Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝίναΦ είπε:

Κορίτσια στις πόσες βδομάδες είστε και ποσο ζυγιζουν τα ζουζουνια σας και ποσα εκατοστα ειναι?

 

Κοριτσάκι μου εγω ειχα παει στις 27 εβδομάδες για υπερηχο και ο μπεμπης μας ήταν 997 γραμμαρια ούτε κιλό..... Τώρα ελπίζω να έχει περάσει το ένα κιλο.... Εσένα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου εγω στο τελευταιο υπέρηχο ημουν ακριβως 27 εβδομαδων κι ο μπεμπης μου ζυγιζε 1150 γραμμαρια!

Εκανα εξετασεις αίματος τα λευκωματα και ειναι πολυ χαμηλα στα κατώτερα ορια..

Νινα μου χαιρομαι πολυ για σενα και την μπουμπου σου που ολα πανε καλα!!?❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου εγω στο τελευταιο υπέρηχο ημουν ακριβως 27 εβδομαδων κι ο μπεμπης μου ζυγιζε 1150 γραμμαρια!

Εκανα εξετασεις αίματος τα λευκωματα και ειναι πολυ χαμηλα στα κατώτερα ορια..

Νινα μου χαιρομαι πολυ για σενα και την μπουμπου σου που ολα πανε καλα!!?❤

Μινακι κ εγώ 27 εβδομάδων ήμουν ακριβώς.... Λες είναι πολύ λίγο ο μπεμπης από βάρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μινακι κ εγώ 27 εβδομάδων ήμουν ακριβώς.... Λες είναι πολύ λίγο ο μπεμπης από βάρος; 

Οχι κοριτσακι μου γλυκο ειναι εντελως φυσιολογικο το μωρακι σου μην ανησυχείς. .ο δικος μας ειναι λιγο πιο τροφαντουλης..ποσο εβδομαδων εισαι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Οχι κοριτσακι μου γλυκο ειναι εντελως φυσιολογικο το μωρακι σου μην ανησυχείς. .ο δικος μας ειναι λιγο πιο τροφαντουλης..ποσο εβδομαδων εισαι τωρα;

Καλημέρα κορίτσι μου τώρα είμαι 30 εβδομάδων.... Εσύ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου τώρα είμαι 30 εβδομάδων.... Εσύ;  

Καλημερα τονια μου!

Σημερα μπαινω στην 29η εβδομαδα! !!

Ανυπομονώ πως και πως να ερθει η ωρα να γεννήσω και να τον παρω στην αγκαλια μου τον μικρούλη μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Καλημερα τονια μου!

Σημερα μπαινω στην 29η εβδομαδα! !!

Ανυπομονώ πως και πως να ερθει η ωρα να γεννήσω και να τον παρω στην αγκαλια μου τον μικρούλη μου!!!!!

Αχ εγώ μα δεις Μινα μου όσο περνάνε οι εβδομάδες τόσο πιο πολύ νιώθω ότι φτάνω στο να τον αντικρισω.... Ήδη το σκέφτομαι και συγκινουμαι.... Σκεφτόμουν αν τα κατάφερνα να γεννησω χωρίς επισκληριδιο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Καλημερα τονια μου!

Σημερα μπαινω στην 29η εβδομαδα! !!

Ανυπομονώ πως και πως να ερθει η ωρα να γεννήσω και να τον παρω στην αγκαλια μου τον μικρούλη μου!!!!!

Τι πητ έχεις;  Που θα γεννησεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Τι πητ έχεις;  Που θα γεννησεις;;; 

Πητ εχω 9 αυγουστου αλλα μαλλον για καισαρικη ειμαι γιατι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα και θα μπω στις 38 εβδομαδες..

Ο γιατρος μου ειπε βλεποντας και κάνοντας ως το τελος..

