Μετάβαση σε περιεχόμενο

προωρα συμπτωματα εγκυμοσυνης ή οχι????


prassinomata

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 24/3/2016 at 0:14 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια εχω καιρο να γραψω... προσπαθουμε εδω και 7 μηνες με τον αντρα μου για μωρακι... τελευταια περιοδο ειχα στις 7/3/2016 εκανα το καθηκον μου... σημερα 20 μερα κυκλου και 3 4 μερες τωρα εχω παραξενα συμπτωματα... πονοκεφαλο ζαλαδα πρηξιμο στην κοιλια το στηθος μου πολυ βαρυ... και ευαισθητο που ποτε πριν απο την περιοδο τοσες μερες πριν δεν ειχα ααα και ασπρα υγρα απο τον κολπο! Λετε να εγινε το θαυμα αυτον τον μηνα??? Β χοριακη θα κανω την τριτη 24η μερα κυκλου λετε να δειξει κατι??? Ευχαριστω πολυ

Εφοσον ανεβαινει εισαι απλα εγινε η εμφυτευση πιο αργα.... Κ η δικια μου χοριακη εδειξε 2,2  θα ξανα κανω τη παρασκευη να δω αν ανεβει..περιοδο περιμενω 5/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

Εφοσον ανεβαινει εισαι απλα εγινε η εμφυτευση πιο αργα.... Κ η δικια μου χοριακη εδειξε 2,2  θα ξανα κανω τη παρασκευη να δω αν ανεβει..περιοδο περιμενω 5/4

Και γω περιοδο περιμενα κανονικα 3/4 αλλα χθες ειχα λιγο καφε και λιγο αιματακι στο σκουπισμα και σημερα μου ηρθε η καταραμενη!!!! 25η μερα του κυκλου μαλλον αλλαξε ο κυκλος μου τζιφος και αυτος ο μηνας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Θα ηθελα κι εγω να σας κανω μια ερωτηση γιατί εχω αγχωθεί! Τελευταία περίοδο ειχα στις 20/2 και τωρα εχω ήδη 10 μερες καθυστέρηση! Εκανα τεστ βγήκε θετικό πηγα ομως σημερα για χοριακη και βγήκε 60,4 ειναι πολυ χαμηλή ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Chri1989 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ηθελα κι εγω να σας κανω μια ερωτηση γιατί εχω αγχωθεί! Τελευταία περίοδο ειχα στις 20/2 και τωρα εχω ήδη 10 μερες καθυστέρηση! Εκανα τεστ βγήκε θετικό πηγα ομως σημερα για χοριακη και βγήκε 60,4 ειναι πολυ χαμηλή ε;

Εξαρτάται από το πότε έγινε η σύλληψη. Να πάρεις στον γιατρό σου να του πεις την τιμή και σίγουρα να επαναλάβεις την Δευτέρα την εξέταση. Σημασία παίζει ο ρυθμός αύξησης της τιμής της χοριακής. 

Άντε με το καλό και εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η prassinomata είπε:

Και γω περιοδο περιμενα κανονικα 3/4 αλλα χθες ειχα λιγο καφε και λιγο αιματακι στο σκουπισμα και σημερα μου ηρθε η καταραμενη!!!! 25η μερα του κυκλου μαλλον αλλαξε ο κυκλος μου τζιφος και αυτος ο μηνας....

λυπαμαι.... :( ειχες κανει χοριακη? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Chri1989 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Θα ηθελα κι εγω να σας κανω μια ερωτηση γιατί εχω αγχωθεί! Τελευταία περίοδο ειχα στις 20/2 και τωρα εχω ήδη 10 μερες καθυστέρηση! Εκανα τεστ βγήκε θετικό πηγα ομως σημερα για χοριακη και βγήκε 60,4 ειναι πολυ χαμηλή ε;

χαμηλη δεν θα ελεγα οτι ειναι μπορει να εγινε η εμφυτευση πιο αργα εφοσον εδειξε 60,4 ξανα κανε απο δευτερα  να δεις αμα ανεβει η εποικινωνησε με τον γιατρο σου να κανεις υπερηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29 Μαρτίου 2016 at 8:48 ΜΜ, ο/η prassinomata είπε:

Μαλλον τζιφος αννουλα μου ... :(

Κρίμα κοριτσάκι μου!!! Στεναχωρήθηκα παρά πολύ!!! Συγνώμη που άργησα να απαντήσω απλά αυτές τις μέρες ειμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ με εμετούς!!! Εύχομαι να ακούσω σύντομα χαρούμενα νέα!!! Μη το βάζεις κάτω... Να προσεχείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, March 31, 2016 at 9:54 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

λυπαμαι.... :( ειχες κανει χοριακη? 

 

Ναι ειχα κανει χοριακη και μου ειχε βγει μικροτερη του 1.20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, March 31, 2016 at 10:01 ΜΜ, ο/η Anna and baby είπε:

Κρίμα κοριτσάκι μου!!! Στεναχωρήθηκα παρά πολύ!!! Συγνώμη που άργησα να απαντήσω απλά αυτές τις μέρες ειμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ με εμετούς!!! Εύχομαι να ακούσω σύντομα χαρούμενα νέα!!! Μη το βάζεις κάτω... Να προσεχείς!!!!

