Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

Αρχικα θα παω στις 24 που εχουμε ραντεβου κ θα επιμεινω πως θελω να περιμενουμε...αν ειναι καθετος τοτε θα παω στον αλλο ο οποιος με αναλαμβανει γτ ειναι μεσω μιας ξαδελφης..  ιδανικα θελω τον γιατρο μου αλλα αν δω πως θελει να με βαλει με το ετσι θελω κ χωρις κανεναν απολυτως λογο για καισαρικη θα αλλαξω.θα πρεπει να εχει ενα πειστικο λογο...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια καλημερα..τι κανετε;;;εμενα ξαφνικα μ εχει κοπει η ορεξη κ δν θελω να τρωω κ ολο ποναει τ στομαχι μου...δλδ εχω να φαω απ χθες τ μεσημερι κ τρ φτιαχνω ενα γαλα με κορνφλειξ να παρω τ φαρμακα μου...λιβελ γ μενα πηγαινε στ δευτερο....θα μ πεις γτ;;;γτ ο δευτερος δεν ειχε κανενα λογο να σ παρουσιασει τα πραγματα τοοοοσο ιδανικα...ενω ο γιατρος σ ειχε...καμια φορα σ ερχεται η κατραπακια απ εκει π δν τ περιμενεις..απ κει κ λερα η επιλογη ειναι δικη σ...

Κυριακη ποσα κιλα θες να εχεις παρεις ως τ τελος της εγκυμοσυνης σ;;;

Κοριτσια ευελπιστω να τα λεμε εστω οποτεμπορουμε κ να μην χαθουμε..να λεμε τις ανυσηχιες μας τα νεα μας!!!!!!θειναι πολυ ομορφο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.
να σας δωσω κι εγω τα στοιχεια?βεβαια δεν εχω πολλα. ΠΗΤ 31-8-2016.
μονο αυτο.
φυλο δε ξερουμε γτ την προηγουμενη φορα μας ειχε πλατη και δε γυρνουσε με τιποτα, και εχτες ειχε τα ποδια σταυροποδι.
θα γεννησω και δε θα ξερω αν ειναι κοριτσι ή αγορι!!!
μαιευτηριο δεν εχω επιλεξει ακομα, σκεφτομαι ή για αγιο λουκα ή βιοιατρικη στη θεσσαλονικη.

σκεφτομαι να πω τη μανα μου να κρυβει ψαλιδια και μαχαιρια για να δω που θα κατσω. τετοια απογνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η rakoun είπε:

καλημερα.
να σας δωσω κι εγω τα στοιχεια?βεβαια δεν εχω πολλα. ΠΗΤ 31-8-2016.
μονο αυτο.
φυλο δε ξερουμε γτ την προηγουμενη φορα μας ειχε πλατη και δε γυρνουσε με τιποτα, και εχτες ειχε τα ποδια σταυροποδι.
θα γεννησω και δε θα ξερω αν ειναι κοριτσι ή αγορι!!!
μαιευτηριο δεν εχω επιλεξει ακομα, σκεφτομαι ή για αγιο λουκα ή βιοιατρικη στη θεσσαλονικη.

σκεφτομαι να πω τη μανα μου να κρυβει ψαλιδια και μαχαιρια για να δω που θα κατσω. τετοια απογνωση!

Ρακουν καλημερα!!

