Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ολα μια χαρουλα θα πανε!!!!! ???? Ζηλευω τωρα !!! Αν τραβηξω στ doppler; αν και δε θα φαινεται καλα γιατι θα ειναι μεγαλος!

Καλα ειναι τ ζουζουνακι μου!!! Κανει τουμπες χαχαχαχ!!! Εσενα το αστερακι σου ;; ???????????

Καλα ειναι ο θησαυρος μου !!

Πειναει συνεχεια!!!

Σημασία εχει να πανε ολα καλα αγαπη μου γλυκια τιποτα αλλο!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οοοοολα τελεια θα πανε θα δεις!!!!!μην αγχονεσαι ??????

Αχχχχ χαζομαμαδες θα γινουμε ??????

Να τρωωως!!! Εφτιαξα τσιζκεικ χθες (με κομματακια σοκολατας) σουπερ βγηκε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Οοοοολα τελεια θα πανε θα δεις!!!!!μην αγχονεσαι ??????

Αχχχχ χαζομαμαδες θα γινουμε ??????

Να τρωωως!!! Εφτιαξα τσιζκεικ χθες (με κομματακια σοκολατας) σουπερ βγηκε !!!!

Μμμμμ στειλε και λιγο εδω!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Κελυ καλησπερα κοριτσι μου..

Θα ηθελα να μου πεις ποτε εμφανισες διαβητη;

Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε πως μπορει να κανω..πηγα σε διαβητολογο αλλα ακομα δεν ξερουμε!

Τι ακριβως κανεις τωρα με το ζαχαρο;;και ποσο εβδομαδων εισαι;

Εμφάνισα από την αρχή εγώ, το βρήκαμε στην 8η - 9η εβδομάδα. Είχα ανεβασμένο σάκχαρο στης αιματολογικές και έκανα την μικρή καμπύλη σακχάρου και βγήκε παθολογική. Απο τότε με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος παράλληλα με τον γυναικολόγο. Μετράω το σάκχαρο με μηχανάκι στο σπίτι 3 φορές την ημέρα και κάνω συγκεκριμένη διατροφή, με πολλές σαλάτες, λαχανικά και φρούτα, ψωμί και ζυματικά ολικής άλεσης, όσπρια, πολλά γαλακτοκομικά και απο κρέας μόνο μοσχάρι και κοτόπουλο, και 1 - 2 φορές την εβδομάδα ψάρι.

Εννοείτε ότι απαγορεύονται τα γλυκά, η ζάχαρη, το μέλι, stevia, και όλα τα προϊόντα που τα περιέχουν.

Εγώ είχα προδιάθεση και γι΄αυτό εμφάνισα τόσο νωρίς. Γενικά μπορεί να εμφανιστεί μετά την 20 εβδομάδα.

Τώρα είμαι στην 28 εβδομάδα και ακόμα το ρυθμίζω με την διατροφή, δεν έχω ξεκινήσει ινσουλίνη και το καλό είναι ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου η μπεμπούλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Emas oxi ,mono tis foto apo tous uperhxous...kai video pmpige na travixi o adroulis m mas leei de thelei :/ pfff 

Καλησπερα κουκλες!!Τι μου κανετε;;❤❤κ δω λιγο περιεργος ο καιρος λιγο βροχη,λιγο ηλιος,λιγο κρυο(σε σχεση με χθες)..αλλα καλα να μαστε!!???

Εμας δεν το απαγορευε αννα μ αλλα λεμε θα το παρουμε σε dvd...που να ξεραμε!!Την προηγουμενη επισκεψη απο τη β επιπεδου την εχουμε σε βιντεο παντως δεν μας ειπε τιποτα!!Οσο προχωραει η εγκυμοσυνη την ευχαριστιεμαι ολο κ λιγοτερο παντως βρε κοριτσια στον υπερηχο..στριμωχνεται κ δεν εχω καλη θεα!! ??

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!

Πολυ κρυο σημερα αντε να φυγει ο Μάρτης να ξεκινησουμε να πεταμε ρουχα απο πανω μας!!

