Μετάβαση σε περιεχόμενο

οταν η συλληψη αργει....


Recommended Posts

Καλησπερα σας! ειμαι 29 χρονων και προσπαθω εδω και εξι μηνες με τον συζυγο μου γινουμε γονεις αλλα τιποτα.Ειχαμε μια ατυχη εγκυμοσυνη ενα χρονο πριν η οποια ηρθε πανευκολα και φυσικα χωρις κοπο. Πιστευα οτι ετσι ευκολα θα ξαναεμενα εγκυος (Τρομαρα μου!!!) Ξεκινησαμε πολυ χαλαρα και χωρις κανενα αγχος,εδω και ενα 2μηνο περιπου ομως εχω αρχισει και αγχονομαι τρελα.Ο γιατρος υποστηριζει οτι ειμαστε υγειεστατοι ,οποτε να χαλαρωσω και θα ερθει. Ομως βρε κοριτσια πως ειναι δυνατον να μην το σκεφτομαι? δηλαδη πραγματικα ολοι το λενε αλλα κανεις δεν σου δειχνει το πως να το  κανεις.Ποια η γνωμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια μου με το καλό να μείνεις έγκυος και να γίνει η επιθυμία σου πραγματικότητα!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Τα ίδια σκεφτόμουν και γω πριν μείνω έγκυος. Και όλοι μου λέγανε να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω...κουβέντες. Όταν επιθυμείς την μητρότητα τόσο πολύ πως να μην τα σκέφτεσαι όλα.

Το καλό είναι ότι είσαι νέα και υγιείς σύμφωνα με τον γιατρό σου και είμαι σίγουρη πως σε λίγο καιρό θα μας πεις τα ευχάριστα. Φρόντισε τις γόνιμες μέρες σου να έχετε επαφές και όλα θα έρθουν και σύντομα.

Ότι χρειαστείς, ότι θες να μοιραστείς, γράψτο εδώ, εμένα με βοήθησε πολύ που μπορούσα να μιλήσω και να μοιραστώ τις σκέψεις μου με άλλα κορίτσια με τους ίδιους προβληματισμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Kelly! αυτο σκεφτηκα κ εγω οτι η κουβεντα με με κοπελες που το εχουν περασει ισως με βοηθησει. Ενταξει το αγχος δεν πιστευω οτι θα φυγει τοσο ευκολα με ενα 'μην αγχωνεσαι' (αληθεια ειπα ποσο αντιπαθω αυτη την φραση??). Σ'ευχαριστω πολυ παντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Και εμεις πιασαμε μετα απο 5-6 μηνες με συχνες ελευθερες επαφες...Ειμαστε και οι δυο νεοι και αυτο μας τρομαξε πιο πολυ!!! Αλλα το αγχος μα εμποδισε να γινει πιο γρηηηηγορα η συλληψη! Ειναι που σκεφτομασταν μονο αυτο και δε χαλαρωναμε!σκεφτομασταν και τα οικονομικα και μας πηρε καπως!!! Μολις σταματησα να τ σκεφτομαι γτ μπηκα στη σχολη ηρθε το σπορακι μου (με 2-3επαφες μοοον,,δε το περιμενα))

Ευχομομαι να ερθει γρηγρ ο καρπος του ερωτα σας!!! Και ασε τους αλλους να λενε !να κλεινεις τα αυτια σου!!! Ειναι δυσκολο να μν τ σκεφτεσαι κ ν μην αγχονεσαιιι αλλα ολο κανει κακο γτ εγω οπως σ ειπα απο αυτο το πακετακι(αγχος+σκεψη) "αργησαμε" 

 

Επεξεργάστηκε από Αννα Λιλα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Κόκκινο πανί ήταν αυτή η φράση....όλοι έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουν...

Δεν έχεις πολυκιστικές ή κάτι άλλο ε?

