Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια μου εσεις μετα απο ποσο καιρο προσπαθειας τα καταφερατε??


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:
στις On 24/4/2016 at 7:03 ΠΜ, ο/η Lovely είπε:

Θα ξανα προσπαθησουμε σε 3 μηνες μεχρι τοτε θα κανουμε φυσιολογικα κ αμα μεινω εμεινα. Δεν επιτρεπεται να κανεις σπερματεγχ. Καθε μηνα, μονο καθε 3 μηνες...το αγχος φταιει πολυ ασε.απο εξετασεις εχω κανει σαλπιγγογραφια, τεστ παπ, καλιεργεια κολπικου( κοιτανε για μυκητες,μικροβια κλπ) ηταν ολα καθαρα στου αντρα μου καναμε σπερμοδιαγραμμα κ ειχαμε χαμηλη κινητικοτ. Κ πολλες ατυπες μορφες. Ο γιατρος μου δεν μου ειπε τι δεν πηγαινε καλα μονο οτι καλα που ηρθαν ετσι τα πραγματα γιατι αν μου τυχαινε αυτο κ ημουν 2-3 μηνων σιγουρα θα με επερνε απο κατω,αυτο σημαινει οτι κατι δεν πηγαινε καλα απο την αρχη. Νσ σου πω την αληθεια στεναχωρηθηκα αλλα θα ξανα προσπαθησω  τον ιουνιο.. Μεχρι τοτε μου ειπε πρεπει να παει αντρας μου σε εναν ουρολογο να εξετασουμε σπερμα κ αν διορθωνεται η ατυπη μορφη με καποια θεραπεια.

Εννοειται πολυ καλυτερα τωρα.αλλα να σου πω??αν οι εξετασεις σου ειναι καλες αν οι βασικες ορμονικες σου ειναι στα επιτρεπτα ορια οπως οι fsh κ η AMH σου τοτε χαλαρωσε κοριτσι μου και θα ερθει!τι να πω!!και εγω σε φαση που θελω ενα μωρακι ειμαι πιστευω θα ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lovely είπε:

@new mom 2016 πολυ ομορφο ολο αυτο εννοωντας οτι ηρθε μετα απο κλαμα αλλα χωρις αγχος!!πως γινεται να αποβαλεις το αγχος οταν οι εξετασεις σ λενε τελειωνε γιατι ο χρονος περναει??δεν νομιζω εγω προσωπικα πως ο θεος γελαει για κατι τετοιο..εγω εκανα την εξεταση ΑΜΗ αν την ξερεις που δειχνει ποσο αποθεμα εχω ωαριων εε και δεν εχω.τι να κανω δηλ?να το αφησω..??και αν με αφησει???

Προς θεού! Γνωρίζω γι αυτό, αλλά παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες!  όπως η ηλικία και το διάστημα το οποίο πέρασε αγονο μέχρι να ανακαλυφθεί το πρόβλημα. Και βέβαια όταν σου λένε τέτοιο πράγμα δε θα το αφήσεις! Με συγχωρείς, δεν το διάβασα αυτό για το απόθεμα ωαριων στα παραπάνω μηνύματα! Να θυμάσαι πως το στρες κάνει πολλή ζημιά στον οργανισμό μας, πόσο μάλλον όταν υπάρχει και θέμα!  Φιλικά πάντα. Αναστασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου αλοιμονο δεν παρεξηγω και εγω αν ημουν εγκυουλα απο την πολυ πολυ μεγαλη χαρα που θα εοχα ισως να ειχα ξεχασει τι ειχα περασει..μακαρι να υπηρχε ενα χαπι κατα του αγχους αλλα δεν υπαρχει.και να σου πω??αγχος δεν εχω ξερεις τι εχω ανυπομονω καθε φορα που περιμενω να αδιαθετησω να μην αφιαθετησω.αλλα σιγουρα δεν ειναι αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Αναστασια μου αλοιμονο δεν παρεξηγω και εγω αν ημουν εγκυουλα απο την πολυ πολυ μεγαλη χαρα που θα εοχα ισως να ειχα ξεχασει τι ειχα περασει..μακαρι να υπηρχε ενα χαπι κατα του αγχους αλλα δεν υπαρχει.και να σου πω??αγχος δεν εχω ξερεις τι εχω ανυπομονω καθε φορα που περιμενω να αδιαθετησω να μην αφιαθετησω.αλλα σιγουρα δεν ειναι αγχος.

Αν ξεπερασες το στάδιο του άγχους και πέρασες σ αυτό της ανυπομονησίας είσαι σε καλό δρόμο!!Και δε μου λες,τι προβλέπεται τώρα για το θέμα με τα ωαρια;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κατ αρχας περιμενω να "μην"αδιαθετησω την Παρασκευη.αν αδιαθετησω την Παρασκευη θα παρω την 2η-6η ημερα το χαπι serpafar. Θα ξαναπροσπαθησουμε με τον αντρουλη μ και αν οχι παλι παμε για την 1η σπερματεχυνση.

Ρε συ Αναστασια να σου πω?ειμαι 34 χρονων.ειναι δυνατον κιολας να μην εχω τοοσο αποθεμα ωαριων?δηλαδη αν δεν ημουν παντρεμενη και παντρευομουν η μαλλον εβρισκα τον ανθρωπο μου σε 2 με 3 χρονια τι??δεν θα μπορουσα να κανω μωρο??

Δεν σου κρυβω οτι μετα απο αυτην την εξεταση εριξα πολυ μα πολυ κλαμα δεν μπορουσε να με κανει καλα ο συζηγος μου και μετα πηρα και την κουμπαρα μου η οποια ειναι στην ιδια ηλικια με εμενα να παει να κανει την ιδια εξεταση.απο δω κ περα θα το λεω σε κοπελες με ιδια ηλικια.Δεν θα πρεπε ολοι οι γιατροι να εβαζαν τις γυναικες απο καποια ηλικια και επειτα να κανουν αυτες τις εξετασεις??

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
στις On 29/3/2016 at 10:37 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Εκανα και ενεσεις κ φαρμακα μονο που εκει που ειχα θετικο τεστ και θετικη χοριακη ειχα φτασει τη χοριακη στο 350 επεσε στο 0 και ηρθε η απογοητευση.. Τωρα απο σεπτεμβρη θα παμε για εξωσωματικη. Εχω κανει 5 σπερματεγχυσεις οι οποιες η τελευταια ηταν θετικη αλλα μετα επεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...