Πριν 3 χρονια εκανα ενα χειρουργιο στον αγιο λουκα και εμεινα παρααααα πολυ ευχαριστημενη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!! Fine πολύ ευχάριστα τα νέα σου..μπορείς να σηκωθεις και να ηρεμήσες και λιγάκι

Λιβελ σκεψου το καλύτερο για σένα και το μωρό σας...αφού σε αναλαμβάνει μπορείς να τον σκεφτείς για να γεννήσεις φυσιολογικά

Πολλά φιλία σε όλα τα κορίτσια

Και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πριν απο 12 χρονια περιπου..
γενικως την εμπιστευομαι σαν κλινικη, απλα δεν εχω ασχοληθει ακομα με το θεμα "που να γεννησω"
ως γιατρος δικαιουμαι First class περιθαλψη σε δημοσιο νοσοκομειο, δλδ μονοκλινο κτλ, αλλα σκεφτομαι να μην το εκμεταλλευτω, δε θελω δημοσιο νοσοκομειο κατ αρχην γτ δε θα ειναι ο γιατρος μου εκει.
Το θεμα κλινικη το ψαξατε μονες σας ή σας συστησε ο γιατρος καποιες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια κι απο εμενα...χάθηκα τελείως αλλα εκανα εισαγωγή στο νοσοκομειο λόγω αφυδάτωσης κι ακομα μέσα ειμαι...άσχημα τα πράγματα για εμενα ευτυχώς το μικρούλη ολα καλα...

Livel απο τα λίγα που διάβασα κι απο όσα θυμάμαι εγω το μόνο που μπορώ να σου πω ειναι πως πυθμενικος πλακούντας επικίνδυνος για την μαμά κ το μωρό δεν υπάρχει...στο ειχα πει κ τοτε.αυτο που πραγματικά θα πείραζε ειναι ένας πλακούντας κοντά στον τράχηλο ικανός να προκαλέσει σοβαρού βαθμού αιμορραγία αλλα μέχρι τωρα θα σου είχε δώσει σημάδια...αίμα κι αν μη τι άλλο αφού εισαι σε τόσο προχωρημένη κύηση όφειλε να το είχε δει ήδη...οι πλακούντας δεν αλλάζει θέση απο τη μια μερα στην άλλη!Αν αυτός ειναι ο μοναδικός λόγος που θέλει να σε βάλει καισαρική άλλαξε τον!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rakoun είπε:

κι εγω πριν απο 12 χρονια περιπου..
γενικως την εμπιστευομαι σαν κλινικη, απλα δεν εχω ασχοληθει ακομα με το θεμα "που να γεννησω"
ως γιατρος δικαιουμαι First class περιθαλψη σε δημοσιο νοσοκομειο, δλδ μονοκλινο κτλ, αλλα σκεφτομαι να μην το εκμεταλλευτω, δε θελω δημοσιο νοσοκομειο κατ αρχην γτ δε θα ειναι ο γιατρος μου εκει.
Το θεμα κλινικη το ψαξατε μονες σας ή σας συστησε ο γιατρος καποιες?

Ο γιατρος μου ειναι στο γενεσις και γενικοτερα εχω ακουσει τα καλυτερα!!η αδερφη μου γενναει σε 10 μερες στο γενεσις θα σου πω εντυπωσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ο γιατρος μου ειναι στο γενεσις και γενικοτερα εχω ακουσει τα καλυτερα!!η αδερφη μου γενναει σε 10 μερες στο γενεσις θα σου πω εντυπωσεις!!

λες να εχομε κ τον ιδιο γιατρο?χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Καλημερα κορίτσια κι απο εμενα...χάθηκα τελείως αλλα εκανα εισαγωγή στο νοσοκομειο λόγω αφυδάτωσης κι ακομα μέσα ειμαι...άσχημα τα πράγματα για εμενα ευτυχώς το μικρούλη ολα καλα...

Livel απο τα λίγα που διάβασα κι απο όσα θυμάμαι εγω το μόνο που μπορώ να σου πω ειναι πως πυθμενικος πλακούντας επικίνδυνος για την μαμά κ το μωρό δεν υπάρχει...στο ειχα πει κ τοτε.αυτο που πραγματικά θα πείραζε ειναι ένας πλακούντας κοντά στον τράχηλο ικανός να προκαλέσει σοβαρού βαθμού αιμορραγία αλλα μέχρι τωρα θα σου είχε δώσει σημάδια...αίμα κι αν μη τι άλλο αφού εισαι σε τόσο προχωρημένη κύηση όφειλε να το είχε δει ήδη...οι πλακούντας δεν αλλάζει θέση απο τη μια μερα στην άλλη!Αν αυτός ειναι ο μοναδικός λόγος που θέλει να σε βάλει καισαρική άλλαξε τον!!!!