 

 

οχι ποτε δεν ειχα τετοια θεματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Καλησπερα! Και εμεις πιασαμε μετα απο 5-6 μηνες με συχνες ελευθερες επαφες...Ειμαστε και οι δυο νεοι και αυτο μας τρομαξε πιο πολυ!!! Αλλα το αγχος μα εμποδισε να γινει πιο γρηηηηγορα η συλληψη! Ειναι που σκεφτομασταν μονο αυτο και δε χαλαρωναμε!σκεφτομασταν και τα οικονομικα και μας πηρε καπως!!! Μολις σταματησα να τ σκεφτομαι γτ μπηκα στη σχολη ηρθε το σπορακι μου (με 2-3επαφες μοοον,,δε το περιμενα))

Ευχομομαι να ερθει γρηγρ ο καρπος του ερωτα σας!!! Και ασε τους αλλους να λενε !να κλεινεις τα αυτια σου!!! Ειναι δυσκολο να μν τ σκεφτεσαι κ ν μην αγχονεσαιιι αλλα ολο κανει κακο γτ εγω οπως σ ειπα απο αυτο το πακετακι(αγχος+σκεψη) "αργησαμε" 

 

Γεια σου Αννα ! κατ'αρχην να χαιρεσε το παιδακι σου,ετσι ακριβως που λες ηρθε η πρωτη μου εγκυμοσυνη (η οποια παλλινδρομησε) χωρις σκεψη και φυσικα εντελως απρογραμματιστα .Τελικα δεν ερχονται οποτε τα θελεις αυτα τα πραγματα! Σ'ευχαριστω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κανεις θετικες σκεψεις!!λυπαμαι γ την πρωτη σ κυηση! Εγ γενναω σε 3 μηνες σχεδον!!!! Νασαι καλα!!! :* :* 

Δεν μπορω να σου πω να μην αγχονεσαι γτ κ να τομπω δε γινεται ευκολο στη πραξει!!! Αλλα ν εισαι ολο μπορεις πιο ηρεμη !! Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Να κανεις θετικες σκεψεις!!λυπαμαι γ την πρωτη σ κυηση! Εγ γενναω σε 3 μηνες σχεδον!!!! Νασαι καλα!!! :* :* 

Δεν μπορω να σου πω να μην αγχονεσαι γτ κ να τομπω δε γινεται ευκολο στη πραξει!!! Αλλα ν εισαι ολο μπορεις πιο ηρεμη !! Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!! ?

τοτε με το καλο να ερθει το μωρακι σου ! Καλα το αγχος δεν αντιμετωπιζεται ευκολα η αληθεια ειναι αλλα σ'ευχαριστω πολυ! Ολα καλα να σου πανε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλησπέρα κι από μένα!!! Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο κάνε όμορφες και θετικές σκέψεις και όλα θα έρθουν όπως τα θες!!! Ξέρω ποσό δύσκολο ειναι για σένα όμως σου το λέω επειδή στην οικογένεια μου είχαμε μια τέτοια περίπτωση!!! Επειδή το είχαν συνέχεια στο μυαλό τους όλο αυτό το άγχος μεταφερόταν, δεν υπάρχει εξήγηση!!! Κατέληξαν στην εξωσωματική όπου εκεί τα πράγματα διαφέρουν πολύ εκεί να δεις άγχος!!! Αφού έκαναν μωράκι με εξωσωματική μετά από 1 χρόνο και κάτι έπιασαν μωράκι φυσιολογικά και όλο αυτό οφείλεται στην καλή ψυχολογία, στην αγάπη και στο ότι άφησαν τους εαυτούς τους ελεύθερους χωρίς σκέψεις!!! Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να σε έκανα να νιώσεις καλύτερα όπως και τα αλλά κορίτσια!!! Εύχομαι σύντομα να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.. άσε τον εαυτό σου χαλαρό.. εγώ προσπαθώ εδώ και 16 μήνες. Για αυτό θέλει χαλαρά.. και ιδικά όταν δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Και σου το εύχομαι να έρθει σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna and baby είπε:

Κοριτσάκι μου καλησπέρα κι από μένα!!! Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο κάνε όμορφες και θετικές σκέψεις και όλα θα έρθουν όπως τα θες!!! Ξέρω ποσό δύσκολο ειναι για σένα όμως σου το λέω επειδή στην οικογένεια μου είχαμε μια τέτοια περίπτωση!!! Επειδή το είχαν συνέχεια στο μυαλό τους όλο αυτό το άγχος μεταφερόταν, δεν υπάρχει εξήγηση!!! Κατέληξαν στην εξωσωματική όπου εκεί τα πράγματα διαφέρουν πολύ εκεί να δεις άγχος!!! Αφού έκαναν μωράκι με εξωσωματική μετά από 1 χρόνο και κάτι έπιασαν μωράκι φυσιολογικά και όλο αυτό οφείλεται στην καλή ψυχολογία, στην αγάπη και στο ότι άφησαν τους εαυτούς τους ελεύθερους χωρίς σκέψεις!!! Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι και να σε έκανα να νιώσεις καλύτερα όπως και τα αλλά κορίτσια!!! Εύχομαι σύντομα να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!! ?