Θα γεννήσω στο γενεσις στην θεσσαλονικη.εσυ;

Γιατι δεν θελεις να κανεις επισκληριδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα γεννησω σε νοσοκομείο ? που έχει μαιευτικο τμήμα ?.... Βασικά μιλούσα με πολλές κοπέλες οι οποίες δεν έκαναν επισκληριδιο και λέει ότι δεν είναι κάτι τρομερό.... Τώρα δεν ξέρω.... Χαχαχαχα από την άλλη δεν μπορώ να λυσσαξω από τον πόνο.....δεν ξέρω όμως ρε κοριτσάκι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη ξεχνας πως ο πονος ειναι κατι πολυ σχετικο και υποκειμενικο.
αλλοι αντεχουν αλλοι οχι.
ακομα και αν τσιμπησω εσενα και το μινακι με την ιδια ενταση, η μια μπορει να μη νιωσει τπτ και η αλλη να τιναχτει στο ταβανι.

δε ξερω τι "μοδα" ειναι αυτη να γεννανε χωρις αναισθησια(δε το λεω για σενα φυσικα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

μη ξεχνας πως ο πονος ειναι κατι πολυ σχετικο και υποκειμενικο.
αλλοι αντεχουν αλλοι οχι.
ακομα και αν τσιμπησω εσενα και το μινακι με την ιδια ενταση, η μια μπορει να μη νιωσει τπτ και η αλλη να τιναχτει στο ταβανι.

δε ξερω τι "μοδα" ειναι αυτη να γεννανε χωρις αναισθησια(δε το λεω για σενα φυσικα)

Βρε Ρακουνακι έφτασα σε σημείο να λέω μήπως εγώ είμαι η φοβιτσιαρα και ότι μόνο εγώ θα πονεσω τόσο;;; Δεν ξέρω πως γεννάνε χωρίς επισκληριδιο μερικές.... Είπα θα δω πόσο θα αντέξω.... Δεν θα κάτσω να υποφέρω κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Εγώ θα γεννησω σε νοσοκομείο ? που έχει μαιευτικο τμήμα ?.... Βασικά μιλούσα με πολλές κοπέλες οι οποίες δεν έκαναν επισκληριδιο και λέει ότι δεν είναι κάτι τρομερό.... Τώρα δεν ξέρω.... Χαχαχαχα από την άλλη δεν μπορώ να λυσσαξω από τον πόνο.....δεν ξέρω όμως ρε κοριτσάκι μου.....

Να μην αγχωνεσαι να μην φοβασαι να εισαι χαλαρη και ολα καλα θα πανε!!!

Να εισαι συγκεντρωμένη στο μωρο σου οτι θα το δεις και θα το αγκαλιασεις μετα απο 9 μηνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια μου έλεγε η άλλη έκανε 4 χωρίς επισκληριδιο πονουσε πολύ λέει ναι οκ...βλέπεις στο πρώτο πονας χωρίς αναισθησια μου κάνεις κ αλλά τρία χωρίς επισκληριδιο;;; Μαζοχα είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μήπως ξέρει καμία να μου δώσει τα φώτα της.....στα μπιμπερό ? είναι καλύτερα οι πιπιλες από καουτσούκ η από σιλικόνη;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Κοριτσάκια μήπως ξέρει καμία να μου δώσει τα φώτα της.....στα μπιμπερό ? είναι καλύτερα οι πιπιλες από καουτσούκ η από σιλικόνη;;; 

Δεν ξερω καθολου απο μπιμπερο και πιπιλες..θα συμβουλευτω την αδερφη μου σαν μανα 2 παιδιών οταν ερθει η ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω του καουτσουκ λενε πως την δεχεται το μωρο πιο ευκολα απο της σιλικονης.
Αληθεια ή ψεματα δε ξερω...

για τον πονο, τι να σου πω. πιστευε τα μισα απο οσα λενε και κανε οτι σου προτεινει ο γιατρος.
Εμενα η μαμα μου οταν γεννησε τον αδερφο μου, ειχε ρωτησει την γιαγια μου "μαμα ποναω στη γεννα?"
-πως οταν εχεις περιοδο; εεε λιγο παραπανω.