ναι ναι ειχες πολυ δικιο! πυθμενικος τλκ ειναι πολυ καλο κ μαλιστα αν γυριζε μωρο το ιδανικο για φυσιολογικο τοκετο γτ ειναι ψηλα! ετσι μου ειπαν οι αλλοι 2 γιατροι! αν παω τη πεμπτη κ μου αρχισει ο δικος μου γιατρος παλι τα αρων αρων καισαρικη θα τον χαιρετησω κ αντε γεια μετα! θα στεναχωρηθω πολυ για την απατεωνια του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην στεναχωρηθείς ούτε να θεωρήσεις τον εαυτό σου κορόιδο...αυτή ειναι η πραγματικότητα δυστυχως με τους γιατρούς την ζω καθημερινά στο βωμό του χρήματος δεν υπολογίζουν τίποτα...Εγω χαίρομαι για εσένα γιατι αυτο που εκανες χρειάζεται θάρρος κ δεν το κάνουν πολλές γυναίκες σημερα..κ δυστυχως τα αποτελέσματα γνωστά.... ποσοστά Καισαρίκης υψηλότερα στην Ευρώπη...μητρικός θηλασμός χαμηλά ποσοστά..κι ολα αυτα;;γιατι απλά αγαπάνε το χρήμα κ το ιατρικό-πολύπλοκο το παρουσιάζουν για φυσιολογικό...

κοπέλα μου γλυκιά να πάνε ολα καλα για εσένα και το νινακι σου κι ο γιατρός σου πολύ απλά ας πρόσεχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Να μην στεναχωρηθείς ούτε να θεωρήσεις τον εαυτό σου κορόιδο...αυτή ειναι η πραγματικότητα δυστυχως με τους γιατρούς την ζω καθημερινά στο βωμό του χρήματος δεν υπολογίζουν τίποτα...Εγω χαίρομαι για εσένα γιατι αυτο που εκανες χρειάζεται θάρρος κ δεν το κάνουν πολλές γυναίκες σημερα..κ δυστυχως τα αποτελέσματα γνωστά.... ποσοστά Καισαρίκης υψηλότερα στην Ευρώπη...μητρικός θηλασμός χαμηλά ποσοστά..κι ολα αυτα;;γιατι απλά αγαπάνε το χρήμα κ το ιατρικό-πολύπλοκο το παρουσιάζουν για φυσιολογικό...

κοπέλα μου γλυκιά να πάνε ολα καλα για εσένα και το νινακι σου κι ο γιατρός σου πολύ απλά ας πρόσεχε...

Σ ευχαριστω πολυ! θα το ψαξω κ σιγουρα δε θα φαω ετσι αμασητα ολα αυτα που λεει ο δικος μου! τα οποια ειναι γενικοτητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 ευχαριστω ολα τα κοριτσια!!χριστινακι μεγαλο ρε κ εσενα το μωρακι σου!τι ωραια!

livel μιλαμε μπορει να επαιρνα μεχρι κ τριτη γνωμη να δω προς τα που κλεινει κ ο τριτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τριτος ηταν τηλεφωνικα .. του εξηγησα ολο το ιστορικο κτλ κ μου ειπε οτι κ ο χθεσινος! πως ολα καλα! 

