Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω θρομβοφιλια!!!!!!!!


biolet88

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ. ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΘΡΟΒΟΦΙΛΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΕΝΝΗΣΕ.ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 31 ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΝΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ????????ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!!!!!!:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ηθελα κι εγω να μαθω δεν ειχα καοοια αποβολη αλλα εσω θρομβοφιλια και εχουμε αρχισει σιγα σιγα για παιδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ πως το κατάλαβες ότι έχεις θροβοφιλία???είχες εμφανίσει θρόμβους?γιατί εγώ δεν ήξερα τίποτα και από ότι μου είπαν είναι κληρονομική μετάλλαξη δηλαδή στο MTHFR 677 ετερόζυγη. Μου είπαν ακόμα πριν την πρώτη μέρα καθυστέρησης να αρχίσω αγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουν και οι αδερφες μου και ειχα κανει ενα χειρουργειο στο γονατο και το ειπε η μαμα μου στο γιατρο κ μου εκανε εξετασεις πρωτα και μου ειχε δωσει αντιπηκτικες για την ακηνισια...δραμα εχω θεμα με τις βελκνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά αν έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοφιλια δεν θα έχεις πρόβλημα. ΑΠλα ενημέρωσε τον γυναικολόγο σου για το ιστορικό. Και μην φοβάσαι τίποτα angela. Με τις καλύτερες ευχές!!!!!!!! Μόνο μια χαρά livel μακάρι να είναι έτσι τόσο καλά κ σε μένα. Απλά αγχωθηκα λίγο γιατί μπορεί να μπω στην 31η εβδομάδα μέσα για να με παρακολουθούν. Ας έρθει όμως με το καλό κ μέχρι τότε βλέπουμε!!! Γιατί από τις τελευταίες εμπειρίες μου άστα.... Βέβαια δεν ξέραμε το πρόβλημα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο και σε εσενα...ολα μια χαρα θα πανε...οι αδερφες μου με θρομβοφιλια γεννησαν κανονικα στην ωρα τους...απλα κανανε αντηπικτικες στο σπιτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι παρα πολλες αλλα μια φορα σου περνουνε αιμα..... συνηθως κανουν τις μεταλλαξεις ετσι λεγεται για να δουνε τον γονοτυπο. με λιγα λογια ολες αυτες δειχνουν αν εχεις καποια μεταλλαξη σε γονιδιο που να δηλωνει οτι υπαρχει θρομβοφιλια μαζι βεβαια και με κατι αλλα αποτελεσμα απο παραγοντες που κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΡΙΝ. Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΙΣ ΕΚΑΝΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ?ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΩΓΗ.ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΥΧΟΝ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΙΣ ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΣΟΥ??ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εδειχναν στις μεταλλαξεις??? τελικα βγαλανε συμπερασμα σε σενα οτι οι αποβολες σου δικαιολογουνται απο θρομβοφιλια η οχι? γιατι εμενα ετσι μου ειπαν οτι δικαιολογει τις αποβολες. ελπιζω ολα να πανε καλα και στις δυο μας γιατι αν εχουμε περασει τετοιες εμπειριες συγκρατημενα θα χαιρεσαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Είμαι καινούρια στο φορουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη θλίψη μου για τις 2 αποτυχημένες εγκυμοσύνες μου. Μέσα σε 6 μηνες έμεινα 2 φορες εγκυος. Η πρώτη παλινδρόμησε 6 εβδομαδων και η δευτερη 11. Είμαι διαλυμένη ψυχολογικά αλλά και σωματικά δεν περνάω και λίγα. Αυτή θα ειναι η δευτερη αποξεση και ξεκινάω ειδικές εξετάσεις καρυοτυπο , θρομβοφιλια , μετάλλαξη κτλ. Εύχομαι τουλάχιστον να έχω κάτι που χρήζει θεραπείας και να ξέρω ότι η επόμενη θα ειναι επιτυχής παρά να βγουν όλες καλές και να μου πούνε πάλι ότι ηταν τυχαίο γεγονός.

Ο θεός μαζί μας και ας μας αξιώσει να γίνουμε μανουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια , έχω θρομβοφιλια και εγώ  ! Είμαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου και αισίως έχουμε φτάσει η μπεμπουλα και εγώ στις 34 εβδομάδες! Η γιατρός μου βλέποντας μια μικρή αποκόλληση στην 7η εβδομάδα και λαμβάνοντας το ιστορικό του συζύγου και το δικό μου για θέματα καρδιοκυκλοφοριακα στις οικογένειες μας , μας έστειλε και τους 2 για εξετάσεις θρόμβοφιλιας και βρεθήκαμε και οι 2 με 6 στα 12 γονίδιά μεταλλαγμένα . Κάνω ενέσεις clexane από τις 10εβδομαδες  τώρα έχω φτάσει σε διπλή ένεση πρωί βράδυ , ελέγχω το anti xa κάθε 4 εβδομάδες . Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα γεννήσω στις 37 με 38 εβδομάδες δεν θα με αφήσουν να πάω περισσότερο. Μόλις πάρει ένα βάρος γύρο στα 3 κιλάκια η μπεμπουλα θα γεννήσουμε.Ευχομαι κορίτσια να πάνε τα πράγματα καλά σε όλες σας και γρήγορα να κρατάτε τα μπεμπακια σας!Παντως θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικές οι εξετάσεις τις θρόμβοφιλιας γιατί εάν δεν είχε μπει στην διαδικασία του ιστορικού η γιατρός η μπεμπουλα μου δεν θα είχε μεγαλώσει μέσα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...