Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλημέρα κορίτσια :) βλέπω και άλλες μανούλες στην παρέα μας :D καλώς ήρθατε και καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας, η Παναγίτσα να μας έχει όλες καλά!

Για όσες δεν με ξέρετε είμαι η Νίνα και είμαι 21 εβδομάδων σε κοριτσάκι ( το πρώτο μου παιδάκι)

και εγώ πολύ αγχος απο την αρχή της εγκυμοσύνης... την επόμενη τετάρτη  11/05/2016  πάω και εγω να κάνω την β επιπέδου , ειμαι λίγο αγχωμένη και γιαυτο..αλλα προσπαθώ όσο μπορώ να το αποβάλλω και να σκέφτομαι θετικά ...στην αυχενικη διαφάνεια γράφει οτι ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος αλλά τίποτε άλλο... μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση που θα κανω αλλα δεν ξέρω....υπάρχει περίπτωση να αλλάξει? και ναι είναι αλλιώς στην β επίπέδου? την μπεμπούλα μου καλά καλά δεν την έχω νιώσει...μονο σαν κατι μπουρμπουλήθρες ώρες ωρες αλλα οχι και συνέχεια... ουυυυφ ανυπομονω την ημέρα που θα μου δώσει μια γερη να την καταλαβω και να μου φυγει και λιγο αυτο το αγχος το αν ειναι καλά.....

εσείς ποτε νιώσατε τα νινάκια σας? 

που κάνατε την  β επιπέδου εσείς? και πως ηταν ?

εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να πάω στον Μαλλιγιάννη στο κολωνάκι  ,αν γνωρίζει καμία πειτε μου εμπειρίες...

Καλησπέρα και με το καλό.Και εγώ κοριτσάκι περιμένω και η μικρη όλο τούμπες κάνει και μπουρμπουλήθρες και όλο κλωτσάει.Εγώ την ενιοσα στην 15 εβδομάδα και 5 μέρες σαν να με χαϊδεύει και μετά μέρα με την μέρα όλο και ποιο πολύ εχω ακουση και τον λοτσιγκα της.Εγώ στης 12 του μήνα στης 22 εβδομάδα θα κάνω τον υπέρηχο Β επιπέδου και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ο ελεγχος β επιπεδου ειναι ο καλυτερος!!απο πολλες αποψεις!ειδικα οταν διαπιστωνεται και το ''καλως εχειν'' της εγκυμοσυνης! η γνωμη μου θα ηταν να διαλεξετε πιστοποιημενο γιατρο για αυτου του ειδους την εξεταση, η οποια δεν διαρκει μονο 10 λεπτα(να το θυμαστε αυτο),καθως ελεγχονται παρα πολλα πραγματα που απο το συνδιασμο τους βγαινει και το αποτελεσμα.Προσωπικα το ευχαριστηθηκα, γιατι εβλεπα ο μωρο πολλη ωρα στον υπερηχο και σε διαφορετικες στασεις!Επισης γινεται και κοπλπικος υπερηχος για τον ελεγχο τραχηλου και αποστασης πλακουντα απο αυτον.Διορθωστε με αν δε τα γραφω εντελως σωστα και κατανοητα. Τινα24 καλως ηρθες και με το καλο το κοριτσακι σου!(ακριβως στην 22η εβδ εκανα κι εγω τη β επιπεδου!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολπικος υπαρηχος δεν γινεται παντα.
εμενα πχ δε μου εκανε, εκανε τις μετρησεις του με την β επιπεδου και δεν ειδε κατι που να τον κανει να θελει αποσαφηνιση με κολπικο.
καλημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 ομορφη καλησπερα:) rakoun σωστα, ειναι κι αυτο.Ισως τον κολπικο τον κανουν οταν δουν κατι το οποιο πρεπει να ελεγξουν περαιτερω,οπως στη περιπτωση μου με τον χαμηλο πλακουντα.Ευχομουν να μη μου κανει και κολπικο, καλοεμαθα τοσο καιρο με τον κοιλιακο υπερηχο!αλλα δε γλιτωσααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Χρονια πολλα χριστος ανεστη!!!