και παει η μαμα μου με εναν αερα στο μαιευτηριο, τυπου "τι εχετε ολες το βλεμμα της αγωνιας.εγω ηρθα να γεννησω γνωριζοντας πως δε ποναει..."
περιττο να σας πω πως μετα, εμενα με γεννησε με ολικη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

νομιζω του καουτσουκ λενε πως την δεχεται το μωρο πιο ευκολα απο της σιλικονης.
Αληθεια ή ψεματα δε ξερω...

για τον πονο, τι να σου πω. πιστευε τα μισα απο οσα λενε και κανε οτι σου προτεινει ο γιατρος.
Εμενα η μαμα μου οταν γεννησε τον αδερφο μου, ειχε ρωτησει την γιαγια μου "μαμα ποναω στη γεννα?"
-πως οταν εχεις περιοδο; εεε λιγο παραπανω.

και παει η μαμα μου με εναν αερα στο μαιευτηριο, τυπου "τι εχετε ολες το βλεμμα της αγωνιας.εγω ηρθα να γεννησω γνωριζοντας πως δε ποναει..."
περιττο να σας πω πως μετα, εμενα με γεννησε με ολικη :P

Ωχ ναι;;μμμμμ.....Καλά κάνεις κ μου τα λες για να ξέρω πάνω ↗ κάτω ↙ τι να περιμένω... Άρα ψέματα είχε πει η γιαγιά ? στην μαμά σου....χιχιχι..... Μια μαία που ρώτησα είπε καουτσούκ στην αρχή και αργότερα που τα παιδάκια βγάζουν δόντια σιλικόνης αλλά είναι όντως έτσι;;;;; Ρακουνακι πόσο εβδομάδων είσαι τώρα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους ξεκόλλησε!!!! Γεια σας κοριτσια!!! Ειχα ξεχασει τον κωδικό μ και δε μπορούσα να το ξεμπλοκαρω! Τα κατάφερα ομως!!!!! @Tonia laoura Που ησουν γιατι δεν ήρθες τελικα στο σεμινάριο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαγκι είπε:

Επιτελους ξεκόλλησε!!!! Γεια σας κοριτσια!!! Ειχα ξεχασει τον κωδικό μ και δε μπορούσα να το ξεμπλοκαρω! Τα κατάφερα ομως!!!!! @Tonia laoura Που ησουν γιατι δεν ήρθες τελικα στο σεμινάριο;;;;;

Μαγκι μου τι κάνεις;  Δεν ήρθα επειδή την μία μέρα έκανα την παλιό καμπύλη ⤵ ζαχαρου ήμουν χάλια και εκανα εμετους... Κ μετα λέω τι να πάω να κάνω αφού είχα χάσει ήδη το πρώτο μάθημα.... Πως πήγε εκεί;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tonia laoura πολυ ωραια ηταν!! Να πας αν μπορεςεις!! Λεω και εγώ ημουν σίγουρη οτι θα ερχόταν!! Πως πήγε η καμπύλη;; Πέραν του εμετού δλδ :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μαγκι είπε:

@Tonia laoura πολυ ωραια ηταν!! Να πας αν μπορεςεις!! Λεω και εγώ ημουν σίγουρη οτι θα ερχόταν!! Πως πήγε η καμπύλη;; Πέραν του εμετού δλδ :-(

Μια χαρά βγήκε.... Τουλαχιστον χαχαχα....Με το ζόρι κρατήθηκα να μην κάνω εμετό εκεί.... Δεν υπήρχε αυτό που ένιωθα..... Σας βοήθησε καθόλου με τα μαθήματα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tonia laoura είπε:

Μια χαρά βγήκε.... Τουλαχιστον χαχαχα....Με το ζόρι κρατήθηκα να μην κάνω εμετό εκεί.... Δεν υπήρχε αυτό που ένιωθα..... Σας βοήθησε καθόλου με τα μαθήματα;;; 

Είχα ζαλαδα νυστα εμετό ήθελα...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...