Καλησπερα Αννα μου! Πραγματικα τα γραφεις πολυ ομορφα και αισιοδοξα,η αληθεια ειναι πως γνωριζω κ εγω παρομοια περιπτωση.μετα απο 5 αποτυχιμενες εξωσωματικες,ηρθε φυσικοτατα το παιδακι τους.Ειναι οντως καποια πραγματα που δεν εξηγουνται,οπως το πως η ψυχολογια μπορει να καθυστερηση την συλληψη. Σευχαριστω παντως για το πολυ αισιοδοξο σου μηνυμα....τουλαχιστον χαμογελασα....και ειχα καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να χαμογελάς συνέχεια!!! Και σύντομα να χαμογελασεις από ευτυχία κάνοντας τις προσπάθειες σας πραγματικότητα!!! Κανένας μας δε μπορεί να μπει στη θέση σου... Αλλά τα αισθήματα μας και η πίστη μας ειναι αυτά που μας κάνουν να ελπίζουμε!!! Μη χάνεις τη πίστη σου και να είσαι πάντα ευδιάθετη και χαμογελαστή και όλα θα γίνουν όπως τα ονειρεύεσαι!!! Ότι κι αν χρειαστείς μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας... Κάποιες φορές έχουμε ανάγκη να ακούσουμε κάτι όμορφο!!! Πραγματικά εύχομαι σύντομα να μου πεις ευχάριστα!!! Ότι χρειαστείς μη διστάσεις!!! Φιλάκια πολλά και να είσαι πάντα χαμογελαστή... Κάποιες φορές αλλάζουν πολλά φτάνει να το πιστέψουμε!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anna and baby είπε:

Εύχομαι να χαμογελάς συνέχεια!!! Και σύντομα να χαμογελασεις από ευτυχία κάνοντας τις προσπάθειες σας πραγματικότητα!!! Κανένας μας δε μπορεί να μπει στη θέση σου... Αλλά τα αισθήματα μας και η πίστη μας ειναι αυτά που μας κάνουν να ελπίζουμε!!! Μη χάνεις τη πίστη σου και να είσαι πάντα ευδιάθετη και χαμογελαστή και όλα θα γίνουν όπως τα ονειρεύεσαι!!! Ότι κι αν χρειαστείς μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας... Κάποιες φορές έχουμε ανάγκη να ακούσουμε κάτι όμορφο!!! Πραγματικά εύχομαι σύντομα να μου πεις ευχάριστα!!! Ότι χρειαστείς μη διστάσεις!!! Φιλάκια πολλά και να είσαι πάντα χαμογελαστή... Κάποιες φορές αλλάζουν πολλά φτάνει να το πιστέψουμε!!! ?????

