου τίποτε άλλο...κ είναι φυσιολογικό εννοείται να σε φοβίζει..πόσο πήγε η χοριακη σου χθες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mpoumpou2 είπε:

danah oi eneseis synithws giati tis ekana kai tis stamathsa molis m hrthe aima einai antipiktikes gia thromvoseis kai tetoia isws prokaloun k aytes egw pisteyw

Τι να σου πω δεν ξερω και εγω απο τοτε που τις ξεκινησα εχω καφε αιμα αν και δεν εχω θρομφοφιλια προληπτικα μου τις εδωσε αλλα δεν εχω καθε μερα ανα δυο μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η danah 2016 είπε:

Τι να σου πω δεν ξερω και εγω απο τοτε που τις ξεκινησα εχω καφε αιμα αν και δεν εχω θρομφοφιλια προληπτικα μου τις εδωσε αλλα δεν εχω καθε μερα ανα δυο μερες...

Συγνωμη κοριτσια εχετε καφε απο την αρχη της εγκυμοσυνης??εχω 4 μερες καθυστερηση.την κυριακη εκανα τεστ βγηκε αρνητικο.κ απο χθες εχω πολυ λιγα καφε ανοιχτο..αλλα δν εχω πονους περιοδου καθολου..δν το εχω ξαναπαθει ποτε ημουν σταθερη..κ ελεγα μηπως κανω χοριακη μεθαυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elena90 εγώ είχα από την αρχή καφέ..εμένα στο σπίτι δεν έκανα τίποτα κ μόλις σταματούσαν εβγαινα για λίγο έξω κ μετά πάλι καφέ..εγώ πάντως θα σου πρότεινα να κάνεις χοριακη..όπως σου είπα κ χθες τ τεστ κάνουν κ λάθος.. Κ αυτό που έκανες κ εσύ μπορούμε να πούμε ότι είναι κ άγνωστο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Συγνωμη κοριτσια εχετε καφε απο την αρχη της εγκυμοσυνης??εχω 4 μερες καθυστερηση.την κυριακη εκανα τεστ βγηκε αρνητικο.κ απο χθες εχω πολυ λιγα καφε ανοιχτο..αλλα δν εχω πονους περιοδου καθολου..δν το εχω ξαναπαθει ποτε ημουν σταθερη..κ ελεγα μηπως κανω χοριακη μεθαυριο

Ναι κανε μια χοριακη καλυτερα...ειναι ποιο αξιοπιστη....εγω προσωπικα ειχα στην 5 βδομαδα καφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η danah 2016 είπε:

Ναι κανε μια χοριακη καλυτερα...ειναι ποιο αξιοπιστη....εγω προσωπικα ειχα στην 5 βδομαδα καφε...

@Tweema κ εκανες χοριακη κατευθειαν??ναι για το τεστ αμφιβαλλώ κ εγω το ειπα σε μια φιλη μου κ πρωτη φορα το ακουγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

@Tweema κ εκανες χοριακη κατευθειαν??ναι για το τεστ αμφιβαλλώ κ εγω το ειπα σε μια φιλη μου κ πρωτη φορα το ακουγε...

Εγώ έκανα πιο μπροστά χοριακη δεν περίμενα τόσες μέρες.. Κ την ημέρα που την έκανα το απόγευμα είδα καφέ.. Κάθισα δύο μέρες κ μετά πάλι το ίδιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ έκανα πιο μπροστά χοριακη δεν περίμενα τόσες μέρες.. Κ την ημέρα που την έκανα το απόγευμα είδα καφέ.. Κάθισα δύο μέρες κ μετά πάλι το ίδιο..

Σε ευχαριστω πολυ.θα παω για χοριακη να ξερω τουλαχιστν τι γινεται.με το καλο να κρατησετε τα αγγελουδια σας στην αγκαλια σ κοριτσια μου!!θα σας ενημερωσω τ εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η danah 2016 είπε:

@Tweema και του σου εδωσε ο γιατρος;;;

Μου αύξησε την προγεστερονη..κ οπότε σταματούσαν την μειώναμε.. Κ μετά όταν είχα καφε πάλι αύξηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.θα παω για χοριακη να ξερω τουλαχιστν τι γινεται.με το καλο να κρατησετε τα αγγελουδια σας στην αγκαλια σ κοριτσια μου!!θα σας ενημερωσω τ εγινε

Να σαι καλά κορίτσι μου!!εύχομαι κ σενα να έχεις ένα σπορακι στην κοιλίτσα σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μου αύξησε την προγεστερονη..κ οπότε σταματούσαν την μειώναμε.. Κ μετά όταν είχα καφε πάλι αύξηση.

Ποσο καιρο σου κρστησε το καφε...;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η danah 2016 είπε:

Ποσο καιρο σου κρστησε το καφε...;;;

Την 1η φορά για μια μέρα,την 2η για 3 μέρες,την 3η για 6 μέρες κ την 4η είδα κανονικά αίμα μια φορά κ μετά για 5 μέρες καφέ..στην τελευταία είχα αποκολληση κ ήμουν στην 9η εβδομάδα..κάποια στιγμή τα καφέ τα είχα συνηθίσει κ δεν τα πολυφοβομουν αλλά όταν είδα το αίμα άσε τα είδα όλα.. Λέω αυτό ήταν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...