Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοριτσια μου εσεις μετα απο ποσο καιρο προσπαθειας τα καταφερατε??


Recommended Posts

Εμεις μετα απο 1,5 χρονο κ δεν τα ειχαμε καταφερει λογω χαμηλης κινητικοτητας. Στις 5 Μαρτιου αδειαθετησα και στις 19 Μαρτιου που εκανα ωορηξια με τη βοηθεια του serpafar,  καναμε σπερματεγχυση σε ιδιωτικο νοσοκομειο. Τωρα περιμενω περιοδο στις 3 με 5 Απριλιου καπου εκει....Νιωθω κατι κραμπες στη κοιλια σαν να περιμενω περιοδο κ το στηθος μου ειναι πρισμενο κ οι ρωγες μου πονανε.. Λετε αν κανω μια β χοριακη πριν αδειαθετησω να δειξει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποπάκι καλημέρα, εύχομαι σύντομα να μας πεις τα ευχάριστα! Εμείς περίπου ένα 5μηνο προσπαθούσαμε, ήρθε σχετικά εύκολα, έτυχε να κάνω και μια θεραπεία για να κάνω ωορρηξία εκείνο τον μήνα, και τσουπ....το πιάσαμε.

Μπορεί να δείξει, περίπου 10 μέρες μετά τη σύλληψη ανεβαίνει η τιμή της. Περίμενε καμιά - δυο μέρες ακόμα για να πάρεις σίγουρο αποτέλεσμα. 

Όσο για τα συμπτώματα, από ότι έχω καταλάβει είναι σχετικά στην κάθε μια. Προσωπικά είχα συχνοουρία και πρησμένο στήθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσωπικα δεν ξερω.
και το λεω αυτο γτ δε ξερω ποτε με σιγουρια λεμε πως ενα ζευγαρι ειναι σε προσπαθειες.
αν ειναι οταν κανει ελευθερα ερωτα, τοτε 1,5 χρονο περιπου. χωρις να μετραμε γονιμες ή να "σηκωνουμε ποδια ψηλα" που λεεi o λογος :P o
αν εννοουμε ποτε αρχισα να το θελω,τι καλα να ειχα ενα νινακι, τοτε απο τον μαιο περυσι περιπου.
αν εννοουμε ποτε το πηρα ζεστα και πηγα στο γιατρο να δω οτι ολα ειναι οκ, τοτε τελος οκτωβριου περσυ.

θεωρω πως ειναι θεμα αγχους ξεκαθαρα σε μενα.
γτ οταν ρωτησα τον γιατρο μου"αφου ειμαι οκ γτ δεν εχω μεινει εγκυος ακομα" μου εδωσε να κανω εξετασεις αιματος, ορμονων, κτλ.
εκει βρηκε την ινσουλινη μου οριακα αυξημενη, και μου εδωσε χαπι για να την ριξω(το αντιθετο του διαβητη)
μου ειχε πει τοτε να χαλαρωσω, να παιρνω τα χαπια μεχρι τον μαρτιο του 2016 και μετα να ξαναπροσπαθησω για νινακι.
περιττο να σου πω πως εγκυος εμεινα αρχες δεκεμβρη, στο 7ο ή 8ο χαπι που θα ρυθμιζε την ινσουλινη και θα μπορουσα να γινω μαμα απο μαρτη και μετα. δλδ ουτε καν ειχε κυκλοφορησει καλα καλα στο σωμα μου..
πιστευω πως μου εφυγε το αγχοις τοτε, γτ σκεφτομουν "οκ, μωρο απο μαρτη και μετα, και τσουπ...να το το μπεμπακι"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου ειμαι πολυ αγχομενη εμεις ειχαμε θεμα με το σπερμα χαμηλη κινητικοτητα και πολλες ατυπες μορφες..εγω ειμαι 26 ετων και αντρας μου 35 ειμαστε μαζι απο το λυκειο που πηγαινα στα 16 μου. Αυριο θα παω να κανω μια β χοριακη μακαρι να εχω καλα νεα...... Racoun εμεις καναμε 1,5 χρονο χωρις να μετραμε γονιμες λεγαμε αν ερθει ηρθε περασε ο καιρος κ δεν ηρθε κ ετσι το ψαξαμε κ βρηκαμε το προβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μ εγω είμαι 28 κ ο αντρας μ 35.Κανουμε ελεύθερα γτ θέλουμε παιδακι απο το Σεπτέμβριο του 2014.Φετος το Δεκεμβριο ξεκινησαμε να το ψαχνουμε. Κ μεις θέμα με το σπερμα εχουμε.χαμηλος ο αριθμος κ χαμηλη κινητικότητα. Τωρα ψαχνουμε να δουμε αν οφείλεται καπου για να συνεχίσουμε αναλογα.Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Προσοαθησε να μη στεναχωριεσαι. Εγω απο οταν στραφηκαμε στουε γιατρους εχω ηρεμήσει παρα πολυ! Καλη επιτυχία σου εύχομαι με ολη μ την ψυχή! Δεν εισαι μονη κοριτσι μου να το ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗ...ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙΙΙΙΙΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗ...ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ....