Στ αληθεια με εβγαλε το μηνυμα σου απο την σημερινη μαυριλα (και το αναθεματισμενο αρνητικο τεστ που μου χαλασε την μερα) η αληθεια ειναι οτι εμεις οι γυναικες σ'αυτα τα θεματα εχουμε εναν κοινο κωδικα επικοινωνιας (βλεπεις τα μην αγχωνεσαι του συζυγου δεν θα ελεγα οτι βοηθανε) Μακαρι λοιπον ολα τα κοριτσια που βρισκονται στην θεση μου μια μερα να λεγονται μανουλες και να πραγματοποιηθει καθε ονειρο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναντια κορίτσι μου καλημέρα και από εμένα!!! Είχα και εγώ παλινδρομη κύηση πριν από τρία χρόνια.... Με πήρε τόσο πολύ από κάτω που δεν λέγεται.... Ξαναπροσπαθησα μετά από ένα τρίμηνο αλλά το σκεφτόμουν συνεχώς κ λέω μήπως είμαι έγκυος πάλι... Κ μήπως... Κ μήπως.... Με αποτέλεσμα τίποτα..... Μετά είπα ας το αφήσω εντελώς....δεν ήθελα κιόλας επειδή μετά με έπιασε η φοβια μην ξανασυμβει.. Μετά από τρία χρόνια δηλαδή τώρα... Το πήγαμε στο πολύ χαλαρό κ είπα οπότε είναι να έρθει ας έρθει δεν θα κάτσω να τρελαθώ κιόλας.... Κ με την τρίτη φορά τσουπ.... Έσκασε μύτη το σπορακι.... Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι θα σου πω όμως ότι θα λες οπότε είναι να έρθει θα έρθει..... Ο θεουλης ξέρει.....κ μην ακούς συγγενείς γονείς και πότε και πότε.... Κ εμένα έτσι έλεγαν επειδή είμαι 30..... Τους έλεγα όταν θα είναι θα σας το πω....ας το τελείως απεξω αυτό από το μυαλό σου μόνο άγχος προκαλούν και μουρμουρα....ελπίζω να σε βοήθησα λίγο...... Ότι θες στην διάθεση σου.....<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Ναντια κορίτσι μου καλημέρα και από εμένα!!! Είχα και εγώ παλινδρομη κύηση πριν από τρία χρόνια.... Με πήρε τόσο πολύ από κάτω που δεν λέγεται.... Ξαναπροσπαθησα μετά από ένα τρίμηνο αλλά το σκεφτόμουν συνεχώς κ λέω μήπως είμαι έγκυος πάλι... Κ μήπως... Κ μήπως.... Με αποτέλεσμα τίποτα..... Μετά είπα ας το αφήσω εντελώς....δεν ήθελα κιόλας επειδή μετά με έπιασε η φοβια μην ξανασυμβει.. Μετά από τρία χρόνια δηλαδή τώρα... Το πήγαμε στο πολύ χαλαρό κ είπα οπότε είναι να έρθει ας έρθει δεν θα κάτσω να τρελαθώ κιόλας.... Κ με την τρίτη φορά τσουπ.... Έσκασε μύτη το σπορακι.... Δεν θα σου πω μην αγχώνεσαι θα σου πω όμως ότι θα λες οπότε είναι να έρθει θα έρθει..... Ο θεουλης ξέρει.....κ μην ακούς συγγενείς γονείς και πότε και πότε.... Κ εμένα έτσι έλεγαν επειδή είμαι 30..... Τους έλεγα όταν θα είναι θα σας το πω....ας το τελείως απεξω αυτό από το μυαλό σου μόνο άγχος προκαλούν και μουρμουρα....ελπίζω να σε βοήθησα λίγο...... Ότι θες στην διάθεση σου.....<3

Τονια καλησπερα! η παλλινδρομη ηταν ισως η χειροτερη εμπειρια που ειχα,καταλαβαινεις ειμαι σιγουρη,ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα.Φοβομουν πολυ να προσπαθησω ξανα. Τωρα θεωρω οτι ειμαι πιο ετοιμη απο ποτε αλλα....... δεν ερχεται! Πρεπει οποσδηποτε να χαλαρωσω το ξερω γιατι αγχωθηκα παραπανω απο οσο θα επρεπε. Σ ευχαριστω παρα πολυ ,παντα βοηθαει να ακους εμπειριες και συμβουλες <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι σε καταλαβαίνω.... Εμένα να δεις πως ήταν η ψυχολογία μου....κ ξέρεις ποιο είναι το θεϊκό;;; Ότι μου έλεγαν αφού δεν το είδες δεν το ένιωσες γιατί είσαι έτσι;;;; Ότι και να απαντήσεις εκείνη την ώρα είναι πολύ λίγο μπροστά στα όσα αισθάνεσαι.... Στην πορεία πήραν τις απαντήσεις τους όλοι όμως.... Μην χάνεις την πίστη σου στον θεουλη θα στο στείλει και θα λες μα πως αφού τώρα δεν το περίμενα...... Δεν τα στέλνει όποτε θέλουμε εμείς τα στέλνει όποτε βλέπει ότι εμείς σαν άνθρωποι χάνουμε τις ελπίδες μας..... Εγώ έτσι το πήρα όταν έζησα όλο αυτό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/3/2016 at 11:17 ΠΜ, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλημέρα κορίτσι σε καταλαβαίνω.... Εμένα να δεις πως ήταν η ψυχολογία μου....κ ξέρεις ποιο είναι το θεϊκό;;; Ότι μου έλεγαν αφού δεν το είδες δεν το ένιωσες γιατί είσαι έτσι;;;; Ότι και να απαντήσεις εκείνη την ώρα είναι πολύ λίγο μπροστά στα όσα αισθάνεσαι.... Στην πορεία πήραν τις απαντήσεις τους όλοι όμως.... Μην χάνεις την πίστη σου στον θεουλη θα στο στείλει και θα λες μα πως αφού τώρα δεν το περίμενα...... Δεν τα στέλνει όποτε θέλουμε εμείς τα στέλνει όποτε βλέπει ότι εμείς σαν άνθρωποι χάνουμε τις ελπίδες μας..... Εγώ έτσι το πήρα όταν έζησα όλο αυτό.... 