Χριστινα μου πολυ λιγα σας πηρε ο γιατρος ..τοσο παίρνει γενικοτερα;

Αννα μου γιατι δεν σας αφησε να τραβήξετε βιντεο που ειναι το κακο;;

Εμενα παίρνει  150 ευρω

Μας παιρνει 50 σε καθε επισκεψη κ ηταν +70 η εξεταση..επισκεψη ποσα σ παιρνει εσενα μινακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννα Λιλα είπε:

α μια χαρουλα θα πανε!!!!! ???? Ζηλευω τωρα !!! Αν τραβηξω στ doppler; αν και δε θα φαινεται καλα γιατι θα ειναι μεγαλος!

Καλα ειναι τ ζουζουνακι μου!!! Κανει τουμπες χαχαχαχ!!! Εσενα το αστερακι σου ;; ???????????

Εχω κανει 5 υπερηχους στον συγκεκριΜενο.δεν θ σε αφηΣεΙ ξΑΙ με τπτ να βγαλεις βιντεο....εγω θα παω στον αλλο τωρα ντοπλερ που λεγαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η fine είπε:

Εχω κανει 5 υπερηχους στον συγκεκριΜενο.δεν θ σε αφηΣεΙ ξΑΙ με τπτ να βγαλεις βιντεο....εγω θα παω στον αλλο τωρα ντοπλερ που λεγαμε

Πφφφ γαμωτο...! 

Τελικα το αποφασισες θα πας στο αλλον ;;; Δε θα ξανα πας στον ζ.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Αννα με κολασες μ αυτο το cheescake ειναι η αδυναμια μ μαζι με το μιλφειγ!!

Ααχχχ και γωωω!!! + εκμεκ !!!

Τα λατρευωωω!!!!! 

Οντως οσο μεγαλωνουν δε φαινονται καθαρα τα ζουζουνια μας !!!

Λιγοι μηνες εμειναν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Εμφάνισα από την αρχή εγώ, το βρήκαμε στην 8η - 9η εβδομάδα. Είχα ανεβασμένο σάκχαρο στης αιματολογικές και έκανα την μικρή καμπύλη σακχάρου και βγήκε παθολογική. Απο τότε με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος παράλληλα με τον γυναικολόγο. Μετράω το σάκχαρο με μηχανάκι στο σπίτι 3 φορές την ημέρα και κάνω συγκεκριμένη διατροφή, με πολλές σαλάτες, λαχανικά και φρούτα, ψωμί και ζυματικά ολικής άλεσης, όσπρια, πολλά γαλακτοκομικά και απο κρέας μόνο μοσχάρι και κοτόπουλο, και 1 - 2 φορές την εβδομάδα ψάρι.

Εννοείτε ότι απαγορεύονται τα γλυκά, η ζάχαρη, το μέλι, stevia, και όλα τα προϊόντα που τα περιέχουν.

Εγώ είχα προδιάθεση και γι΄αυτό εμφάνισα τόσο νωρίς. Γενικά μπορεί να εμφανιστεί μετά την 20 εβδομάδα.

Τώρα είμαι στην 28 εβδομάδα και ακόμα το ρυθμίζω με την διατροφή, δεν έχω ξεκινήσει ινσουλίνη και το καλό είναι ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου η μπεμπούλα μου.

Εγω στην 6η εβδομαδα ειχα 114 ζαχαρο και μου ειπαν οτι μαλλον θα κανω..

Πηγα σε καθηγητη ενδοκρινολόγο και διαβητολογο με ειδίκευση στης εγκυους μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο να κανω αν προσεχω την διατροφη μου..μου εδωσε διατροφη και μηχανακι να μετραω το ζαχαρο 1 φορα την ημερα πρωι μεσημερι εναλλάξ δηλ.μια μερα πρωι 1 μερα μεσημερι.

Στην αρχη το εκανα τωρα το σταματησα..και δεν προσεχω την διατροφη μου?

Πριν 3 εβδομαδες εκανα ξανα εξετασεις και το ζαχαρο ητανε 91..

Σου ειπε ο γιατρος για καισαρική επειδη εχεις ζαχαρο;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Καλησπερα κουκλες!!Τι μου κανετε;;❤❤κ δω λιγο περιεργος ο καιρος λιγο βροχη,λιγο ηλιος,λιγο κρυο(σε σχεση με χθες)..αλλα καλα να μαστε!!???

Εμας δεν το απαγορευε αννα μ αλλα λεμε θα το παρουμε σε dvd...που να ξεραμε!!Την προηγουμενη επισκεψη απο τη β επιπεδου την εχουμε σε βιντεο παντως δεν μας ειπε τιποτα!!Οσο προχωραει η εγκυμοσυνη την ευχαριστιεμαι ολο κ λιγοτερο παντως βρε κοριτσια στον υπερηχο..στριμωχνεται κ δεν εχω καλη θεα!! ??