Τι κανετε ;;που χαθηκατε ολες;;;

Εμεις φετος ήσυχα στο σπιτακι μας με μπαρμπεκιου μονο...

Την τεταρτη εχω γιατρο ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Ρακουν πηγες στο bambino;

Κοριτσια ξεκινησατε τις ετοιμασιες;εμεις λεμε ολα να πανε καλα τελος Μαΐου να ξεκινησουμε το δωματιο...ειναι ετοιμο βαμμένο ..θα διακοσμησουμε τους τοιχους και μετα θα βαλουμε τα επιπλα  τις κουρτινες και τελος!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη μιση απο οτι εδω περιπου.
πχ εγω πηρα κρεβατακι στα 415λεβα ενω ακριβως το ιδιο εδω το βρηκα 370 €
συρταριερα την πηρα 155λεβα, εδω την βρηκα 150€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2016 at 3:17 ΜΜ, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!

Χρονια πολλα χριστος ανεστη!!!

Τι κανετε ;;που χαθηκατε ολες;;;

Εμεις φετος ήσυχα στο σπιτακι μας με μπαρμπεκιου μονο...

Την τεταρτη εχω γιατρο ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Ρακουν πηγες στο bambino;

Κοριτσια ξεκινησατε τις ετοιμασιες;εμεις λεμε ολα να πανε καλα τελος Μαΐου να ξεκινησουμε το δωματιο...ειναι ετοιμο βαμμένο ..θα διακοσμησουμε τους τοιχους και μετα θα βαλουμε τα επιπλα  τις κουρτινες και τελος!!!

 

Καλημέρα!!! Χρονια πολλα & Χριστος Ανέστη κι από μενα κορίτσια....

Μινακι θα πάω μάλλον την Παρασκευη στο bambino... μήπως θέλεις να δω κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αελια!

Αν μπορεις να δεις ποσο κοστιζουν τα κρεβάτια με τα συρταρια κατω ..

Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εκανα και εγω επιτελους τη β επιπεδου φιλες...μας εκανε ναζακια η μπεμπα και τελειωσαμε μετα απο 3,5 ωρες.χαλαλι ομως....ειδαμε προσωπακι φτυστη ο πατερας της!!!!τιποτα απο τη μανα χαχαχα.

ολα κλα μας ειπε ο γιατρος..το μονο που με αγχωσε ειναι οτι μου το βγαζει πολυ πιο μικρο απ τον υπερηχο του γιατρου..διλαδη την κυριακη συμφωνα με τον υπερηχο του γυναικολογου με εβγαζε 24+1 αλλα μου ειχε πει λοφο αστατου κυκλου πηγαιναμε 10 μερες πισω..ο γιατρος στο β επιπεδου με εβγσαλε 21+3 ρε κοριτσια..24 εκατοστα το μωρο και 373 γραμμαρια..μου ειπε οτι η αναπτυξη του μωρου ειναι φυσιολογικη ολα πολυ καλα και για τις εβδομαδες που ειμαι ειναι καλοσχηματισμενο.και δε χρειαζεται να κανουμε επαναληπτικο.γιατι ειναι τοσο μικρουλι????γιατι τοσο μεγαλη διαφορα με τον υπερηχο??ξερω οτι υπαρχει αποκληση παντα αλλα τοσο μεγαλη?????αγχωθηκα πολυ και τρωγομαι ολη μερα...μηπως κατι δε παει καλα. ο κυκλος μου παντα ηταν αστατος με καθυστερηση μεχρι και 50 μερες λογο πολυκυστικων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο εμένα και εμεις σήμερα κάναμε την β επιπέδου...δόξα τον Θεό και την Παναγίτσα ολα καλά... η μπέμπα μας ειναι 23 εκατοστά και 482 γραμμάρια....εχει την μυτούλα μου χαχαχαχα αλλα μοιάζει πολυ στον μπαμπάκα της... όλο κουνιότανε !!!! όλα καλά μας είπε ο Γιατρός!!