Συγχαρητηρια!! δεν υπαρχει μεγαλυτερη χαρα πραγματικα! ολα να πανε καλα σου ευχομαι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Σε ευχαριστωωωωωωωωω :* :*

Γλυκουλα μου Συνχαρητηριααααα!!!!! Μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη γλυκια μου... :*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπη μου μπορω να σε ρωτησω ποσο κοστισε η σπερματεγχυση σε ιδιωτικο ??? Και τι ακριβως εξετασεις εκανες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη σπερματεγχυση την εκανα στο Μητερα 152€ ειχε και 50€ μου πηρε ο γιατρος..... Σταθης Σαμιωτης λεγεται ο γιατρος πολυ καλος μεχρι στιγμης ξεγεννησε κ την αδερφη μου. Στη γεννα με καισαρικη της πηγαν1800 το νοσοκομειο κ 800€ ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπέλα μου μπράβο! συγχαρητήρια! !!! τι ευχάριστα νεα! πρωτη προσπαθεια σπερματεγχυσης? μαλλον κ μεις προς τα κει παμε λογικα. τι κινητικότητα ειχατε κ κανατε σπερματεγχυση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Τη σπερματεγχυση την εκανα στο Μητερα 152€ ειχε και 50€ μου πηρε ο γιατρος..... Σταθης Σαμιωτης λεγεται ο γιατρος πολυ καλος μεχρι στιγμης ξεγεννησε κ την αδερφη μου. Στη γεννα με καισαρικη της πηγαν1800 το νοσοκομειο κ 800€ ο γιατρος.

Κανατε σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο? Χωρις προκληση ωορρηξιας και ενεσιμες ορμονες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδειαθετησα 5/3.... 7/3 με 11/3 πηρα το serpafar εκανα μια ενεση πρεγκνιλ νομιζω λεγοταν στις 16/3 το απογευμα και 19/3 καναμε σπερματεγχυση... Βασικα εκει οταν πηγα στην υποδοχη με ρωτησαν αν εχω κανει εξαιτασεις αιματος aids, ηπατιτιδα κ αλλες τετοιες ρωτησα κρυφα το γιατρο μου γιατι δεν με ειχε ενημερωσει για αυτες τις εξετασεις κ μου λεει αστο πανω μου  δεν ξερω τι εκανε αλλα δεν εκανα καμια εξεταση τετοια... Μονο σαλπιγγογραφια ειχα κανει που κοστισε 180€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηγα εκανα χοριακη σημερα αν κ ειναι νωρις γιατι περιοδο περιμενω 5/4 κανονικα κ εδειξε 2,2 θα ξανα κανω μια τη παρασκευη κ βλεπω αναλογως τα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ποσα περνουν αλλου για να σου πω.. Ο γιατρος μου ειναι στο ιασω κ στο μητερα.. Στο ιασω εχει 200€ κ στο μητερα 152€...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki  μακαρι αυτο θελω κ εγω να ανεβει...παντως μεχρι τωρα απο τις 19/3 που την καναμε εχω πονους περιοδου χαμηλα κ ο γιατρος μου ειπε ειναι φυσιολογικο τουλαχιστον στους πρωτους μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Αδειαθετησα 5/3.... 7/3 με 11/3 πηρα το serpafar εκανα μια ενεση πρεγκνιλ νομιζω λεγοταν στις 16/3 το απογευμα και 19/3 καναμε σπερματεγχυση... Βασικα εκει οταν πηγα στην υποδοχη με ρωτησαν αν εχω κανει εξαιτασεις αιματος aids, ηπατιτιδα κ αλλες τετοιες ρωτησα κρυφα το γιατρο μου γιατι δεν με ειχε ενημερωσει για αυτες τις εξετασεις κ μου λεει αστο πανω μου  δεν ξερω τι εκανε αλλα δεν εκανα καμια εξεταση τετοια... Μονο σαλπιγγογραφια ειχα κανει που κοστισε 180€

Εγω εχω 2 παιδακια απο τον πρωτο μου γαμο.. αλλα εχω χωρισει..με τον αρραβωνιαστικο μου προσπαθουμε τωρα 7 μηνες για μωρακι αλλα δεν ερχεται.. εχουμε ομως θεματα και οι δυο μας εγω πλεον δεν περπαταω μετα απο τροχαιο ατυχημα πριν 1.5 χρονο που ειχα και ειμαι σε αναπηρικο και το παλικαρι μου εχει σκληρηνση κατα πλακας... οποτε εχουμε θεμα με το σπερμα και γω με θρομβωσεις γιατι παιρνω ηπαρινες κτλ κτλ.. μωρακι θελουμε οσο τιποτα στον κοσμο... αλλα ακαρπες προσπαθειες και λεω και γω να παμε να κανουμε  σπερματεγχυση μηπως ο θεουλης μας στηλει το φασολακι μας... εγω ειχα αδιαθετησει 7-3  και ειχαμε επαφες ολες τις γονιμες κτλ κτλ σημερα εκανα χοριακη  και βγηκε μικροτερη του 1.20 αρνητικη  δηλ    οποτε αδικα και αυτος ο μηνας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...