Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ στην 6 εβδομάδα κύησης


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Ειναι η πρώτη φορά που μένω έγκυος... Και σήμερα το απόγευμα είδα καφέ! Κάθε φορά που πάω στο μπάνιο βλέπω καφέ από εκείνη την ώρα!!! Η αλήθεια ειναι πως τα έχω χάσει... Φοβάμαι πολύ!!! Ξεκίνησα utrogestan που μου είπε ο γιατρός  μου. Φοβάμαι πολύ γιατί έκανα βλακεία... Ξεσκίστηκα στις δουλειές σήμερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου πρώτα απο ολα συγχαρητήρια για το μωράκι σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ολα να πανε καλα. Καλύτερα να ξαπλώσεις και να μιλήσεις με τον γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι στιγμής έχω πάρει ένα! Ο γιατρός μου είπε 3 την ημέρα! Έχω ξαπλώσει από εκείνη τη στιγμή... Απλά το μυαλό μου γυρίζει συνέχεια εκεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε μόνο θετικές σκέψεις και δώσε στο εμβρυακι σου οση θετικη ενεργεια μπορείς για να μεγαλώσει γρηγορα και θα ειναι καλα γλυκιά μου!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελιά μου το ιδιο έπαθα και εγω στην αρχη της 6ης εβδομάδας, ξάπλωσα και δεν έκανα ΤΙΠΟΤΑ , απλα ξεκουράσου, και ολα θα πανε καλα ! και μη διαβάζεις πολλα πολλα στο ιντερνετ θα σε αγχώσουν περισσότερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να μεινεις ξαπλα .. μονο για τουαλετα θα σηκωνεσαι.. ασε τις δουλειες γτ τωρα το μπεμπακι προσπαθει να πιαστει καλα κ εσυ το ταλαιπωρεις..

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα να μείνεις ξαπλωμένη όσο καιρό σου πει ο γιατρό σου και να παίρνεις την προγεστερόνη. Ούτε δουλειές, ούτε μαγείρεμα ούτε περπάτημα και σκύψιμο. 

Το είχα πάθει και γω στην 6 και 14 Εβδομάδα και έκανα ότι μου είπε ο γιατρός μου και τώρα να μαι στην 28 να περιμένω το κοριτσάκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πραγματικά για τα μηνύματα σας!!! Νιώθω ήδη καλύτερα!!! Ειμαι ξάπλα από χθες που το έπαθα... Ευτυχώς σήμερα που έκανα ξανά χωριακη έδειξε ανεβασμένη τη τιμή από τη πρώτη φορά και νιώθω πολύ καλύτερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μην ανγχωνεσαι ολο τ πρωτο τριμηνο ημουν ξαπλα γ αυτο το θεμα...ειχα καφε κοκκινο συνεχως..αλλες φορες καφε σκουρο κ παει λεγοντας..επερμα 3 ουτρατζεσταν την ημερα αλλα επειδη ειναι πρωτη σ εγκυμοσυνη οπως κ η δικη μ ειναι φυσικο να τ εχεις τ ανγχος γτ δν σ εει ξανατυχει...τωρα ειμαι στην 21η εβδομαδα κ ειναι ολα καλα..απλα κανε υπομονη...!!!σκεψου οτι υπαρχουν κ χειροτερα κ οτι αυτο τ κανεις γ να εισαι καλα εσυ κ τ μπεμπακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο κορίτσι μου!!! Αυτό κάνω... Ελπίζω όλα να πάνε καλα!!! Γιατί προχθές που το είδα όλη μερα έκλαιγα... Με το καλό το μωράκι σου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου κ εγώ έτσι ήμουν στις αρχές είχα καφέ και έκλαιγα συνεχώς αλλά μόνο κακό κάνουμε έτσι σε εμάς και στα μωράκια μας.....έπαιρνα τρία ουτροτζεσταν την ημέρα ένιωθα σαν ζόμπι αλλά βοήθησαν πάρα πολύ..... Να έχεις μια τέλεια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα γερό παιδάκι στην αγκαλιτσα σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα σηκώθηκα και δεν είχα καφέ αλλά προς το μεσημέρι πήγα στο μπάνιο και είδα καφέ ξανά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια παθαινα κ εγω..μην παιρνεις θαρρος επειδη δν βλεπεις καφε..εμενα μ ελεγε ο γιατρος να σηκωθω απ τ κρεβατι μονο αν εχω να δω γ 5 μερες καφε.δλδ αν 5 μερες ηδη ειμαι καθαρη δν κλεινει τοσο ευκολα η αποκολληση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις και μην στεναχωριεσαι τοσο!! Ξεκουρασου οσο μπορεις κ παιρνε τα χάπια κ θα περασει! Ειχα και εγώ και κυρίως ροζ κ κοκκινο.. Το καφέ ειναι το καλυτερο σε αυτες τις περιπτώσεις! Ειναι αίμα που εχει μεινει επειδη δεν αδιαθετησες η κατι τετοιο! 

χαλαρωσε και υπομονη..!! Και με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna and baby είπε:

Σε ευχαριστώ Μαγκι μου!!! Ειμαι ήδη πολύ καλύτερα!!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι!!! ?

Χαιρομαι!!!! Ευχαριστω!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

αγαπη μου μη φοβασαι! ειχα κι εγω αυτο το καφε στην 6η εβδομαδα και με outrogestan σταματησε ,χωρις να σταματησω τη δουλεια χωρις να σταματησω τιποτα κοινως! Βασικα ,θα σου πω αυτο που μου ειχε πει ο γιατρος μου τοτε, αν ειναι ενα υγιες παιδι να κρατηθει ,θα κρατηθει ειτε παρεις χαπια ειτε οχι! σημερα ειμαι 24 εβδομαδων και ποτε δεν εμαθα αν επαθα ισως καποια μικρη αποκολληση η απλα ''καθαριζα'' που λενε απο περιοδο.

Εισαι καλα τωρα κοριτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18 Απριλίου 2016 at 5:15 ΜΜ, ο/η new_mom_2016 είπε:

αγαπη μου μη φοβασαι! ειχα κι εγω αυτο το καφε στην 6η εβδομαδα και με outrogestan σταματησε ,χωρις να σταματησω τη δουλεια χωρις να σταματησω τιποτα κοινως! Βασικα ,θα σου πω αυτο που μου ειχε πει ο γιατρος μου τοτε, αν ειναι ενα υγιες παιδι να κρατηθει ,θα κρατηθει ειτε παρεις χαπια ειτε οχι! σημερα ειμαι 24 εβδομαδων και ποτε δεν εμαθα αν επαθα ισως καποια μικρη αποκολληση η απλα ''καθαριζα'' που λενε απο περιοδο.

Εισαι καλα τωρα κοριτσι μου;

Ειμαι πολύ καλύτερα!!! Βέβαια η αποκόλληση υπάρχει ακόμα αλλά έχει αρχίσει και υποχωρεί!!! Όλα ευτυχώς μέχρι στιγμής πάνε καλα!!! Εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...