 

Μας παιρνει 50 σε καθε επισκεψη κ ηταν +70 η εξεταση..επισκεψη ποσα σ παιρνει εσενα μινακι;

40 ευρω παίρνει. Εχει ριξει τις τιμες του ..παω πολλα χρονια εγω και η οικογενεια μου σε αυτον τον γιατρο..

Η αδερφη μου γενναει σε 1 εβδομαδα στον ιδιο γιατρο και παίρνει 800 ευρω φυσιολογικα 900 ευρω καισαρική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

40 ευρω παίρνει. Εχει ριξει τις τιμες του ..παω πολλα χρονια εγω και η οικογενεια μου σε αυτον τον γιατρο..

Η αδερφη μου γενναει σε 1 εβδομαδα στον ιδιο γιατρο και παίρνει 800 ευρω φυσιολογικα 900 ευρω καισαρική! 

Μια χαρα!!Εγω δεν ειχα συγκεκριμενο γιατρο τωρα τον βρηκα..κ μενα καπου εκει θα μ παρει για τη γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xristina_ είπε:

Μια χαρα!!Εγω δεν ειχα συγκεκριμενο γιατρο τωρα τον βρηκα..κ μενα καπου εκει θα μ παρει για τη γεννα

Που θα γεννησεις κοριτσι μου;;

Εμενα ξεγενναει στο γενεσις στην θεσσαλονικη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minaki! είπε:

Εγω στην 6η εβδομαδα ειχα 114 ζαχαρο και μου ειπαν οτι μαλλον θα κανω..

Πηγα σε καθηγητη ενδοκρινολόγο και διαβητολογο με ειδίκευση στης εγκυους μου ειπε πως δεν ειναι απαραιτητο να κανω αν προσεχω την διατροφη μου..μου εδωσε διατροφη και μηχανακι να μετραω το ζαχαρο 1 φορα την ημερα πρωι μεσημερι εναλλάξ δηλ.μια μερα πρωι 1 μερα μεσημερι.

Στην αρχη το εκανα τωρα το σταματησα..και δεν προσεχω την διατροφη μου?

Πριν 3 εβδομαδες εκανα ξανα εξετασεις και το ζαχαρο ητανε 91..

Σου ειπε ο γιατρος για καισαρική επειδη εχεις ζαχαρο;

 

Να προσέχεις την διατροφή σου, τουλάχιστον σε ότι αφορά τα γλυκά, γιατί τα έμβρυα έχουν την τάση να τρώνε όλα τα επιπλέον σάκχαρα που έχει η μανούλα στο αίμα!!!!

Τον είχα ρωτήσει για την καισαρική γιατί γενικά αυτό μου έλεγαν όλοι, αλλά μου είπε ότι δεν ισχύει. Το μόνο που ισχύει είναι ότι αν ξεκινήσω ινσουλίνη θα πρέπει να με βάλει να γεννήσω μεταξύ 38-39 εβδομάδας, αλλά με φυσιολογικό τοκετό. Καισαρική θα γίνει μόνο αν υπάρξει κάποιο θέμα κατά την διάρκεια του τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Να προσέχεις την διατροφή σου, τουλάχιστον σε ότι αφορά τα γλυκά, γιατί τα έμβρυα έχουν την τάση να τρώνε όλα τα επιπλέον σάκχαρα που έχει η μανούλα στο αίμα!!!!

Τον είχα ρωτήσει για την καισαρική γιατί γενικά αυτό μου έλεγαν όλοι, αλλά μου είπε ότι δεν ισχύει. Το μόνο που ισχύει είναι ότι αν ξεκινήσω ινσουλίνη θα πρέπει να με βάλει να γεννήσω μεταξύ 38-39 εβδομάδας, αλλά με φυσιολογικό τοκετό. Καισαρική θα γίνει μόνο αν υπάρξει κάποιο θέμα κατά την διάρκεια του τοκετού.

Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας!!!

Σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μελλουσες μανουλες τι κανετε?