μακαρι να πει τα ιδια κ ο γιατρος μου αυτη τη φορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η rakoun είπε:

καλημερα.
να σας δωσω κι εγω τα στοιχεια?βεβαια δεν εχω πολλα. ΠΗΤ 31-8-2016.
μονο αυτο.
φυλο δε ξερουμε γτ την προηγουμενη φορα μας ειχε πλατη και δε γυρνουσε με τιποτα, και εχτες ειχε τα ποδια σταυροποδι.
θα γεννησω και δε θα ξερω αν ειναι κοριτσι ή αγορι!!!
μαιευτηριο δεν εχω επιλεξει ακομα, σκεφτομαι ή για αγιο λουκα ή βιοιατρικη στη θεσσαλονικη.

σκεφτομαι να πω τη μανα μου να κρυβει ψαλιδια και μαχαιρια για να δω που θα κατσω. τετοια απογνωση!

xaxaxax εγω παντως που ειχα κατσει σε ψαλιδι κοριτσακι εχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η livel είπε:

ο τριτος ηταν τηλεφωνικα .. του εξηγησα ολο το ιστορικο κτλ κ μου ειπε οτι κ ο χθεσινος! πως ολα καλα! 

μακαρι να πει τα ιδια κ ο γιατρος μου αυτη τη φορα! 

Εγω παντως στη θεση σου θα πηγαινα στον γιατρο της ξαδελφης!!! Μην μεινεις στον δικο σου γιατι εφοσον σου ειπε τετοιο ψεμα ενω τοσοι ανθρωποι λενε πως δεν ειναι κατι κακο ακομα κ να σε παει φυσιολογικα τελευταια στιγμη μπορει να σε βαλει σε καισαρικη! Εγω δε θα τον εμπιστευομουν κ δεν θα ξαναπηγαινα....   Τωρα η επιλογη δικη σου, απλα σκεψου το καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Livel ευχαριστα νεα σ εδωσε ο γιατρος χθες..Κ γω προς αυτον θα εκλεινα γτ η καισαρικη κ ειδικα η βεβιασμενη απο τοσο νωρις δεν μου πολυκολλαει..αλλο το να πηγαινες την 36η για επισκεψη κ να σου λεγε τοτε οτι πρεπει να μπεις τοτε γτ κατι δεν παει καλα..σε αγχωνει κ πολυ χωρις να υπαρχει λογος απ οτι φαινεται!? Οτι κ να αποφασισεις ολα να πανε καλα κ για τους δυο σας κοπελα μ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω με τα νοσοκομεια rakoun στην αρχη ελεγα ιδιωτικο αλλα τελικα κατεληξα σε δημοσιο επειτα κ απο παροτρυνση του αντρα μ..Ο αντρας μ ειναι νοσηλευτης κ ετσι πηγαμε συστημενοι στο γιατρο αφου πρωτα το χαμε ψαξει κ με το νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η rakoun είπε:

εγω εδω μεσα στα νευρα..
ποσο ανευθυνος μπορει να ειναι ρε κοριτσια ενας ανθρωπος 62 ετων?ΠΟΣΟ???

Τι εγινε βρε ρακουν μου;;;

Με ποιόν νευριασες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με μια ασθενη μου. καινουρια κιολας.
ηρθε με την κορη της.
Σε ολους τους ασθενεις πριν ξεκινησω παιρνω ιστορικο και ρωταω διαφορα.
ε δε μου ειπε τπτ, παρα μονο οτι εχει ασθμα.
ξεκιναω, εξεταζω , βγαζω διαγνωση κτλ.
ερχεται μετα η κορη για εξεταση(3η φορα ερχεται σε μενα) και την ωρα που εβαζα τα γαντια πεταγεται η μανα και λεει "καλα κανεις και αλλαζεις γαντια, ο προηγουμενος γιατρος μας δεν αλλαζε και εχω ηπατιτιδα"

ΠΟΣΟ ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ %#$&$%&%^*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα παναγία μου.... καλά φαντάζομαι και τι άλλα θα έχεις ακούσει και θα έχεις δει στην ζωή σου rakoun μου... να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται ..τι ειδικότητα έχεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...