Και γω στεναχωρηθηκα δεν πειραζει ομως ενας καινουργιος μηνας ξεκιναει!!!!Σημερα μου τελειωσε η καταραμενη λογικα στις 11 του μηνα θα χω ωορρηξια... εχω ακομα 2 κυκλους και αν δεν μετα θα παω για σπερματεγχυση ελπιζω να βαλει ο θεος το χερι του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Και γω στεναχωρηθηκα δεν πειραζει ομως ενας καινουργιος μηνας ξεκιναει!!!!Σημερα μου τελειωσε η καταραμενη λογικα στις 11 του μηνα θα χω ωορρηξια... εχω ακομα 2 κυκλους και αν δεν μετα θα παω για σπερματεγχυση ελπιζω να βαλει ο θεος το χερι του....

Αννουλα μου εισαι εγκυουλα εσυ?????? Γιαυτο οι εμετοι????? Αν ειναι ετσι με το καλο αγαπη μου με ενα πονοοοο ευχομαι ολα να πανε τελεια...... :* <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/3/2016 at 11:24 ΠΜ, ο/η prassinomata είπε:

Και γω περιοδο περιμενα κανονικα 3/4 αλλα χθες ειχα λιγο καφε και λιγο αιματακι στο σκουπισμα και σημερα μου ηρθε η καταραμενη!!!! 25η μερα του κυκλου μαλλον αλλαξε ο κυκλος μου τζιφος και αυτος ο μηνας....

τζιφος κ για μενα ξανα εκανα χοριακη τη παρασκευη 2,5 ηταν... ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αρνητικο αλλα να περιμενουμε,, κ μου ειπε αυτη τη παρασκευη που θα μας ερθει να κανω τεστ εγκυμοσ. μη κανω αλλη χοριακη...Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι εφοσον δεν ειμαι γιατι απο 2,2 πηγε 2,5? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

τζιφος κ για μενα ξανα εκανα χοριακη τη παρασκευη 2,5 ηταν... ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι αρνητικο αλλα να περιμενουμε,, κ μου ειπε αυτη τη παρασκευη που θα μας ερθει να κανω τεστ εγκυμοσ. μη κανω αλλη χοριακη...Αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι εφοσον δεν ειμαι γιατι απο 2,2 πηγε 2,5? 

 

Ποπη μου καλησπερα ποτε ειχες τελευταια περιοδο??? Υπαρχει πιθανοτητα να ηταν βιοχημικη εγκυμοσυνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η prassinomata είπε:

Ποπη μου καλησπερα ποτε ειχες τελευταια περιοδο??? Υπαρχει πιθανοτητα να ηταν βιοχημικη εγκυμοσυνη..

ειχα περιοδο 5/3 εκανα σπερματεγχυση στις 19/3 κανω τη πρωτη χοριακη στις 19/3 δειχνει 2,2 ξανα εκανα χοριακη 4/4  δειχνει 2,5....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα 1/4 ειδα αιμα πολυ.. 2/4 ροζ ολη μερα και το βραδυ τιποτα. 3/3 ολη μερα τιποτα και το βραδυ ροζ παλι. 4/4 καφε. σημερα τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Tuesday, April 05, 2016 at 8:04 ΜΜ, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

αα 1/4 ειδα αιμα πολυ.. 2/4 ροζ ολη μερα και το βραδυ τιποτα. 3/3 ολη μερα τιποτα και το βραδυ ροζ παλι. 4/4 καφε. σημερα τιποτα..

Τι να σου πω κοριτσακι μου δεν ξερω... γιατι δεν ρωτας τον γυναικολογο σου? Τι λεει εκεινος? Ευχομαι να πανε ολα καλα και αν παλι δεν εισαι μην χανεις της ελπιδες σου ενας νεος κυκλος ειναι μπροστα και σε περιμενει και ευχομαι ολοψυχα γρηγορα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου και οποια αλλη κοπελα το επιθυμει γρηγορα να ερθει !!!! Και σε εμενα βεβαιιιαα :))))) :* <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον ρωτησα μου ειπε να μη κανω αλλη χοριακη κ να κανω ενα τεστ τη δευτερα......Πραγματικα αυτο το αγχος μας εχει φαει..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ποπη Ευθυμ. είπε:

τον ρωτησα μου ειπε να μη κανω αλλη χοριακη κ να κανω ενα τεστ τη δευτερα......Πραγματικα αυτο το αγχος μας εχει φαει..

 

Ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσακι μου κσι να χεις συντομα ενα γερο μπεμπακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 17 εβδομάδων στο δεύτερο παιδάκι μου.  Μην ανησυχείς.  Είσαι σίγουρα.  Απλά θα είναι στην αρχή ακόμα.  Αχ σου εύχομαι όλα καλά να πάνε. .έχεις κ άλλο να κάνεις μεθαύριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...