μπηκα στη 16η εβδομαδα και επιτελους σταματησαν οι εμετοι (οχι εντελως ) !!!τωρα ππεταω χαχα

λοιπον κ η αυχενικη μου και το papp-a τελεια και η εξεταση για τα μεταβολικα νοσηματα!ομολογω οτι ξεαγχωθηκα καπως

ομως κοριτσια μια βοηθεια θελω

χθες μου ειπε ο γιατρος οτι το μωρο ειναι 114 γραμμαρια, ειναι φυσιολογικο?

καπου διαβασα οτι σε μια αλλη ηταν κοντα στα 220 στη 16 εβδομαδα και καπως αγχωθηκα.

τα δικα σας μωρακια στη 16η εβδομαδα ποσα γραμμαρια ηταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Zoi

εγω είμαι 15 εβδομάδων και το νινάκι μου είναι 125γρμ απλά μου είπε ο Γιατρός μου οτι το νινάκι μας ειναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο σε ύψος και βαρος χαχαχαχα.... δεν ειναι κάτι ανησυχιτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραμ.εγω 16 εβδομαδων δεν ειχα παει γ υπερηχο αλλα ειχα παει οταν ημουν 17 εβδομαδων ακριβως κ ηταν 200 γραμματια κ μ ειπε χαμογελοντας πως ειναι καλοθρεμενο.οποτε πιστευω πως ειναι μια χαρα γ την εβδομαδα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ΝίναΦ είπε:

καλησπέρα Zoi

εγω είμαι 15 εβδομάδων και το νινάκι μου είναι 125γρμ απλά μου είπε ο Γιατρός μου οτι το νινάκι μας ειναι μια εβδομάδα μεγαλύτερο σε ύψος και βαρος χαχαχαχα.... δεν ειναι κάτι ανησυχιτικό.

χαχαχα τι να πω!!μια χαρα σας βρισκω !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15 εβδ κ 5 ημ.. Το θυμαμαι γτ εθχα συσπασεις κ πηγα γρηηηηγορα να με δει... ! Ηταν το μωρακι μ 140γρ σχεδον!!! 

Μια χαρουλα ειναι τ δικο σ ζωη !!! Με το καλο το νινι σου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gwgw02 είπε:

Καλησπεραμ.εγω 16 εβδομαδων δεν ειχα παει γ υπερηχο αλλα ειχα παει οταν ημουν 17 εβδομαδων ακριβως κ ηταν 200 γραμματια κ μ ειπε χαμογελοντας πως ειναι καλοθρεμενο.οποτε πιστευω πως ειναι μια χαρα γ την εβδομαδα του...

το ελπιζω γιατι εμενα ο υπερηχος με βγαζει 17+4 ημερες αλλα μου ειπε λογο αστατου κυκλου παμε 10 μερες πισω..μακαρι να ειναι καλο τοβαρος γιατι αγχωθηκα πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννα Λιλα είπε:

15 εβδ κ 5 ημ.. Το θυμαμαι γτ εθχα συσπασεις κ πηγα γρηηηηγορα να με δει... ! Ηταν το μωρακι μ 140γρ σχεδον!!! 

Μια χαρουλα ειναι τ δικο σ ζωη !!! Με το καλο το νινι σου ??

σε ευχαριστω πολυ!!!!μα και παλι τα δικκα σας ειναι πιο πολλα γραμμαρια!

βεβαια ο γιατρος μου ειπε ολα ειναι μια χαρα!!!!!το δικο μου μυαλο κολλησε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoi μου να μην αγχώνεσαι κουκλίτσα... αν ήταν κατι το ανησυχητικό ο γιατρός σου θα ήταν ο πρώτος να σου το πει :) Φαίνεται οτι τα νινάκια μας θρέφονται μια χαρούλα! φτου φτου!!

Μάθατε το φύλο κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΝίναΦ είπε:

Zoi μου να μην αγχώνεσαι κουκλίτσα... αν ήταν κατι το ανησυχητικό ο γιατρός σου θα ήταν ο πρώτος να σου το πει :) Φαίνεται οτι τα νινάκια μας θρέφονται μια χαρούλα! φτου φτου!!

Μάθατε το φύλο κορίτσια?

σε ευχαριστω φιλη!!!εμενα ειναι κοριτσακι!!το εμαθα λιγο μετα την αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμενα παντα νε βγαζει παραπανω αλλα δν δινω σημασια σ αυτο...οποτε μην ανγχωνεσαι.αυτο δν παιζει ρολο.αφου δν ανυσηχισε ο γιατρος σου ολα ειναι οκ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...