Εχω και dvd και φωτογραφία 3d την μπεμπούλα μας!!!

Ααααχ ανυπομονώ ...ευχομαι σε ολες μας μια τελειομηνη και καλη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;;;στν β επιπεδου εμενα ο γιατρος μ δν ειδε κατι....μ μετρηησε τν τραχηλο και προληπτικα διακολπικα αλλα κ μεσο τ υπερηχου....γτ μεσο υπερηχου δν μπορει να σ πει με λεπτομερια  ποσα εκατοστα ειναι.. (μιλαμε γ οταν ημουν 22 εβδομαδων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Καλέ που χαθήκατε όλες?? χαχαχα εύχομαι να είστε όλες καλά :)

Νίνα μου καλησπέρα..... Δεν πολυμπαινω επειδή κ τα κορίτσια ? μπαίνουν στο φεις μπουκέτο εδώ δν μπαίνουν.... Εγώ δεν έχω φειςμπουκ και αφού δεν βλέπω καμία εδώ δεν γράφω ? τίποτα..... Εσύ τι κάνεις;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαι Τόνια μου δόξα τον Θεό... όλα καλά...λιγάκι τα πόδια μου πρίζονται καθε απογευμα...αλλα κατα τα αλλα καλα....εχω αρχισει και καταλαβαινω και την μπουμπου μας....εσυ πως τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.
εγω δεν πολυμπαινω αφενος γτ ειμαστε οι περισσοτερες στο fb και αφετερου γτ ειχα χασει τον κωδικο και επρεπε να ερθω στον υπολογιστη του ιατρειου.
θα τον αλλαξω καποια στιγμη.

Μινακι, τιμες και φωτο απο τα επιπλακια μπορεις να δεις και στο σαιτ.
δεν εχουν διαφορα με το να τα δεις λαιβ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΝίναΦ είπε:

Καλά είμαι Τόνια μου δόξα τον Θεό... όλα καλά...λιγάκι τα πόδια μου πρίζονται καθε απογευμα...αλλα κατα τα αλλα καλα....εχω αρχισει και καταλαβαινω και την μπουμπου μας....εσυ πως τα πας?

Το πιστεύεις ότι και εγώ νιώθω τα πόδια μου να πονάνε και οι πατούσες μου είναι κατακοκκινες.....κλωτσαει η μπουμπουκα;;;; Χαχαχαχα το κορίτσι μου και αυτό είναι μόνο η αρχή..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rakoun είπε:

καλημερα σας.
εγω δεν πολυμπαινω αφενος γτ ειμαστε οι περισσοτερες στο fb και αφετερου γτ ειχα χασει τον κωδικο και επρεπε να ερθω στον υπολογιστη του ιατρειου.
θα τον αλλαξω καποια στιγμη.

Μινακι, τιμες και φωτο απο τα επιπλακια μπορεις να δεις και στο σαιτ.
δεν εχουν διαφορα με το να τα δεις λαιβ. 

Ρακουνακι μου τι κάνεις εσύ;  Πως είσαι;;; Σας έχασα ολεςςςςςςςς.....σνιφ σνιφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η rakoun είπε:

καλα ειμαι!
σαββατο θα κανω την μικρη καμπυλη σακχαρου.
κατα τα αλλα εχω απο το πρωι μια ασχημη γευση στο στομα μου :(

Ωχ αυτή η καμπυλη..... Την εκανα την προηγούμενη εβδομάδα άσε με ήρθα σπίτι και εκανα εμετό....... Πότε θα πας να την κάνεις;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...