καλησπερα κ απο μενα κοριτσια..συμφωνω πολυ με το μηνυμα σου κ εγω ειχα παλινδρομη κυηση τον σεπτεμβρη κ κανεις δεν με καταλαβε ποτε!!ολοι λενε δεν το ειδες δεν το ακουσες..ειναι σαν να μν υπηρχε!κανεις δεν μπορει να καταλαβει οτι απο την στιγμη που βλεπεις ενα θετικο τεστ νιωθεις μαμα,εισαι μαμα,λαχταρας το μωρακι..τι κ αν δεν το ακουσα?το αγαπησα απο εκεινο το πρωι που ειδα οτι το τεστ ηταν θετικο..ο θεος ξερει γιατι μου το πηρε πισω..ο θεος ξερει κ ποτε θα μου το ξαναδσει..γι αυτο κοριτσια μην το βαζετε κατω καμια..μονο εμεις ου το εχουμε περασει ξερουμε τον πονο που εχουμε σην ψυχη μας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η takis loves me είπε:

καλησπερα κ απο μενα κοριτσια..συμφωνω πολυ με το μηνυμα σου κ εγω ειχα παλινδρομη κυηση τον σεπτεμβρη κ κανεις δεν με καταλαβε ποτε!!ολοι λενε δεν το ειδες δεν το ακουσες..ειναι σαν να μν υπηρχε!κανεις δεν μπορει να καταλαβει οτι απο την στιγμη που βλεπεις ενα θετικο τεστ νιωθεις μαμα,εισαι μαμα,λαχταρας το μωρακι..τι κ αν δεν το ακουσα?το αγαπησα απο εκεινο το πρωι που ειδα οτι το τεστ ηταν θετικο..ο θεος ξερει γιατι μου το πηρε πισω..ο θεος ξερει κ ποτε θα μου το ξαναδσει..γι αυτο κοριτσια μην το βαζετε κατω καμια..μονο εμεις ου το εχουμε περασει ξερουμε τον πονο που εχουμε σην ψυχη μας...

 

Πόσο καλά τα λες......... Ούτε στον χειρότερο εχθρό μου να μην συμβεί αυτό...... Από την αρχή νιώθεις μανούλα και ας μην το είδες ποτέ... Αλλά ένα τεστ σου το επιβεβαιώνει ότι κάτι ζει κάτι υπάρχει μέσα σου....ας χαρίσει ο θεουλης γερά παιδάκια σε όλες..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι στισ παλινδρομες κυησεις το μωρακι τις πιο πολλεσ φορες ειναι με καποιο προβλημα κ αν μια κοπελα εχει δυνατο οργανισμο δεν το αφηνει ο οργανισμος της να μεγαλωσει κ παλινδρομει..οποτε να νιωθουμε τυχερες γιατι θα ηταν ακομη χειροτερο αν το ακουγαμε να κλωτσαει..τοτε θα πονουσαμε περισσοτερο...δεν ξερω αν ο γιατρος μου ειπε αληθεια η το ειπε για να με καθησυχασει ξερω οτι ο θεος κανει παντα το σωστο...εγω το πρωι που εκανα τ τεστ ειδα στον υπνο μου την παναγια να μου λεει ξπνα κανε τεστ εισαι εγκυος.κ ελα στην τηνο να αναψεις λαμπαδα...κ εκανα το τεστ 2μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ βγηκε θετικο...κμετα ελεγα γιατι παναγια μου το πηρες πισω...αλλα εχω πιστη στον θεο κ ξερω οτι ολα για καποιο λογο γινονται,,,για καποιο καλο λογο παντα... γερα παιδακια σε ολες....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η takis loves me είπε:

καλησπερα κ απο μενα κοριτσια..συμφωνω πολυ με το μηνυμα σου κ εγω ειχα παλινδρομη κυηση τον σεπτεμβρη κ κανεις δεν με καταλαβε ποτε!!ολοι λενε δεν το ειδες δεν το ακουσες..ειναι σαν να μν υπηρχε!κανεις δεν μπορει να καταλαβει οτι απο την στιγμη που βλεπεις ενα θετικο τεστ νιωθεις μαμα,εισαι μαμα,λαχταρας το μωρακι..τι κ αν δεν το ακουσα?το αγαπησα απο εκεινο το πρωι που ειδα οτι το τεστ ηταν θετικο..ο θεος ξερει γιατι μου το πηρε πισω..ο θεος ξερει κ ποτε θα μου το ξαναδσει..γι αυτο κοριτσια μην το βαζετε κατω καμια..μονο εμεις ου το εχουμε περασει ξερουμε τον πονο που εχουμε σην ψυχη μας...

 

γεια σου κ απο μενα! ποσο δικιο εχεις,αγαπησα οσο τιποτα εκεινη την κουκιδα που ειδα πρωτη φορα στον υπερηχο,δυστυχως περιμενουμε κατανοηση απο ανθρωπους που ενδεχομενως δεν το εχουν βιωσει και απλα πιστευουν οτι τα λογια τους πιανουν τοπο.Εισαι μανα απο την στιγμη που βλεπεις εκεινη την δευτερη γραμουλα στο τεστ! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ολες να ζησουμε αυτο που ποθουμε τοσο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο κ σε σενα κ σε ολες τις κοπελες!!εμενα ο γιατρος μουαυτο τ μηνα μου βρηκε 2ωοθηλακια..δεν ξερω αν εχω πιο πολλες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη..προσπαθησαμε με τον αντρα μου τις γονιμες μερες..τωρα εχω αγωνια..σε μια βδομαδα περιμενω να αδιαθετησω..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η takis loves me είπε:

σ ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο κ σε σενα κ σε ολες τις κοπελες!!εμενα ο γιατρος μουαυτο τ μηνα μου βρηκε 2ωοθηλακια..δεν ξερω αν εχω πιο πολλες πιθανοτητες για εγκυμοσυνη..προσπαθησαμε με τον αντρα μου τις γονιμες μερες..τωρα εχω αγωνια..σε μια βδομαδα περιμενω να αδιαθετησω..

 

Μακαρι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου! κ εγω επισκεφθηκα τον γιατρο μου σημερα λογο μια μικρης διαταραχης του κυκλου μου,και θα κανω ορμονικες,αυτη η κατασταση με πηγε λιγο πισω οσο αφορα τις προσπαθειες αλλα ,ισως καλυτερα ετσι μηπως αρχισω να προσπαθω με λιγοτερο αγχος αυτη την φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

Μακαρι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου! κ εγω επισκεφθηκα τον γιατρο μου σημερα λογο μια μικρης διαταραχης του κυκλου μου,και θα κανω ορμονικες,αυτη η κατασταση με πηγε λιγο πισω οσο αφορα τις προσπαθειες αλλα ,ισως καλυτερα ετσι μηπως αρχισω να προσπαθω με λιγοτερο αγχος αυτη την φορα

αυτον τον μηνα θα γεννουσα κιολας αν ολα πηγαιναν καλα..οποτε μακαρι να ερχοταν το μωρο..την πρωτη φορα ηρθε πολυ ευκολα...ηταν η πρωτη ελευθερη επαφη κ εμεινα αμεσως..τωρα γιατι μας παιδευει...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...