Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΗ Β ΧΟΡΙΑΚΗ


Ameli1978

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟ FORUM ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 3ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ 4ΣΕ ΦΥΣΙΚΟ ΚΥΚΛΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 209 . ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 14 ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ. ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγχωρείτε πολυ έχετε δίκιο που σας μπέρδεψα. Είμαι 14 μέρα από εμβρυομεταφορα και η ΧΟΡΙΑΚΗ έδειξε 209. Πρώτη φορά παίρνω θετικό αποτέλεσμα και είμαι λίγο χαμένη. Θα ξανακάνω εξέταση μεθαύριο την Παρασκευή.Προσπαθω να μην χαίρομαι και πολυ με αυτα που ακούω από άλλες περιπτώσεις. Σας ευχαριστω που μου απαντησατε:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με βαση αυτα που εχω ακουσει ειναι και πολυ ανεβασμένη αυτο σημαίνει οτι μπορει να ειναι και δίδυμα! !!!

Μπραβο κοπελα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυμερα!!!ειμαι καινούρια και ηθελα να σας ρωτήσω  την Δευτέρα πήγα για πρώτη φορά για να ακούσουμε καρδούλα και με το μέτρημα που κάναμε ήμουν 6 κ μια μερα αλλα δεν την ακούσαμε γιατί ειπε ο γιατρος οτι εχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη και ειμαι 4 και 5 να ερθω σε 10 μέρες αλλα εχω σκάσει και δεν εχω και καθολου σχεδόν συμπτώματα έκανα και χωριάκι χτες και ειναι 15000!!!!σας εχει τοίχοι κάτι τέτοιο δεν μπορω να το βγάλω απο το μυαλό μ όλο ανησυχώ!!!!ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβαίνει. Αν είδατε σακο κ εμβρυο ολα μια χαρά. Η χοριακη σ ειναι τέλεια κ τα συμπτώματα παιζουν σε κάθε οργανισμό.  Η κολλητή μ ειχε συμπτώματα απο την 7 εβδομάδα. Μην αγχώνεσαι όλα καλα θα πανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σάκο είδαμε έμβρυο δεν είδαμε ακομα ηταν μαύρη κουκκίδα!!!!Σε ευχαριστω πάντως πολυ την Πέμπτη θα παω για υπερήχω πάλι!!!αν ανεβενει η χωρική σήμβενη οτι ολα ειναι καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα!!!!!!!!!! ευχομαι να σου πανε ολα καλα. Οταν ανεβαινει η χοριακη σημαινει οτι ολα βαδιζουν σωστα πρεπει ομως να διπλασιαζεται ανα 24-48 ωρες. βεβαια αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vela είπε:

Σάκο είδαμε έμβρυο δεν είδαμε ακομα ηταν μαύρη κουκκίδα!!!!Σε ευχαριστω πάντως πολυ την Πέμπτη θα παω για υπερήχω πάλι!!!αν ανεβενει η χωρική σήμβενη οτι ολα ειναι καλα???

Βελα μου ολα καλα πανε!!

Η κουκιδα ειναι το μικρο σου..

Εγω ακουσα καρδια 6+5 μερων μην αγχώνεσαι καθολου!!!

Σου ευχομαι ολα με το καλο...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vela είπε:

Την 23/2 ηταν 850 και 2/3  15025 ειναι καλή?

Μια χαρα ειναι αφου μεγαλωνει η χωριακη μεγαλωνει το φασολακι σου !!!:)

Ειδατε και σακο μια χαρα εισαι καθε φορα θα το βλεπεις κ λιγο πιο μεγαλο  !Με το καλο ευχομαι ολα να σου πανε καλα Vela μην ανχωνεσαι μονο !Να κοιμασαι πολλες ωρες και να ξεκουραζεσαι ,ειδικα ο υπνος ειναι οτι χρειαζεται και το σωμα σου  και το μικρο σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ κορίτσια. 7 εξωσωματικές και πρώτη φορά μένω έγκυος. Το μόνο σύμπτωμα που εχω ειναι πρησμένο στήθος και πολυ μα πολυ ζαλάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι μου βγάζει οτι ψήφισα αρνητικά!!! Ζήτω συγνώμη εχω χαρεί πολυ που μου απαντήσατε αλλα ακόμα αυτο το κολοκύθι δεν ξέρω να το χειρίζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vela είπε:

Καλυμερα!!!ειμαι καινούρια και ηθελα να σας ρωτήσω  την Δευτέρα πήγα για πρώτη φορά για να ακούσουμε καρδούλα και με το μέτρημα που κάναμε ήμουν 6 κ μια μερα αλλα δεν την ακούσαμε γιατί ειπε ο γιατρος οτι εχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη και ειμαι 4 και 5 να ερθω σε 10 μέρες αλλα εχω σκάσει και δεν εχω και καθολου σχεδόν συμπτώματα έκανα και χωριάκι χτες και ειναι 15000!!!!σας εχει τοίχοι κάτι τέτοιο δεν μπορω να το βγάλω απο το μυαλό μ όλο ανησυχώ!!!!ευχαριστω

Όλα θα πάνε καλα ηρεμία και προσευχή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...